Deformacija prostora

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Da bi stigli do planeta koje su udaljene vise stotina svetlosnih godina od Zemlje, moramo DEFORMISATI PROSTOR.

Ako od tacke A do tacke B treba 100 svetlosnih godina, ako deformisemo prostor trebace nam samo godina ili manje.

Kako se deformise prostor? Teorijski je moguce.

Zamislimo tacku A i tacku B na jednom listu papira....Izmedju njih je 100 svetlosnih godina...

Ali ako presavijemo papir i jedna tacka se nadje iznad druge - to ce biti PRECICA, neuporedivo blize.

Samo tako mozemo da mastamo o osvajanju dalekih svetova.
 
Teorijski je moguce,ako trcis oko drveta 80km na sat da sam sebe j...s u supak...Ali to jos niko nije pokazao kako.
Tako i to,teorija o iskrivljenju kontinuuma prostor-vreme je i dan danas avangardna toliko da niko nije ni blizu teorije kako da to uradi...
 
Crvotocine su isto tako teorijske pojave...I opet kazem,niko nije otkrio sta je sa druge strane.
Daj da se skupimo nas ovde koliko ima na forumu pa da otkrijemo jednu,mozemo posle da je iznajmljujemo,naplacujemo putarinu )))
 
Teorijski je moguce,ako trcis oko drveta 80km na sat da sam sebe j...s u supak...Ali to jos niko nije pokazao kako.
Tako i to,teorija o iskrivljenju kontinuuma prostor-vreme je i dan danas avangardna toliko da niko nije ni blizu teorije kako da to uradi...

Ali je Ajnstaj dokazao da sto se vise priblizavas brzini svetlosti - vreme se sve vise usporava!

Kada dostignes brzinu svetlosti vreme vise ne tece!
 
Kako je dokazao?
Postaviti teriju i dokazati empirijski su dve potpuno suprotne stvari...

E = MxC2

Iz ove cuvene Ajnstajnove jednacine izlazi da jedno telo neke mase krece u kvadratu brzine svetlosti - ono vise NIJE MASA NEGO ENERGIJA!

A energija se ne moze unistiti, zato za nju ne postoji vreme. Moze samo preci i jednog oblika u drugi.

Njegove i druge terije su dokazane, pa je na osnovu njih napravljena atomska bomba i konstruisale rakete za Mesec, Mars i dalje...
 
To samo dokazuje (ako dokazuje) da je telu koje ide brzinom svetlosti,energija ogromna,ne dokazuje da nema masu.
I ne dokazuje da ce u tom slucaju vreme da uspori,stane,ili se ubrza.

Materijalno telo koje se krece u kvadratu brzine svetlosti PRESTAJE DA BUDE MATERIJA, postaje cista eneregija. :rtfm:

Materija i energija se mogu pretvarati jedna u drugu.
 
Materijalno telo koje se krece u kvadratu brzine svetlosti PRESTAJE DA BUDE MATERIJA, postaje cista eneregija. :rtfm:

Materija i energija se mogu pretvarati jedna u drugu.

E=m*C2

Energija je jednaka masi tela pomnozenoj sa brzinom svetlosti na kvadrat...
Gde se tu bre kao promenljiva vidi brzina???
Ovde je konstanta C (brzina svetlosti).NEPROMENLJIVA.
Formula racuna ENERGIJU...
To so ti pises nema veze sa ovom formulom,moras traziti neku drugu na google ...
Ili da si bar ucio fiziku i matematiku u skoli,mozda bi shvatio da gresis.
 
E=m*C2

Energija je jednaka masi tela pomnozenoj sa brzinom svetlosti na kvadrat...
Gde se tu bre kao promenljiva vidi brzina???
Ovde je konstanta C (brzina svetlosti).NEPROMENLJIVA.
Formula racuna ENERGIJU...
To so ti pises nema veze sa ovom formulom,moras traziti neku drugu na google ...
Ili da si bar ucio fiziku i matematiku u skoli,mozda bi shvatio da gresis.

Ni mnogi vrhunski naucnic i nisu razumeli Ajnstajna.

A sta ja od tebe mogu da ocekujem?:lol:
 
Ni mnogi vrhunski naucnic i nisu razumeli Ajnstajna.

