Bosko Obradovic je patriota ili izdajnik?

Da li je Bosko Obradovic patriota ili izdajnik?

  • Patriota

  • Izdajnik

  • Nesto izmedju

  • Nemam stav


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Za mene je Boško Obradović najveći patriota na srpskoj političkoj
sceni. čak veći od Šešelja !
Čovek kome ću svakako dati svoj glas na prvim izborima gde istakne svoju kandidaturu.
Šta mislite, da se njega ovi pekmezari boje bez razloga ?!
Ne.
Debeo razlog imaju, jer svesni su da ovo i narod uviđa...!
Pa možda ga se boje koliko će da upropasti već upropašteno! A tako i priča. Samo je ptanje da li bi tako i radio¡¿
 
Zato što je nasilnik i primitivac.

:hahaha: Те приче како је Бошко Обрадовић "насилник и примитивац" шири *******а смрадина лично зарад оцрњавања својих политичких противника (и то правих). А простом, неуком свету је лако продати м*да за бубреге.
 
Obradovic, Stamatovic, dr Dragan Petrovic, SRI i njima slicni su bez dileme patriote. Nisu poljubili cizmu za saku dinara kao mnogi drugi. Ne lizu se otvoreno sa Vodjom kao Popovic i Mladenovic i ne glume laznu opoziciju kao Vjekoslav, Parovic ili Zavetnici. Cvrsto se drze svojih principa makar umrli od gladi zbog njih i na tome im svaka cast.

Ali...

Oni nisu u stanju da uvide jednu prostu stvar, a to je da nikada nece doci na vlast. Narod glasa ili iz interesa (za radno mesto, za litar zejtina ili jednu crvenu) ili zbog velikih obecanja da ce uskoro biti bolje ili zbog nade da ce sa promenom vlasti biti bolje. Konzervativniji deo birackog tela, na koji oni racunaju, je veran Vodji jer je ekonomska situacija teska a ovaj ih zaposljava u JP i Atomskim sklonistima Srbije i tako ce biti sve dok Vodja ne odluci da je doslo vreme za fajront tj. za privatizaciju i sut na ulicu. I Obradovic tu nista ne moze da ucini makar bio sto puta veci patriota.

Slusam ga u onoj emisiji gde je gostovao zajedno sa Stamatovicem. Jedna stvar koja mi govori da se radi o coveku koji ne razume situaciju - odbija saradnju sa svima koji ne prihvate njegovu ideju prekida evrointegracija i okretanja Rusiji. Iz toga sledi zakljucak - pozivam Vjekoslava na saradnju. Covek jednostavno nije u stanju da se izdigne iznad svojih licnih zelja i sagleda realnu situaciju. Zbog toga nikada nece doci na vlast.

Pa da, tako i ja mislim, ali s druge strane govorimo o strankama sa specifičnim biračkim telom. Odstupanje od nekih ideja bi smanjilo glasove i upravo je to ono zbog čega ljudi uopšte i izlaze i glasaju za te izborne liste.

Međutim, ja uopšte nisam govorio o parlamentarnim izborima...već predstojećim lokalim. Ako Šapić može da bude u koaliciji sa SRS; ne vidim zašto se ovde, makar oko tog jednog grada, ne bi mogli lokalni radikali i dverjani dogovoriti, ako makar okvirno. Oni pokušavaju katkad da se takmiče među sobom, ali to je greška, zato što je reč o totalno drugačijim strankama, ideološki suprotstavljenim i sa dosta drugačijim biračkim telima, pristupom, kampanjom itd...njih samo spaja jedna tačka, a to je protivljenje ulasku u EU. I to je, otprilike, sve; tu im počinju i prestaju glavne sličnosti (izvan nekog opšteg, okvirno govoreći, nacionalizma). Ali, ponavljam, ne vidim zašto se ne bi mogli u gradu dogovoriti kada samostalno teško stoje stvari da će moći prevaliti izborni prag, što posebno važi za Dveri.

Ali slažem se sa onim poslednjim što si napisao...npr. Dveri su uslovile podršku Jeremiću na poslednjim predsedničkim izborima da on javno se izjasni protiv evrointegracija. :lol: I eto, ako se to desi, neće kandidovati Boška već će njega podržati.
 
Ne bih mogao da se cudim sto postoji takva konzervativna stranka. Cudim se sto nemaju vise glasaca jer je nase biracko telo zaista konzervativno. Osim ako, a bice da je to slucaj, glasaci ocekuju da im to sto su uz vlast omoguci da zavrse neke poslove... uglavnom nelegalne i nekim ko zna kakvim putem.
Bio mu je dobar potez to sto se udruzio sa DSSom, ali je DSS nesto kasnije totalno unisten... tako da ce morati ili sami ili sa nekim drugim.

