"Srbi jos nemaju istorijsku pamet."

Sto se ti meni licno obracas, to je kao da ja tebi kazem "Sto si sjebo Srbiju, ti si ost'o u kuci da zivis, sto si je zapustio?". Tekst nisi ni procit'o izuzev dela koji sam postavio, a da je Kusta nesto napisao svrsio bi iako on pravi filmove samo sa ciganskom tematikom.

Па зато што се ти лично просераваш и сладострасно цокћеш. Иначе, текст је готово безуман. Па шта је тај урадио док је био овде. Што нешто није отишао и сад серенда оданде, како је овде био комнизам и он га је мирно гледао. Мирно га гледао, па побегао, а онда му ми немамо историјску свест. Битанга.
 
Само да се си те смирио...
Изем ти доктора када ти преписа форум за терапију.
Да га промениш, не жели ти Он добро.

Napreduješ, ne lepiš više isti smajlić. Idi sad obiđi svoja goveda, malo odmori, uzmi svoju terapijicu pa se onda vrati i budi dobar pa ćemo te malo poštedeti. Hajde mali gaši....
 
Setite se Disovih "Nasih dana". Mi smo bili naceti gradjanskim drustvom i trulezi jos kad je ta pesma nastala 1910. god. Nase posrnuce pocinje od formiranja parlamentarnog sistema, a to je druga polovina 19. veka.

А 1912 до 1918 онако јуначки, сложно и беспрекорно.... хе би га. Биће да је ДИС претеривао. Да је овде било као што је он у песми описао, не би било онолико јунака у свим тим ратовима. Не би било толико величанствних чојствених и јуначких дела, српског народа, српске елите и свих слојева српског друштва. Да смо били такви, какве нас је ДИС описао ни Рајс се не би у нас заљубио. Ни Гроф Шиндлер. Дис као да је предвидео Југославију, још 1910 године, и ако је још није било а народ је, рекао би, био величанствен. И народ и народна елита.

- - - - - - - - - -

Vec prva Jugoslavija nije funkcionisala.

Doduse ja isto neznam sta bi radio 1918 pa da bude dobro.

Па радио би шта би морао. Пре свега, узео би оно где су Срби већина, а за остало би мењао становништво. То је у то време било уобичајено. Мало ли је? Стварање јгославије је почетак свих зала и највећи промашај српског народа икад.
 
А 1912 до 1918 онако јуначки, сложно и беспрекорно.... хе би га. Биће да је ДИС претеривао. Да је овде било као што је он у песми описао, не би било онолико јунака у свим тим ратовима. Не би било толико величанствних чојствених и јуначких дела, српског народа, српске елите и свих слојева српског друштва. Да смо били такви, какве нас је ДИС описао ни Рајс се не би у нас заљубио. Ни Гроф Шиндлер. Дис као да је предвидео Југославију, још 1910 године, и ако је још није било а народ је, рекао би, био величанствен. И народ и народна елита.

- - - - - - - - - -



Па радио би шта би морао. Пре свега, узео би оно где су Срби већина, а за остало би мењао становништво. То је у то време било уобичајено. Мало ли је? Стварање јгославије је почетак свих зала и највећи промашај српског народа икад.

Dis je pisao o tadasnjem gradjanskom drustvu. Virus tog drustva jos nije napao selo, a Srbija ja tada bila 90 % selo. Mogli smo da izborimo takve pobede. Ma ne samo Dis....pogledaj Nusica....Domanovica......Milovana Glisica. I oni ti pisu kao Dis. Izgleda da bolest jos nije uzela maha te 1912-1918.
 
Nažalost mi smo šizofreni narod. Sa jedne strane komunisti, sa druge strane četnici, monarhisti, jedni hoće jugoslaviju drugi hoće Veliku Srbiju. Jedni su za pravoslavlje drugi nisu, jedni su za kralja drugi nisu. Jedni nose kokardu drugi petokraku. Dakle totalno ludilo.
 
Nažalost mi smo šizofreni narod. Sa jedne strane komunisti, sa druge strane četnici, monarhisti, jedni hoće jugoslaviju drugi hoće Veliku Srbiju. Jedni su za pravoslavlje drugi nisu, jedni su za kralja drugi nisu. Jedni nose kokardu drugi petokraku. Dakle totalno ludilo.

Gresis. Te 1941. su jedni hteli komunisticku jugoslaviju (partizani) u kojoj ce se hrvatima lizati anus i svim ostalim "narodima" Drugi (cetnici) IZ SRBIJE, zapravo VODJA cetnika iz Srbije je hteo monarhisticku jugoslaviju u kojoj ce se hrvatima lizati anus i svim ostalim "narodima" kao 1915-1941. pod Karadjordjevicima. Onda su treci (cetnici iz Crne Gore i zapadnih srpskih strana) su hteli srpsku drzavu i da se brutalno osvete ustasama i rasciste sa njima za vek vekova. Cetvrti (ljoticevci) su hteli nemacki model Srbije i propagirali neku svoju koja me nikad nije intersovala jer se radi o klasicnim saradnicima okupatora. Ne znam da li da pominjem i Nedica. Uglavnom......imao si pet nekih frakcija a ne dve.
 
