Empatija !?

-vitamin

Primećen član
Banovan
Poruka
872
Zaključio sam da mi je to počelo da otežava život.
Pogađaju me problemi bliskih , ponekad u tolikoj meri da sva pozitivna energija odluta u empatiju.
U dečijem dobu to je bilo prema životinjama , pa prema prirodi ,
u toku vrtloga rata preme narodu a sada prema bliskima .
Ako imate takva saosećanja kako se borite sa tim ili da li je normalno nekim načinom
postati pomalo -"bezosećajan"
 
Zaključio sam da mi je to počelo da otežava život.
Pogađaju me problemi bliskih , ponekad u tolikoj meri da sva pozitivna energija odluta u empatiju.
U dečijem dobu to je bilo prema životinjama , pa prema prirodi ,
u toku vrtloga rata preme narodu a sada prema bliskima .
Ako imate takva saosećanja kako se borite sa tim ili da li je normalno nekim načinom
postati pomalo -"bezosećajan"

Isti problem. Meni zao svega zivog i polu zivog i ne zivog. Ko neka strina sam.
 
Ne mogu da kazem da nemam dozu empatije,posebno prema najblizima...
Ali vrlo brzo se probudi racio,i sagledam...Ako mogu da pomognem,delujem,ako su stvari koje ne mou da promenim, potisnem to u sebi.
Ne zbog sebe nego zbog tog,bliskog,covek se jos gore oseca ako ga neko sazaljeva...
 
Zaključio sam da mi je to počelo da otežava život.
Pogađaju me problemi bliskih , ponekad u tolikoj meri da sva pozitivna energija odluta u empatiju.
U dečijem dobu to je bilo prema životinjama , pa prema prirodi ,
u toku vrtloga rata preme narodu a sada prema bliskima .
Ako imate takva saosećanja kako se borite sa tim ili da li je normalno nekim načinom
postati pomalo -"bezosećajan"

uh ne pomalo,totalno,mnogo dobro stanje
 
...
Pogađaju me problemi bliskih ,
...
kako ...
postati pomalo -"bezosećajan"

Ево како :

Кад осетиш нечију бол, невољу, проблем - крени да му заиста помогнеш.
Од свег срца, из све снаге !
Безрезервно !!!

Врло често ћеш доживети одбијање
и ако си нормалан,
то одбијање ће твоја подсвест искористити
да твоју личност учини мало мање осећајном !

Пробај, крени да заиста помажеш људима !!!
;)
 
empatija je postala emotivni vampirizam,vidi me ja saosecam s tudjom patnjom,vidi me ja zalim kuce mace s ulice,ali necu da ga pomazim nosi neke bolestine,al saosecam tuga kakvi su ljudi niko da ih udomi
 
Problem današnjice je što se empate smatraju budalama i ispadnu budale. Empatija se danas gleda kao nekakva slabost, a zapravo je vrlina.
Kad empate shvate da konstantno ispadaju budale, počinju i empate da grade zid oko sebe i to je onda zatvoren krug.
 
Kako da nije kvalitetna osoba saosećanje sa drugim? Plemenitost, nesebičnost. Saosećanje sa drugim nas pokreće da drugome ko nema sreće pomognemo.

Pomognem svakome kome mogu,i uvek cu dok mogu...Ali to ne znaci da saosecam sa njim,i da ce da me njegovi problemi emotivno poremetiti (naravno ako je meni bliska osoba da je tu prica drugacija).Mislim da su plemenitost i nesebicnost totalno razliciti od empatije.
 

Back
Top