Iako meni prija konzervativno misljenje, ja ga sam uvek reklamiram, ne mogu da se slozim sa celom hrpom nasih stranaka koje obavezno moraju da kazu "nas i Rusa 200 miliona". Zalaganje za bilo koju stranu silu cesto nije u liniji sa ciljevima Srbije.

Kada bude uspeo da bude vlast barem u nekoliko opstina, pa kada se pokaze na delu... moci ce blize da se oceni. Ovako, previse je u domenu teorije.
Jedino što se pitam, jel vama bitno da se država i narod nekako oporave, ili vam je bitnije ovo politicko bulenzganje¡¿
Dobro, jeste da je politicka aparatura ta koja je dominantna, al to uopšte ne mora da znači. Pogotovo kad je to obično kokošarenje:think:
 
:dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash:


То што ти нешто НЕ ЗНАШ - или НИСИ НАУЧИО - мене нити било кога другог не обавезује......:roll:


http://www.pravoslavie.ru/99292.html


https://sr.wikipedia.org/sr-el/Историја_Српске_православне_цркве

Ne znam da li prvi clanak hoce da se nasloni na Deretica ili slicno... Ne mora da znaci da je bilo sta slicnog naziva obavezno bilo srpsko. Cak ni Nemanjici nisu poceli sa Srbijom nego sa Raskom. Crkva mnogo slavi Svetog Savu jer je utemeljio pravoslavlje za Srbe kao jedinu varijantu... A Zeta je bila na moru, preko puta Italije i vecinski katolicka - i svejedno su Srbi bili tamo. Do cara Dusana tamo su, osim na samoj obali, bili pravoslavci. Govorio se srpski i u Dubrovniku, ali oni su bili i ostali katolici.
Interesne zone su preko Balkana bile podeljene. Velike verske sile, Carigrad i Rim su bili podelili zone interesa. U jednom trenutku, dosta vremena pre podele crkve, su se u Carigradu naljutili pa su pomerili granicu uticaja na zapad. Sve to je islo nama preko glave... a ide i danas.
Odmah na pocetku se pominje nesto slicno srpskom imenu, oko Hrista... pa PUF... skace se na oko 1000. godine nove ere. Moze li nesto u medjuvremenu?

Mi Srbi smo najvise I2a, potom E, R1a, R1b pa sve ostalo... Rusi su najbrojniji sa R1a haplogrupom... Rusi, Belorusi, Poljaci, Cesi, Slovaci su po genima 'rodjena braca'... Dok smo mi prema njima zajedno 'braca od strica'. Ukrajinci su negde izmedju. Imaju najvise R1a pa potom I2a.

U drugom clanku se saradnja sa Rusima ne pominje pre 1712. godine... To nije tako puno, nit' je bilo stalno, nit' mnogo.

- - - - - - - - - -

Jedino što se pitam, jel vama bitno da se država i narod nekako oporave, ili vam je bitnije ovo politicko bulenzganje¡¿
Dobro, jeste da je politicka aparatura ta koja je dominantna, al to uopšte ne mora da znači. Pogotovo kad je to obično kokošarenje:think:

Jedino sto smatram da je dobro resenje je da Srbi prave po petoro dece. To bi bili dobri Srbi. Istina... uz to nema ajfona, nema mercedesa, nema ni letovanja u Grckoj... nema... Ali to je resenje. Hajdemo da uradimo pravu stvar, bez obzira na sve budalastine koje se reklamiraju.
 
Narodna polovica kaže da bi dobro upoznao nekoga moraš s tom osobom da pojedeš najmanje džak soli.Druga poslovica sa istom porukom kaže - ne hvali konja koga nisi jahao.Ogromnu većinu poslovica uopšte prreuzeli smo od drugih naroda,civilitovanijih pa ne treba sumnjati da je u njima zaista sadržana mudrost.
Živeli !
 
(...)



Комуњаро - не баљезгај ..... СИНОД СПЦ НИКАДА НИЈЕ ДАО ТАКАВ ПРИСТАНАК........ Н И К А Д А..... !!!

СПЦ је прогласила владику Артемија борца за Косово и Метохију ЛОПОВОМ - само зато што је бранио Косово и Метохију. А Бошко Обрадовић је стао уз такву банду, а окренуо леђа владици Артемију који је очекивао помоћ са дверске стране у борби против банде.
Или су ови можда по теби "поштени", а владика Артемије "лопов":


4290509.jpg


Maсончино, чибе!
 
Poslednja izmena:
Narodna polovica kaže da bi dobro upoznao nekoga moraš s tom osobom da pojedeš najmanje džak soli. Druga poslovica sa istom porukom kaže - ne hvali konja koga nisi jahao (...)
То су пословице од пре 200 година.
Сада постоје медији, интернет, те се појединац итекако може упознати са ставовима и минулим радом неког политичара - у овом случају једног за политику све глупљег и глупљег ПОЛИТИКАНТА и ИЗДАЈНИКА какав је Бошко Обрадовић.