A sta ja od tebe mogu da ocekujem?:lol:

Nista.
Ovo nije formula koja pokazuje ili potvrdjuje teoriju da na telo koje se krece brzinom svetlosti ne vazi vreme kao za nas koji prividno stojimo u mestu.
Ovo je formula za izracunavanje energije tela u odnosu na njegovu masu.
I tu formulu razumeju i deca u osnovnoj skoli.
Teorija relativiteta je nesto sasvim drugo,i dalje je samo teorija.Nema svoju formulu.
 
Nista.
Ovo nije formula koja pokazuje ili potvrdjuje teoriju da na telo koje se krece brzinom svetlosti ne vazi vreme kao za nas koji prividno stojimo u mestu.
Ovo je formula za izracunavanje energije tela u odnosu na njegovu masu.
I tu formulu razumeju i deca u osnovnoj skoli.
Teorija relativiteta je nesto sasvim drugo,i dalje je samo teorija.Nema svoju formulu.

Ta formula je modifikovana najfamoznija Ajnstajnova formula M=ExC2
 
Ta formula je modifikovana najfamoznija Ajnstajnova formula M=ExC2

:eek::eek::eek::eek::eek::eek:

Aj jedan primer.
E neka je 12
m je3
Cje 2
E=m*C2 izadje prevedeno 12=3*2 na kvadrat (2*2)

po tvome izadje da je 3=12* 2 na kvadrat (2*2=4)

Pa bre u prvom razredu se uci kako se dobija nepoznati cinilac....

JEDNAČINE SA NEPOZNATIM ČINIOCEM
4 ∙ x = 28 х je nepoznati činilac
х = 28 : 4 х= proizvod : poznati činilac
х = 7 - nepoznati broj je 7
Provera : 4 ∙ 7 = 28
 
:eek::eek::eek::eek::eek::eek:

Aj jedan primer.
E neka je 12
m je3
Cje 2
E=m*C2 izadje prevedeno 12=3*2 na kvadrat (2*2)

po tvome izadje da je 3=12* 2 na kvadrat (2*2=4)

Pa bre u prvom razredu se uci kako se dobija nepoznati cinilac....

JEDNAČINE SA NEPOZNATIM ČINIOCEM
4 ∙ x = 28 х je nepoznati činilac
х = 28 : 4 х= proizvod : poznati činilac
х = 7 - nepoznati broj je 7
Provera : 4 ∙ 7 = 28

Nisi ti prvi koji pokusava da obori ovu najslavniju Ajnstajnovu jednacinu...

Poskusavali su to pre tebe i mnogi najpoznatiji svetski naucnici i profesori univerziteta...

Pa nista...
 
Nisi ti prvi koji pokusava da obori ovu najslavniju Ajnstajnovu jednacinu...

Poskusavali su to pre tebe i mnogi najpoznatiji svetski naucnici i profesori univerziteta...

Pa nista...

Ovo sto si napisao nije Ajnstajnova formula,e=mC2 jeste.
Jednostavno,matematicki je nemguca.
Masa se dobije kada se PODELI energija sa brzinom svetlosti na kvadrat.
Ti boga mi sad pocinjes da izmisljas neka nova pravila matematike....
 
Ovo sto si napisao nije Ajnstajnova formula,e=mC2 jeste.
Jednostavno,matematicki je nemguca.
Masa se dobije kada se PODELI energija sa brzinom svetlosti na kvadrat.
Ti boga mi sad pocinjes da izmisljas neka nova pravila matematike....

Ja sam samo postvio cuvenu jednacinu i nista dalje.

Nikakva pravila iz matematike. :nono3:


Sta je tebi nejasno: E=MxC2 ?

Ako jedno telo mase (bilo koje) se krece brzinom svetlosti na kvadrat, to telo vise nije MASA nego se pretvara u ENERGIJU
 
Poslednja izmena:
Ja sam samo postvio cuvenu jednacinu i nista dalje.

Nikakva pravila iz matematike. :nono3:


Sta je tebi nejasno: E=MxC2 ?

