Estradne ličnosti koje se mešaju u politiku i njihov doprinos time
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 32

Tema: Estradne ličnosti koje se mešaju u politiku i njihov doprinos time

Domaćin
    Učlanjen
    31.08.2016.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Estradne ličnosti koje se mešaju u politiku i njihov doprinos time

Pevači, zabavljači, muzičari, glumci, pa i sportisti ušli su na velika vrata u politička dešavanja u zemlji i šire.

Koji su efekti tog njihovog učestvovanja u političkom životu države, kakve rezultate ostavljaju na glasačko telo pred izbore,
    svojim pojavljivanjem i promocijom neke stranke ili kandidata i ko je do sad najviše ostavio odjeka u tome ?

Zloupotreba ili njihova potreba za doprinosom boljeg političko-socijalnog života ?
    (učestvovanja u političkim emisijama, izjave tih istih(estradnih), 'u i van' programskim šemama)

Kolika su prava tih ličnosti da se mešaju, što zakonski što moralno( zloupotreba popularnosti ) ?...Zabraniti ??
    ----------

Fokusirajmo se prvenstveno na Srbiju i njene estradne zvezde a može i preko celog Balkana u smislu međunarodnih odnosa

########

Primeri, razmišljanja, opcije, šta je dobro u svemu tome a šta ne...

Domaćin
    Učlanjen
    31.08.2016.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Estradne ličnosti koje se mešaju u politiku i njihov doprinos time

ee blago državi kad niko ne brine o estradi, zvezdama i politici

Iskusan petunija_love (avatar)
    Učlanjen
    18.09.2016.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    364

Podrazumevano Re: Estradne ličnosti koje se mešaju u politiku i njihov doprinos time

lova..a šta drugo..i to nije novi trend.
    u šampanjcu da se kupam, nova kola da ti slupam (:

Domaćin
    Učlanjen
    31.08.2016.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

lova je uvek u pitanju, od nečeg se mora živeti
    ovakvi nastupi su samo zlouptreba popularnosti, kao recimo što je Ceca bila u kampanji vučka

Ističe se Lord Gledston (avatar)
    Učlanjen
    26.08.2013.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    493
    Reputaciona moć
    95

Pa dobro.Ni sportisti ni estradne "zvezde",nisu bas "jaki" po pitanju one sive mase (kako to detektiv Poaro kaze).I jedne i druge

vrlo uspesno,izmanipulisu politicke partije,svih boja.Tako oni postaju cak i Ministri i ostalo.Sta cemo,danas su pravi intelektualci

vrlo nepozeljni.Pametan covek,nije prakticno "upotrebljiv" jer nema odlike plastelina.On ne moze da se oblikuje,kako kome padne

na pamet,pa takvi ljudi idu u "skart",kao otpaci koji nisu za dalju preradu.
    MENS SANA IN CORPORE SANO!

Aktivan član zaluđenik (avatar)
    Učlanjen
    04.01.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

Imaju i oni pravoo na svoje mišljenje (naravno), i neka ih.
    Da li će se politički aktivirati, i to je njihova stvar.
    Mali problem je u tome što misle da njihov glas važi više od nekog drugog, a to jednostavno nije tako. To što te vole hiljade ljudi kao glumca, pevača, reditelja, pisca... ne znači da imaš više prava od svakog od njih. Ne znači ni da si u pravu više od nekog drugog.
    Don't wait for the perfect moment.
    Take the moment and make it perfect.

Domaćin
    Učlanjen
    31.08.2016.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

estrada za estradu, političari za politiku
    estradne ličnosti kao i 'obični' građani mogu imati samo pravo glasa, nikako u svrhu promocije

Domaćin
    Učlanjen
    31.08.2016.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

važno OBAVEŠTENJE:

Ovde je džabe pivo !!!

Buduća legenda Kerkyra (avatar)
    Učlanjen
    17.03.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    648

Citat Original postavio 3:10 to Yuma Pogledaj poruku
    Pevači, zabavljači, muzičari, glumci, pa i sportisti ušli su na velika vrata u politička dešavanja u zemlji i šire.

