Српски радници у Бечу остали без пара, уз трошкове и претње

Mackich

Domaćin
Poruka
3.014
"Нас 26, сви пореклом из околине Смедерева, недавно смо дошли у Беч на позив једне жене, која је из нашег краја, а чији муж има грађевинску фирму у Аустрији. Неки од нас су дошли из Италије, где имамо валидна документа, а други из Србије, који су се надали да ће им газда направити 'папире'", објаснио је један од преварених радника.

"Радили смо вредно, а смештени смо били у веома лошим условима. Када је дошло време за исплату, не само да нисмо добили паре већ смо добили и батине", рекао је он.

Смедеревци су радили на једној згради, која је требало да се што пре заврши, и на њој су "направили" укупно 3.317 радних сати.

Према речима наших саговорника, ако се узме у обзир да је била договорена плата у висини између 12 и 15 евра по сату, власник грађевинске фирме који их је ангажовао "на црно" остао им је дужан више од 50.000 евра.

"Уместо да нам плате, уследиле су батине. Мене су сачекали неки газдини људи и претукли ме, отели ми телефон преко којег сам се редовно чуо са надзорником радова, како више не бих могао да са њим контактирам. Са мог телефона они су потом звали све моје колеге и претили им да ће их претући", навео је радник из Србије.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/s...cu-ostali-bez-para-uz-troskove-i-pretnje.html
 
Ма има тога и овде,
уствари овде тога има пар екселанс !

Зашто тога нема на Западу
( односно има ако су предузимачи наши људи ) ?

Зато што су тамо такве поступке кажњавали сурово !


Када код нас свако буде наоружан и зао
и када падне критичан број заебантских глава,
да видиш како ћемо и ми бити нација у којој нема зезања !
 
lepo odes i srusis sve sto si sagradio, grupno,

rusenje-pregradnih-zidova-odvoz-suta-5425625702988-71783420421.jpg
 

Back
Top