BMW E46 318D ?

Dr. NN

Primećen član
Poruka
757
:bye:

Kao što većina zna, pre nekih mesec dana sam kupio BMW 318 D E46, za ovih mesec dana sam prezadovoljan sa njim i još ništa sem goriva nisam uložio :lol:
Mali servis ću uraditi za par dana, još nisam :rumenko:

Nešto me zanima, pošto je identičan motor u 318D kao u 320D i da su razlike koliko sam čuo samo u turbini, kompjuteru i diznama, da li to znači da ja mogu uzeti turbinu, dizne sa 320D i pretvoriti 318D u 320D? :D

Nemam zamerki na ubrzanje kod 318D, ali vuče me nešto da ga još malo ubrzam :D

Naravno znam da on može da se čipuje na 144ks bez menjanja turbine, ali ne bih da je opteretim.
 
Totalno neisplativo a i pitanje dali je moguce.
Al hteo si jeftino auto to si idobio i sta sad hoces?
Da ide kao onaj koji si trebao da platis bar 500€ vise?
E sad znas zasto je taj jeftiniji bio jer vozaci BMW-a hoce da jure a 320d itekako juri.
Cipuj to kod krstenog cipera i uzivaj.
 
Kazem nisam nezadovoljan, al' bih jos :rumenko:
Inace sam prijatno iznenadjen kako ubrzava, vozio me kolega u Alfi 147 150KS i bas ju je silio u 2, 3coj brzini i nisam nesto primetio da 318 mnogo sporije ubrzava.

Drug je na E90 320D dodao turbinu od 330D i cipovao na 200KS :D

Inace ne vozim brzo, tek sam juce prvi put sebi dao oduska na otvorenoj magistrali gde je jako brzo nabio 150km/h u 4toj (a bilo je nesvesno dok sam preticao, odjednom 150), dalje nisam smeo :D
A i ne bih da silim jer je ulje starije, ok je nivo, al je staro, pa cu zameniti, mozda sutra.

- - - - - - - - - -

Totalno neisplativo a i pitanje dali je moguce.
Al hteo si jeftino auto to si idobio i sta sad hoces?
Da ide kao onaj koji si trebao da platis bar 500€ vise?
E sad znas zasto je taj jeftiniji bio jer vozaci BMW-a hoce da jure a 320d itekako juri.
Cipuj to kod krstenog cipera i uzivaj.

320D nije bio skuplji, 2001 sam mogao birati, a bilo je 2002 i 03 ali uglavnom u losijem stanju od ovog...
Bio je perfektan 320D 2004 godiste, automatik za 3550 evra za mene, ali sam odustao jer nisam bas imao toliko.

- - - - - - - - - -

aha reko je i da nece divlja,jadne bandere

ne rise, ne divljam uopste.

Nisam isao na autoput, tu bih jednom da probam maksimalu i to je to.
 
Poslednja izmena:
Pa ako ne divljas sta ce ti jos snage?
Uzivaj u autu i opusti se jer ide on taman koliko treba.

Vise sam pitao informativno da znam da li je moguce to izvesti...
Nemam pojma, valjda je covek proklet pa bi jos i to kada bih cipovao, probao bih jednom da izdivljam i posle Bog zna kad.
Kada prerastem ovo , ako bude kesa kupujem neku sledecu verziju verovatno iste serije koja ima vise konja, a ovaj neka stoji kakav jeste.
Za sada mi je skroz ok, u odnosu na Punta mi deluje kao avion :)
 
Poslednja izmena:
Tek si ga uzeo,vec bi da ga cipujes...
Nikad mi nece biti jasni ljudi koji kupe slabiji auto i onda nisu zadovoljni kako ide pa ga cipuju.
Isprsi se za nesto krsteno pa vozi ko covek.

jedan komsija platio cipovanje za Audi A8 , i zbog cipovanja krenuo da mu pravi problem DPF . Resenje mu je bilo ili da ga probusi ili da skine cip. Na kraju skinuo cip

Puko 600e najmanje za montazu/demontazu
 
Znaci cip se montira i demontira?:hahaha:

- - - - - - - - - -

A DPF nema nikakve veze sa cipom jer tzo je filter koji je verovatno kod njega zagusen i poceo je da pravi problem u isto vreme kad je i cipovan i bez obzira sto je vracena standardna mapa on ce i dalje imati problem sa DPF-om.
 
:bye:

Kao što većina zna, pre nekih mesec dana sam kupio BMW 318 D E46, za ovih mesec dana sam prezadovoljan sa njim i još ništa sem goriva nisam uložio :lol:
Mali servis ću uraditi za par dana, još nisam :rumenko:

Nešto me zanima, pošto je identičan motor u 318D kao u 320D i da su razlike koliko sam čuo samo u turbini, kompjuteru i diznama, da li to znači da ja mogu uzeti turbinu, dizne sa 320D i pretvoriti 318D u 320D? :D

Nemam zamerki na ubrzanje kod 318D, ali vuče me nešto da ga još malo ubrzam :D

Naravno znam da on može da se čipuje na 144ks bez menjanja turbine, ali ne bih da je opteretim.



mislim da će turbina dizne i rad da te izađu više od razlike koju bi doplatio za 320d
 
Kazem nisam nezadovoljan, al' bih jos :rumenko:
Inace sam prijatno iznenadjen kako ubrzava, vozio me kolega u Alfi 147 150KS i bas ju je silio u 2, 3coj brzini i nisam nesto primetio da 318 mnogo sporije ubrzava.

Drug je na E90 320D dodao turbinu od 330D i cipovao na 200KS :D

Inace ne vozim brzo, tek sam juce prvi put sebi dao oduska na otvorenoj magistrali gde je jako brzo nabio 150km/h u 4toj (a bilo je nesvesno dok sam preticao, odjednom 150), dalje nisam smeo :D
A i ne bih da silim jer je ulje starije, ok je nivo, al je staro, pa cu zameniti, mozda sutra.

- - - - - - - - - -



320D nije bio skuplji, 2001 sam mogao birati, a bilo je 2002 i 03 ali uglavnom u losijem stanju od ovog...
Bio je perfektan 320D 2004 godiste, automatik za 3550 evra za mene, ali sam odustao jer nisam bas imao toliko.

- - - - - - - - - -



ne rise, ne divljam uopste.

Nisam isao na autoput, tu bih jednom da probam maksimalu i to je to.

taman si uleteo na novo merenje prosecne brzine xixi
 

Back
Top