Vidim ljude kao robote

DrNemo

Početnik
Poruka
28
Kao sto tema kaze, vidim druge ljude kao robote. Vidim ih samo kao fizicke, kao neka strana bica sa kojima nemam nikakve veze niti zelim da mi se priblize. Ali s druge strane voleo bih da zelim da mi se priblize i da ih ne gledam tako tj da ne budu to. Ne znam cudno je sve to.

Recite mi svoje misljenje o tome, ili ako vam treba jos informacija. Isao sam neko vreme kod psihologa, nije mi pomogao.

I da, trazim misljenje od vas - robota.
 
Kao sto tema kaze, vidim druge ljude kao robote. Vidim ih samo kao fizicke, kao neka strana bica sa kojima nemam nikakve veze niti zelim da mi se priblize. Ali s druge strane voleo bih da zelim da mi se priblize i da ih ne gledam tako tj da ne budu to. Ne znam cudno je sve to.

Recite mi svoje misljenje o tome, ili ako vam treba jos informacija. Isao sam neko vreme kod psihologa, nije mi pomogao.

I da, trazim misljenje od vas - robota.

spanking-kidsjpg-e8ceb7b4d2b86d0e_large.jpg
 
Prvo: ljudi u najvećem broju slučajeva funkcionišu sasvim predvidivo, robotski, zato što u tom stadijumu čovek funkcioniše po uhodanim navikama i programima uma podstican nagonima i čulima. Ipak ovo je malo drugačija priča.
Drugo: svako naše izolovanje od ljudi na duži period dovodi nas u nezavidno stanje: Potrebna nam je ravnoteža komunikacije i tišine a ukoliko toga nema mi smo u autu. Ukoliko preteramo sa izolovanošću ili sa neprestanim kontaktima i druženjima bez vremena samoće takođe je druga krajnost koja takođe nije poželjna.
Treće: čovek ulazi u mnoga stanja koja ne razume niti im vidi pravi uzrok zato što su uzrokovana, najverovatnije, bolnim iskustvima u nekom od ranijih života.
Bilo kako bilo neophodna je dobra volja i spremnost za činjenje potrebnih napora da se izađe iz neželjenog i neprijatnog stanja. U kontaktu sa ljudima dobijaju se i udarci ali ima i lepih trenutaka i druženja. Sve u svemu aktivnim životom, usponima i padovima dobijamo životna iskustva koja su nam neophodna za naš duhovni rast i mi se kao duhovno Biće, Duša, zbog toga osećamo ispunjenijim i srećnijim. Uostalom, mi i jesmo ovde da bismo ekspandirali svoju svest, mi kao Biće ili Duša.
Dobar psiholog bi trebao naći dobar uvid i dati više predloga i načina za izlazak iz lavirinta vlastitog uma. Um je jako čudan u svom načinu funkcionisanja, on ne podnosi promene pa ako upadnemo u stanje o kojem govoriš, kao i u mnoga drugačija, on se protivi i osujećuje naše napore.
Svako od nas na svim poljima neophodno je da bude uporan i da istrajava jer manje je verovatno da će pogoršati stanje.
Uostalom, ti si vlasnik tvog života.
Na kraju, ako imaš snove možeš probati da sa njima radiš. Ako bi probao da svako veče pre spavanja pevušiš tiho ili u sebi neku reč koja za tebe ima sveto značenja i pri tome zapisuješ svoje snove možeš postaviti osnovno pitanje i istrajavaš dok u snovima ne dobiješ odgovor ili makar samo ideju o petrebnim koracima. Snovi uvek govore za najviše dobro samog snevača preko pouka, objašnjenja, upozorenja itd.

Još i ovo, mi vidimo druge najčćešće ne kakvi su oni stvarno već kakvo je naše stanje svesti. Ako ovo shvatimo onda nam nije teško da pogodimo da su drugi samo naše ogledalo.
Lopta je u tvojim rukama - ako proceniš da ovde možeš nešto progutati, pod uslovom da ti vlastiti um ne kaže, "Evo ga još jedan moron," ti možda i probaš nešto.
 
Poslednja izmena:
...
vidim druge ljude kao robote.
...
Isao sam neko vreme kod psihologa, nije mi pomogao.
...

Зашто си ишао код доце ?
Да ти да пилуле за лилуле ?

