EP u košarci 2017.

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
13.699
Evo dva dana do početak prvenstva, nešto gledam kvote na Mozzartu, pa mi nije jasno.

Duel Srbija- Slovenija kvota da će na ovom prvenstvu Slovenci biti bolje plasirani je 10.
Rekao bih da je kvota sasvim nerealna.
Takodje gledam isti taj duel izmedju nas i Hrvata.
Ok favoriti smo verovatno, ali kvota 4,50 na Hrvate je suviše visoka.

Gledam kandidate za MVP..ako Španci stignu daleko ( a ja mislim da neće iako deluju jako), onda je P.Gasol neprikosnoven.
Medjutim neke kvote mi bodu oči.

Bojan Bogdanović 35,00
Dario Šarić 35,00
Goran Dragić 90,00
Luka Dončić 90,00
A posebno moram reći čista smejurija, gde je Bogdan BOgdanović kvota 8,00, a recimo Aleksej Šved kvota 80,00:hahaha::hahaha:

Svakako ću pokušati sa singlovima Slovenija bolja od nas kvota 10,000 i Hrvatska bolja od Španije kvota 10,00....
Takodje i Hrvati bolji od Francuza kvota 5,00 i Srbija - Litvanija 3,20 na Litvance....
Nekako mislim da posle svih otkaza mi nemamo šta da tražimo na prvenstvu, a kvote na to su sjajne......
 
Slazem se da ce biti doata iznenadjenja , to sam bas i ja hteo da napisem.

Generalno prvi favorit su svakako Spanci , iako i oni nesto oslabljeni (pogotovo na krilnim pozicijama gde nema Rejesam Ibake, Mirotica,Klevera , pa i na bekovskim cak gde nema Kalderona, Rudija Fernandeza koji je vec postao zastitni znak reprezrentacije kao i Serhija Ljulja verovatno njihovog najboljeg beka u ovom trenutku) nisu vise toliko izrazeni favoriti kao na nekim prethodnim prvenstvima, ali svakako da i dalje odskacu od ostalih i da bi i ovaj sastav ( gde su Navaro, braca Gasol, braca Ernangomez, Caco Rodrigez, Riki Rubio, Abrines, San Emeterio i ostali) trebalo da im bude dovoljan za odbranu titule , no videcemo, svasta je moguce.

Takodje posle Spanaca mozda malcice i Litvanci odskacu od ostalih, ali bas onako malo i za nijansu , a sto se tice ostalih ima barem jedno 7,8 ekipa manje vise ujednacenog kvaliteta gde spadamo i mi koje ce se boriti za medalju, tu osim nas mislim i na Grke, Italijane, Francuze, Hrvate, Letonce, domacine Turke pa i na ekipe kao sto su Rusija, Crna Gora, Slovenija, Nemacka.

Recimo ja uopste ne bi bio iznenadjen da nasi izgube od Letonaca na otvaranju , gledao sam sasav Letonije , tu su Porzingis, Bertans ( i jedan i drugi) , Blums, Sternieks, Janicenoks, Tima maltene barem ovako na papiru imaju jaci tim od nas.
Kvota na Letonce oko 4, sad naravno ne bi mogao za njih da navijam , ali to je onako jedno od potencijalnih iznenadjenja koje bi mozda vredelo pojuriti za neku ulozenu sicu , takodje verujem da ni Litvanci uopste nece imati lak posao protiv Gruzije , Gruzija se vec nekoliko unazad (jos od perioda kada ih je Kokoskov vodio ) pokazuje kao veoma dobra ekipa.
 
Kladioničarski gledano, sad pričam o tituli MVP-a.....
AKO Hrvati dodju do polufinala Šarić ima velike šanse da bude MVP, prosto dečko sjajno popunjava sve statistike, i oldičan je na obe strane terena.
Takodje, ako Rusi iznenade, što je teško ali nije nemoguće, te dodju do polufinala, onda to može smao uz neke nenormalne partije Šveda, a kvota na njega je cleih 90, sa sićom se isprati bez problema.
S druge strane ekipno, Slovenija je sa Rendolfom dobila mnogo više nego što sam Rendolf vredi, a realno na bekovima imaju verovatno najbolji par.Za rezultat im treba neko koga će usr.ati spolja kad treba, a Prepelič recimo to može...
Letonci takodje izgledaju neugodno za nas, jer moje lično mišljenje da ćemo mi igrati ubedljvo najružniju košarku na prvenstvu........Baci Marjanoviću ili Bogdanoviću pa šta bude......
Hrvati su po meni favoriti za medalju, jer sem Bogdanovića koji je trenutno verovatno najbolji evropski šuter, i Šarića koji maksimalno igra za ekipu, imaju i Simona koji ima ono imaginacije što fali Popoviću ili Ukiću.
Srećom po druge, nema ovog malog iz bostona, inače bi bili možda glavni kandidati za titulu.
Što se tiče "kletve", vreme je da se to promeni, a oni su spremni da kidaju za to, vidi se.......
Litvanci po meni dobra uigrana ekipa, ali ne znam...........Čini mi se im fali nešto za najviši domet.isto kao I Grcima.
Francuzi imaju na istoj poziciji dva alfa mužjaka u vidu Furnijea i De Koloa.......Kako će to funkcionisati videćemo, ali mogu biti opasni sa Dijaom i Lovernjom pod košem.....Meni se lično više svidja Diot od Parkera, i Ertela....
 
