HOTMAIL OUTLOOK BETA

Rasejani Prorok

Buduća legenda
Poruka
30.233
Microsoftove potrošačke kerefeke umeju da nam zagorčaju život.

Tako recimo sa Windows XP sistemom vi ne možete sa Internet Explorer 8 da se logujete na pišljivi web mail od Microsofta
ali zato sa Windows XP sistemom možete da se logujete sa bilo kojim drugim web browserom na isti taj nalog

Pa onda, sa bilo kojim Linuxom vi normalno pristupate svom nalogu
Sa bilo kojim Macintoshem normalno pristupate svom nalogu

Sada su izgleda otišli korak dalje
Pristanem ja na tu ponudjenu BETA verziju maila, malo se učitavalo i šta znam drugačiji raspored stavki i prozora
Odlogujem se...

Ponovo se lognem - i posle unošenja korisničkog imena i lozinke CVRC MILOJKA
Ajd u Linux - CVRC MILOJKA
Ajd na Mac kod komšinice - CVRC MILOJKA al bar dobijem kafu

Pu gde pristadoh na BETA verziju...

Ajd kod kuće pristupim Microsoft nalogu, pazi radi...
Ajd na mail - ne radi
Ajd nazad na Microsoft nalog kontaktiraj ŽALBE & POZDRAVE - OTVARA MI REGULARAN MAIL
Svi kontakti i mailovi opet tu... ponovo se predlaže BETA more ne diraj...

Ajd izloguj se... pa se loguj - CVRC MILOJKA

Znači BETA VERZIJA izgleda proverava UREDJAJ KOJIM SE PRISTUPA


Ako je sumnja tačna - vreme je ili da se bude DOBAR MICROSOFT POTROŠAČ koji će da kupi Windows 10 sa Vista drajverima
ili da se eksportuju svi kontakti u drugi mail: gmail, yahoo ili mail.ru (koji ne traži mobilni)

a evo i malo ogorčenijih od mene
http://www.makeuseof.com/tag/hotmail-no-microsoft-outlook-email-services-explained/
 
Poslednja izmena:
haha haha

mislis da trut ovi , mogu razumeti ista.

osim da su oni naj , naj i samo oni naj naj.

a dobro da si mi napomenuo za tu BETU , stalno me pitaju a ja im kazem , neka drugi put.

sada , ima da kazem necuuuuu.
 
Jao ljudi USPEO SAM!

U OČAJU pokrenem Google Chrome da probam sa njim - otvori ti on tu nesrećnu BETA verziju (ostali neće pa neće)
Taj Google Chrome je poslednja radna verzija za XP i u tome je izgleda cela fora...

Onda vidim čeka me e-mail IZ AMERIKE molim vas lepo, da, da, nego...
Lepo se čovek predstavio i iznabraja ti on meni svašta nešto lepo što nudi Microsft da bi njihov novi mail radio
Sve su to aktuelne novotarije koje brate i koštaju od novih Windowsa do novih prepametnih telefona za glupake
koji najmanje služe za telefoniranje koliko sam shvatio gledajući šta ljudi rade pa kad zaseru jao ne mogu telefoniram.
Ja kada sam nosao mp4 playere po autobusima ili šetao ručne konzole gledali me ko Indijanca danas babe sigraju sigrice...

A lepo zamolih u prvoj žalbi da mi tamo admiistrator isključi BETA glupost ali ko da rade naši megatrend kursisti
- pošalju odgovor na BETA verziu koji ne mogu da otvorim - SUPER!
Pa ja njemu odgovorim da nisam zainteresovan za Windows 10 pošto se oslanja na dravere iz Windows Viste iz 2006-te
Znate li koliko se Linux na primer promenio za ovih 11 godina? SVE NOVO...


