Onkomafija - vreme izmedju skenera 2

Kad ides sledeci put na kontrolu? I Afro ako raste milimetar godisnje pusti nek raste.
Ti si inace sve ovo vreme manje vise OK?

Pa ne raste godisnje milimetar, vec je za godinu poraslo prilici broj milimetara samo ne znam tacno koliko, a sve sam im nalaze odnela i CD-ve da uporedjuju tamo pa da vide sta cemo dalje.
Sledeca terapija mi je 4.03., pa posle jos jedna za 21 dan, a onda bi trebalo da radim kod njih CT pa onda kontrloa, da vidimo sta ce biti na tom snimku, tako su mi rekli. Malo je zeznuta ova terapija, jako pece vene, i ne znam kakva ce situacija tek biti dok primim jos te dve, pomodri mi mesto gde primam pa ne prodje za te 3 nedelje dok cekam sledecu. Jedino dobro je sto kosa ne opada. I nije bas nema veze za kosu, ima veze, ako nista drugo zato sto je po glavi bez kose jako hladno i nezgodno jer kad nesto nosis onda se glava oznoji pa je uzas zivi, a ako ne nosis nista gledaju te ko ludaka, mada sam to prevazisla.
Svasta napisah, a nisi me sve to pitala.

- - - - - - - - - -

Bolje sam se osecala prosle godine dok nisam pocela da primam terapiju, sad, kako kad.
 
Pa ne raste godisnje milimetar, vec je za godinu poraslo prilici broj milimetara samo ne znam tacno koliko, a sve sam im nalaze odnela i CD-ve da uporedjuju tamo pa da vide sta cemo dalje.
Sledeca terapija mi je 4.03., pa posle jos jedna za 21 dan, a onda bi trebalo da radim kod njih CT pa onda kontrloa, da vidimo sta ce biti na tom snimku, tako su mi rekli. Malo je zeznuta ova terapija, jako pece vene, i ne znam kakva ce situacija tek biti dok primim jos te dve, pomodri mi mesto gde primam pa ne prodje za te 3 nedelje dok cekam sledecu. Jedino dobro je sto kosa ne opada. I nije bas nema veze za kosu, ima veze, ako nista drugo zato sto je po glavi bez kose jako hladno i nezgodno jer kad nesto nosis onda se glava oznoji pa je uzas zivi, a ako ne nosis nista gledaju te ko ludaka, mada sam to prevazisla.
Svasta napisah, a nisi me sve to pitala.

- - - - - - - - - -

Bolje sam se osecala prosle godine dok nisam pocela da primam terapiju, sad, kako kad.
Nazalost Afro izgleda da ce biti tako da ces morati i ove godine da se mucis hemoterapijama.
Mozda ce ti na kraju preporuciti operaciju ( odstranjanje hirurskim putem).
Sta da radis? Moras da ih slusas, da se pomiris sa dijagnozom ( mada to vec jesi), da gledas da ti danasnji
dan bude ugodan.
 
Nazalost Afro izgleda da ce biti tako da ces morati i ove godine da se mucis hemoterapijama.
Mozda ce ti na kraju preporuciti operaciju ( odstranjanje hirurskim putem).
Sta da radis? Moras da ih slusas, da se pomiris sa dijagnozom ( mada to vec jesi), da gledas da ti danasnji
dan bude ugodan.

Videcemo. Ne razmisljam tako daleko. Kako bude bice, a ja cu se truditi da pokusam sa onim X ili kako se vec zove nozem, da se to sredi da se ne operise dok bas ne bude bas, bas moralo. Za sada znam da nije u toj fazi.
 
Ниси ти Афро индикована за операцију.
Заправо, ако је матастаза доступна хируршком ножу, можда би се нашао неки хазардер који би то одрадио, али ако су на неком незгодном месту, онда тек не.
Хемотерапија да, зрачење нисам сигурна. Проверићу па ћу ти јавити.
 
