Najvažnije pitanje

Kako?Lepo i jednostavno.Umanjiti uticaj države.Izbaciti je iz naših džepova i sve će biti u redu.To je sada nemoguće sprovesti,jer onda ne bi imali ovi silni paraziti,kojih ima više nego stvarno zaposlenih,od čega da žive.Šta bi radili Vučić i ceo SNS,sa sve njihovom glasačkom mašinerijom da ja i slični meni prestanemo da ih izdržavamo?Pocrkali bi od gladi,jer je reč o nesposobnim parazitima.
 
Dobra tema. Ima li pravog odgovora? Mislim da se država tu treba uključiti, što kroz forsiranje malih preduzeća, što kroz otvaranje državnih, ali sigurno profitabilnih manjih firmi.

Da se država uključi? Mišljenja sam ako bi moglo nešto bez države.Najviše bi trebalo da se uključe oni što hoće da rade i zarade bez njih nema vajde.
 
1. Смањити намете на рад, тј. исте укинути до одређеног износа, а затим да прогресивно расте.

Нпр. на плату од 25 000 да се не плаћа ни порез на зараду ни ПИО ни здравствено. На плату од 30 000 а се плаћа само на разлику између 30 000 и 25 000, значи на оних 5 000 да се плаћа нпр. 10 %. И тако прогресивно да расте, па нпр. на зарду од 70 000 да буде као сада, а на зараду од 100 000 да буде и више него сада (не држите ме за цифре, наводим као пример).

2. Укинути институцију "минималне зараде".

3. Да нови предузетник буде годину или две ослобођен свих пореза и доприноса (осим ако не остварује велике, велике приходе, па и ту одредити неки цензус).
 
Ako se poveća zarada kompanije neće ovde otvarati firme . A proizvodne kompanije dolaze gde je jeftina radna snaga i struja .
Pitanje je kako preziveti sa platom , prvenstveno smanjiti razne namete na struju , gorivo , telefoniju , gas i slično sve mora da pojeftini ali hleb mora da poskupi na 1 euro ako hoćemo dobar standard . Sad će neko reći da je to udar na socijalu a naprotiv to je čista matematika za nobela .

Sve puca od stranih investicija u Africi i Srbiji.. :)
 
Ako se poveća zarada kompanije neće ovde otvarati firme . A proizvodne kompanije dolaze gde je jeftina radna snaga i struja .
Pitanje je kako preziveti sa platom , prvenstveno smanjiti razne namete na struju , gorivo , telefoniju , gas i slično sve mora da pojeftini ali hleb mora da poskupi na 1 euro ako hoćemo dobar standard . Sad će neko reći da je to udar na socijalu a naprotiv to je čista matematika za nobela .

Ukoliko radite mnogo jevtino znak da je i nekvalitetno.Hitler kao najveći idiot pa je reko: "ne očekuj pomoć iz inostranstva" tu je bio u pravu.
 
Типична неолиберална тупавост...
Не можеш истовремено имати и већу запосленост и већу зараду.
кад ово схватиш, видећеш какву си глупост одвалио.

Što kvalitetniji poso ili usluga donosi veću zaradu.Onaj ko neće da radi i dukate da mu daš -on neće tačka.
 
Na prvom mestu je da drzava stimulise otvaranje MALIH FIRMI iz svih oblasti, a narocito iz oblasti turizma, poljoprivredno prehrambene oblasti, usluga i transportta

I omoguciti uvoz-izvoz bez nepotrebnih birokratskih traba.
 
Poslednja izmena:
Pogledati sever Italije,pa tu nesto prekopirati.
Ali prethodno sutnuti naprednjake u guzicu i isterati na mala vrata.
Zapravo,u normalnoj drzavi svako radi prema sopstvenim sposobnostima,U tome nema nista lose.:)
 
Dobra tema. Ima li pravog odgovora? Mislim da se država tu treba uključiti, što kroz forsiranje malih preduzeća, što kroz otvaranje državnih, ali sigurno profitabilnih manjih firmi.

Na prvom mestu je da drzava stimulise otvaranje MALIH FIRMI iz svih oblasti, a narocito iz oblasti turizma, poljoprivredno prehrambene oblasti, usluga i transportta

I omoguciti uvoz-izvoz bez nepotrebnih birokratskih traba.