Elem izgleda da bi valjalo, sad kad sam preko Chrome-a ISKLJUČIO BETA,
da sa mojim XP-om polako eksportujem adrese na neki drugi mail servis.
A tu onda dolazi ona kriminalna amerikanska kontrola DAJ BROJ MOBILNOG ZBOG SVETSKOG TERORIZMA
NE DAM! Ne što sam terorista, NEGO MI GA NISI TI KUPIO - DAJ MI BROJ O SVOM TROŠKU PA ĆU SE REGUJEM
Braćo Rusi, ništa nama Srbima bez vas, sećate li se kada smo zajedno Nemca... jel...
pa danas iz zavhalnosti za I i II rat kupujemo nemačka kola umesto ruska...
DAKLE MAIL.RU

Sećam se tako je Microsoft ranije gasio servis po servis sa starim Windows 98 samo da se predje na XP...
čak se i Yahoo na kraju bunio da mu se ne otvara sa...
Tako da možeš ti da instaliraš i Win98 ali će te otkače svi redom jer nisi potrošačko društvo
dok svi ostali operativni sistemi ne podležu toj kontroli!?

Današnji Linux ne može biti alternativa Windowsu kao što ni MacOS ne može da bude alterntiva jer su to ozbiljni sistemi
Može samo da bude mana za gejmere koji utucavau sate zbog adrenalina a i tu su igračke konzole mnogo bolja stvar samo jel košta
Linux je taj koji pokreće svetski internet a ne Windows i ne MacOS

- - - - - - - - - -

haha haha

mislis da trut ovi , mogu razumeti ista.

osim da su oni naj , naj i samo oni naj naj.

a dobro da si mi napomenuo za tu BETU , stalno me pitaju a ja im kazem , neka drugi put.

sada , ima da kazem necuuuuu.

Koliko sam te razumeo ti imaš sve najnovije trendi-fensi krikove tržišta
tako da je mala šansa da će pukne na tvojim uredjajima
Ali dok ne postane regularna verzija ipak ne diraj ima tu programerskih grešaka da se ispravljaju ihaj
Kod Microsofta je bitno da se ispoštuje rok a ne šta si uradio... što mene ovo podseća na komunizam ljudi moji...

Dobro sam isprobao dok još može da se vraća...
 
Poslednja izmena:
Pazi XP :)

Neko to jos koristi?

Aha... 5% kompova
Može i Win7 da šljaka i to isto brzo ali mi XP lepši za rad :zaljubljena:
Još pitanja?

Kakve to veze ima sa kvarnom forom neotvaranja web stranice? :D
I šta misliš zašto je mogće sa Win7 preći na Win10 bez problema običnim download-om? :lol:

Ne padam na potrošačke fore

- - - - - - - - - -

Dakle najtanji Win 7 ima podršku do 2020-te tako da će biti prihvatan, svi pre istog puj pike...

Moraju da kradu pare nekako... baš jako bitne opcije uveli... kako li smo mogli u DOS-u da živimo par deceija nije mi jasno? :D

Našo mene da proziva za XP a instalirao prepakovane drajvere iz 2006-te nazvane WIN10 :rotf:

to što ti koristiš se najpravilnije zove Vista za touch screen :bye:
 
Poslednja izmena:
microsoft-gray.png


Mislim da priča počinje da biva zanimljivija...

Pošto sam ja naviknut na u P.L.Materinu ljubaznost po domaćim firmama i predstavništvima gde su zaposleni po partijskoj liniji ljubazni samo prema ovima iz partije, prosto nisam mogao da verujem da su se ovi iz Microsofta USA iscimali... dobio sam i info da ono što sam pisao domaćoj kancelariji na našem a povodom istog problema - ekspertski stručno odiebano sa dokazom na dostavljeni link iz USA pa mi se otvarala naša stranica i tamo valjda slučaj zaveden pod storno bez odgovora. Ko da sam pitao na Krstarici..

Eto kako se radi kod nas a kako po USA

Dakle prvo su me zamolili da snapshotujem šta se to dešava, da eventualo resetujem Internet Explorer pošto je njima čudno da samo on ne može da pristupi njihovom servisu te da eventualno obrišem i potencijalni cache... i to po američki ti se ljubazno obrate kao da ne znaš pa ti dostave i dva linka korak po korak za oba procesa, mislim ovde i malo dete zna za npr. CCleaner ili Wise Disk ili Bleach ili...

