Слободан Антонић - „Знам да ме лаже, али волим да га слушам“
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Prikazujem rezultate 1 do 25 od 41

Tema: Слободан Антонић - „Знам да ме лаже, али волим да га слушам“

Poznat haeul (avatar)
    Učlanjen
    03.12.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

Lightbulb Слободан Антонић - „Знам да ме лаже, али волим да га слушам“

На кога сте помислили да се односи наслов овога текста? Били сте у праву.

Када је реч о изјавама тог човека, моји фаворити су следећи:

(после потписивања Брисела 2, 2015): „Мислим да наш народ има разлог за задовољство, вечерас се успоставља Заједница српских општина. Мислим да смо одличан посао обавили за наш народ“ (овде). (Заједница српских општина не само да није успостављена „вечерас“, 25. августа 2015, она ни данас, две године доцније, није на видику).

Ime:  aleksandar-vucic2.jpg
Pregleda: 214
Veličina:  62,5 KB

(уочи избора 2014): „Неће бити смањења пензија. У пензије не дам да се дира!“ (овде). (Шест месеци после тога смањене су све плате и пензије преко 25.000; овде).

(на ТВ Пинку, 30. 1. 2015): „Kоји је то партијски директор у Србији данас? Где је та партијска држава? Kоје год предузеће да узмете, нигде није партијски човек!” (овде). (У стварности: нема јавног предузећа у коме директор, менаџмент, УО, НО… нису партијски људи).

● (15. априла 2016): „Србија је једина земља у Европи која није увела санкције Русији“ (овде). (Санкције Русији у Европи нису увеле ни Македонија, БиХ, Турска и Белорусија; овде).

● (на ТВ Пинку, 29. 5. 2016): „Покажите ми у којој то земљи има да се купе за 8.000 динара књиге за школу? У којој то земљи има, нема ни у једној. Нађите ми и дупло скупље, па нећете наћи” (овде). (У стварности „више од половине земаља Европе имају систем бесплатних уџбеника“; овде).

● (у изјави за италијанску Ансу, 11. 6. 2013): „Фијат аутомобиле Србија ће до краја године извести у Русију први контигент од 10.000 нових модела `фијата 500 Л`, произведених у фабрици у Kрагујевцу. Ту квоту сматрамо само почетком и надамо се да ћемо је повећати“ (овде). (У стварности: у прве две године након ове изјаве, због нерешених административних питања, Русија није увезла ниједан фијат 500, а након тога „нови фијат 500 је у Русији продат за годину дана у само 211 примерака, па нема ни говора да би Руси увезли од нас 10.000 фића из Крагујевца“; овде).

● (У Обреновцу, 15. 3. 2016): „У претходне две године изградили смо 29 брана“ (овде). (Нису направљене никакве „бране“ већ тзв. бујичне преграде, и није направљено њих 29, већ 20; овде)

● (23. јула 2016, поводом саопштења ДЈБ да је последњом изјавом најавио кандидатуру на изборима за председника Србије): „Преварантима и лажовима немам обичај да одговарам. Ипак, зарад грађана Србије, поновићу по хиљадити пут: не пада ми на памет да се кандидујем на председничким изборима и свакако нећу бити председник Србије“ (овде). (Без коментара).

● (17. 5. 2016): „ММФ ће променити процену привредног раста (Србије) са 1,8 на 2,3 одсто за ову годину (2016), а идуће године (2017) треба очекивати раст од око четири процента, што ће бити највише у Европи“ (овде). (У стварности: „Упркос најавама да ће БДП у 2017. скочити најмање три, а могуће и 3,5 одсто, Србија се нашла на убедљивом зачељу региона Централне и Југоисточне Европе након прве половине 2017. године. У првом тромесечју привредни раст је износио 1,2 одсто, а у другом је `убрзао` на 1,3 одсто“; овде).

● (28. 7. 2017, обилазећи градилиште Клиничког центра у Нишу): „Пре само три године, када сам био овде, била је ливада (на месту КЦН), а сада имате 44.000 квадрата“ (У стварности, није била никаква ливада, већ је 22 000 квадратних метара већ постојећег простора реконструисано, док је завршена зграда која је раније започета, од 26.000 m квардратних; овде).