Država duradi nešto!!! :lol::lol::lol:

Ljudi,da bi se razvijala mala i srednja preduzeća,potrebno je ukloniti državu,a ne mešati je u posao.Ozbiljno mešanje "države" u biznis u Srbiji i jeste razlog siromaštva Srbije.Država guši svaku akciju,ideju i želju čoveka da se bavi biznisom,pomoću raznih poreza,taksi i nameta."Državi" to treba da bi nahranila gomilu svojih parazita.Takođe,država se ponaša monopolistički.Ako ja imam dobru ideju,koja bi imala šansu da prođe na tržištu i ako bi istu ideju imao i Mirko iz SNS-a,ja bi bio ugušen,a Mirko bi postao parazit.Zašto?Zato što bi država gušila mene i moju firmu porezima,te mi svakodnevo slala razne inspekcije koje bi uživale u tome da mi izvuku još koji dinar iz džepa,te bi ja jednog dana odustao od ideje da se bavim privatnim biznisom koji zapošljava ljude.
Sa druge strane,država bi subvencionisala Mirka iz SNS-a,te bi ga oslobodila poreza i nameta uz uslov da zaposli 10 ekstremno nesposobnih i glupih SNS-ovaca (takvi su po prirodi).Takođe,ta država bi mu omogućila da pobedi na tenderu za neki posao koji bi bio vezan za neku državnu firmu.Mirova firma bi tako zarađivala derući budžet Srbije i ne bi stvarala realnu dodatnu vrednost.Smanjila bi se nezaposlenost za tih 10 glupana koji rade kod Mirka,ali Srbija ne bi imala korist od toga,jer bi oni radili na štetu budžeta (čitaj penzija,akciza na gorivo,poreza na imovinu,plate itd...)
 
Država duradi nešto!!! :lol::lol::lol:

Ljudi,da bi se razvijala mala i srednja preduzeća,potrebno je ukloniti državu,a ne mešati je u posao.Ozbiljno mešanje "države" u biznis u Srbiji i jeste razlog siromaštva Srbije.Država guši svaku akciju,ideju i želju čoveka da se bavi biznisom,pomoću raznih poreza,taksi i nameta."Državi" to treba da bi nahranila gomilu svojih parazita.Takođe,država se ponaša monopolistički.Ako ja imam dobru ideju,koja bi imala šansu da prođe na tržištu i ako bi istu ideju imao i Mirko iz SNS-a,ja bi bio ugušen,a Mirko bi postao parazit.Zašto?Zato što bi država gušila mene i moju firmu porezima,te mi svakodnevo slala razne inspekcije koje bi uživale u tome da mi izvuku još koji dinar iz džepa,te bi ja jednog dana odustao od ideje da se bavim privatnim biznisom koji zapošljava ljude.
Sa druge strane,država bi subvencionisala Mirka iz SNS-a,te bi ga oslobodila poreza i nameta uz uslov da zaposli 10 ekstremno nesposobnih i glupih SNS-ovaca (takvi su po prirodi).Takođe,ta država bi mu omogućila da pobedi na tenderu za neki posao koji bi bio vezan za neku državnu firmu.Mirova firma bi tako zarađivala derući budžet Srbije i ne bi stvarala realnu dodatnu vrednost.Smanjila bi se nezaposlenost za tih 10 glupana koji rade kod Mirka,ali Srbija ne bi imala korist od toga,jer bi oni radili na štetu budžeta (čitaj penzija,akciza na gorivo,poreza na imovinu,plate itd...)

Pod državom podrazumevam normalnu vlast kao preduslov, koju čine uglavnom školovani entuzijasti. Da bi se povećao broj ljudi koji se bave malim preduzećima potrebna je pre svega propaganda, a potom edukacija i druge vrste pomoći, to sve najboljem ože omogućiti država (podrazumevaju se jednake šanse za sve, naroavno uslov za to je normalna vlast).
 
jednostavno: sjahati sa ledja manjih privrednika i time omoguciti da procvetaju startupovi..
Izrael je to uradio, sada je tehnoloski gigant.
Sta znaci sjahati, oladiti sa visokim porezima.

sve si u pravu osim sto si uzeo izrailj kao primer :lol:

izrailj koji odkad postoji dobija na godisnjem nivou vise para nego sto proizvodnjom moze zaraditi...

lako je koprive mlatiti kada koristis tudji ****** ;)
 

Back
Top