Pošto sam ja sve uslikao korak po korak i na Tarzan inglišu objasnio mašući rukama i nogama proslede oni mene dalje...
E kod tih dalje ne treba skrinšot već LOG istorija a ona se najbolje kažu uradi sa nekim FIDLER programom
Te da ja to odradim sa IE i sa Firefoxom pošto drugi pregledal može da pristupi pa će oni da uporede gde nastaje sjeb

Znači APSOLUTNO su korektni prema vlasnicima originalnog softvera bez obzira na datum mislim ovi iz JuEsEj-a
Neka sam ja to njima platio 2010-te ja sam njihov diar kastomer end bikoz of det dej ar konsrn abaut išu (issue)

Nema odjeba kao kod naših stranačkih puvala - tamo se bajo moj bore za svaku mušteriju a ne da im zaposleni obaraju rekorde
Nema veze što sam ja njima objasnio da sam provalio kako je Windows 10 prepakovana Vista sa ispravljenim greškama Win8
i da tu zapravo nema Bog zna šta novo... i da mi najbolji njihov sistem samo XP i da tu najbrže letim...
Znači svesni su i oni svoje komercijale pa sad kome treba taj kupuje... ali ipak ne ostavljaju na cedilu
Nema veze što sam im rekao da korsitim Linux oni me zamolili da ipak udjem u WIN PC i da FIDLER-om odsviram te logove...
i da im dostavim

pa će oni meni da odgovore a i da lepo to iskoriste za ubuduće da ljudima poput mene ne bi pucao web mail zbog neke gluposti ili programerskog previda

I tako ti mi prepisujemo megi-trendi poslovanje al primenjujemo kućno seljačko vaspitanje pa se kezućemo samo onima iznad nas
Da će se naši kezuću samo po VIP PROMOCIJAMA i hepeninzima i da se besomučno slikavaju za domaću štampu to znamo.
Još ako navataju neku političku šušu da stane u sakovu pored njia - orgazam zagarantovan!
I zbog tih fotkanja oni smatraju da ćeš ti da pocepaš cipele od trčanja da kupiš baš kod njih
A kad im se obatiš - storno, uostalom ko si ti? neki golja, socijalni slučaj, bezveznjaković kupio jednom, niko iz vlasti...

A onda LADAN TUŠ kad se obratiš Belom Svetu
Tamo se izgleda radi onako kako treba a ne kako ko zamišlja u svojoj iskompleksiranoj tintari
I to ZDRAVO POSLOVANJE posle svih sranja koje smo doživeli - ŠOKIRA
Ja sam odavno napisao da ćemo mi Srbi poludeti kad počnemo da živimo normalno.

Ovo kod nas doživeti nećete... bar ne skoro...
Mail sročen "kilometarski", pasusi, proredi, hiperlinkovi, postupno sve objašnjeno...

O MAJ GAD
 
Poslednja izmena:
I posle par dana prepiske i saveta da se pokuša ovo ili ono, zaposleni u USA supportu naravno nemaju pojma šta su programeri
naterani za platu da uključuju ili isključuju.
Poenta je - ono boldovano u prvom postu.

Šta to znači? Manje više ništa - vlasnici važećih sistema sa pravom na update neće imati nikakvih poteškoća.
Smešno je samo što se jedno te isto rešava upotrebom drugog internet pregledača ili preko drugog operativnog sistema (Linux ili Mac)

Da ja ne bih lupao moju pametnu glavu šta će dokoni menadžeri da smisle samo da bi prodali prepakovano,
sve je usisano u kompjuter i jedini koji se sad konektuje na server umesto mene je:
thunderbird3.png

Mozilla Thunderbird
 
Poslednja izmena:
I posle par dana prepiske i saveta da se pokuša ovo ili ono, zaposleni u USA supportu naravno nemaju pojma šta su programeri
naterani za platu da uključuju ili isključuju.
Poenta je - ono boldovano u prvom postu.

