Prijatelji, sex... Još jedna tema u nizu, ali...

McMillan

Poznat
Poruka
9.581
...me interesuje vaše mišljenje o ovom dijalogu...
I da li je možda, uspeo da vam poljulja mišljenje...
Ili se slažete sa njim, kao i ja...

Hari i Sali izlaze iz kafića... Hari se zabavlja sa najboljom Salinom drugaricom. Hari primećuje da...

- Ti si veoma privlačna osoba.
- Hvala.
- Amanda nikad nije rekla da si tako privlačna.
- Možda ona ne misli da jesam.
- Ne mislim da je to stvar mišljenja. Empirijski, ti si privlačna osoba.
- Amanda je moja prijateljica.
- Da?
- I ti se zabavljaš sa njom.
- Da?
- I nabacuješ mi se!
- Ne.
- Šta?
- Zar ne može muškarac da kaže da je žena privlačna a da to ne bude nabacivanje?...U redu, u redu. Hajde da kažemo, rasprave radi, da je bilo nabacivanje. Šta hoćeš da uradim? Povlačim izjavu, OK? Povlačim je.
- Ne možeš da povučeš izjavu.
- Zašto ne?
- Jer je već rečeno.
- I šta ćemo da radimo? Da pozovemo policiju, “već je rečeno”!
- Samo zaboravi.
- OK?
- Super! ''Zaboravi.'' To je moj moto. To uvek kažem: ''Zaboravi.'' Hoćeš da odemo u neki motel? Vidiš? Nisam zaboravio.
- Hari.
- Rekao sam da hoću, ali nisam.
- Hari!
- Šta?
- Bićemo samo prijatelji, OK?
- Super! Prijatelji! To je najbolje... Shvataš da mi nikad ne bismo mogli da budemo prijatelji.
- Zašto?
- Ono što hoću da kažem je, i ovo nije nabacivanje ni na koji način i ni u kom obliku, da muškarci i žene ne mogu da budu prijatelji, jer pitanje seksa uvek pravi problem.
- Nije tačno. Imam veliki broj muških prijatelja i tu nema ni pomena o seksu.
- Nemaš.
- Imam.
- Nemaš.
- Imam!
- Samo misliš da imaš.
- Imam seks sa njima a da to i ne znam?
- Ne, svi oni hoće seks sa tobom.
- Neće.
- Hoće.
- Neće.
- Hoće.
- Otkud ti znaš?
- Nijedan muškarac ne može da bude prijatelj sa ženom koja mu je privlačna. Uvek želi seks sa njom.
- Znači hoćeš da kažeš da muškarac može da bude prijatelj samo sa ženom koja mu nije privlačna.
- Ne, i nju želi da povali.
- Šta ako one neće seks sa tobom?
- Nije bitno. Pitanje seksa je već tu, tako da je prijateljstvo osuđeno na propast.
- Izgleda da onda nećemo biti prijatelji.
- Izgleda da ne.
- Šteta.
 
Ali, ima dalje... Možda ...

Izlaze iz aviona. Hari je veren, i treba da se oženi za par dana, a Sali ima vezu...

- Ostaješ duže?
- Da.
- Hoćeš li na večeru? Samo kao prijatelji.
- Ti ne veruješ da žene i muškarci mogu da budu prijatelji.
- Kad sam to rekao?
- Na putu za Nju Jork.
- Ne, ne, ne, ne, ja to nikada nisam rekao.
- Da, tako je. Ne mogu da budu prijatelji.
- Osim ako oboje nemaju vezu. Onda mogu. To je dodatak na pravilo. Ako dvoje ljudi već imaju vezu, onda nema straha da će se nešto među njima desiti... Ne ni to ne vredi. Osoba sa kojom si u vezi ne može da shavti zašto moraš da budeš prijatelj sa tom drugom osobom, kao da nešto nedostaje u vašoj vezi. Onda ti kažeš “Ne, ništa ne nedostaje”. Osoba sa kojom si u vezi te optužuje da te privlači osoba sa kojom si samo prijatelj, što je verovatno istina. Mislim, zar ne. Što nas vraća na prvo pravilo pre dodatka: muškarci i žene ne mogu da budu prijatelji. I šta nam preostaje?
- Hari.
- Šta?
- Zbogom.
- OK.
 
Muskarac i zena ne mogu biti pijatelji OSIM AKO ne prevazidju tu sexualnu privlacnost....ako se vidjas svaki dan (recimo da su to prijatelji koji se vidjaju svaki dan) sa osobom suprotnog pola, mora prije ili kasnije, sa njegove ili njene strane da se pojavi ta sexualna privlacnost....i da onda to ili rasprave ili ingorisu ili na bilo koji nacin prevazidju...onda...jedino onda mogu da budu prijatelji.
 
I, poslednje...

Hari se razveo, a Salina veza nije uspela. Oboje su sami, ponovo 5 godina kasnije...

