Zašto je dobar Windows 10?

Rasejani Prorok

Buduća legenda
Poruka
30.233
Jedna osoba mi je nemušto dala neki odgovor "projektujem za firmu pa mi sad to radi kako treba, mnogo bolje nego Win 7"
Čudno, pošto je Windows komercijalni operativni sistem a ne CAD aplikacija

I pošto su KONAČNO PREPAKOVALI WINDOWS 8 DA RADI jedino NOVO u Windows 10 operativnom sistemu je brzina trackingovanja
korisničkih aktivnosti - 140% brže u odnosu na Windows 7 i 400% brže od Windows 8 na koji su se zapravo i vratili

ono što nije novo je
ACPI x64-based PC
Driver date: 21.06.2006 (or 06/21/2006)
USB Composite Device
Driver date: 21.06.2006 (or 06/21/2006)

Kernel i drajveri kompletno isti kao da koristite Vistu
znači ostaju mazalice za oči plus plaćate propale projekte 8 8.X mrtvorodjeni 9...

dakle radili su samo na brzini praćenja šta radite i šta koristite :D
I to nije sve: GOOGLE ANDROID je još gori - prati i kad prdnete :D
 
Poslednja izmena:
Iskreno zaljublen sam u XP, regularno apdejtovan sa poslednjim zakrpama iz 2014-te
suočavam se sa problemom da pojedine nove aplikacije ne žele da se instaliraju na XP što je u većini slučajeva programerski trik.
Naravno da u te trikove ne računam ono što je nepojmljivo - 64bit-ni softver zaista ne može da radi na mojoj 32bit-moj mašini
No svejedno - najbrži rad postižem sa XP-om, čak zamalo da mi Win7 postane nova ljubav a ima podršku do 2020-te al eto finese odlučile.

- - - - - - - - - -

na sveCkoj mreži nas ima 5% zadrtih koji eto ne koristimo Windows Vista drajvere u 2017-oj
Sve je ovo pisano na Linux Mate-u :lol:
Da ne zaboravimo zlatno pravilo: Windows se instalira za narod, Linux za servere i superkompjutere.
 
Poslednja izmena:
WIndows 10 je loš operativni sistem. Mate je grafičko okruženje koliko je meni poznato, isto kao i xfce, kde, cinnamon itd.

Linux će biti popularan kad bude lakši za upotrebu. Večito neki problem sa drajverima, treba ti malo crne magije pa da ti ATI kartica radi kako treba. Linux je kao server dobar ali kao desktop još uvek nije za širu upotrebu.
 
bolje stize mejl

salim se , nije dobar za nista

prave win za sve platforme a onda pola stvari ne radi

imam win10 telefon , bas danas sam morao hard reset , nije mi stizalo obavestenje o porukama

sad su mi sva podesavanja poremecena

dok je na kompu kocio i bagovao kad god sam ga instalirao

doduse ima mesec dana kako nisam , mozda je proradio

tako da sam na 8.1

radi sve kako treba
 
WIndows 10 je loš operativni sistem. Mate je grafičko okruženje koliko je meni poznato, isto kao i xfce, kde, cinnamon itd.

Linux će biti popularan kad bude lakši za upotrebu. Večito neki problem sa drajverima, treba ti malo crne magije pa da ti ATI kartica radi kako treba. Linux je kao server dobar ali kao desktop još uvek nije za širu upotrebu.

Mate je za poštovaoce Gnome2 okruženja i izuzetno prilagodljiv čak toliko da desktop može da liči vizuelno na XP, Vistu, 7
a počeli i da se zezaju sa 10, naravno nije to 100% ali ume da zezne laike :lol:

Zaista ne znam kada si poslednji put instalirao Linux, doduše možeš odavno da ga podižeš LIVE sa USB-a ali danas je to izuzetno stabilan sistem.
Sada mu treba minimum 5Gb za instalaciju... u tim gigabajtima sigurno nisu pisali ljubavne pesme...
3 dana sam se iživljavao i nisam uspeo da ga pokvarim, pošto je LTS verzija podrška je do 2021-ve

Tek ja to doživljavam kao LEGO sistem - dobiješ ploču i osnovni set kockica a onda dodaješ šta ti odgovara
Naravno da stavljaš kockice koje odgovaraju tvom setu jer ako pomešaš LEGO i one druge to ni na šta neće ličiti ni u RL-u kamoli na kompu

Najviše mi intrigantno mrežno pristupanje Windows platformama u mreži... kako to da objasnimo... hehehe...
 