● (28. 8. 2017, на свечаном постављеању „последњег носача на мосту изнад реке Врле, код Владичиног Хана“): „Србија је после Другог светског рата саградила неколико стотина километара ауто-путева, али је у последње три-четири године успела да изгради, испоставља се, исто толико најсавременијих саобраћајница колико у претходних пет, шест деценија“ (овде). (У Србији је, у време социјализма, изграђено 374 километара аутопутева, а до било је 607 km ових „најсавременијих саобраћајница“; овде; где су та нова 374 km, или чак 607 km аутопутева, који су наводно изграђени „у последње три-четири године“ – грађани Србије би баш волели да виде!)

● (2017): „Ви добро знате да ја никада не обећавам у празно“ (овде); „Никада нисам лагао грађане Србије“ (овде). (Без коментара).

Слични искази овог човека – као неистините тврдње или обећања – могли би се ређати готово у недоглед. Верујем да би сваки читалац ФСК имао своју листу фаворита. Рецимо:[/COLOR]
    [COLOR=#000000]● „до краја 2014. грађани ће живети боље“ (овде);

● „у 2013. години решићемо све 24 спорне приватизације“ (овде);

● „правићемо делове за Боинг и Ербас“ (овде);

Ime:  aleksandar-vucic1.jpg
Pregleda: 212
Veličina:  33,2 KB

● „разговори с Мерцедесом о Икарбусу ушли су у завршну фазу, очекујемо долазак Мерцедеса и у ФАП у Прибоју, а очекујемо и да ће једна јапанска компанија из области аутоиндустрије отворити 1.000 радних места“ (овде);

● „у року од две године (од 2013) у Србији ће бити отворена фабрика чипова, у коју ће бити уложне десетине милиона евра, а таква фабрика би донела толики профит да би се решио проблем дефицита у земљи“ (овде);

● „убица Јелене Kрсмановић ће бити ухапшен у наредних 48 сати“ (овде);

● „ни динар нисам потрошио на кампању (за председничке изборе 2017)“; (овде); итд.

Али, тај човек и даље је најпопуларнији и најмоћнији политичар у Србији. Зашто?

▼ ▼ ▼ ▼ ▼
    Poslednji put ažurirao/la haeul : 29.08.2017. u 22:46
    「一死固知忠義在」 · Србија никада неће ући у ЕУ. Помирите се с тим.

Poznat haeul (avatar)
    Učlanjen
    03.12.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

Podrazumevano Re: Слободан Антонић - „Знам да ме лаже, али волим да га слушам“

Тек један од одговора је ‒ због контролисаних медија. Дакако, медији не могу да забашуре неистине којих се сви добро сећамо – обећање да неће бити смањења пензија или пак обећање да се он неће кандидовати за председника. Ипак, људи, очигледно, том човеку и даље верују, чим гласају за њега.

„Он има тоталну власт због тога што прихвата и промовише колонијални положај Србије“, објашњава нам један од ретких преосталих (истинских) левичара у Србији (овде). То је сасвим тачно: готово цео оркестар атлантистичких медија у Србији подржава овог политичара – посебно откако је покренуо „унутрашњи дијалог о Косову“.

Бечки Стандард тако пише да се, од ауторског текста у Блицу (овде), он „међу европским дипломатама чак пореди са Вили Брантом“ (овде). Фракнфуртер алгемајне цајтунг каже да „оно што В. пише за српске услове исто је као када би турски председник Ердоган признао да је 1915. било геноцида над Јерменима“ (овде). Исти лист такође вели да В. у Блицу „поручује земљацима (Србима) да би требало да се коначно помире са независношћу некадашњег дела земље“ (исто).

Ime:  aleksandar-vucic.jpg
Pregleda: 212
Veličina:  56,2 KB

Контролише медије, подржавају га странци (политичари и корпорације), али – да ли је то целовито објашњење његове моћи? „Знам да ме лаже, али волим да га слушам“, рече ми пријатељица за свог удварача. Тако се понаша и бирачко тело. Допада му се илузија о одлучности и поштењу Вође, као и илузија о напретку до којег је због тога у Србији дошло.

Сви воле бајке, а посебно ми, Срби. Ово је, изгледа, време нашег самоуљуљкивања и смањене урачунљивости. Но, доћи ће и доба отрежњења. Нека кап ће прелити чашу и неко ће рећи – цар је го!

Потребно је стрпљење. „Млинови Господњи мељу споро, али неумитно“ (овде). И треба се надати да до тада неће бити начињена превелика, непоправљива штета.

► Извор: ФСК.

Законетка: шта је то уснато, а лаже као пас.
    Poslednji put ažurirao/la haeul : 29.08.2017. u 22:46

Zaslužan član DeeLite (avatar)
    Učlanjen
    21.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3955

dobro jutro kolumbo
    mukami

Poznat
    Učlanjen
    11.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    141

Volim optimiste koji misle da će neko sve ovo da pročita.