Gresis. Te 1941. su jedni hteli komunisticku jugoslaviju (partizani) u kojoj ce se hrvatima lizati anus i svim ostalim "narodima" Drugi (cetnici) IZ SRBIJE, zapravo VODJA cetnika iz Srbije je hteo monarhisticku jugoslaviju u kojoj ce se hrvatima lizati anus i svim ostalim "narodima" kao 1915-1941. pod Karadjordjevicima. Onda su treci (cetnici iz Crne Gore i zapadnih srpskih strana) su hteli srpsku drzavu i da se brutalno osvete ustasama i rasciste sa njima za vek vekova. Cetvrti (ljoticevci) su hteli nemacki model Srbije i propagirali neku svoju koja me nikad nije intersovala jer se radi o klasicnim saradnicima okupatora. Ne znam da li da pominjem i Nedica. Uglavnom......imao si pet nekih frakcija a ne dve.

Kako god bilo sizofrena situacija.
 
А 1912 до 1918 онако јуначки, сложно и беспрекорно.... хе би га. Биће да је ДИС претеривао. Да је овде било као што је он у песми описао, не би било онолико јунака у свим тим ратовима. Не би било толико величанствних чојствених и јуначких дела, српског народа, српске елите и свих слојева српског друштва. Да смо били такви, какве нас је ДИС описао ни Рајс се не би у нас заљубио. Ни Гроф Шиндлер. Дис као да је предвидео Југославију, још 1910 године, и ако је још није било а народ је, рекао би, био величанствен. И народ и народна елита.

- - - - - - - - - -



Па радио би шта би морао. Пре свега, узео би оно где су Срби већина, а за остало би мењао становништво. То је у то време било уобичајено. Мало ли је? Стварање јгославије је почетак свих зала и највећи промашај српског народа икад.

Суноврат увек креће од суноврата елите.
Не може народ да одређује путању.
Многи наши писци и песници су мање или више суптилно описивали однарођену елиту. Кад се то деси, деси се ово што је наш народ и држава доживео.
Можда једном изнедримо неку бољу елиту.
 
Dis je pisao o tadasnjem gradjanskom drustvu. Virus tog drustva jos nije napao selo, a Srbija ja tada bila 90 % selo. Mogli smo da izborimo takve pobede. Ma ne samo Dis....pogledaj Nusica....Domanovica......Milovana Glisica. I oni ti pisu kao Dis. Izgleda da bolest jos nije uzela maha te 1912-1918.

градско становништво, заиста је гинуло и ратовало у тим ратовима од 1912-18. И државло се величанствено и јуначки. Наши интелектуалци су ратовали, били добровољци, баш као и банкарски синови, синови великих трговаца и синови власника рудника. Сви до једног. У неколико изузетака. Нушић се ругао снобовима, помодарима и онима који су хтгели да буду он што нису. Иначе је био српскинационалиста, и ако је био Цинцар, као и његов син. Домановић је очекивао много, рекао би превише, од промене режима 1903. Кад до тога није дошл. т јест кад тако мноого није дошло, он се човек разочарао. И није трпео Пашића, што не чуди обзиром да смо пре Пашића имали сто пута способнијег, Милована Миловановића Балачка, кога су, по свој прилици отровали Аустријанци. Дакле није га трпео из родољубивих разлога. И Глишић је био идеалиста, потпуни. Али, веруј ми.... да смо мрвицу од оних тадашњих Срба, ја би био веома срећан. Само мрвицу.

- - - - - - - - - -

Суноврат увек креће од суноврата елите.
Не може народ да одређује путању.
Многи наши писци и песници су мање или више суптилно описивали однарођену елиту. Кад се то деси, деси се ово што је наш народ и држава доживео.
Можда једном изнедримо неку бољу елиту.

Наша елита је изгинула масовно у оба балканска, а нарочито у Првом Светском рату. Ко није био мобилисан, отишао је у добровољце. ракић је у добровољце отишао још у Првом Балканском рату. А пре тога, отишао је добрвољно у Приштину, и са собом повео своју младу жену Францускињу, јер су уПриштини Арнаути убили предходног Конзула. Иначе Милан ракић је из милионерске породице и рођен је у Кнез Михајловој улици. На углу Кнез Михајлове и данашње, Краља Петра. Могао је шта год је хтео. Али ето, припадник елите....он се добровољно пријавио и отишао. А кад је рат почео, добровољно се пријавио код Војводе Вука, где се брзо гинуло. То је наша елита. Само, видиш, тад је наша српска еллита била интегрални део нашег српског народа.
 