Poslednja izmena:
Slazem se sa vecim delom sto si napisao , ali Dio ti se svidja vise od Parkera , mislim daj bre Parker mozda dosad i najbolji plej u 21. veku.

Inace sto se tice nasih da , ni ja ne ocekujem neku mnogo lepu kosarku od njih , takodje vise cemo zavisiti od odbrane nego od napada , jer ova ekipa sumnjam da je kadar da igra na mnogo poena i da daje vise od 70ak do 75 poena po utakmici.

Sto se tice ostalih ekipa is SFRJ , Hrvati zaista deluju jako , konacno im se vratio Popovic u reprezrentaciju koji mozda i nije najbolji igrac ali je vodja te ekipe , takodje i imaju i neke veoma dobre manje poznate igrace, recimo Ivan Buva secam se gledao sam ga malo u Veneciji dok je igrao , dosta je dobar utisak ostavljao , mogao bi da im bude velika snaga pod kosem.

Slovenci onako , osrednja ekipa , tu su Dragic i cudo od deteta Doncic , ostali ono djene djene , mislim nije to losa ekipa , ali po meni nisu ni blizu jaki kao onomad kad su im tu bili jos Bostjan Nahbar, Lorbek, Jaka Lakovic , Sani Becirevic i ostali.

Crna Gora , oni su ovako misterija, onako isto jedan prosecan tim , jaki su zaista pod kosem , imaju Vucevica jednog od najboljih NBA centara i Dubljevica mozda i ponajboljeg centra u Evropi , spoljne pozicije, onako relativno tanko , ajde tu je Tajris Rajs odlican tehnicar i "hand baller" sa sada vec zavidnim evroligaskim iskustvom , kao i braca Sehovic i Ivanovic koji uvek mogu neku trojku da pogode , ali generalno skromno je to , no videcemo kako ce Boza Tanjevic spremiti i posloziti ekipu i kako ce to finkcionisati.
 
Da ašo Parkera "je.bu" razultati sa tomFrancuskom......
On je svakako veliki košarkaš, medjutim on prosto davi Francuskui.
Francuska ima ekipu, čak i sada , gde minutaža treba da bude poprilično ravnomerno rasporedjena.....
Kad je Parker tu, on overava svkau loptu, i prosto se Dijao ne vidi, Batum je praktično u ćošku ceo meč.....
Ertel je skroz sličan njemu, uz to i mnogo manje kvlaitetan.....Doit je nešto drugo, poenter koji može da da puno poena, ali i odličan pregled igre i podredjivanje ekipi.
 
Pa ko kaze da Francuzima fale rezultati , mislim ok s obzirom na potencijal i kvalitet ekipe oni su mogli sigurno da budu nesto bolji (mogli su recimo da se okite jednom svetskom ili olimpijskom titulom) , ali opet uvek su tu bili u vrhu , mislim pogledaj gde je Francuska bila pre i sta je bila pre a sta nakon sto se pojavio Parker (pa i svi ostali igraci kojima je Parker svakako vodja te jedne ekipe i te generacije) , pa razlika je zaista ogromna.

Takodje ipak nije dzabe osvojio 4 prstena sa San Antonio Sparsima i vec 15, 20 godina bio konstantno u vrhu lige.

Porediti jednu takvu igracku velicinu i buduceg clana "Kuce slavnih" kao sto je Toni Parker sa jednim prosecnim ili eto tek solidnim evropskim igracem je malo neumesno, iako i ja smatram da Dio nije uopste los igrac , naprotiv,

Inace da videcemo sada kako ce se Francuzi ponasati na terenu kad nema Parkera, a nema ni Batuma, Gobera i jos nekih igraca i kad imaju manje vise ujednacenu ekipu , da li ce opet preko De Koloa ili Furnijea pokusati da nadju "novog Parkera" ili ce malo da promene pristup i filozofiju igre.
 
