Onkomafija - vreme izmedju skenera 2

...evo mene ....

..uzela nalaz, pa tkao hodala i hodala i duvao me vetar, kao da sam htela da mi svu muku iz mene izduva, i prijalo mi je al muka ostala....
..treba docekati ponedeljak, a ne misliti na nista, najbolje na nista, jer na sta god pocnem da mislim meni se place..a necu da plaem jer
oni na koje ja mislim su mladi, zdravi i srecni, ne treba ih oplakivati....

...pise ovako....

Pokalna plumonalan lezija u apikalnom segmentu gornjeg levog plucnog reznja promena oko 6mm i parahlarno levo oko 9mm, stacionarnog izgleda u odnosu na CT pregled od
16.06.2017g,. Suspektna mirkronodularna promena u apilanom segmentu donjeg levog reznja.
Ovo ostalo sve isto, samo nije pomenuta slezina i pankreas kao u pretdhodnim nalazima ne znam zasto.

u potpisu Prim.dr.S.Lavrnic

...:sad2:
 
znači da su dve u gornjem delu promene koje nisu porasle i jedna u donjem delu koja je nova, ako sam dobro shvatila....
neću ja laik da nagađam ništa, al ajde da sačekaš šta će ti tvoj doca reći.....onako iz nekog iskustva uvek je bolja varijanta kad je promena jedna masa nego kad je kao paukova mreža...lakše se leči, a ako treba zračenje onda je to usko polje, ne ostavlja velike posledice i lakše se podnosi....samo nemoj paničiti koliko god možeš da se uzdržiš, smirena glava bolje razmišlja....moguće je da je sve to benigno i debelo se tome nadam :heart:
 
znači da su dve u gornjem delu promene koje nisu porasle i jedna u donjem delu koja je nova, ako sam dobro shvatila....
neću ja laik da nagađam ništa, al ajde da sačekaš šta će ti tvoj doca reći.....onako iz nekog iskustva uvek je bolja varijanta kad je promena jedna masa nego kad je kao paukova mreža...lakše se leči, a ako treba zračenje onda je to usko polje, ne ostavlja velike posledice i lakše se podnosi....samo nemoj paničiti koliko god možeš da se uzdržiš, smirena glava bolje razmišlja....moguće je da je sve to benigno i debelo se tome nadam :heart:

...evo ne znam, samo znam da me je strah....eto...

...i kako ce oni to da ispitaju sad je to nesto za zracenje ili nije, i da li je za hemo ili nije....uzasno me strah od nepoznatog...

..hvala Nedo :zag:
 
...evo ne znam, samo znam da me je strah....eto...
...i kako ce oni to da ispitaju sad je to nesto za zracenje ili nije, i da li je za hemo ili nije....uzasno me strah od nepoznatog...
..hvala Nedo :zag:

Strah je potpuno normalan u iščekivanju nalaza. Mene je strah kada odem kod kardiologa da mi izmeri pritisak...
Postoji neki sumnjivi čvorić ali to ne znači da je loše. Možda je benigno. To se često dešava.
Nadam se najboljem. Pozdrav.
 
Strah je potpuno normalan u iščekivanju nalaza. Mene je strah kada odem kod kardiologa da mi izmeri pritisak...
Postoji neki sumnjivi čvorić ali to ne znači da je loše. Možda je benigno. To se često dešava.
Nadam se najboljem. Pozdrav.

...hvala, i ja, a bice sta bude...
...sve se trudim kao da se ne nerivram, samo tesko to meni polazi za rukom...a sto se tice straha, jos prosli put
mi je lekar na Okologiji rekao, da bi se cudio da se ne plasim, to bi mu onda znacilo da imam i drugih problema, kaze
samo se lud ne plasi niceg...
 
...evo mene ....

..uzela nalaz, pa tkao hodala i hodala i duvao me vetar, kao da sam htela da mi svu muku iz mene izduva, i prijalo mi je al muka ostala....
..treba docekati ponedeljak, a ne misliti na nista, najbolje na nista, jer na sta god pocnem da mislim meni se place..a necu da plaem jer
oni na koje ja mislim su mladi, zdravi i srecni, ne treba ih oplakivati....

...pise ovako....