Poznat haeul (avatar)
    Učlanjen
    03.12.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

Citat Original postavio miso6207 Pogledaj poruku
    Volim optimiste koji misle da će neko sve ovo da pročita.
    Волим оне који не читају. Како би другачије човек дошао до јефтине радне снаге.

Poznat
    Učlanjen
    11.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    141

Citat Original postavio haeul Pogledaj poruku
    Волим оне који не читају. Како би другачије човек дошао до јефтине радне снаге.
    Misliš da će te čitanje toga spasiti robovanja. Kad se probudiš, možda ćeš misliti drugačije.

Poznat haeul (avatar)
    Učlanjen
    03.12.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

Misliš da će te čitanje toga spasiti robovanja.
    Твој дефитизам свакако неће. Ти си роб, и то првенствено зато што размишљаш као роб.

Poznat
    Učlanjen
    11.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    141

Твој дефитизам свакако неће. Ти си роб, и то првенствено зато што размишљаш као роб.
    Misliš daćeš bitii prosvećeniji ako izgubiš vreme čitajući to ili čitajući Tolstoja, Remarka?

Moderator SURbel (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2006.
    Pol
    ženski
    "...ево нас у казамату, на нама ланци звече" -Србија данас
    Reputaciona moć
    1291

Сви воле бајке, а посебно ми, Срби. Ово је, изгледа, време нашег самоуљуљкивања и смањене урачунљивости.
    Ово је једино логично објашњење... нарочито ово о смањеној урачунљивости.
    "I opet je, ajoj majko, Predrag Strajnić vodio program, kao i tada tokom utakmice, samo što, na njegovu sreću, sada nije bio baš ispred kamere kad je počelo bogohulno skandiranje..."

Poznat haeul (avatar)
    Učlanjen
    03.12.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

Citat Original postavio SURbel Pogledaj poruku
    Ово је једино логично објашњење... нарочито ово о смањеној урачунљивости.
    Демократија и неурачунљиво гласачко тело. Кобан спој.

Moderator SURbel (avatar)
    Učlanjen
    04.07.2006.
    Pol
    ženski
    "...ево нас у казамату, на нама ланци звече" -Србија данас
    Reputaciona moć
    1291

Да није трагично било би смешно.

Интересантно би било пронаћи разлоге те неурачунљивости. Да ли је то последица дефетизма? Или толико пропагираног става о 'безалтернативи' (ЕУ) и 'промени свести'? Или става 'хоћу све и хоћу сад'? Или се све то помешало и наптравило збрку у глави?
    "I opet je, ajoj majko, Predrag Strajnić vodio program, kao i tada tokom utakmice, samo što, na njegovu sreću, sada nije bio baš ispred kamere kad je počelo bogohulno skandiranje..."

Poznat haeul (avatar)
    Učlanjen
    03.12.2016.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    166

Да није трагично било би смешно.

Интересантно би било пронаћи разлоге те неурачунљивости. Да ли је то последица дефетизма? Или толико пропагираног става о 'безалтернативи' (ЕУ) и 'промени свести'? Или става 'хоћу све и хоћу сад'? Или се све то помешало и наптравило збрку у глави?
    Апсолутно све од наведеног и низ других разлога.

Демократија једноставно не функционише без система који је на неки начин ограничава усмеравањем 'слободне воље' грађана у одрђеном правцу. Разуме се, та воља може нити усмерена и у погрешном правцу. Такав случај имамо у Америци, где обе странке заступају иста становишта кад је реч о спољној политици. Код нас је стање још горе, јер највећи део такозване 'опозивије' чине (не)људи који се боре за наклоност наших колонијалних господара, а не добробит српског народа. Дакле, наш избор је сведен на црно и црње, и то по свим питањима.