Ниси ти Афро индикована за операцију.
Заправо, ако је матастаза доступна хируршком ножу, можда би се нашао неки хазардер који би то одрадио, али ако су на неком незгодном месту, онда тек не.
Хемотерапија да, зрачење нисам сигурна. Проверићу па ћу ти јавити.

Znam draga da nisam jos uvek, a hocu li biti to ne znam niti iko ista o tome prica, a ja ni ne pitam. To oko tog X noze ili kakvog vec ima nisam ni u toku nesto posebno o tome, to ja samo onako razmisljam "mozda moze, videcemo", kad dodje vreme i ako dodje pitacu. Nadam se da nece ni doci do toga.
Hemo koju sad primam je neka DTIC i ona je ocigledno jako nezgodna za vene jer posle svakog primanja meni mesto gde primam bude potpuno ljubicasto i evo recimo jos uvek nije proslo skroz. To me malo pasi jer se bojim nekih ne daj boze trombova koji se pretpostavljam mogu stvoriti. Niko nista ni o tome ne kaze tamo, daju mi ta dva dana tu hemiju i posalju me kuci. Malo me to ljuti jer imam utisak kao da sam na fabrickoj traci, a ne u bolnici i to na takvoj terapiji.

Nema veze nadam se da nece biti nikakvih stetnih efekata, vec naprotiv samo dobrih.

Hvala Sofka na svakoj informaciji i svakom savetu koji imas za mene, mnogo mi znaci <3
 
Разумем те, знам о чему причаш, тако је на онколошком институту, нажалост.
Не баве се пацијентом изван онколошког дела.
Можда и би да имају времена. :(
Видиш и сама каква је експлозија рака у Србији.
 
Разумем те, знам о чему причаш, тако је на онколошком институту, нажалост.
Не баве се пацијентом изван онколошког дела.
Можда и би да имају времена. :(
Видиш и сама каква је експлозија рака у Србији.

Znam i vidim da nemaju vremena, bar lekari, ali mogli bi bar jednu sestru malo da usmere na to da malo popricaju sa acijentima. Nije jednostavno izaci iz bolnice posle takve terapije i ne znati ama bas nista.
Zbog samog saznanja od cega se lecis vec si u strahu, jos kad te snadje svasta nesto od nus pojava si u velikom problemu.
 
Draga Sofija ,da li mi mogla da mi rastumacis patohistoloski nalaz posle operacije-Umereno diferentovan neuroendokrilni tumor pluca,koga cine gnezdasta ostrva i redje trabekule izgradjene od srednje krupnih,umereno polimorfnih celija,oskudne citoplazme,hiperhromnih ili heterohromnih jedara sa granularno rasporedjenim hromatinom retko uocljivih mitotskih figura.Tumor je maksimalnog precnika 11 mm cirkumskriptnih ivica ne infletrise pleuru ne invaziju krvnih sudova i ne daje metastaze u lokalne limfne noduse)0/9). Ali je lokalizovan na samoj ivici resekcije.Imunohistohemiski tumorske celije su difuzno pozitivne na CK8 i CK18.Umereno na CK7 eksprimiraju markere neuroendokrilne diferencijacije)NSE +++,CD56++ chromogranin +++ synaptophhusin++)Dok su negativne na na p63 i TTF-1 uz heterogen u proseku umeren proferacioni indeks sa oko 18% Ki-67 pozitivnih celija. To je izvestaj za pluca Zatim izvestaj za tkivo sa grudnog kosa Lipoma.Subkarinalna zlezda precnika 5mm Lymphadenitis cronica reactiva(0/1)
Zakljucak carcionid tumor pulmonis,atipican oblik
(Tumor neuroendocrinicum pulmonis GII, MI II,L0,V0, R1)
Stadijum tumorske bolesti: p TNM-p T1b N0(0/10)mx
Unapred se zahvaljujem na tumacenju
 
Поздрав Бети!
У дефинитивном налазу слика је малко гора од примарно дате дијагнозе. Али није трагична.
Да је средње диферентован, а не добро, говори пролиферативни индекс туморских ћелија (Ki67 oko 18%). То је показатељ ћелија у деоби, у свим фазама деобе, сем у мировању.
И није добро што је остао на линији ресекције. Мада, то често није могуће испревенирати јер тумори умеју да изгледају као нормално ткиво, а хирург оперише гледајући очима, не микроскопом.
Шта је терапијски предлог?
 