Pokalna plumonalan lezija u apikalnom segmentu gornjeg levog plucnog reznja promena oko 6mm
i parahlarno levo oko 9mm, stacionarnog izgleda u odnosu na CT pregled od
16.06.2017g,. Suspektna mirkronodularna promena u apilanom segmentu donjeg levog reznja.
Ovo ostalo sve isto, samo nije pomenuta slezina i pankreas kao u pretdhodnim nalazima ne znam zasto.

u potpisu Prim.dr.S.Lavrnic

...:sad2:

a ovo je pisalo 16.6.2017.

Fokalna pulmonalna lezija apikalnog segmenta gornjeg levog plućnog režnja prom.oko 7 mm

otvorene etiologije - nova lezija u odnosu na CT 6.5.2016.
U preostalom plućnom parenhimu ne vide se fokalne lezije ni zone konsolidacije.

neka i ovo čuči ovde, ako neko od doca bude čitao .

de Neda nađe treću da mi je znati :think:

ijuu, Prim.dr. Lavrnić :think:

ybte., zabranila bi da petkom dele nalaze.
paz' čitam i meni je ovo što je sada 6mm prošli put bilo 7 mm. a ovo od 9 nemam pojma gde je, i stacioniranog izgleda u odnosu na CT od 16.6.17.

kol'ko možeš nemoj da dramiš pa vidimo u ponedeljak šta će reći doca.
da sm ti bliže došla bi da se makar napijemo ;)
 
Poslednja izmena:
a ovo je pisalo 16.6.2017.

Fokalna pulmonalna lezija apikalnog segmenta gornjeg levog plućnog režnja prom.oko 7 mm

otvorene etiologije - nova lezija u odnosu na CT 6.5.2016.
U preostalom plućnom parenhimu ne vide se fokalne lezije ni zone konsolidacije.

neka i ovo čuči ovde, ako neko od doca bude čitao .

de Neda nađe treću da mi je znati :think:

ijuu, Prim.dr. Lavrnić :think:

ybte., zabranila bi da petkom dele nalaze.
paz' čitam i meni je ovo što je sada 6mm prošli put bilo 7 mm. a ovo od 9 nemam pojma gde je, i stacioniranog izgleda u odnosu na CT od 16.6.17.

kol'ko možeš nemoj da dramiš pa vidimo u ponedeljak šta će reći doca.
da sm ti bliže došla bi da se makar napijemo ;)

...pa reci da se ne bi zbunio neko koga plasi, kad se zbunis ti koju moze biti skroz bas briga..:aha:
...e danas sam htela da kupim neko kupinovo vino, inace je bas lepo, pravi ga Vino Zupa, al odustadoh kakvog sam bila raspolozenja
taman bi sve popila...:)

...eh da si blize :zag:
 
...a ja sam zakleti antialkoholicar, pa sad sama sebe pocinjem da iznenadjujem kako je moguce da mi se dopadne neko vino, beli ili crno, zavisi od proizvodjaca izgleda....ali ne
mogu svako...i ne mogu nista drugo,, sem po neki liker, onako nesto slatkasto...

ti si neko smerno čeljade :lol:

nisam zakleti samo mi sad ništa ne prija, ili mi se čini:think:

imala sam komšiku koja je ostala sama. pa malo po malo rakijica,pivo, i do kraja se valjala.
i svaki put pomislim, ako bi i ja tako, bolje da se ne zalećem :lol:
 
ti si neko smerno čeljade :lol:

nisam zakleti samo mi sad ništa ne prija, ili mi se čini:think:

imala sam komšiku koja je ostala sama. pa malo po malo rakijica,pivo, i do kraja se valjala.
i svaki put pomislim, ako bi i ja tako, bolje da se ne zalećem :lol:

..pa tako nekako ispada da jesam, ali ozbiljno...obzirom sta je sve Beograd sve nudio u mojoj mladosti pa sve do sada...
..kao mladja sam volela tu i tamo zimi po neko kuvano vino da popijem, par puta se secam da sam pial vermut, casicu naravno i to
bi bilo to....a onda sam sa decom po malo ajde casu vina, te neko lepo belo, pa crno prosle zime...i sad skoro mi je brat dao da
probam to kupinovo, ima mali % alkohola on kaze "sokic" :lol: ali meni taman nekako...