Konačno su pojednostavili postupak za mobilni internet... e to je ono što me zezalo ranije na Linuksu...
ADSL, kablovski, wireless, mrežni sve to podrazumevano bilo za prepoznavanje...
možeš da se odmah postaviš kao hotpsot da kreiraš VPN

a sad može konačno i ova mobilna konekcija... ubaciš USB sa SIM karticom za mobilni internet... otkucaš PIN...
pa onda iz dostupnih konekcija uradiš inicijano setovanje - Zemlja Srbija, tri operatera pa biraj m:ts, telenor ili VIP
pa još neke sitnice izuzetno razumljive za finese... naglasiš da je tarifiraje 3gnet... VOZI MiŠKO

e jedino što nema ona aplikacija za windows i Mac - kontrolni panel od provajdera gde kao imaš merač koliko si potrošio
ali se ne važe tvoje vrednosti već tamo sa provajderovog servera koje ti jel ne daju da vidiš kao ranije - m:ts pametnjakovići npr.
tako da možeš da se slikaš sa control panelom u Windowsu
 
Poslednja izmena:
Mate je za poštovaoce Gnome2 okruženja i izuzetno prilagodljiv čak toliko da desktop može da liči vizuelno na XP, Vistu, 7
a počeli i da se zezaju sa 10, naravno nije to 100% ali ume da zezne laike :lol:

Zaista ne znam kada si poslednji put instalirao Linux, doduše možeš odavno da ga podižeš LIVE sa USB-a ali danas je to izuzetno stabilan sistem.
Sada mu treba minimum 5Gb za instalaciju... u tim gigabajtima sigurno nisu pisali ljubavne pesme...
3 dana sam se iživljavao i nisam uspeo da ga pokvarim, pošto je LTS verzija podrška je do 2021-ve

Tek ja to doživljavam kao LEGO sistem - dobiješ ploču i osnovni set kockica a onda dodaješ šta ti odgovara
Naravno da stavljaš kockice koje odgovaraju tvom setu jer ako pomešaš LEGO i one druge to ni na šta neće ličiti ni u RL-u kamoli na kompu

Najviše mi intrigantno mrežno pristupanje Windows platformama u mreži... kako to da objasnimo... hehehe...

Juče i još dva prošle nedelje plus na vbox testiram tri.
 
bolje stize mejl

salim se , nije dobar za nista

prave win za sve platforme a onda pola stvari ne radi

imam win10 telefon , bas danas sam morao hard reset , nije mi stizalo obavestenje o porukama

sad su mi sva podesavanja poremecena

dok je na kompu kocio i bagovao kad god sam ga instalirao

doduse ima mesec dana kako nisam , mozda je proradio

tako da sam na 8.1

radi sve kako treba
Imam i ja Win.8.1,ali sam skoro uradio 64 bit-a i mnogo je brzi od 32-bitnog.veoma sam zadovoljan njime.samo nece da mi radi skener Mustek na njemu,ali na Win.7 32 bit i Ubuntu rade svi prikljucci.Zbog nekih stvari treba covek da ima bar 2 OS-a.sasasta,ako imas mogucnosti probaj Win.8.1 64 bit-a i videces veliku razliku,ali ne mora odmah,vecako se nesto desi pa moras da odradis ponovo OS.
 
WIndows 10 je loš operativni sistem. Mate je grafičko okruženje koliko je meni poznato, isto kao i xfce, kde, cinnamon itd.

Linux će biti popularan kad bude lakši za upotrebu. Večito neki problem sa drajverima, treba ti malo crne magije pa da ti ATI kartica radi kako treba. Linux je kao server dobar ali kao desktop još uvek nije za širu upotrebu
.

Може бити али не мора да значи .. , тренутно стање каже да исте проблеме са драјверима и другим "проблемима са хардвером" имају виндовси и линукси... Уз мало пажње при куповини ти проблеми са драјверима нестају а рад са Линуксима постаје "песма" па чак и почетницима (бар оним који знају да користе мозак).
 
Ja samo pokuavam da provalim kakve veze ima ovo sto vi pisete sa NASLOVOM teme-dakle WIN 10 zasto je dobar..?A vi disuktujete o XPu,k Linuxima itd...ne kontam...
хехе сад још малко хумора...
Кад већ питаш где је веза...
..... Виндовс 10 је добар да са послужи за преузимање неке линукс дистрибуције и њено нарезивање на ДВД односно УСБ.... после тога може и да се обрише- и није нека штета... :per:
 
Neko voli Win.10,a neko ne zeli ni da cuje za njega.Drugi vole linux i uporedjuju ga sa Win.10.Razlike u ukusima ce uvek biti.Pretpostavljam da taj ko je postavio temu je probao Win.10 i nije mu se svideo,pa je postavio ovo pitanje.Hoce covek da se uveri,zasto valja,ili nevalja.
 