Covek lupeta, a tema ima smisla. Srbi jos imaju pamet roba, jer i ono uceno srba je ucilo pogresnu istoriju,

a nikad vlastodrscima nije odgovaralo da ima slobodne ljude jer je robovima lakse vladati.

Recimo, umesto da od buntovnika prave svoje savetnike on ih je ubijao, svaki vladar do tita.

Zasto su pametni bezali i jos beze iz srbije? Nikad nije zbog materijalnih sredstava nego zbog vlastodrzaca.

I sada beze iz istog razloga.

- - - - - - - - - -

Суноврат увек креће од суноврата елите.
Не може народ да одређује путању.
Многи наши писци и песници су мање или више суптилно описивали однарођену елиту. Кад се то деси, деси се ово што је наш народ и држава доживео.
Можда једном изнедримо неку бољу елиту.

Pozdravljam..
 
Covek lupeta, a tema ima smisla. Srbi jos imaju pamet roba, jer i ono uceno srba je ucilo pogresnu istoriju,

a nikad vlastodrscima nije odgovaralo da ima slobodne ljude jer je robovima lakse vladati.

Recimo, umesto da od buntovnika prave svoje savetnike on ih je ubijao, svaki vladar do tita.

Zasto su pametni bezali i jos beze iz srbije? Nikad nije zbog materijalnih sredstava nego zbog vlastodrzaca.

I sada beze iz istog razloga.

- - - - - - - - - -



Pozdravljam..

Него ко је то бежао? У целом 19 веку, како у време Обреновића тако и у време Карађорђевића, имао си не више од 50 политичких емигрната. Неки су били и протерани, неко време, оод њих. Значи нису бежали. Пашић на пример, је побегао, да му Милан, не би судио, а Милан је протерао нај умнију српску главу, Митрополита Михајла Јовановића, који је био саветник и Милошу Обреновићу и Михајлу Обреновићу. Све кад сабереш, не више од 50так људи. А с друге стране, у Србију су се усељвали Немци, Чеси, Пољаци... ма сви редом.
 
Него ко је то бежао? У целом 19 веку, како у време Обреновића тако и у време Карађорђевића, имао си не више од 50 политичких емигрната. Неки су били и протерани, неко време, оод њих. Значи нису бежали. Пашић на пример, је побегао, да му Милан, не би судио, а Милан је протерао нај умнију српску главу, Митрополита Михајла Јовановића, који је био саветник и Милошу Обреновићу и Михајлу Обреновићу. Све кад сабереш, не више од 50так људи. А с друге стране, у Србију су се усељвали Немци, Чеси, Пољаци... ма сви редом.

Ti pricas o poznatim ljudima o kojima se pisalo, znas li koliko srba ima koji nisu bili poznati, ali su zbog nekog vlastodrsca pobegli i sami se probili u svetu?

koliko srba je u inostranstvu i ne zna se kada i zasto su im preci otisli, a vrlo su uspesni ljudi.

Riba smrdi od glave.
 
Mislis da je resenje u vecnoj ulozi zrtve i samosazaljavanju.
Није, али није ни у самомржњи и самопорицању. Самокритика мора остати унутар неких разумних граница. У противном, постаје само још један у низу проблема и разлога зашто смо ту где јесмо.
 
Ti pricas o poznatim ljudima o kojima se pisalo, znas li koliko srba ima koji nisu bili poznati, ali su zbog nekog vlastodrsca pobegli i sami se probili u svetu?

koliko srba je u inostranstvu i ne zna se kada i zasto su im preci otisli, a vrlo su uspesni ljudi.

Riba smrdi od glave.

Србииз Србије нису бежали никад. Све до 1918 године. Већ сам ти једнм то објашњавао. Бежали су Срби из Аустрије, па после из Аустро-угасрке. Али Срби из Србије, сем тих 50так политичких азиланата, нису бежали у опште. И то је позната историјска чињеница о којој ти очигледно појма немаш.
 
http://www.novosti.rs/vesti/kultura.71.html:683893-PREDRAG-GAGA-ANTONIJEVIC-Srbi-jos-nemaju-istorijsku-pamet