Šta to znači? Manje više ništa - vlasnici važećih sistema sa pravom na update neće imati nikakvih poteškoća.
Smešno je samo što se jedno te isto rešava upotrebom drugog internet pregledača ili preko drugog operativnog sistema (Linux ili Mac)

Da ja ne bih lupao moju pametnu glavu šta će dokoni menadžeri da smisle samo da bi prodali prepakovano,
sve je usisano u kompjuter i jedini koji se sad konektuje na server umesto mene je:
thunderbird3.png

Mozilla Thunderbird

opa bato

nesto novo , koja je to mozila.

inace imam original Visty odposlato od MICROSOFTA kao i original disc od SONY..

tamo negde 2009 , pocelo nesto da zeza , pa i ulaskom u moj komp , nisu mogli da razrese , obe sluzbe

pa poslali i jedni i drugi , originale.

a BETY ,sto nude , i kazu probaj ,

nego , tako su na SONY laptopy , kazu moras novi skype..

ma stalno bre nesto zezaju ovde , samo , uzmi , pa uradi ,pa kupi .

to je vec zastarelo i tako

a dal, sada imas pristup svojoj posti
 
Dakle, podrska za XP je prestala davno i ne secam se kada.

I sto bih se zajebavao za drivere cim iskoci neki novi hardver.

Ne kazem da im XP nije najkompletniji sistem, ali zato ima gomilu mana kada se pojave novi programi i hardveri.

Recimo, ako ti je posao postavljen na XP i sve fercera, nemas potrebe da menjas,

ali kod komunikacija sa svetom je sasvim glupo ostati na XP.

Kao prvo na novim racunarima, tabovima i laptopovima je neproduktivno postavljati XP,

a sigurno mi ne mozes dokazati da koriscenje vecih memorija i HD bolje koristi XP nego desetka.

Trece, promenom telefona vec si usao u klanje medju svojim hardverima, sta ce ti racunar koji radi sporije i ima manje

prostora nego tab ili telefon?

E, sad, za podrsku si u pravu. Ma kako ti imao zastareli sistem nabedjeni strucnjaci bi morali da ti daju podrsku.

Secam se jednog slucaja naseg stampara koji je u stampariji postavio DOS 2.0 i sve mu radilo 2010. naravno nije koristio nove masine,

Microsoft mu je dao podrsku i licencu i za DOS, ali je dobio i novu sedmicu za racunar kojim je komunicirao, besplatno.

Posto se protokoli za komunikaciju drasticno menjaju stari "modem" ih ne podrzavaju tako da pozdravljam koriscenje Linuxa, ali ne i starih

Windows sistema.
 
dakle

resih da izvrsim zamenu staroga SONY VAIO i posle malkogazezanjasa raznim kompanijama u direktnoj komunikaciji , izvuceh ovo a cena je sa 1449 $ spala ...

Sta mislite o konfiguraciji , kartici , hard drive i da , samo moze 10 ali 64..


210-AIXX
1 Inspiron 17 5000 Series - 5767 $1,120.99
340-AGIK
1 Safety/Environment and Regulatory Guide (English/French Multi-language)
370-ACSB
1 16GB, DDR4, 2400MHz; up to 32GB (additional memory sold separately)
400-AECO
1 2TB 5400 rpm Hard Drive
429-AAJV
1 Tray load DVD Drive (Reads and Writes to DVD/CD)
470-AACI
1 Power Cord, 125V, 1M, US
490-BDFC
1 AMD Radeon(TM) R7 M445 Graphics 4GB GDDR5
555-BCJN
1 802.11ac + Bluetooth 4.2, Dual Band 2.4&5 GHz, 1x1
583-BDGJ
1 Backlit Keyboard
612-BBCK
1 802.11ac + Bluetooth 4.2, Dual Band 2.45 GHz, 1x1 Wireless Driver
619-AHCY
1 Windows 10 Home-HE (64bit) English
801-2803
1 Dell Limited Hardware Warranty Initial Year
801-2850
1 Onsite/In-Home Service After Remote Diagnosis, 1 Year
600-0043 1 Ontario $1.00, Environmental Handling Fee for Notebook
009-6800 1 Shipping and Handling
320-BBYG 1 Fog Gray, Non-Touch
328-BCJG 1 Shipping Material
338-BJTF 1 7th Generation Intel(R) Core(TM) i7-7500U Processor (4M Cache, up to 3.50 GHz)
340-AARH 1 POD Label
340-ACQQ 1 No Option Included
340-BINN 1 Placemat Documentation
389-BKKG 1 Energy Star Label
389-BLMV 1 AMD Radeon R7 M445 Graphics 4G GDDR5
389-BLNR 1 Palmrest Label for Non-Touch FHD Screen (English)
389-BLST 1 Intel(R) Core(TM) i7 Label
391-BCSY 1 17.3-inch FHD (1920 x 1080) Anti-Glare LED-Backlit Display
450-ADTR 1 65 Watt AC Adapter
451-BBVN 1 42WHr, 3-Cell Battery (Integrated)
525-0033 1 McAfee LiveSafe Consumer 12 Month Subscription
631-AAZP 1 Windows System Driver
658-BBTV 1 CMS Essentials DVD no Media
658-BCCO 1 McAfee(R) 30day Trial
658-BCSB 1 Microsoft(R) Office 30 Days Trial
658-BCUN 1 Additional Software
811-BBBC 1 Return Label
998-COHI 1 Fixed Hardware Configuration
*DISCNT 1 -DISCOUNT/COUPON APPLIED