Демократија није сама по се би циљ, већ начин. Циљ је успостављање одговорне и способне владе која ће радито у интересу државе. У већини западних земаља постоји само привид демократије, јер стварног избор неретко уопште нема - то посебно тачно кад је реч о питањима суверенитета, и свега оног што представља срж владајуће идеологије, јер су све земље Запада потчиниле свој национални интерес интересу Америке. Код нас, ствари не функционишу ни на оном основном нивоу. Корупција и расуло владају од врха до дна. Оно што на Западу не би прошло, јер би било кажњено од стране гласача - њихови гласачи углавном имају бар толико моћи - код нас пролази, јер ми просто немамо правог избора, а уз то се многи од нас одричу и оно мало моћи што је још увек у нашим рукама.
    Poslednji put ažurirao/la haeul : 29.08.2017. u 23:47

Elita Роло Томази (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    58
    Reputaciona moć
    414

Разлога је много, и разликују се од перцепције онога што нам се догађа као народу и друштву.
    Лично, главни разлог видим у -замору. Срби су остарела, уморна нација, која је много "шлајфовала" у последњих, па- 100 и кусур година. Страховите жртве у ратовима, са врло мало резултата веома је исцрпело овај народ. Време заокруживања националних држава заобишло је Србе, које су велике силе у томе здушно ометале, док су те своје пројекте остваривале. Никако нису хтеле да прихвате једну компактну и јаку националну државу на Балкану, свесни да би онда геополитичка "вршљања" ишла знатно теже.
    Да, има дефетизма, и он је логичан, после свих пораза које смо прегрмели на политичким фронтовима; лоше вођени, од "елите" на коју је још Арчибалд Рајс упозоравао, српске националне и ратне победе претваране су у привилегије неколицине, наше животе и будућности појели су "скакавци", животаримо и радимо да би опет најгори међу нама живели и уживали; како и не потонути у дефетизам?
    Но, он се лако изгуби- са неколико малих, ситних победа и задовољења правде.
    Проблем је што и данашња "елита" више прати шта ће на њихове потезе да каже страни фактор него народ; отуд и "безалтернативни пут", и "преумљење", хистерична нестрпљивост у свему, и збрка у глави, за чије одржавање су задужени медији, који се старају да онемогуће било какав процес размишљања, те опасне навике слободних људи.
    Народ је онакав, како га науче; народ је дете.
    Кад "родитељи", држава и власт то дете не воле- не треба се много чудити зашто нам је овако...
    Ја босиљак садим- мени фридрих ниче!

Elita crni lepotan (avatar)
    Učlanjen
    04.01.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    580

Mislim da je zombiranje naroda poprimilo taj nivo da sad Vučić da kaže da treba da se jedu govna zarad rasta GDP od 0,001% da bi narod to prihvatio kao neizbežno i poželjno.
    Nije to samo klasično medijsko promovisanje i propaganda. Neko mnogo veće zlo stoji iza njega kad narod tako omađijan.

Elita pivosok (avatar)
    Učlanjen
    24.01.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    346

Citat Original postavio Роло Томази Pogledaj poruku
    Разлога је много, и разликују се од перцепције онога што нам се догађа као народу и друштву.
    Лично, главни разлог видим у -замору. Срби су остарела, уморна нација, која је много "шлајфовала" у последњих, па- 100 и кусур година. Страховите жртве у ратовима, са врло мало резултата веома је исцрпело овај народ. Време заокруживања националних држава заобишло је Србе, које су велике силе у томе здушно ометале, док су те своје пројекте остваривале. Никако нису хтеле да прихвате једну компактну и јаку националну државу на Балкану, свесни да би онда геополитичка "вршљања" ишла знатно теже.
    Да, има дефетизма, и он је логичан, после свих пораза које смо прегрмели на политичким фронтовима; лоше вођени, од "елите" на коју је још Арчибалд Рајс упозоравао, српске националне и ратне победе претваране су у привилегије неколицине, наше животе и будућности појели су "скакавци", животаримо и радимо да би опет најгори међу нама живели и уживали; како и не потонути у дефетизам?
    Но, он се лако изгуби- са неколико малих, ситних победа и задовољења правде.
    Проблем је што и данашња "елита" више прати шта ће на њихове потезе да каже страни фактор него народ; отуд и "безалтернативни пут", и "преумљење", хистерична нестрпљивост у свему, и збрка у глави, за чије одржавање су задужени медији, који се старају да онемогуће било какав процес размишљања, те опасне навике слободних људи.
    Народ је онакав, како га науче; народ је дете.
    Кад "родитељи", држава и власт то дете не воле- не треба се много чудити зашто нам је овако...
    drzava je narod. kakav narod takva i drzava

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio crni lepotan Pogledaj poruku
    Mislim da je zombiranje naroda poprimilo taj nivo da sad Vučić da kaže da treba da se jedu govna zarad rasta GDP od 0,001% da bi narod to prihvatio kao neizbežno i poželjno.
    Nije to samo klasično medijsko promovisanje i propaganda. Neko mnogo veće zlo stoji iza njega kad narod tako omađijan.
    vucic je dobio poverenje klasicnog srbende jer je uhapsio miskovica koji je krivac za sve nase probleme
    "There are three signs of senility. The first sign is that a man forgets his theorems. The second sign is that he forgets to zip up. The third sign is that he forgets to zip down. "

Buduća legenda kojeimedadam (avatar)
    Učlanjen
    18.07.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    8733

Мислиш ...Демократија у ОКУПАЦИЈИ ( мекој или како год )...