...imam ja u zgradi, cak 4 zene alkoholicarke, ali bas...to se tetura, pada po stepenistu...dve bas preteruju, a obe imaju decu,
pa jos oni to gledaju...znaci strasno...ove druge dve zive same, pa nek rade sta im volja....ali se jako grozim alkoholicara bilo
muskih bilo zenskih...pijana glava luda glava, mada ni to nije uvek merilo, ima ludih i bez alkohola...
 
..pa tako nekako ispada da jesam, ali ozbiljno...obzirom sta je sve Beograd sve nudio u mojoj mladosti pa sve do sada...
..kao mladja sam volela tu i tamo zimi po neko kuvano vino da popijem, par puta se secam da sam pial vermut, casicu naravno i to
bi bilo to....a onda sam sa decom po malo ajde casu vina, te neko lepo belo, pa crno prosle zime...i sad skoro mi je brat dao da
probam to kupinovo, ima mali % alkohola on kaze "sokic" :lol: ali meni taman nekako...

...imam ja u zgradi, cak 4 zene alkoholicarke, ali bas...to se tetura, pada po stepenistu...dve bas preteruju, a obe imaju decu,
pa jos oni to gledaju...znaci strasno...ove druge dve zive same, pa nek rade sta im volja....ali se jako grozim alkoholicara bilo
muskih bilo zenskih...pijana glava luda glava, mada ni to nije uvek merilo, ima ludih i bez alkohola...

bome smo mi u mladosti cugali. i sad slušam drugarice kako se iščuđavaju na ove klince,a kao one nisu.
nije nam bila namera da se olešimo, ali neko je slabije podnosio pa se znalo desiti.
pa nije prošla žurka bez pijaće:lol:

joj, ova moja komšinica se pogubila kad joj je m umro. on doca, ona isto radila u zdravstvu, deca u bgd.
i dok su bili skupa kod njih uvek vikendom velika žurnjava. ića,pića i veselja, i ybga... ubijala je samoća.
i pre nego što će umreti rekla mi je da se kaje što se nije ponovo udala,a imala je priliku.
ja se zblanula.... a opet moja preko trideset godina udovica i ne bi se udala ni u ludilu.
računam da sam povukla na mamu :lol:
 
bome smo mi u mladosti cugali. i sad slušam drugarice kako se iščuđavaju na ove klince,a kao one nisu.
nije nam bila namera da se olešimo, ali neko je slabije podnosio pa se znalo desiti.
pa nije prošla žurka bez pijaće:lol:

joj, ova moja komšinica se pogubila kad joj je m umro. on doca, ona isto radila u zdravstvu, deca u bgd.
i dok su bili skupa kod njih uvek vikendom velika žurnjava. ića,pića i veselja, i ybga... ubijala je samoća.
i pre nego što će umreti rekla mi je da se kaje što se nije ponovo udala,a imala je priliku.
ja se zblanula.... a opet moja preko trideset godina udovica i ne bi se udala ni u ludilu.
računam da sam povukla na mamu :lol:

...moja deca tu i tamo cugnu, i svi mladi vidim vole, sto kazes kako ko podnosi tako se i desi, one uvek
dolazile na svojim nogama, nije ih niko nikad donosio da nisu znale gde su, pa neka ih, bar ce imati sta
da pricaju unucicima danas, sutra....ja o tome necu imati sta :)

..da neke zene ne umeju da se snadju same, prosto su takve...za nju je ocito bilo bolje da se udala...
..e ni moja evo 23 godine...ja nisam udovica, ali svejedno, ne znam sta bi trebalo da mi se desi pa da
opet "poludim" jednom je bilo dosta...:)
 
...moja deca tu i tamo cugnu, i svi mladi vidim vole, sto kazes kako ko podnosi tako se i desi, one uvek
dolazile na svojim nogama, nije ih niko nikad donosio da nisu znale gde su, pa neka ih, bar ce imati sta
da pricaju unucicima danas, sutra....ja o tome necu imati sta :)

..da neke zene ne umeju da se snadju same, prosto su takve...za nju je ocito bilo bolje da se udala...
..e ni moja evo 23 godine...ja nisam udovica, ali svejedno, ne znam sta bi trebalo da mi se desi pa da
opet "poludim" jednom je bilo dosta...:)

ma ni meni ta varijanta nije bliska.
lep život sam proživela i to je to.... valjda mi tako pisano :)
 

Back
Top