- - - - - - - - - -

pitanje

da li mi se isplati

linux ako samo laptop koristim za kucanje, tj pisanje , kao i pracenje web sajta-sportskih.
 
Ekipa iz Podrške u JU-ES-EJ-u se stvarno iscimala...

A i pošto smo medjusobno ispisali jedno dvadesetak mailova pa čak i ako im se ne javim ja a pišu oni meni,
Provalim kako funkcioniše sistem odgovaranja.

Pošto i u Americi ima onih zatucnih regija pa sad nekim čudom se takav zaposli al priča kao da je iz regije,
lepo imaju oni aplikaciju koja ubacuje deo teksta automatski pa sad od volje operateru šta će da zvekne
a onda posle automatske uvodne floskule sledi malo ćaskanja sa operaterom iliti kako se oni zovu modernije - agentom.


outlook.png


E sad, pošto je meni Thunderbird (još uvek u okviru Mozilla kompanije) klijent za prijem i slanje pošte živo me briga
da li je logovanje preko web browsera moguće ili nije.

Tako ja opet sinoć uključim BETA verziju malo radio u istoj, posle par minuta opet cela ona ujdurma iz prvog posta.
Ostavim ja to da prenoći - KAD OD JUTROS SVE RADI KO DA NIKAD NIŠTA NIJE BILO

Naravno, vama ne znam šta da savetujem, ja sam sebe obezbedio da su mi mailovi u kompjuteru.
Oba načina imaju prednosti i mane

Ako vam je pošta u kompjuteru onda je jedini rizik da kompjuter ne crkne, tačnije hard ili da zaboravite kad instalrate nov sistem.
Pošto se sva ta pošta naravno čuva u programu koji koristite onda je poželjno da je periodično bekapujete

Ako vam je pošta na netu - šta vas briga sa kog kompa pristupate, može i sa USB LIVE Linuxa
Ali onda ima i ovih zezancija s vremena na vreme da otae zaroblena zbog programerske greške koja je izgleda jutros ispravljena

- - - - - - - - - -

dakle

resih da izvrsim zamenu staroga SONY VAIO i posle malkogazezanjasa raznim kompanijama u direktnoj komunikaciji , izvuceh ovo a cena je sa 1449 $ spala ...

Sta mislite o konfiguraciji , kartici , hard drive i da , samo moze 10 ali 64..