Нема потребе да бежиш у заборав,
ми јесмо роботи - али не само роботи !

Неко људе види као животиње,
неко као "врећу меса, костију и мржње",
неко као непријатеље,
а неко као пријатеље !

И сви су они ( па тако и ти ) у праву !
Истина је да су људи све то, и много више од тога.

Немој да те то плаши, прихвати то и заволи !
 
Ako vidimo da u realnosti postoji ograniceni broj atoma koji se kombinuju u slozene i slozenije strukture na mnogo veliki broj nacina, ali ipak ograniceni broj nacina, onda mozemo razumeti da zivimo u nekakvom sandbox-u. U tom sandbox-u covek je nosen inercijom kombinovanja mnogih cestica, pa moze da se ucini da i nema veliku kontrolu nad sopstvenim zivotom, tj. da se sve odigrava automatski.
 
Sociopatija sve češća...Empatija zero! Naravno da je teško pomoći (psiholog) kom amigdala slabo šljaka...
Nema tu pomoći:sve podređenije ponašanje otupljuje emocije i nema više iznenađenja i samo pogledajte na ulici-sve manje
nasmejanih ljudi,a ni tuge nigde...Neosećajnost sve više prevladava...
 
mnogi glume neosećajnost
jer su učeni da ne treba biti osećajan, da je to slabost

najveći slabići su među tim "neosećajnim"

- - - - - - - - - -

Kao sto tema kaze, vidim druge ljude kao robote. Vidim ih samo kao fizicke, kao neka strana bica sa kojima nemam nikakve veze niti zelim da mi se priblize. Ali s druge strane voleo bih da zelim da mi se priblize i da ih ne gledam tako tj da ne budu to. Ne znam cudno je sve to.

Recite mi svoje misljenje o tome, ili ako vam treba jos informacija. Isao sam neko vreme kod psihologa, nije mi pomogao.

I da, trazim misljenje od vas - robota.
moguče da te je neko jako povredio, neko kome si verovao, voleo ga
i otuda to

- - - - - - - - - -

onda uslovi u kojima si odrastao
odnos roditelja

- - - - - - - - - -

nisi nam napisao od kada je tako
 
Kao sto tema kaze, vidim druge ljude kao robote. Vidim ih samo kao fizicke, kao neka strana bica sa kojima nemam nikakve veze niti zelim da mi se priblize. Ali s druge strane voleo bih da zelim da mi se priblize i da ih ne gledam tako tj da ne budu to. Ne znam cudno je sve to.

Recite mi svoje misljenje o tome, ili ako vam treba jos informacija. Isao sam neko vreme kod psihologa, nije mi pomogao.

I da, trazim misljenje od vas - robota.

Nisam strucna, naravno
ali se pitam KAKO MOZES TAKO DA GLEDAS LJUDE
ja vec neko vreme ljude posmatram trudeci se da vidim KAKO SU, sta ih muci...
pa se starim osobam redovno osmehujem, trazim im oci, pogled...da nam se sretnu pogledi, da im podarim sekund topline

cak sam shvatila da sam srecna kad mi s eneko od njih obrati, bilo kako...kad mogu da im pridrzim vrata, d aih propustim, da im kazem: samo polako, ne zurite...

OVO SAMO KAO PRIMER NAVODIM...OVE STARE...
 
Ja izbegavam kontakt ocima, to mi je odvratno, ne razumem zasto bi neko hteo to. Cudni su mi ljudi koji pokusavaju tako da se "zagledaju", ne razumem sta hoce, sta traze??

I zasto radis to sto radis? Da li ocekujes da ce ti oni biti zahvalni, imati lepo misljenje o tebi, ili se ti osecas kao dobra osoba sto to radis? Ne razumem.
 
može dosta da utiče

- - - - - - - - - -

Ja izbegavam kontakt ocima, to mi je odvratno, ne razumem zasto bi neko hteo to. Cudni su mi ljudi koji pokusavaju tako da se "zagledaju", ne razumem sta hoce, sta traze??

I zasto radis to sto radis? Da li ocekujes da ce ti oni biti zahvalni, imati lepo misljenje o tebi, ili se ti osecas kao dobra osoba sto to radis? Ne razumem.

normalni ljudi ne zagledaju, gledaju te u oči
bzvze ti ovo trolanje...
 

Back
Top