Iskreno zaljublen sam u XP, regularno apdejtovan sa poslednjim zakrpama iz 2014-te
suočavam se sa problemom da pojedine nove aplikacije ne žele da se instaliraju na XP što je u većini slučajeva programerski trik.
Naravno da u te trikove ne računam ono što je nepojmljivo - 64bit-ni softver zaista ne može da radi na mojoj 32bit-moj mašini
No svejedno - najbrži rad postižem sa XP-om, čak zamalo da mi Win7 postane nova ljubav a ima podršku do 2020-te al eto finese odlučile.

- - - - - - - - - -

na sveCkoj mreži nas ima 5% zadrtih koji eto ne koristimo Windows Vista drajvere u 2017-oj
Sve je ovo pisano na Linux Mate-u :lol:
Da ne zaboravimo zlatno pravilo: Windows se instalira za narod, Linux za servere i superkompjutere.
Boldovao sam ono bitno i meni, s Tvioj strane tj. Tvoj rezon neshvatljivo!Kako mislis da 64bit aplikacija radi na 32 bit sistemu kad je arhitektura i procesora i sistema dijametralno suprotna...?Tj NEKOMPATIBILNA! Drugo da naravnob ada "poojedine aplikacije"nece a se instaliraju na XP-pa XP odavno nema softversku podrsku...Te su aplikacije smisljeno pravljene za nove sisteme...Uzmi za primer Gtalk ili Google Talk koji je bio BRUTALNA aplikacija za chat- i samo je naprasno ugasen...Trece nemoj mi se kleti u XP leba Ti i pricati kako je :najboolji sistem"brdo stvari ne podrzava, mora da se krpi, pocev od externih HDDova pa preko mase drugih stvari...Mislim o cemu mi pricamo ovde...?
 
Boldovao sam ono bitno i meni, s Tvioj strane tj. Tvoj rezon neshvatljivo!Kako mislis da 64bit aplikacija radi na 32 bit sistemu kad je arhitektura i procesora i sistema dijametralno suprotna...?Tj NEKOMPATIBILNA! Drugo da naravnob ada "poojedine aplikacije"nece a se instaliraju na XP-pa XP odavno nema softversku podrsku...Te su aplikacije smisljeno pravljene za nove sisteme...Uzmi za primer Gtalk ili Google Talk koji je bio BRUTALNA aplikacija za chat- i samo je naprasno ugasen...Trece nemoj mi se kleti u XP leba Ti i pricati kako je :najboolji sistem"brdo stvari ne podrzava, mora da se krpi, pocev od externih HDDova pa preko mase drugih stvari...Mislim o cemu mi pricamo ovde...?

Brzopleto si pročitao komentar i umesto da kriviš svoju učiteljicu za čitanje ti osuo paljbu

u prvoj rečenici je kritikovan programerski trik gde se proverava koji softver koristiš
to je trend kod komercijalnog softvera jer drugačije neće biti potrebe da kupiš novo

SLEDEĆA REČENICA jasno kazuje da se izuzimaju ti trikovi OD NEČEGA što nije trik već pripada novoj generaciji softvera
VIBER je 64bitna aplikacija i za Windows i za Linux, što znači da nema trikova...
 
Poslednja izmena:
Ponovimo činjenicu da se Windows nije menjao od 2006-te mnogo
Odlično mu radi servis za praćenje aktivnosti i u kojoj meri korisnik koristi nešto

a fore sa hardovima mačku o rep...
navedi BAZNU distribuciju koja ima problem sa drajverima?
Lubuntu nema ni pola programa a kamoli drajvera kao pun Ubuntu a on je ojadjeni Debian
Debian ili Red Hat ako imaju problema onda da pričamo o kojoj egzotici je reč
 
Poslednja izmena:
Може бити али не мора да значи .. , тренутно стање каже да исте проблеме са драјверима и другим "проблемима са хардвером" имају виндовси и линукси... Уз мало пажње при куповини ти проблеми са драјверима нестају а рад са Линуксима постаје "песма" па чак и почетницима (бар оним који знају да користе мозак).

Win ima manje problema sa drajverima. Linux podrška za amd gpu je katastrofa. Može da se sredi ali mora da se ručno podesi xorg.

o3sow.jpg


- - - - - - - - - -

Neko voli Win.10,a neko ne zeli ni da cuje za njega.Drugi vole linux i uporedjuju ga sa Win.10.Razlike u ukusima ce uvek biti.Pretpostavljam da taj ko je postavio temu je probao Win.10 i nije mu se svideo,pa je postavio ovo pitanje.Hoce covek da se uveri,zasto valja,ili nevalja.