210-AIXX
1 Inspiron 17 5000 Series - 5767 $1,120.99
340-AGIK
1 Safety/Environment and Regulatory Guide (English/French Multi-language)
370-ACSB
1 16GB, DDR4, 2400MHz; up to 32GB (additional memory sold separately)
400-AECO
1 2TB 5400 rpm Hard Drive
429-AAJV
1 Tray load DVD Drive (Reads and Writes to DVD/CD)
470-AACI
1 Power Cord, 125V, 1M, US
490-BDFC
1 AMD Radeon(TM) R7 M445 Graphics 4GB GDDR5
555-BCJN
1 802.11ac + Bluetooth 4.2, Dual Band 2.4&5 GHz, 1x1
583-BDGJ
1 Backlit Keyboard
612-BBCK
1 802.11ac + Bluetooth 4.2, Dual Band 2.45 GHz, 1x1 Wireless Driver
619-AHCY
1 Windows 10 Home-HE (64bit) English
801-2803
1 Dell Limited Hardware Warranty Initial Year
801-2850
1 Onsite/In-Home Service After Remote Diagnosis, 1 Year
600-0043 1 Ontario $1.00, Environmental Handling Fee for Notebook
009-6800 1 Shipping and Handling
320-BBYG 1 Fog Gray, Non-Touch
328-BCJG 1 Shipping Material
338-BJTF 1 7th Generation Intel(R) Core(TM) i7-7500U Processor (4M Cache, up to 3.50 GHz)
340-AARH 1 POD Label
340-ACQQ 1 No Option Included
340-BINN 1 Placemat Documentation
389-BKKG 1 Energy Star Label
389-BLMV 1 AMD Radeon R7 M445 Graphics 4G GDDR5
389-BLNR 1 Palmrest Label for Non-Touch FHD Screen (English)
389-BLST 1 Intel(R) Core(TM) i7 Label
391-BCSY 1 17.3-inch FHD (1920 x 1080) Anti-Glare LED-Backlit Display
450-ADTR 1 65 Watt AC Adapter
451-BBVN 1 42WHr, 3-Cell Battery (Integrated)
525-0033 1 McAfee LiveSafe Consumer 12 Month Subscription
631-AAZP 1 Windows System Driver
658-BBTV 1 CMS Essentials DVD no Media
658-BCCO 1 McAfee(R) 30day Trial
658-BCSB 1 Microsoft(R) Office 30 Days Trial
658-BCUN 1 Additional Software
811-BBBC 1 Return Label
998-COHI 1 Fixed Hardware Configuration
*DISCNT 1 -DISCOUNT/COUPON APPLIED

- - - - - - - - - -

pitanje

da li mi se isplati

linux ako samo laptop koristim za kucanje, tj pisanje , kao i pracenje web sajta-sportskih.

Poštovani, zahavljujemo što ste ponovo došli na temu.

Ne možemo da iskažemo rečima koliko nam znači ovaj sav vaš uloženi trud da nam Vaš problem izložite na...

ZNAČI NE ZAJEBAVAJ SIROTINJU SA OVOM KONFIGURACIJOM :super:
 
Poslednja izmena:
Sa 2 Terabajta hardom možeš da instaliraš i Windows 7 i Windows 10 i nekoliko Linuxa

49669d1409171197t-8-1-ubuntu-dual-boot-grub-query-screenshot-2014-08-27-22-24-42.png


Sve će GRUB2 da ti završi na uključivanju kompa - lepo ti izlista šta je instalirano pa biraj

Koliko vidim ovde je Microsoft Office u TRIAL verziji od 30 dana, pa onda kupiš on-line serijski broj
Ne treba da te podsećam da kompletan Office sistem sem Project-a tj Base-a na Linuxu imaš BESPLATNO

Još ako neko ume da ti importuje Windowsove fontove u Linux, jbg, zaštićen patent pa ne može javna manipulativna aplikacija
Ali za lične potrebe - slobodno

Eh da i ne treba ti McCaffe antivirus uopšte tj ne bacaj pare
em ne postoji antivirus koji vata sve ikad napisane em te ni Kaspersky ne spašava ništa ako je virus napravio veću štetu.
Korišćenje Linuxa znatno olakšava ovaj problem pošto za svaku zbiljniju akciju nad sistemom kucaš lozinku nanovo
pa sad ako nisi ti slao zahtev za izmenom onda ko je?
 