Realno nikad slabiji tim nismo imali (barem na papiru) , ali opet evropska kosaka je u ozbiljnoj krizi poslednjih nekoliko godina pa ni drugi nisu nesto bolji.

Generalno Spanci jesu favorit (iako ne tako izrazit favorit kao na nekim ranijim prvenstvima) , Litvanci su verovatno drugi favorit , znaci slabiji od Spanaca ali malo bolji od ostalih , e onda dolazi red od jedno 7,8 ekipa manje vise ujednacenog kvaliteta gde spadamo i mi.

Recimo ima tu ekipa koje jako dugo cekaju da nas pobede na nekom velikom takmicenju kao sto su recimo Hrvatska, Grcka i jos neke , koje ako nas ne pobede sad mislim da nece nikad.

- - - - - - - - - -

Драгић одвалио Пољаке.

Pa Dragic je jedan od najboljih plejeva u NBA i da je klasa bar za jedno 90% igraca koji igraju na ovom prvenstvu.
 
Francuzi su jaci od Litvanaca, sto ne znaci da ce nece tradicionalno doslepati do polufinala i uzeti medalju.


A pa nisu jaci , pogotovo ne na unutrasnjim pozicijama , ipak Kalnietis jedan od najboljih bekova u Evropi, Gecevicius, Kuzminskas, Macijulis, Valancijunas, Montejunas dok sa druge strane Francuzi su se prakticno sveli na De Koloa, Furnijea i Diaoa koji je igrac sa mozda najvecim igrackom IQom kog sam video i ajde donekle Dio i Serafan koji prakticno nije ni igrao cele prosle sezone.

Recimo Hrvati mislim da bi mogli da neke od medalja , vratio im se Marko Popovic koji je mozda ne najbolji igrac ali ipak lider ove ekipe , takodje tu su im Bogdanovic i Saric koji mogu zajedno bilo kojoj ekipi da ubace po 40, 50 poena, Ukic koji mozda nije napravio karijeru kakvu su mu predvidjali ali nema sumnje da se radi o neverovatno talentovanom igracu sa izuzetnom kontrolom lopte i osecajem za igru ,zatim Kruno Simon odlican suter koji moze da ubaci trojku kad god pozeli i koji kako vreme prolazi igra sve bolje , tu im je i Dominik Mavra veliki talenat kome predvidjaju lepu karijeru i koji ima zaista odlicnu sezonu u Huventudu iza sebe, takodje ne treba ni Tomasa potceniti koga su povrede usporile ali igrac koji je vec igrao na dosta velikih takmicenja , igrao i u NBA .....itd.
Takodje na unutrasnjim pozicijama su Ivan Buva koga sam gledao malo u Veneciji dok je igrao i ostavio je zaista dobar utisak, Dragan Bender jedan izuzetno perspektivan igrac, Darko Planinic za koga su se cujem interesovali i neki NBA klubovi , Luka Zoric koji je vec godinama clan reprezrentacije i isto vec ima dosta velikih takmicenja iza sebe.

Tako da verovatno ako Hrvati ne urade sad nesto ozbiljnije da tesko da tesko da ce ikad.

Gledao sam malo i Slovence protiv Poljaka i isto deluju dobro , reklo bi se da ih je dobro poslozio Igor Kokoskov i da zaista izvlaci maksimum iz te ekipe, kao sto je pre par godina radio i odlican posao sa Gruzijom dok im je bio selektor.
 
Kalnietis teski odron, istina malo bolji u reprezentaciji, Valancijunas u silaznoj putanji, ovo ostalo nista posebno u odnosu na Francuze. Braca Hrvati mogu do medalje ako im se otvori, iskreno pribojavam se naseg moguceg susreta, moraju nekad skinuti kletvu Atina 95 i poraza protiv nas. Ako cekaju na medalju 22 godine nek cekaju bar jos godinu-dve.
 
Poslednja izmena:
Kakva kradja sad na utakmici Litvanija - Gruzija. Zaista mi je neshvatljivo kako nisu svirali onaj faul u napadu na kraju. Nema sanse da sudija nije video to. Srecom Maciulis je promasio poslednji sut, pa je pravda zadovoljena.
 
Znaci ako je Gruzija dobila nas u Nemackoj, pa sad Litvance. Nisu maciji kasalj kao sto se misli. Onda moze da se desi da su Rusi na visem nivou i da nece biti lako s njima. Finci dobili Francuze. Dva iznenadjenja realno neocekivana. Pre sam ocekivao da Izrael izneandi Italiju nego ova dva. Italija pregazila Jevreje.
 

Back
Top