Поздрав Бети!
У дефинитивном налазу слика је малко гора од примарно дате дијагнозе. Али није трагична.
Да је средње диферентован, а не добро, говори пролиферативни индекс туморских ћелија (Ki67 oko 18%). То је показатељ ћелија у деоби, у свим фазама деобе, сем у мировању.
И није добро што је остао на линији ресекције. Мада, то често није могуће испревенирати јер тумори умеју да изгледају као нормално ткиво, а хирург оперише гледајући очима, не микроскопом.
Шта је терапијски предлог?
Hvala ti Sofija još nisam bila na konzilijuma zbog problema oko rane koja se otvorila.Pa su mi to sanirali a onda mi radili torokalni dren da izvlači nešto iz pluća tečnost koja je bila krvava.Bila sam preko mesec dana u bolnici sa tim drvenom.Sumnjali su na fistulu pa su mi ponovo radili bronhoskopiju.Rezultat je bio dobar nema f istule nema tumora ali su u uzorku tečnosti koju su uzeli našli bakterije pseudomonas.Davali su mi neke antibiotike u bolnici jer su tu bakteriju nasli i u drenu.Pustli me kuci kao izlečeni u petak ja u nedelju dobila temperaturu 37:2,37:4 kako kad.U ponedeljak bila na kontroli snimak pluća dobar ali bakterija još uvek prisutna pa su mi dali ciprocinal da pijem.U petak idem opet na kontrolu.Ali ja non stop imam temperaturu.????
 
То је озбиљна операција. Температура тиња због запаљења. Она је овде, вероватно, због бактерије али може да буде и реактивна.
Полако. :)

Hvala ti! sve mi je to poznato ali sam u apetit izgubila u stalno mi je muka od ciprocinala nemam snage ko pile sam.????????
 
....dobro vece, evo samo da se javim posle duzeg vremena....danas odradila CT opet cekam nalaz, srecom bice brzo vec u sredu (prekosutra) pa u odnosu na to kakav ce biti nalaz idemo dalje....ili ce mi ovu terapiju produziti (jos 3) sto je zaokruzen ciklus od 6 terapija, ili nova terapija opet 3 pa opet CT i tako dalje..
...malo sam se razocarala iako jos ni ne znam sta ce CT "reci" ali prodje cela godina od kad ih primam...pa me malo smorilo, nekako bi volela da konacno cujem da je dosta i da je sve to delovalo i da neko vreme necu morati da idem u tu zgradu i da primam sve te terapije...ali nije do mene ocigledno....

...eto, zelim vam svima da nikad ne saznate kakav je osecaj kad ti se zivot svodi na kontrole od skenera do skenera....
 
Evo mene posle duzeg vremena, nesto nisam bila ni za drustvo ni za neke razgovore pa je bolje bilo da se ni ne javljam.

Inace stanje je sledece, skener koji sam radila 19.06, je pokazao jos bolje rezultate od prethodnog pa su lekari doneli odluku da mi
daju jos dve hemoterapje tog Dekarbazina koji sam primala, pa cemo posle videti sta ce mo i kako ce mo...tako rekose.
Juce izasla iz bolnice, osecam se solidno, jutros bila na pijaci, spremila rucak pa sad polako.
Sledeca terapija 15-og, malo ne volim sto ne znam sta ce posle ali ok, sto se mora mora se.

Zao mi je Vesne secam se da sam citala neke njene postove i da je bila jedna bas divna osoba, nema pravde definitivno. :(
 

Back
Top