Poslednja izmena:
u vezi offica 365 , je za celu godinu

a i vreme je bilo kupiti novi za rad i gledanje utakmica.

a i u vezi LINUHA , pocet cu da ga koristim .

bit cemo u kontaktu u vezi saveta

OFFICE 365 ti je modno ime za novi paket pregrupisanih opcija u panelu
znači nije za godinu dana :lol:

Isto ko album sa sličicama FIFA 365

inače, pošto se i Linux malo uniformisao pa se unutar istog iskristalisale popularnije distribucije postaje lakši za podvale
https://themerkle.com/the-cias-aeris-malware-can-exfiltrate-data-from-linux-systems/

naravno, super kompjuteri rade posao ali ih treba i isprogramirati e sad za kućne uslove - baš me briga
Linux Ubuntu Mate 16.04.3 sasvim lepo završava posao
a najavili su ispeglaniju verziju koja je sada u fazi krčkanja
a progrmeri su kažu presrećni šta su dobili za rezultat

Ja ne znam meni je ovo sad apsolutno romantično - Linux okruženje koje volim i sve radnje radi
a kad zatreba tu je Windows xP koji je došao sa kompom na fabričkom CD-u a kog se Microsoft odrekao zbog komercijale
 
Poslednja izmena:
Sve je postalo automatizovano
Ranije sam u Thunderbirdu morao da ćoravim dok nadjem podešavanja za mail protokole od provajdera do provajdera
Sad sve to ide automatski čim počneš da podešavaš nalog program se sam iscima, lepo je to jer je brzo
Loše je to jer onda ništa ne naučiš

- - - - - - - - - -

a šta kaže - imaš backlight tastaturu?
jel su svi tasteri iste boje ili će funkcijski da svetle drugačije?
A šta kad jedan taster prestane da svetli a inače radi, znaš kako to nervira?
 
Poslednja izmena:
opa bato

nesto novo , koja je to mozila.

a dal, sada imas pristup svojoj posti

1)

thunderbird nije ništa novo, nova je verzija 50 i neka

bio je odlično rešenje za vreme dial-up neta za izbegavanje virusa koji su krali adrese iz outlook ili outlook express-a
naime zajebancija je bila da su mail adrese iskopirane u internet exploreru pa ih odatle virus i krade
kada ih ukrade odatle kreće ili lažno predstavljanje tvojim kontaktima da se instaliraju kojekakve aplikacije
ili jednostavno zahvaljujući nečijem neurednom kompu njegovim kontaktima počnu da stižu reklame za viagru i cialis
zato se nisu koristile sitemske aplikacije kao neki vid manjeg stepena samozaštite

2)
da, problem je u komunikaciji web browser - outlook sajt a tu može da bude milijardu faktora
a ovaj program samo preuzima fajlove dok lozinku šalješ iz thunderbirda sa napomenom da li ujedno i briše sa sajta ili ostavlja kopiju dok ja kao ja uopšte ne moram da idem na sajt eventualno mogu da proverim da neko nov nije završio u neželjenoj pošti pa onda prebacim i opet preuzmem.
Ne možeš da budeš logovan na sajtu preko browser-a i da koristiš Thunderbird istovremeno jer se to onda tretira kao da dve osobe pristupaju jednom te istom. Eto i to sam čačkao dal može - E PA NE MOŽE!

a da ne pričamo o komociji koja ipak online ne postoji jer se svaki čas nešto učitava
ovako na miru spremiš mailove, može i kasnije da se pošalju
pa se lepo konektuješ na net šibneš lozinku a Thunderbird odradi posao
plus proveri dal ima nešto novo
Isključiš se sa neta i pošta ti u kompjuteru pa čitaj natenane
malo mi dosadno pa da nastavim ja tako nešto svašta....

a možeš i da je priključiš na razorazne servise za čitanje novosti
ili da joj menjaš izgled
ali najvažnije je zadržano PENZIONERSKI DIZAJN Outlook Express-a
Levo primljeno-poslato, gore spisak, dole pismo

a ne svaki čas da izmišljaju toplu vodu kao novo a zapravo ispretumbano
to je šokantno za starije ljude ili one koji suviše ozbiljno pristupaju kompjuterima