Koji su efekti tog njihovog učestvovanja u političkom životu države, kakve rezultate ostavljaju na glasačko telo pred izbore,
    svojim pojavljivanjem i promocijom neke stranke ili kandidata i ko je do sad najviše ostavio odjeka u tome ?

Zloupotreba ili njihova potreba za doprinosom boljeg političko-socijalnog života ?
    (učestvovanja u političkim emisijama, izjave tih istih(estradnih), 'u i van' programskim šemama)

Kolika su prava tih ličnosti da se mešaju, što zakonski što moralno( zloupotreba popularnosti ) ?...Zabraniti ??
    ----------

Fokusirajmo se prvenstveno na Srbiju i njene estradne zvezde a može i preko celog Balkana u smislu međunarodnih odnosa

########

Primeri, razmišljanja, opcije, šta je dobro u svemu tome a šta ne...

Nikakvi. Prosto dodvoravanje narodnim masama i povecanje neke popularnosti na kratki rok. Obicno se zeznu, jer kod nas je politika prevrtljiva stvar, danas je jedan, sutra drugi a oni bivaju 'etiketirani" tj. zapamceni po necemu sto nije njihova profesija, pa ni deo popularnosti umesto po onome cime se bave. Umetnost ne bi trebalo mesati sa politikom, od toga veceg promasaja nema.

E sad sto su nase "estradne zvezde" sumnjivog kvaliteta, druga je stvar, njima i jeste ponekima potreban politicki angazman, a mnogi od "poznatijih" verovatno ne placaju porez, pa nadju zgodan nacin kako da ga i dalje ne placaju. Od njih me ne cudi to je ionako vecinom polukriminalni milje, cudi me od umetnika i glumaca, koji su listom izgubili od popularnosti i integriteta onog trenutka kad je partija koju su podrzavali pala s vlasti. Jednostavno, postanu nekako íspusene mustikle" koje dosade svima, a odrzavaju se iskljucivo odrzavanjem ovakvog stanja i u politici - nedostatkom kvaliteta, smenjivanjem i trulim komproisima partija na vlasti.

P.S. I vajda "njihov doprinos tome", u naslovu?

Sve u svemu, jadno.
    Poslednji put ažurirao/la Kerkyra : 31.08.2017. u 20:40
    "Svi smo mi u istoj provaliji, samo neki gledaju u pravcu zvezda"

Domaćin
    Učlanjen
    31.08.2016.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Kerkyra Pogledaj poruku
    Nikakvi. Prosto dodvoravanje narodnim masama i povecanje neke popularnosti na kratki rok. Obicno se zeznu, jer kod nas je politika prevrtljiva stvar, danas je jedan, sutra drugi a oni bivaju 'etiketirani" tj. zapamceni po necemu sto nije njihova profesija, pa ni deo popularnosti umesto po onome cime se bave. Umetnost ne bi trebalo mesati sa politikom, od toga veceg promasaja nema.

E sad sto su nase "estradne zvezde" sumnjivog kvaliteta, druga je stvar, njima i jeste ponekima potreban politicki angazman, a mnogi od "poznatijih" verovatno ne placaju porez, pa nadju zgodan nacin kako da ga i dalje ne placaju. Od njih me ne cudi to je ionako vecinom polukriminalni milje, cudi me od umetnika i glumaca, koji su listom izgubili od popularnosti i integriteta onog trenutka kad je partija koju su podrzavali pala s vlasti. Jednostavno, postanu nekako íspusene mustikle" koje dosade svima, a odrzavaju se iskljucivo odrzavanjem ovakvog stanja i u politici - nedostatkom kvaliteta, smenjivanjem i trulim komproisima partija na vlasti.

P.S. I vajda "njihov doprinos tome", u naslovu?