Ako jedno telo mase (bilo koje) se krece brzinom svetlosti na kvadrat, to telo vise nije MASA nego se pretvara u ENERGIJU

Tebi je nejasno...
Po ovoj formuli brzina je konstantna,a izracunava se energija.Ovde se ne radi o razlicitoj brzini kretanja,ona je u formuli NEPROMENLJIVA.
Treba da nadjes drugu formulu ako hoces da potvrdis tu svoju ideju.
E=mC2 je formula izracunavanja energije tela u ODNOSU NA MASU.Veca masa,veca energija.
Sad iskreno,jel' ti mene zajebavas ili ozbiljno ne razumes prostu matematiku i fiziku?
 
Tebi je nejasno...
Po ovoj formuli brzina je konstantna,a izracunava se energija.Ovde se ne radi o razlicitoj brzini kretanja,ona je u formuli NEPROMENLJIVA.
Treba da nadjes drugu formulu ako hoces da potvrdis tu svoju ideju.
E=mC2 je formula izracunavanja energije tela u ODNOSU NA MASU.Veca masa,veca energija.
Sad iskreno,jel' ti mene zajebavas ili ozbiljno ne razumes prostu matematiku i fiziku?

Brzina svetlosti je konstantna u vakumu i iznosi 299.792.458 m/s.

Masa je isto jasna, na primer kamen od 1 kg.

Kada se taj kamen od 1 kg se krece u kvadratu 299.792.458 m/s, on PRESTAJE BITI MASA, kamen i pretvara se u energiju, u munju, svetlosni zrak ili nesto slucno....

- - - - - - - - - -

Sto dalje takodje znaci da ako se uspe SMANJITI BRZINA SVETLOSTI sa 299.792.458 m/s, na neku manju brzinu - umesto energije cemo DOBITI MASU.
 
Brzina svetlosti je konstantna u vakumu i iznosi 299.792.458 m/s.

Masa je isto jasna, na primer kamen od 1 kg.

Kada se taj kamen od 1 kg se krece u kvadratu 299.792.458 m/s, on PRESTAJE BITI MASA, kamen i pretvara se u energiju, u munju, svetlosni zrak ili nesto slucno....

- - - - - - - - - -

Sto dalje takodje znaci da ako se uspe SMANJITI BRZINA SVETLOSTI sa 299.792.458 m/s, na neku manju brzinu - umesto energije cemo DOBITI MASU.

Ipak me zezas...Ja sam mislio da si stvarno ozbiljan,i probao da ti ukazem na gresku.Ali ok,skola se placa )))Da znam za sledeci put.

https://sr.wikipedia.org/sr/Једнакост_масе_и_енергије

Релативистичка маса

m r e l = γ m 0 = m 0 1 − v 2 c 2 . {\displaystyle m_{\mathrm {rel} }\;=\;\gamma m_{0}\;=\;{\frac {m_{0}}{\sqrt {1-{\frac {v^{2}}{c^{2}}}}}}.} {\displaystyle m_{\mathrm {rel} }\;=\;\gamma m_{0}\;=\;{\frac {m_{0}}{\sqrt {1-{\frac {v^{2}}{c^{2}}}}}}.}

Из ове формуле се види да долази до повећања масе тела са повећањем брзине. Ова промена постаје јасно видљива тек при великим брзинама. При брзинама блиским брзини светлости маса тежи бесконачности.

Ovo je samo deo teksta sa wikipedije...
Pri brzinama bliskim brzini svetlosti...A zamisli bliskim kvadratu brzine svetlosti....
 
Poslednja izmena:
Da bi stigli do planeta koje su udaljene vise stotina svetlosnih godina od Zemlje, moramo DEFORMISATI PROSTOR.

Ako od tacke A do tacke B treba 100 svetlosnih godina, ako deformisemo prostor trebace nam samo godina ili manje.

Kako se deformise prostor? Teorijski je moguce.

Zamislimo tacku A i tacku B na jednom listu papira....Izmedju njih je 100 svetlosnih godina...

Ali ako presavijemo papir i jedna tacka se nadje iznad druge - to ce biti PRECICA, neuporedivo blize.

Samo tako mozemo da mastamo o osvajanju dalekih svetova.

Када се агрономи деформишу...СВАШТА НЕШТО ИМ ПАДА НА ПАМЕТ....:hehe:...:hahaha: :zcepanje:
 

Back
Top