Sećam se imao sam "učenicu" komšinicu mnogo stariju od mene
Kada je naučila posle par dana sve manipulacije poštom, zove me da se pohvali -
"ovi iz našeg muzeja nemau pojma, ja sam morala onim vrtirepkama da objašnavam kao se stavlja atačment"

i sad zamisli ti tako tu populaciju koja je navikla da se nešto nalazi tu i tu
odjednom dobije "novu verziju", džombave ikone, čudne opcije i formulacije
samo da bi rekli - novo

a to novo služi samo za komšiluk - PC ionako služi kod ogromne većine za igrice i porniće
mislim, pornići rade i na Linuksu... čak mislim da je oštrija slika...
Gledam ja tako svojevremeno Pornić Godine - Tatjana 1,2,3
odmah ja pobednika da ne gubim vreme sa promašajima
i jel, gledam ja preko Windowsa prvi put
a onda posle nekog vremena pogledam i preko Linuxa i primetim neke detalje koji mi promakli na Windowsu
pa ja zaključio da je Linux bolji
 
Poslednja izmena:
a i džaba ti sva zaštita ako od domaćeg provajdera dobiješ HUAWEI ruter ili USB modem
Dodje Kinez ljubazno, traži alaviju personu od uticaja, podmaže malo.... naručuje se kontigent..
Direktor vodi svoju fufu na Zanzibar, kaže došo ludi Kinez dao jaču lovu kao da ne postoje drugi ruteri
pa razmišlja da je sigurno kokurentnost u pitanju i dal je mogo koji jen više da mu traži?
Jes cvrc - HUAWEI povezan sa kineskom službom, otvoreni backportovi a tu su i instalacioni drajveri - možeš da plačeš
Baš me zanima, Linux se oslanja na svoje drajvere kada su ovakve stvari u pitanju...
Jedino da se ne ubaci formalno kroz neki paket baš kao što to radi CIA iz gornjeg linka ko je pratio...
 
Poslednja izmena:
Boraveci u KINI , koristio sam i njihov telefon , mobilni i internet , kao i TV i mogao sam da biram , sta cu gledati , mislim , sve kanale na Engleskom..

a da su genijalci da , probiju sve zastite i telefona i drugih uredjaja , to im stoji.

a cena za to je , ma , za nasmejati se.

recimo , motorola telefon , tada je ovde bilo 3 godine da si pod ugovorom i ne mozes da skines blokadu ili da platis jos jednom skoro punu cenu telegona i ako si ga platio , vec jednom.

u KINI , platih to jedno 3 dolara , poravke satova SEIKO , samo 12 dolara a ovdesu trazili za samo jedan 120 dolara.

i pametni KINEZI iako i proizvode razlicite marke kola za svet , takodje iste marke kola proizvode za svoje trziste ali pod svojim imenom.

a tek , sto sam se i osecao siguran i porodica moja i ...

lepe uspomene....

ih, opet bih isao da radim a i da zivim...tamo.
 
Da se malo vratimo na temu

Pošto nisam ljakse koji arlauče samo dok nešto ne valja a čim mu se izadje u susret ni "FALA" ne kaže nego stisne usta pa otrči...

ja lepo i kulturno predstavim svoju zemlju vaspitanjem i zahvalim na saradnji jer eto PRORADILA BETA iako ne znam kako
medjutim, opet mi se jave i kažu da su oni po etapama uključivali novi servis i da sam ja očigledno napredniji korisnik pošto sam izvalio kad šta i sa čime može ali da sam im ja kao ja eto pomogao u dijagnostici da li uključene opcije sa drugim sistemima i browserima rade po svim regijama.

Eto - svi zadovoljni :D

Onda mi bi malo dosadno pošto prodje dan a nismo se dopisivali pa kažem:
"znate toliko ste bili ljubazni da ću ipak nabaviti onaj Windows 10 iako jel..."
a oni opet odgovore - "hvala što nas podržavate kupovinom"

pa ti sad vidi...

Sad ne znam šta da im pišem... još nisam kupio Win10... ispašće da lažem :lol:
 
Poslednja izmena:

Back
Top