Sve u svemu, jadno.

treba li to zabraniti ?
    opet i opet ponavljam - Zloupotreba popularnosti !

ne, nego - time...mešanjem u politiku
    Poslednji put ažurirao/la gost 388198 : 31.08.2017. u 20:49

Buduća legenda Motorcyclist (avatar)
    Učlanjen
    04.04.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    493

Elitna prostitucija . Nista vise

Učlanjen
    04.01.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

treba li to zabraniti ?

Ne. Zašto bi? To je pokušaj (a vidimo da zna da bude i neuspešan) zloupotrebe.

Citat Original postavio b!keR Pogledaj poruku
    Otprilike...

Učlanjen
    17.03.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    648

treba li to zabraniti ?

A, izvinjavam se, nisam isprva i ispravno shvatila.

Mislim da im ne treba braniti, jer svako treba i moze, pa i oni, sam da proceni hpoce li se t oodraziti na njihov integritet ili nece. Ima pozitivnijih slucajeva, uglavnom u starosti kad im i nije do uloga i tog dokazivanja (Banjac, pok. Zivojinovic, Balasevic kao kantautor i pevac) vec kao "za svoju dusu", ali to su retki primeri, mada se covek ipak pita - sta im je trebalo to? Ne treba braniti, ali sami treba da dodju do zakljucka da moraju biti mnogo dobri umetnici da bi mogli da iznesu teret ovih prevtljivih vremena i politike neokaljani.

Eto, mozda je jedino Bora Corba izasao iz toga isti jer je na kraju "pljunuo' na sve stranke i politiku, mada je to radio jos za vreme Tita. Ali opet, verujem da se kaje.

Citat Original postavio b!keR Pogledaj poruku
    Uglavnom to.
    Poslednji put ažurirao/la Kerkyra : 31.08.2017. u 21:12

Domaćin
    Učlanjen
    31.08.2016.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio zaluđenik Pogledaj poruku
    Ne. Zašto bi? To je pokušaj (a vidimo da zna da bude i neuspešan) zloupotrebe.
    kako tumačiš npr. Cecin, Karleušin, Macurin nastup za voždovu kampanju ?

Iskusan Perperius (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    94

ee blago državi kad niko ne brine o estradi, zvezdama i politici
    Kamo sreće da niko ne obraća pažnju na tu nakaradu.
    Доминантна економска теорија нас учи да оно што је добро за власнике капитала и за њихове профите, увек је добро и за поданике.

Učlanjen
    04.01.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    39

kako tumačiš npr. Cecin, Karleušin, Macurin nastup za voždovu kampanju ?
    Isto kao i nastupe drugih za druge...
    Zašto bi jedan glumac bio OK ako je za ove, a onaj nije OK zato što je za one.

Čekaj, zar nije Karleuša podržavala Čedu? Mislim, ne sad, nego pre par godina...

Domaćin
    Učlanjen
    31.08.2016.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio Perperius Pogledaj poruku
    Kamo sreće da niko ne obraća pažnju na tu nakaradu.
    'nakarada' možda jeste, ali itekako ima ulogu u političkom životu vladajućih i ostalih

Poznat
    Učlanjen
    11.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    140

Koga Karleuša podrži taj mora da propadne!

Domaćin
    Učlanjen
    31.08.2016.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

A, izvinjavam se, nisam isprva i ispravno shvatila.

Mislim da im ne treba braniti, jer svako treba i moze, pa i oni, sam da proceni hpoce li se t oodraziti na njihov integritet ili nece. Ima pozitivnijih slucajeva, uglavnom u starosti kad im i nije do uloga i tog dokazivanja (Banjac, pok. Zivojinovic, Balasevic kao kantautor i pevac) vec kao "za svoju dusu", ali to su retki primeri, mada se covek ipak pita - sta im je trebalo to? Ne treba braniti, ali sami treba da dodju do zakljucka da moraju biti mnogo dobri umetnici da bi mogli da iznesu teret ovih prevtljivih vremena i politike neokaljani.

