Prljavo kazaliste

Guede

Buraz
Poruka
11.277
Interesuje me zasto pojedini Srbi i Bosnjaci medjusobno se nazivaju prljavim .... naime, jedni drugim smrde :D

Sve me to podsjeca na izjavu Bob Dylan-a, da crnci mogu osjetitij rasistu bas kao sto Jevreji mogu osetiti nacistu, ili Srbi Hrvata, pa se pitam da li je on to mislio na njuh ustvari ?

Sta reci o tim osjetljivim njuskama, men' se cini da tu prije vlada nekakav primitivni nagon, nego sto bi bilo u pitanu nesto sofisticiranije ...
 
Poslednja izmena:
Valjda je bolje i jedan ne bas pametan odgovor na temi, od nijednpg .... :D

:D

neobjasnjiva je ta mrznja
a kad se spusti na nivo SMRADA i takvih komentara / odraz je tad najveceg primitivizma

CESTO ja o tom mislim, pitam se, ti narodi koji mrze (a najcesce su SRBI oni koje drugi (citaj> komsiluk) MRZE) ...elem, ti koji mrze, kad bi se jednom oslobodili SRBA, zasvagda, kad bi sami na planeti bili / jesu li sigurni da bi im bilo i i tad bas sve nako POTAMAN???
 
:D

neobjasnjiva je ta mrznja
a kad se spusti na nivo SMRADA i takvih komentara / odraz je tad najveceg primitivizma

CESTO ja o tom mislim, pitam se, ti narodi koji mrze (a najcesce su SRBI oni koje drugi (citaj> komsiluk) MRZE) ...elem, ti koji mrze, kad bi se jednom oslobodili SRBA, zasvagda, kad bi sami na planeti bili / jesu li sigurni da bi im bilo i i tad bas sve nako POTAMAN???

Sumnjam, oni nisu u stanju da se identifikuju jedni bez drugih ... ode sav sistem vrijednosti, nastade vakum i urusi se citav svemir :D

Postoji li zvanicna dijagnoza za tako nesto, ksenofobija, fasizam, kako god, mi u ovom slucaju nije dovoljno dobro da opise tu specificnu problematiku nosa
 
Sumnjam, oni nisu u stanju da se identifikuju jedni bez drugih ... ode sav sistem vrijednosti, nastade vakum i urusi se citav svemir :D
Slicno mislim

Postoji li zvanicna dijagnoza za tako nesto, ksenofobija, fasizam, kako god, mi u ovom slucaju nije dovoljno dobro da opise tu specificnu problematiku nosa
ne znam, nisu bitni nazivi, bitno je odgajati generacije da ne mrze
 
Nisam bio jedno vrijeme po forumima, i nekako sam zaboravio koja kolicina smeca se valja po istim, i onda mi obavezno bude refleks takav da otvorim pokoju temu o tome, ali kao i obicno nista se ne desava na njima :D

Kako god, nakon zadovoljene potrebe da uprem prst u goFno, ako me i nesto zadrzi na forumu,onda u principu izbjegavam podforume Politika i Religija , a Boga mi i Istorija :D
 
a, slicno, mene vise nema tu nego ima
nekad se zahajcam...dok ne dosadi
a, mrznje i "smrdljivih" :mrgreen: komentara ima hrpa, u pravu si

ipak, ljudi kazu...gotovo je, ne vredi
a ja mislim da ZIV COVEK ne sme da odustaje da menja svet, mic po mic, svakog dana
tj da bar POKUSAVA da ga menja...na bolje
 
Biti prljav, generalno u moralnom smislu. Ovo se koristi bukvalno svuda, a asocira i na nemaštinu, odnosno na bedu čoveka ali ne mora uopšte da znači da je osoba monetarno siromašna

Nema tu neke velike filozofije.
 
Biti prljav, generalno u moralnom smislu. Ovo se koristi bukvalno svuda, a asocira i na nemaštinu, odnosno na bedu čoveka ali ne mora uopšte da znači da je osoba monetarno siromašna

Nema tu neke velike filozofije.


Nisam bas siguran, pojedini tvrde kako im neki narodi smrde ... a taj fenomen mi je bas interesantan :D
 
Interesuje me zasto pojedini Srbi i Bosnjaci medjusobno se nazivaju prljavim .... naime, jedni drugim smrde :D
...

Измишљаш,
Срби и Бошњаци су компатибилни
и нису у сукобу.

Уствари могуће да су појединци у завади, ок онда.

А рећи некоме да је "смрад" је обична увреда, псовка, не схватати је буквално,
као "пикча ти материна !"
 
Измишљаш,
Срби и Бошњаци су компатибилни
и нису у сукобу.

Уствари могуће да су појединци у завади, ок онда.

А рећи некоме да је "смрад" је обична увреда, псовка, не схватати је буквално,
као "пикча ти материна !"

Pa ne znam bas, obilazeci forume covjek stekne takav utisak ... mozda moras biti forumas da bi imao taj simptom :D
 
a ja mislim da ZIV COVEK ne sme da odustaje da menja svet, mic po mic, svakog dana
tj da bar POKUSAVA da ga menja...na bolje
"budi promena koju zelis da vidis u svetu"...menjaj sebe, a svet ce se vec prilagoditi :D
Kako god, nakon zadovoljene potrebe da uprem prst u goFno
i ne zaboravi da povuces vodu za sobom i resena stvar :D
 
Interesuje me zasto pojedini Srbi i Bosnjaci medjusobno se nazivaju prljavim .... naime, jedni drugim smrde :D

Sve me to podsjeca na izjavu Bob Dylan-a, da crnci mogu osjetitij rasistu bas kao sto Jevreji mogu osetiti nacistu, ili Srbi Hrvata, pa se pitam da li je on to mislio na njuh ustvari ?

Sta reci o tim osjetljivim njuskama, men' se cini da tu prije vlada nekakav primitivni nagon, nego sto bi bilo u pitanu nesto sofisticiranije ...
Gde djavo ne uspe, posalje babu.
 
Gastarbajterska je priča slićna...Dođu iz Njemačku i iz Švedsku,odnekud s "trulog" zapada gde peru WC klonjare ili rade u livnici ili su već neki smetljari,sestre
za gerontologiju nepokretnu ,podgojeni od loše i jeftine hrane i takvi ovde počnu da dele lekcija kao da su oni Njemci,Švedi ili neki Englezi.sačuvajbože...
Tako i rvati preziru i mrze Srbe jer su sluge konjušarske s bečkih dvorova i pounijaćeni Sloveni (da ne kažem-bivše Srbende!:mrgreen:),pokatolićeni da bi u milosti moćnih
Hazburga bili ili Venecije raskalašne i prebogate...Šta je Srbinu veru za večeru...
Posebno što i ta vera ko u kera...:mrgreen:
Ali,zlo je što ih Srbi iz Srbije podsećaju na ljutu stvarnost-da nisu Švabe već Slavjani Svarogovi i Perunovi,Triglavovi (Kredarica-se veda!),Stribogovi,Vesnini i sl...
Najgore što se i Srbi kunu u jevrejskog Boga (jedinoga?:hahaha:) kog Vatikanski kardinali-lopine rimljanske pokradoše na pravdi ...Peruna!:rotf::mrgreen:
 

Back
Top