ТО НЕ ПОСТОЈИ
    СРБИЈА МИ ЈЕ СВЕ - А ЗА СВЕ ОСТАЛО - НИШТА МИ НЕ ТРЕБА БЕЗ СРБИЈЕ

Buduća legenda Droid (avatar)
    Učlanjen
    11.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    412

Mnogo ste optereceni Vucicem, a treba da ste optereceni prljavom radnickom masom.

Poznat
    Učlanjen
    11.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    141

S kakvim je narodom došao na vlast? Da li je onda bio zaluđen i s kim. Mislim da se to vrlo uprošteno gleda. Najjednostavnije je reći da je narod glup i neobavešten i da za njega glasaju džiberi koji veruju u režimske medije i da nikakvi drugi mediji ne postoji. ako tako opozicija razmišlja, nikad neće doći na vlast.

Legenda Победоносцев (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1412

Демократија једноставно не функционише без система који је на неки начин ограничава усмеравањем 'слободне воље' грађана у одрђеном правцу. Разуме се, та воља може нити усмерена и у погрешном правцу. Такав случај имамо у Америци, где обе странке заступају иста становишта кад је реч о спољној политици.
    Одакле ти апсурдна идеја да америчка спољна политика није добра?

Америчка спољна политика је врло добра - за Америку. То је и смисао сваке спољне политике, добит за државу која је спроводи. Америка својом спољном политиком доминира светом још од краја другог светског рата и Американци захваљујући томе имају стандард и утицај ван паралела у данашњем свету.
    no longer at ease here, in the old dispensation

Učlanjen
    11.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    412

S kakvim je narodom došao na vlast? Da li je onda bio zaluđen i s kim. Mislim da se to vrlo uprošteno gleda. Najjednostavnije je reći da je narod glup i neobavešten i da za njega glasaju džiberi koji veruju u režimske medije i da nikakvi drugi mediji ne postoji. ako tako opozicija razmišlja, nikad neće doći na vlast.
    Pa odgvor je uvek najjednostavniji. Narod je personifikacija prostakluka. Budaletine.

Poznat
    Učlanjen
    11.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    141

Citat Original postavio Droid Pogledaj poruku
    Pa odgvor je uvek najjednostavniji. Narod je personifikacija prostakluka. Budaletine.
    Mislim da nije tako.

Učlanjen
    11.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    412

Mislim da nije tako.
    Kako nije. Vecina matoraca preko 50 su totalne budaletine. A polovina mladih po ulicama peva Sabana Saulica i ostale seljacke pesme.

Nasa masa je sastavljena od teskih budaleina bez mozga. A mnogo ih zanima politika. Na zapadu ti degeni bar ne izlaze na izbore.

Elita Роло Томази (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    58
    Reputaciona moć
    414

Mnogo ste optereceni Vucicem, a treba da ste optereceni prljavom radnickom masom.
    Ако си им рек'о.
    Ја бих додао и смрдљивом, крезавом и склоном пуштању ветрова у возилима јавног превоза!
    Ја босиљак садим- мени фридрих ниче!

Učlanjen
    11.09.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    412

Citat Original postavio Роло Томази Pogledaj poruku
    Ако си им рек'о.
    Ја бих додао и смрдљивом, крезавом и склоном пуштању ветрова у возилима јавног превоза!
    Tako je.

Poznat
    Učlanjen
    11.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    141

Kako nije. Vecina matoraca preko 50 su totalne budaletine. A polovina mladih po ulicama peva Sabana Saulica i ostale seljacke pesme.

Nasa masa je sastavljena od teskih budaleina bez mozga. A mnogo ih zanima politika. Na zapadu ti degeni bar ne izlaze na izbore.
    Takvo razmišljanje opozicije upravo i daje povod mnogima da glasaju kako glasaju.

Slične teme

1. Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 04.02.2013., 13:11
  2. Odgovora: 5
    Poslednja poruka: 21.11.2012., 18:00
  3. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 22.10.2012., 17:15
  4. Слободан Антонић: Поуке избора 2012
    Autor комшија u forumu Politika
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 11.05.2012., 14:46
  5. Odgovora: 9