"Mi smo narod koji nema istorijske pameti i mudrosti, ovde se pamet pokazuje kao "naknadna" pojava, i problem jeste u tome što kod nas nema jasne definicije šta je ljubav prema otadžbini, šta je čojstvo, a šta je junaštvo, i da i jedno i drugo moraju da budu neraskidivi deo ponašanja jedne nacije. Mi smo verovatno dobijali političku vrhušku kakvu smo zasluživali, jer kako drugačije objasniti da je nemoguće to što iz generacije u generaciju stalno ulazimo u nekakve političke opcije za koje će se nekoliko godina kasnije ispostaviti da su bile pogrešne, i kako je moguće da jednom kao narod ne delujemo preventivno na neku grešku u tom smislu. Stvari su se danas do te mere srozale da su ljudi zarad lične koristi, ma kako ona mala bila, spremni na svako nepoštenje i nemoral. Nikoga ne optužujem, jer čovek nema mnogo mogućnosti da bira u društvu koje je materijalno i moralno u živom blatu. Neko mora da izdržava porodicu, a neko hoće preko noći da stekne milione evra, i onda se svi zajedno nađu u istom košu moralnog sunovrata. I to postaje začarani krug iz kojeg ne postoji način da se izađe, jer je malo dobrovoljaca koji bi se odrekli koristi i povukli nogu da se nešto nabolje promeni."

Zasto Srbi nemaju istorijsku pamet ? Da li se radi o mentalnom poremecaju ili je i on samo dijasporski autosovinista (u tom slucaju temu prebaciti na vec postojecu) :)

Zato sto su tradicionalno nepismeni pa se to pretvorilo u genetsku glupost. :hahaha:

Svaka shusha Srbina zaebe. A vicevi o Bosancima su u stvari vicevi o Srbima.

Vecih budaletina nema na planeti.

Nema ko nije zaiebao Srbe i popisao se na srpske zrtve. A Srbi prvi pisaju po svojim zrtvama.

Na zalost istina.

- - - - - - - - - -

Србииз Србије нису бежали никад. Све до 1918 године. Већ сам ти једнм то објашњавао. Бежали су Срби из Аустрије, па после из Аустро-угасрке. Али Срби из Србије, сем тих 50так политичких азиланата, нису бежали у опште. И то је позната историјска чињеница о којој ти очигледно појма немаш.

Pa gde da beze kad su tu jedino u vecini.

Osim toga Srbijanci jesu masovno bezali pre Prvog srpskog ustanka. Imao si velike seobe Srba brale. Kako nisu bezali. Pa od njih su mahom i nastali ti precanski Srbi.
 
Setite se Disovih "Nasih dana". Mi smo bili naceti gradjanskim drustvom i trulezi jos kad je ta pesma nastala 1910. god. Nase posrnuce pocinje od formiranja parlamentarnog sistema, a to je druga polovina 19. veka.

Pocinje nastankom radikalne stranke,koja je nepismenom narodu prodavala fore i fazone (citaj m.da pod bubrege),prosipala demagogiju....
Ciljna grupa im je bila sve sto nosi gunj i opanak,90% birackog tela....

Slicne metode su preuzeli komunisti,a i ovi danas isto rade.....

tema@ pa mi ne poznajemo svoju istoriju dovoljno,tako da nismo nista ni naucili iz nje...a neko je davno rekao da je to uciteljica zivota
Nismo sazreli kao narod,jos uvek smo u tinejdzerskom dobu i pravimo gluposti.
 
Zato sto su tradicionalno nepismeni pa se to pretvorilo u genetsku glupost. :hahaha:

Svaka shusha Srbina zaebe. A vicevi o Bosancima su u stvari vicevi o Srbima.

Vecih budaletina nema na planeti.

Nema ko nije zaiebao Srbe i popisao se na srpske zrtve. A Srbi prvi pisaju po svojim zrtvama.

Na zalost istina.

- - - - - - - - - -



Pa gde da beze kad su tu jedino u vecini.

Osim toga Srbijanci jesu masovno bezali pre Prvog srpskog ustanka. Imao si velike seobe Srba brale. Kako nisu bezali. Pa od njih su mahom i nastali ti precanski Srbi.
Ајд да поновим, оно што очигледно нећете да знате и ако је врло добро познато. Од како имамо нашу земљу, па све до 1918 године, Срби се из Србије нису исељавали. Ни у Америку, нити у западну Европу. Дакле од 1928 године, па до 1914. Срби су се исељавали из Аустрије, у Америку, али не и из Србије, У Србији је Србима било добро. С друге стране, у то време, огроман број људи свих народа се усељавао у Србију. Јерл толко тешко да се то разуме. Срби из Србије су ишли на школовањее у иностранство али су се одмах по забврешним студијама враћали у Србији. Сви , без разлике. Није било примера, да неки Србин из Србије, после студија остане у иностранству. Није у опште компликовано да се разуме.
 
Срби и те како имају развијену историјску памет, сигурно највише од свих народа на Балкану.
Сметња је што у Србији и међу Србима постоје политичке конјунктуре јаче него игде друго што ометају да историјска памет проговори из Срба појединаца.
 

Back
Top