- Prvi put kad smo se sreli nisi mi se uopšte dopala.
- Ti se meni nisi dopao.
- Jesam. Samo si bila mnogo uštogljena. Sad si mnogo opuštenija.
- Mrzim takve opaske. Zvuče kao kompliment, ali su u stvari uvreda.
- OK, još uvek si nezgodna ko ekser.
- Samo nisam htela da spavam s tobom a ti si to ocenio kao manu, umesto da razmotriš mogućnost da je problem u tebi.
- Koje je vremensko ograničenje za izvinjenje?
- Deset godina.
- Možda je uskoro momenat... Hoćeš li da odemo nekad na večeru?
- Jel mi to postajemo prijatelji?
- Pa... Da.
- Super! Ženski prijatelj. Mogla bi da budeš prva privlačna žena|u mom životu sa kojom nisam hteo da spavam.
- To je "divno", Hari.

Ok, to bi u globalu bilo to. Nisam hteo da davim sa ovim, ali morao sam... :P
Za one koje likuju prilikom ovakvog razvoja situacije među ovim dvaju osoba, da ih razočaram... Ipak ne mogu biti prijatelji. Na kraju se uzeli, što kaže moja baba...
:D

Naravno ima i onih koji smatraju da o ovome ne treba trabunjati...
 
mammy:
Muskarac i zena ne mogu biti pijatelji OSIM AKO ne prevazidju tu sexualnu privlacnost....ako se vidjas svaki dan (recimo da su to prijatelji koji se vidjaju svaki dan) sa osobom suprotnog pola, mora prije ili kasnije, sa njegove ili njene strane da se pojavi ta sexualna privlacnost....i da onda to ili rasprave ili ingorisu ili na bilo koji nacin prevazidju...onda...jedino onda mogu da budu prijatelji.
Moje misljenje je identico, osim sto mislim da ta "sex tenzija" medju prijateljima moze da bude lepa, naravno ako nije opterecujuca. Ja bas volim sto imam prijatelje i kolege o kojima nekad razmisljam "onako"-to ne znaci da cu stvarno to jednom uraditi, ali daje neku flert notu nasem odnosu, a ja to volim.
 
Ma gluposti, zene se zavaravju kada misle da mogu imati (normalne) muskarce kao prijatelje pri tome da dobro (zene) izgledaju.

Sasvim je normalno da ako se zena svidja muskarcu on zeli sex sa njom. Moze to samo da se prikriva, i ond ce jos i tebe da ubedjuje kao "ma on mi je samo drug, veruj mi, ne zeli on da me poyebe" i onda ako ti ne nasednes na tu pricu, onda si ovakav i onakav.

A posle kad je taj isti spopadne da mu daa onda cuti i ne progovara. Takve su zene, sve su iste.
 
Ne verujem u musko-zensko prijateljstvo, bar ne kad sam ja u pitanju. Svaki put kad se neki muskarac intenzivnije druzi sa mnom, zapitam se, kad li ce da me startuje. I zaista, uvek se to i dogodi. Ovde mislim samo na neka intenzivnija druzenja. Verovatno neke devojke imaju muske prijatelje, ali pretpostavljam da to traje duze, pa obicno ne vredi rizikovati. U mom slucaju ova prijateljstva traju od upoznavanja do startovanja. Ranije me je pomalo povredjivalo kad mi neki drug prizna tako nesto, osecala sam se kao da me ne ceni kao osobu, da druzenje sa mnom i nije toliko vredno i da se druzio sa mnom samo zbog toga sto je ocekivao nesto vise. Al' sam bila luda!
A druzenje sa bivsima, bas i ne.
 
Moj ortak nije mogao da pridje jednoj curi, koja mu se strasno svidjala, od njenih nazovi prijatelja.Stalno su ga sabotirali. Mislim, ako su samo prijatelji,onda neka puste coveka, da bar nesto proba.
A i ona je bila posebna prica. Stalno u muskom drustvu, nikad 1 na 1.
Kad izadje uvece, sedi za stolom okruzena coporom istih, kao da je zasticeni svedok.
 
Cekam kuma:
Moj ortak nije mogao da pridje jednoj curi, koja mu se strasno svidjala, od njenih nazovi prijatelja.Stalno su ga sabotirali. Mislim, ako su samo prijatelji,onda neka puste coveka, da bar nesto proba.
A i ona je bila posebna prica. Stalno u muskom drustvu, nikad 1 na 1.
Kad izadje uvece, sedi za stolom okruzena coporom istih, kao da je zasticeni svedok.
Frka joj je.
 
Nevenchica:
Ma sve se to moze prevazici. Slazem se da svaki moj drug u nekom momentu pozeli da me kresne, ali i dalje to ne znaci niti da ce se to desiti, niti da ja ne mogu da zivim sa tim. ;)
Opet pogledaj šta si napisala, TI možeš da živiš sa tim. Nije te briga šta je sa drugom stranom.
Naravno da ne znači da treba da daš svakom ortaku koji to želi.
Moja aluzija koju sam pokušavao da naglasim u ovoj temi je da ne postoji normalan muškarac i normalna žena koji će imati normalan drugarski odnos, kao sa pripadnicima istog pola.
I dalje smatram da je to tačno. Dublje objašnjenje sam namerno naveo koristeći transkript filma koji me je po pitanju te tematike oduševio.
Kraj filma je manje bitan, ali pogledajte post jedne forumašice... Na kraju se uzeli. Hihihi.
Slaaaaaaaaatko. :)
 

Back
Top