Postoje mnogi problemi sa windowsom generalno, ne samo win10. Microsoft zadržava pravo da u svakom momentu pristupi tvom računaru kao super administrator i po njihovim uslovima korišćenja ti pristaješ na to samom instalacijom operativnog sistema.
 
Nećemo da se natpamećujemo
Iz prostog razloga što se od 2020-te SVE MENJA

5G širokopokasna mreža nudi protok od 1Gb u sekundi
za sada se testira u Engleskoj veoma uspešno

to znači da se sad NE BACAJU PARE ni na mobilne ni na kompove...
zvuči neverovatno kao u periodu XT/AT kompova kad su nam obećavali prenosne kompjutere sa svojim ekranom
i koji neće biti širi od knjige

samo još 2,5 godine dok ne postane dostupno za civilnu upotrebu :bye:
 
Poslednja izmena:
Win ima manje problema sa drajverima. Linux podrška za amd gpu je katastrofa. Može da se sredi ali mora da se ručno podesi xorg.

Postoje mnogi problemi sa windowsom generalno, ne samo win10. Microsoft zadržava pravo da u svakom momentu pristupi tvom računaru kao super administrator i po njihovim uslovima korišćenja ti pristaješ na to samom instalacijom operativnog sistema.

svi sistemi bazirani na UNIX-u se menjaju prema tehnološkom napretku koji je veoma buran i nepredvidiv
dosadašnja praksa je pokazala i dokazala da NE MORA BOLJI DA POBEDI

nismo li imali svojevremeno borbu izmedju BETA i VHS video sistema?
pobedio je slabiji

danas eto imamo RAT PROIZVODJAČA pa na DVD-u piše čuveno + i -
i to ujedno označava proizvodjača

tako da dolazimo do odgovora da AMD nije voljan da svoje drajvere ostavlja na izvolte u vidu open sourca
jeste da se 99% korisnika neće baktati kodovima ali nažalost ima ko hoće - a to je KONKURENCIJA

Stoga Linuks sistemi imaju i generičke drajvere bez obzira da li korisnik koristi nVidia ili AMD grafičku

- - - - - - - - - -

Ostaje činjenica da će Microsoft i dalje težište da baca na komercijalni momenat - zbog profita

http://www.blic.rs/vesti/ekonomija/...italne-transformacije-u-nasem-regionu/3txxgy7
e zato se u sistem ubacuju programi koji če skenirati akcije korisnika i voditi statistike
običan korisnik to vidi kao napad na privatnost ali proizvodjač to gleda kao marketing

ako sam dobro razumeo tekst, ako igram neku igricu toliko često, program šalje statistiku i pravi se nastavak
medjutim nije mi jasno šta će da rade ako puno ljudi obilazi izvesne sajtove a serveri provajdera statistički pokazuju?
 
Poslednja izmena:
da nema Google-ta Microsoft bi bio najgori od sve dece

evo kako sam ja to objasnio forumskoj tetki:

zamisli seosku idilu...
ti sa svojim čovekom brstite salatu, kompir, šangarepu...
a ja se sa susednog imanja nadlaktim na tarabu pa gvirim
nemoš mi ništa ja sa moje strane tarabe a sad što vama to smeta kad manje kad više,
pa vam izludelima postane čudno onih dana kad ne gvirim pa onda tek niste svoji na svome...

e to ti je Android Google...
oni iz svog ugla komšije prate šta je trendi u dešavanjima
a ti iz svog ugla smatraš da gviri na tarabi
medjutim Android košta, seosko očijukanje jok... ono je mainsteam


Da, JESTE zadiranje u privatnost a plaćeno da služi meni...
Ko da od Živane kupim kilo jabuka na pijaci a ona zbog svog proizvoda krene za mnom da prati šta ja radim, da poboljša tobož kvalitet proizvoda
Jel bi vi zvali policiju zbog aktivnosti Živane?
E slobodno ih zovite za Google i Win10, sa napomenom da Google beleži i koliko ste puta prdnuli


minesweeper_win7-100013482-large.png


Baš sam kod ortaka ostavio da radi MINESWEEPER i uključili net da šaljemo statistiku pa će aplikacija da bude još bolja u Win 11

- - - - - - - - - -

aj se zajebavamo.. :kafa:
ostavi moj procesor da radi moje poslove, ja plaćam struju...
 
Poslednja izmena:

Back
Top