- - - - - - - - - -

I šta bi trebalo,jel da se vladike voze u stojadinima i golfovima kečevima ?

476141_vladika-grigorije-predsednistvo-srbije_ls.jpg
 
СПЦ је прогласила владику Артемија борца за Косово и Метохију ЛОПОВОМ - само зато што је бранио Косово и Метохију.
Или су ови можда по теби "поштени", а владика Артемије "лопов":


4290509.jpg


Maсончино, чибе!

Ko bi mog'o biti rahmetli Džodžo ?
Ovo nije srpsko groblje i ako je spomenik ispisan na ćirilici !
 
Poslednja izmena:
Pa da, tako i ja mislim, ali s druge strane govorimo o strankama sa specifičnim biračkim telom. Odstupanje od nekih ideja bi smanjilo glasove i upravo je to ono zbog čega ljudi uopšte i izlaze i glasaju za te izborne liste.

Međutim, ja uopšte nisam govorio o parlamentarnim izborima...već predstojećim lokalim. Ako Šapić može da bude u koaliciji sa SRS; ne vidim zašto se ovde, makar oko tog jednog grada, ne bi mogli lokalni radikali i dverjani dogovoriti, ako makar okvirno. Oni pokušavaju katkad da se takmiče među sobom, ali to je greška, zato što je reč o totalno drugačijim strankama, ideološki suprotstavljenim i sa dosta drugačijim biračkim telima, pristupom, kampanjom itd...njih samo spaja jedna tačka, a to je protivljenje ulasku u EU. I to je, otprilike, sve; tu im počinju i prestaju glavne sličnosti (izvan nekog opšteg, okvirno govoreći, nacionalizma). Ali, ponavljam, ne vidim zašto se ne bi mogli u gradu dogovoriti kada samostalno teško stoje stvari da će moći prevaliti izborni prag, što posebno važi za Dveri.

Ali slažem se sa onim poslednjim što si napisao...npr. Dveri su uslovile podršku Jeremiću na poslednjim predsedničkim izborima da on javno se izjasni protiv evrointegracija. :lol: I eto, ako se to desi, neće kandidovati Boška već će njega podržati.

Nisam znao ovo za Sapica i SRS, prvi put cujem. Do sada je Vjekoslav odbijao svaku saradnju sa bilo kime i insistirao da je jedini pravi izbor za Srbiju, iza cega se krije njegova zelja da sto vise sebi podigne cenu kako bi se sto bolje prodao vlasti. Sve ostale desno orijentisane opcije on vidi kao konkurenciju pa ih zbog toga napada, a i sigurno da ima dil sa Vodjom.

Inace, Obradovic bi usao u koaliciju i sa samim Vodjom kad bi ovaj pristao na taj vrhovni uslov prekidanja evrointegracija i okretanja Rusiji, jer on kao glavni problem Srbije vidi put u EU iz kojeg izviru svi drugi problemi - korupcija, kriminal, propadanje porodicnih vrednosti...
 
Ovo nije lik koga bi ja pomno pratio, ali ovo što se da zapaziti je da je dosadan ko buva, a pojma nema. Vrti pedesetak fraza, za sebe je patriota, a svi drugi su izdajnici što mi je siguran signal da je miš. U svojoj tzv. stranci nikom ne da ni nos da promoli na neki medij što mi govori da je egoista i kako bi taj čovek nešto za bilo koga uradio sem za sebe.
 
Boskic je nebitan.

Na sledecima izborima osvojice izmedju 0.2 i 0.22%, javlja mi se

Kandidat za predsednika, premijere, gradonacelnika Beograda, predsednika opstine Cacak, odbornika u opstini, predsednika saveta mesne zajednice Alvadzinica bla bla bla, sve i svja - ja ja ja...

veciti kandidat za nesto, a u stvari nissta
 
Poslednja izmena:
Boskic je nebitan.

Na sledecima izborima osvojice izmedju 0.2 i 0.22%, javlja mi se

Kandidat za predsednika, premijere, gradonacelnika Beograda, predsednika opstine Cacak, odbornika u opstini, predsednika saveta mesne zajednice Alvadzinica bla bla bla, sve i svja - ja ja ja...

veciti kandidat za nesto, a u stvari nissta

Trgovčeviću, ti li si ?
Jesi !
Znao sam....
 
Обрадовић је несумњиво патриота, али покрет на чијем је челу никада неће играти претерано значајну политичку улогу. Двери могу бити део неког будућег патриотског блока, али тај блок је прво потребно створити. Нико ко је тренутно на нашој политичкој сцени, укључујући и Обрадовића и његове Двери, не поседује квалитете неопходне за заузимање улоге стожера националног окупљања у сврху коначног пружања озбиљнијег отпора напредњачкој хунти и свим другим штеточинама који нам седе за вратом већ деценијама.
 

Back
Top