U srbiji otvoriti..........

Kako je problem naći radnu snagu?
PUN BEOGRAD ZEMLJAKA... iebo ih ti...

Što ja volim ove naše gastose koji bi da otvore minimalac-firme :super:
ODMAH ZABORAVE EU REGULATIVE ZA RADNIKE

A ovamo dobijaju iz inostranstva... nije mnogo al za ovde puna kapa...
jaoooo

- - - - - - - - - -

a i tema ja za EKONOMIJU medjutim Bosanska veza vršlja po forumu šta da radimo...
a i iz Kafane me izbacili trut-liberali LIZARDI, iebo ih Miki Djelić Maus
 
Daj 500 evra i radim sve sto je legalno.

Ja znam da je to drugačije,takve ideje su imali Jugovići i ovde."koliko će da mi da čisto" Dakle ovdi poslodavac plati recimo 5.000 franaka ostalo je na radniku da plaća porez na zaradu ili bolesničko osiguranje.Zaboravio sam i penziono osiguranje ili nezaposlenost ide po pola.Dakle neće biti problem plata već jel vredi taj poso toliko,može li se prodati taj proizvod
za takve pare.Ja samo pričam o legalnim poslovima.
 
Ja znam da je to drugačije,takve ideje su imali Jugovići i ovde."koliko će da mi da čisto" Dakle ovdi poslodavac plati recimo 5.000 franaka ostalo je na radniku da plaća porez na zaradu ili bolesničko osiguranje.Zaboravio sam i penziono osiguranje ili nezaposlenost ide po pola.Dakle neće biti problem plata već jel vredi taj poso toliko,može li se prodati taj proizvod
za takve pare.Ja samo pričam o legalnim poslovima.

Beži bre čoveče nemo si naivan ovde da otvaraš išta...
To rade samo stranačke jajare i smradovi
Zato ovde sranje na kub

- - - - - - - - - -

taman bi im postao jagnjetina medju vukovima čim bi te profiilisali da nisi SNS
ili neko tamo od dežurnih za skupštinu bez obzira na cenzus

- - - - - - - - - -

Nego lepo te pare što si zaradio ostavi u Švajcarskoj banci - ni to ne smeju da znaju
a ovde uživaj...

evo odvedi mene u kladžu, bar će bude šanse da zaradiš
mada od maja nisam bacio ni pogled...
 
Ja znam da je to drugačije,takve ideje su imali Jugovići i ovde."koliko će da mi da čisto" Dakle ovdi poslodavac plati recimo 5.000 franaka ostalo je na radniku da plaća porez na zaradu ili bolesničko osiguranje.Zaboravio sam i penziono osiguranje ili nezaposlenost ide po pola.Dakle neće biti problem plata već jel vredi taj poso toliko,može li se prodati taj proizvod
za takve pare.Ja samo pričam o legalnim poslovima.
:hahaha:
Како ти лупеташ то је фасцинантно!
А да ти је мнооого досадно, и то је јасно..
 
А шта јесте?:rotf:
Отвараш фирму, запошљаваш, плату од 3000 евра нудиш- а онда- чек' да видим шта ћу да ради и какво ће то да прође на тржишту!?:eek:
Да ли би волео да си нормалан?:rotf:

Hajde onda da nabrojimo šta je bolje u Srbiji u odnosu na CH. Vama je poznato kako ide u Srbiji,a meni u CH. Dakle u Srbiji je puno jevtinija radna snaga nego u CH.Ako dodate kirije
su takođe puno manje pogotovu u odnosu na CH.Ovdi Vam ne vredi ni u selo da odete kirija je takođe velika.Hoćete da nastavite ozbiljnu diskusiju bez izvratanja činjenica.
 
Hajde onda da nabrojimo šta je bolje u Srbiji u odnosu na CH. Vama je poznato kako ide u Srbiji,a meni u CH. Dakle u Srbiji je puno jevtinija radna snaga nego u CH.Ako dodate kirije
su takođe puno manje pogotovu u odnosu na CH.Ovdi Vam ne vredi ni u selo da odete kirija je takođe velika.Hoćete da nastavite ozbiljnu diskusiju bez izvratanja činjenica.

Sve je tacno sto si napisao, ali ja bih pre otvorio u CH.

Poreska uprava i inspektori su represivni a ne savetodavni organ. Nikada ne znas koliko si duzan i koliko ces biti duzan. (ne dao bog da trazis povracaj preplacenog poreza)
U Srbiji nemas pravila ponasanja, a imas 100+ agencija koje se iskreno obraduju novoj ovci za sisanje. (firmarine, drumarine, navodnjavanje, odvodnjavanje...itd.)
Zacaran krug dugovana jer ovde je svako svakome duzan. (pare za isporucenu robu ces cekati i po nekoliko meseci)
 
Sve je tacno sto si napisao, ali ja bih pre otvorio u CH.

Poreska uprava i inspektori su represivni a ne savetodavni organ. Nikada ne znas koliko si duzan i koliko ces biti duzan. (ne dao bog da trazis povracaj preplacenog poreza)
U Srbiji nemas pravila ponasanja, a imas 100+ agencija koje se iskreno obraduju novoj ovci za sisanje. (firmarine, drumarine, navodnjavanje, odvodnjavanje...itd.)
Zacaran krug dugovana jer ovde je svako svakome duzan. (pare za isporucenu robu ces cekati i po nekoliko meseci)

U CH teško ćete uspeti jer kvalitetna radna snaga je preskupa uz to taj što zna poso radi sam za sebe.Drugo konkurencija je jaka tako da bilo šta proizvodite i na đubre da bacite košta.
Godišnje imate pravo mislim četiri puta po sto kila posle toga 30 franaka svakih sto kila plaćate.
 

Back
Top