Аутошовинизам код Срба у дијаспори

Владан

Buduća legenda
Poruka
35.687
Шта мислите о тим Србима који кад су се у иностранству докопали добрих плата и стандарда дрвље и камење по Србији која их је дојила. Често читам коментаре Срба који пљују по Србији и српском народу. Разумем ја да док су живели овде биле мале плате али није разлог за бес. Шта ви мислите о томе?
 
Шта мислите о тим Србима који кад су се у иностранству докопали добрих плата и стандарда дрвље и камење по Србији која их је дојила. Често читам коментаре Срба који пљују по Србији и српском народу. Разумем ја да док су живели овде биле мале плате али није разлог за бес. Шта ви мислите о томе?
Мислим да је аутошовиниста далеко више у самој Србији, и да ова тема представља један потпуни промашај.
 
Мислим да је аутошовиниста далеко више у самој Србији, и да ова тема представља један потпуни промашај.

- - - - - - - - - -


Мислим да је аутошовиниста далеко више у самој Србији, и да ова тема представља потпуни промашај.

Ако их има далеко више у Србији то не значи да је тема промашај. Ти отвори тему о Србима у Србији.

- - - - - - - - - -

А шта је то аутошовиниста?

Аутошовинизам
Из Википедије, слободне енциклопедије
Аутошовинизам (понекад самомржња) је специфична врста шовинизма коју могу поседовати појединац или група, а која се огледа у изразито негативним предрасудама, мржње, презиру, нетолеранцији и агресивности према сопственој нацији.
 
Ништа необично. Такви су ти примери Прдоносцева и Consiglieria.

Имаш код наших дијаспораца и други екстрем. Рецимо, уместо здравог српског родољубља толико хвале и уздишу Русији као да им је права отаџбина и сматрају Владимира за свог председника у одсустви нашег који би одговарао.

Недорасло али подоста шашаво мора се признати.
 
Аутошовинизам
Из Википедије, слободне енциклопедије
Аутошовинизам (понекад самомржња) је специфична врста шовинизма коју могу поседовати појединац или група, а која се огледа у изразито негативним предрасудама, мржње, презиру, нетолеранцији и агресивности према сопственој нацији.

А како се то конкретно манифестује?
 
А шта је то аутошовиниста?

https://sh.wikipedia.org/wiki/Autošovinizam

- - - - - - - - - -

Шта мислите о тим Србима који кад су се у иностранству докопали добрих плата и стандарда дрвље и камење по Србији која их је дојила. Често читам коментаре Срба који пљују по Србији и српском народу. Разумем ја да док су живели овде биле мале плате али није разлог за бес. Шта ви мислите о томе?

Ima tu i par libtarda na forumu , slican im je pristup...
 
Мислим да је аутошовиниста далеко више у самој Србији, и да ова тема представља један потпуни промашај.

Слажем се да је тема промашај, јер је аутошовинизам овде заиста присутрнији него у расејању. Овде је аутошовинизам чак званична државна идеологија.
 
Шта мислите о тим Србима који кад су се у иностранству докопали добрих плата и стандарда дрвље и камење по Србији која их је дојила. Често читам коментаре Срба који пљују по Србији и српском народу. Разумем ја да док су живели овде биле мале плате али није разлог за бес. Шта ви мислите о томе?

Postoje autosovinisti i u pravu si da autosovinisti jesu pljvaci, ali oni koji konstruktivno kritikuju mane svog naroda i njegove drustvenog sistema, javnog mnjenja, kulture i vlasti nisu autosovinisti.

Autosovinista nije dobronameran i to je sustina.


Znaci neko ko kaze da su Pink i Informer sraanje i da su Srbi debili sto to gledaju i citaju nisu autosovinisti. NAPROTIV! ;)
 
А шта је то аутошовиниста?

Аутошовинизам, конкретно, у Србији је рецидив југословенства и титокомунизма. Презир, непријатељство и конкретна дела уперена против српског народа и његових интереса. Тај презир, непријатељство и дела долазе од самих Срба. Зато је то аутошовинизтам.
 
Слажем се да је тема промашај, јер је аутошовинизам овде заиста присутрнији него у расејању. Овде је аутошовинизам чак званична државна идеологија.

Ne moze biti ideologija, ti nemas vise ideologije, to je nestalo sa komunizmom...

- - - - - - - - - -

Аутошовинизам, конкретно, у Србији је рецидив југословенства и титокомунизма. Презир, непријатељство и конкретна дела уперена против српског народа и његових интереса. Тај презир, непријатељство и дела долазе од самих Срба. Зато је то аутошовинизтам.

:hahaha: cry cry baby

Autosovinizam je kada su ti u sred Srbije dva najjaca fudbalska kluba i dalje sa petokrakom, a ti kao nacionalista ne mozes to da menjas pa places svaki dan na forumu :per:
 
Ne moze biti ideologija, ti nemas vise ideologije, to je nestalo sa komunizmom...

Титоизам је у Србији и даље на снази. Само нема више америчких пара и кредита, на којима је почивала титоистичка економија. Иначе, идеолошки, титоизам је и даље доминантан.
 
Слажем се да је тема промашај, јер је аутошовинизам овде заиста присутрнији него у расејању. Овде је аутошовинизам чак званична државна идеологија.
Управо. То што некима више одговар да игноришу чињенице и кривицу пребацију на друге не мења право стање ствари.
 
Poslednja izmena:
Шта мислите о тим Србима који кад су се у иностранству докопали добрих плата и стандарда дрвље и камење по Србији која их је дојила. Често читам коментаре Срба који пљују по Србији и српском народу. Разумем ја да док су живели овде биле мале плате али није разлог за бес. Шта ви мислите о томе?

bila ti u gostima tetka iz Stutgarta i nije ostavila pare ,kevu joj autosovinisticku, njoj tamo:lol:
 
Аутошовинизам, конкретно, у Србији је рецидив југословенства и титокомунизма. Презир, непријатељство и конкретна дела уперена против српског народа и његових интереса. Тај презир, непријатељство и дела долазе од самих Срба. Зато је то аутошовинизтам.
Титоизам је још од времена размимоилажења СССР-а и Југославије почео да губе одлике комунизма. Конкретно међу Србима, то је на првом месту била идеологија самомржње и самопорицања, која је без имало проблема преживела распад Југославије.
 
Poslednja izmena:
Ништа необично. Такви су ти примери Прдоносцева и Consiglieria.

Имаш код наших дијаспораца и други екстрем. Рецимо, уместо здравог српског родољубља толико хвале и уздишу Русији као да им је права отаџбина и сматрају Владимира за свог председника у одсустви нашег који би одговарао.

Недорасло али подоста шашаво мора се признати.
Ти си заиста болестан човек. Без обзира на тему, наћи ћеш разлога да поменеш Русе и Русију.
 
Титоизам је још од времена размимоилажења СССР-а и Југославије почео да губе одлике комунизма. Конкретно међу Србима, то је на првом месту била идеологија самомржње и самопорицања, која је без имало проблема преживела распад Југославије и губитак имена.

Комунизам је сам по себи лицемерје, контрадикција, итд, итд. Има једна добра књига ,,Социјализам као појава светске историје" од Шафаревича, која објашњава сву антиљудску, антирелигиозну суштину социјализма и комунизма. Тако да, у том смислу, титоизам јесте изданак те идеологије.

Код Срба је он био повезан са екстремном србофобијом, а та србофобија је само наслеђе политике комунистичке Коминтерне, тако да и у том смислу, титоизам јесте био доследан комунизму. Не слажем се са тим да је титоизам као, кобајаги, ,,изгубио одлике правог комунизма". Не видим по чему се то титоизам разликује од лењинизма, стаљинизма, маоизма и осталих комунисттичких фракција.

Но то је сад широка тема, а је не желим сад да се упуштам у ту расправу.
 
Комунизам је сам по себи лицемерје, контрадикција, итд, итд. Има једна добра књига ,,Социјализам као појава светске историје" од Шафаревича, која објашњава сву антиљудску, антирелигиозну суштину социјализма и комунизма. Тако да, у том смислу, титоизам јесте изданак те идеологије.

Код Срба је он био повезан са екстремном србофобијом, а та србофобија је само наслеђе политике комунистичке Коминтерне, тако да и у том смислу, титоизам јесте био доследан комунизму. Не слажем се са тим да је титоизам као, кобајаги, ,,изгубио одлике правог комунизма". Не видим по чему се то титоизам разликује од лењинизма, стаљинизма, маоизма и осталих комунисттичких фракција.

Но то је сад широка тема, а је не желим сад да се упуштам у ту расправу.
Изгубио је одлике комунизма јер је Југославија само декларативно била комунистичка, а у ствари потпуно окренута интересима Запада. Њена 'несврстаност' није представљала никакву неутралност, већ окретање леђа СССР-у.

Титоизам је од комунизма наследио доста тога, укључујући и атеизам и презир према доминантном народу, али србофобија која је била неизоставан аспект те идеологије није имала своје корене само у комунистичкој идеологији.

Слажем се, ово је сувише широка теме, али верујем да се разумемо.
 

Back
Top