Neka pitanja rasizma

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Sve vise je problema izmedju belaca i crnaca u Americi.......Izgleda da je rasista tamo vise nego sto se cini da ima?

Neko je jednom rekao: "Ceniti ljude po boji koze je isto kao ceniti knjigu po boji njenih korica"

Medjutim, da li je bas tako ili se ZELI da je to tako?

Imam neka pitanja za ona koji su za jednakost po boji koze:

Zasto nema crnaca, sampiona u plivanju?

Zasto nema crnaca sampiona u sahu?

Zasto nema crnaca velikih naucnika, knjizevnika ... matimaticara ... filozofa...?


Neko bi rekao da su to istorijski uslovi u kojima su crnci ziveli, ali....Crnci odavno ne zive u takvim uslovima, ali to nista ne menja...

Neko bi rekao da nisu mogli da se izbore...Ali, zasto se danas ne izbore, ako smo jednaki?

Neko bi rekao da Crnce gorenavedene oblasti ne in teresuju...Ali kako to da BAS NIKOG ne intresuju?

Nije bas sve kako se na prvi pogled cini.:think:
 
Нема све више проблема између белаца и црнаца у Америци, реч је само о намерном медијском спину од стране Сороша како би изазвао грађански рат и онда завео отворену диктатуру. Стварна ситуација је била много гора пре педесетак година, када је постојала права сегрегација у неким државама САД.

Такође, раса није само боја коже, наравно.
 
Zasto neki belac ne pobedi Bolta u trcanju :roll:
Jesi li cuo za Neil Tyson-a ?
50' je jos uvek postojao ljudski zoloski vrt u Evropi a otvoreni rasizam je vladao do 60-70' u SAD..
Ako stvarno mislis da je covek inferiorniji zbog boje njegove koze, to je stvar tvoje inteligencije..
 
Sve vise je problema izmedju belaca i crnaca u Americi.......Izgleda da je rasista tamo vise nego sto se cini da ima?

Neko je jednom rekao: "Ceniti ljude po boji koze je isto kao ceniti knjigu po boji njenih korica"

Medjutim, da li je bas tako ili se ZELI da je to tako?

Imam neka pitanja za ona koji su za jednakost po boji koze:

Zasto nema crnaca, sampiona u plivanju?

Zasto nema crnaca sampiona u sahu?

Zasto nema crnaca velikih naucnika, knjizevnika ... matimaticara ... filozofa...?


Neko bi rekao da su to istorijski uslovi u kojima su crnci ziveli, ali....Crnci odavno ne zive u takvim uslovima, ali to nista ne menja...

Neko bi rekao da nisu mogli da se izbore...Ali, zasto se danas ne izbore, ako smo jednaki?

Neko bi rekao da Crnce gorenavedene oblasti ne in teresuju...Ali kako to da BAS NIKOG ne intresuju?

Nije bas sve kako se na prvi pogled cini.:think:

Proći će još dosta vremena pre nego što se pojavi neki superpametni crnac.
Nisu ni belci bili u zavidnoj poziciji pre oko 800 godina. Tada su arapi bili najpametniji narod. Onda su im belci "pokrali" znanje i od tada ne ispuštaju lidersku poziciju. Pre arapa to su bili stari grci i rimljani, pre njih feničani, egipćani itd.
 
Готово сви покушавају да ове најновије догађаје сведу на сукоб белих и црних, да не би морали да признају да је сукоб уствари опет између Јенкија и Југа, и да је у великој мери изазван огромном и агресивном кампањом Клинтонове и Обаме против легално изабраног председника Трампа.
То што су њему апострофирани неонацисти, који се виде само на једној страни је такође спин. Неонациста има и то не занемиривом броју и код Јеникуја и код Јужњака .
 
neildegrassetyson.jpg
 
Ne, mislim da su crnci superiorniji u trcanju i boksu, sportovima u kojima ne treba inteligencija vec fizicka snaga i izdrzljivost.

Nema to veze sa snagom i izdržljivošću već sa fizionomijom.

- - - - - - - - - -

Obama je bio crnac pa presjednik SAD, da ne pričam njihovo učešće u muzici. Ja bih rek'o da ti imaš problem sa rasizmom.
 
U plivanju treba inteligencija je l'? Ima crnaca pisaca samo ti ne znaš.

Ima. Puskin i Dima su recimo poznatiji.

- - - - - - - - - -

Mislim u bilo cemu.. postoje crni naucnici kao sto postoje beli i zuti i ovakvi i onakvi...

Sad se pravis na blesavo.
Jasno je i tebi da si se upetljo ko pile u kucinu s tog Bolta.

- - - - - - - - - -

Nema to veze sa snagom i izdržljivošću već sa fizionomijom.

Mislis fiziologijom?
To jeste osnovna tvrdnja rasizma i neoboriva je.
 
Sad se pravis na blesavo.
Jasno je i tebi da si se upetljo ko pile u kucinu s tog Bolta.

- - - - - - - - - -

A?
Kako sam se upetljao, o cemu pricas?? Blajbi je napisao da su belci superiorni i naveo neke sportove gde su dominantni ljudi bele rase.. Ja sam samo pokazao da postoje sportovi gde su crnci dominantni i da to nije nikakav argument..
Isto i sa naucnicima, samo sam mu predstavio crnog naucnika koji je trenutno popularan..
Poenta je bila da boja koze ne znaci da je neko sposobniji ili manje sposoban, boja koze samo pokazuje gde je neko ziveo. Gde ima vise sunca, ljudi su tamniji usred pigmenta, to je ocigledno..
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top