Zena vs. seljancura

ne znam sta bih ti napisala..ne volim takva etiketiranja, govore vise o onome ko ih iznosi, nego o objektu istih.

kapiram da se pod pojmom seljancura nadje mnogo toga i da se olako koristi.
zato i nema neku tezinu.
 
Ova je valjda gradjanka, a ova seljancura. Roditelji ove prve verovatno imaju stan negde u Beogradu, u Ugrinovcima ili sl. Ona svaki peti dan potrosi 700 dinara u nekom kaficu u krugu dvojke, a od tipova prolaze samo oni koji ne voze nista gore od alfe 147 ili golfa, ali ne starijeg od 2005... Dakle, elita i creme de la creme drustva.
 
Recimo ovako:

Profesorka u srednjoj skoli treci razred, gde je vecina zenske dece ili tacnije ima dva muska deteta udje u razred i trazi od ucenica

da se izjsne koja je jos nevina? Da li je to intelektualka, samo zena ili seljancura?
 
Bezobrazna je i nepedagoski je nastupila.
Da sam njen direktor, odbila bih joj od plate 20% kao prvu opomenu, uz napomenu da ce sledeci put dobiti suspenziju ukoliko bude ponovo zadirala u privatni zivot svojih djaka, javno, na casu.

Ne bih je nazvala seljancurom, eventualno malogradjankom.
 
Bezobrazna je i nepedagoski je nastupila.
Da sam njen direktor, odbila bih joj od plate 20% kao prvu opomenu, uz napomenu da ce sledeci put dobiti suspenziju ukoliko bude ponovo zadirala u privatni zivot svojih djaka, javno, na casu.

Ne bih je nazvala seljancurom, eventualno malogradjankom.

Da li je utisak da su zene sa sela naprednije od gradjanki u pracenju mode?
 
Moj utisak je da cim se dokopa grada seljancica odmah preobrati u lokalnog kreatora modnih trendova.:)

- - - - - - - - - -

Cekajte bre nije rec o losim zenama i dobrim, nego o vaspitanim i nevaspitanim.
 
Da li je utisak da su zene sa sela naprednije od gradjanki u pracenju mode?

ne bih rekla da zene sa sela imaju vremena, volje, a i mogucnosti da se bave modom kao gradske zene. t
o je, verovatno zato sto ja zenama sa sela smatram zene koje rade na njivi, gaje stoku, brinu o deci i kuci...tesko da ce im modni katalozi biti mast hev kad umorne uvece doju kuci.
i kakve sad to ima veze sa pitanjem iz uvodnog posta.
ti to mene sad zaebavas, rekla bih?
seljancuro jedna :malav:
 
ne bih rekla da zene sa sela imaju vremena, volje, a i mogucnosti da se bave modom kao gradske zene. t
o je, verovatno zato sto ja zenama sa sela smatram zene koje rade na njivi, gaje stoku, brinu o deci i kuci...tesko da ce im modni katalozi biti mast hev kad umorne uvece doju kuci.
i kakve sad to ima veze sa pitanjem iz uvodnog posta.
ti to mene sad zaebavas, rekla bih?
seljancuro jedna :malav:

Dopisao sam ispod posta da mislim na one sto pobegnu iz sela na "skolovanje".

- - - - - - - - - -

A temu je postavio vaspitan muskarac haha

Dobro i ti si neka zena.:)

- - - - - - - - - -

Na one koje nateraju muza i celu familiju da im kupe stan u gradu i pokusavaju da se uklope u novu sredinu,

ali nece valjda da se ponasaju kao njihove mame sa njive?
 
A ne znam - seljancura je neko ko me iznervira u trenutku kada su mi ziFci tanki... :)

Salu na stranu, selo je nekada vazilo kao sinonim za tehnicku, ali i za drustvenu nerazvijenost. U tom smislu valjda i ta karakterizacija ponasanja zena, koje na neki nacin odudaraju od razvijenog drustva.
Komplikovano. Tesko je objasniti. Puno toga igra ulogu.
Verovatno u susretu sa necim novim svi ponekad budemo seljaci i seljanke. I tu ne mislim na modu i tehnikalije... :)


Terajte me sa radim. :sad2:
 
Dopisao sam ispod posta da mislim na one sto pobegnu iz sela na "skolovanje".

- - - - - - - - - -



Dobro i ti si neka zena.:)

- - - - - - - - - -

Na one koje nateraju muza i celu familiju da im kupe stan u gradu i pokusavaju da se uklope u novu sredinu,

ali nece valjda da se ponasaju kao njihove mame sa njive?
Meni si smesan. Predstavljas se kao neko ko je pametan, a u srcu si okoreo primitivac sto si pokazao nekoliko puta do sada.
Zene osecaju te stvari.
 
A ne znam - seljancura je neko ko me iznervira u trenutku kada su mi ziFci tanki... :)

Salu na stranu, selo je nekada vazilo kao sinonim za tehnicku, ali i za drustvenu nerazvijenost. U tom smislu valjda i ta karakterizacija ponasanja zena, koje na neki nacin odudaraju od razvijenog drustva.
Komplikovano. Tesko je objasniti. Puno toga igra ulogu.
Verovatno u susretu sa necim novim svi ponekad budemo seljaci i seljanke. I tu ne mislim na modu i tehnikalije... :)


Terajte me sa radim. :sad2:

Recimo da je tako zato i sitnicarim ovim pitanjem.

Ko zaviruje drugima kroz prozor i nalazi mane?

- - - - - - - - - -

Meni si smesan. Predstavljas se kao neko ko je pametan, a u srcu si okoreo primitivac sto si pokazao nekoliko puta do sada.
Zene osecaju te stvari.

Ti kao seljancura koja mora da ispita sta zene misle, naravno da osecas.

Svoje misljenje o zenama si pokazao.

A toliko si i pametan.
 

Back
Top