Eto, mozda je jedino Bora Corba izasao iz toga isti jer je na kraju "pljunuo' na sve stranke i politiku, mada je to radio jos za vreme Tita. Ali opet, verujem da se kaje.
    Balaš je malko je više preorijentisan ka susjedima, oluji i njihovom patriotizmu

Učlanjen
    17.03.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    648

Balaš je malko je više preorijentisan ka susjedima, oluji i njihovom patriotizmu
    Pa sta znam, ja sam primetila njegov politicki angazman tek uz Ötpor"mada se i tad videlo da je razocaran bio pomalo, posle 5.oktobra kad je imao koncert besplatan kao.

Jeste dosta osporavan, ali za mene ce neke njegove pesme i balade zauvek ostati omiljene i najbolje, pa neka je nastrojen kako hoce.

P.S. Ustvari, lazem (nehotice). Zaboravila sam, imao je mnogo pre toga pesme "podobne "vlastima i opoziciji, kao "Racunajte na nas", "Putuj Evropo"', ali to mi nije bilo presudno kod nejga.
    Poslednji put ažurirao/la Kerkyra : 31.08.2017. u 21:46 Razlog: P.S.

Domaćin
    Učlanjen
    31.08.2016.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    0

Pa sta znam, ja sam primetila njegov politicki angazman tek uz Ötpor"mada se i tad videlo da je razocaran bio pomalo, posle 5.oktobra kad je imao koncert besplatan kao.

Jeste dosta osporavan, ali za mene ce neke njegove pesme i balade zauvek ostati omiljene i najbolje, pa neka je nastrojen kako hoce.
    upravo zbog toga sam i otvorio temu Kerkyra
    zašto se estradnu umetnici mešaju u politiku ?

neka idu gde im je mesto...u svet muzike, sporta, glume

Iskusan Perperius (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    94

'nakarada' možda jeste, ali itekako ima ulogu u političkom životu vladajućih i ostalih
    Pa baš zato što ljudi obraćaju pažnju na nakaradu
    Доминантна економска теорија нас учи да оно што је добро за власнике капитала и за њихове профите, увек је добро и за поданике.

Moderator vučji čopor (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1353

А зашто се политчари мешају у естраду и то често на начин који испод сваке критике ?
    Зашто политичари који свој рејтинг постижу својим естрадним маниририма то могу и нико им не замера на злоупотреби ?

Učlanjen
    17.03.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    648

Pa to i kazem, bolje bi im bilo da se nisu umesali, ali kod nekih, samo kod ponekih, to ne kvari formirani utisak.

Citat Original postavio vučji čopor Pogledaj poruku
    А зашто се политчари мешају у естраду и то често на начин који испод сваке критике ?
    Зашто политичари који свој рејтинг постижу својим естрадним маниририма то могу и нико им не замера на злоупотреби
    ?
    E, to je tek pravo pitanje.

P.S.Ma ko im ne zamera, svi im zamerraju osim verovatno onih "ljubitelja Pinka" i od ranije i od sada.

Moderator vučji čopor (avatar)
    Učlanjen
    08.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1353

Pa to i kazem, bolje bi im bilo da se nisu umesali, ali kod nekih, samo kod ponekih, to ne kvari formirani utisak.

E, to je tek pravo pitanje.

P.S.Ma ko im ne zamera, svi im zamerraju osim verovatno onih "ljubitelja Pinka" i od ranije i od sada.
    Мислио сам овде на теми Керкира, и у јавном говору. Да ли си чула игде да је неког политичара есрадних манира то коштало каријере ?

Slične teme

1. Odgovora: 3
    Poslednja poruka: 24.05.2015., 19:11
  2. da li vam se sviđaju niske devojke?
    Autor ladylove u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 559
    Poslednja poruka: 23.07.2009., 00:29
  3. Koji je vaš seksualni profil ličnosti?
    Autor JOVANA77 u forumu Ljubav i seks
    Odgovora: 78
    Poslednja poruka: 23.02.2005., 13:27
  4. Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 27.07.2004., 23:41

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •