Dinar najjači od početka godine, kurs 119,2858

Alter_Ego_

Stara legenda
Poruka
76.358
Dinar najjači od početka godine, kurs 119,2858

Dinar je danas ojačao za 0,1 odsto prema evru u odnosu na juče i zvanični srednji kurs iznosi 119,2858 dinara za evro, što je nova rekordna vrednost domaće valute prema novčanoj jedinici evrozone, objavila je Narodna banka Srbije.


Foto: O. Bunić / RAS Srbija
Kurs dinara je juče iznosio 119,3555.

NBS je kupila na međubankarskom deviznom tržištu 30 miliona evra, kako bi ublažila prekomerne dnevne oscilacije kursa, a od početka godine je kupila ukupno 875 miliona evra i prodala 345 miliona evra.

Dinar je jači prema evru za 1,0 odsto nego pre mesec dana, a na godišnjem nivou je jači za 3,4 procenta. Od početka godine, dinar je prema evru ojačao za 3,5 posto.

Indikativni kurs dinara prema dolaru je porastao juče za 0,1 odsto na 101,0640 dinara za jedan dolar.

Dinar je prema američkoj valuti jači za 2,2 odsto nego pre mesec dana, dok je na godišnjem nivou jači za 8,3 procenta. Dinar je prema dolaru ojačao od početka godine za 15,9 posto.

Najniža vrednost dinara prema evru u ovoj godini zabeležena 3. i 13. februara, kada je jedan evro koštao 124,0174 dinara.


http://www.blic.rs/vesti/ekonomija/dinar-najjaci-od-pocetka-godine-kurs-1192858/wjk0661

Председник Србије господин Александар Вучић је народу говорио да ће до краја године просечна плата бити 440 евра, а поједини форумаши са Крстарице му нису веровали. Здруженом акцијом државних органа, можемо очекивати 440 евра просечну плату до краја године кад Председник Вучић

1. Повећа минималац за 10 %
2. Повећа плате у јавном сектору 8-9 %
3. Госпођа Јоргованка Табаковић ојача динар у односу на најјаче светске валуте својом мудром монетарном политиком.


Сигуран сам да ћемо до краја године пребацити обећање од 440 евра на, бар, 445 евра.

Хвала Председнику Вучићу и мудром државном руководству.
 
Са порастом просечне плате у вансеријским износима, Председник Вучић ће свима вама који причате о БДП да затвори уста, јер смо по свим показатељима најгољи у региону и једни од најбољих у Европи.


Lapsus scribae.

Хтео сам да напишем најбољи.
 
Poslednja izmena:
sere mi se

pre neki dan odem da kupim detetu patike a ono 118

mamu im lopovsku,, odnosi se na eu i njihove krvopije

Молим те, колега, да не доводиш у питање монетарну политику госпође Табаковић Др Јоргованке.

- - - - - - - - - -

Ти да си имао поверења у динар, не би куповао 100 евра по цени од 124,9 динара, већ би задржао динаре и сада би могао да се хвалиш на форуму како си профитирао захваљујући вери у државно руководство и челнике Народне банке Србије.
 
Tako ti i treba.

Kad ste zimus dobijali bonuse po ministrastvima i agencijama kupio si evro po 124, pa sada jedeš krempite...:per:

Da si radni čovek, kao ja, cenio bi ove efekte naše ekonomske politike.
glupiras se. ne treba ti to

nisi valjda kao ds i cro boranija!?

mada, ocekijem neku lovu sa dve strane, jedna je izvesna, druga je na papiru ok, a videcemo u praksi
 
Jbg, uvek neko profitira, a neko gubi. Ko ima stambeni kredit u stranoj valuti sada malo lakše diše. Izvoznicima koji imaju radnike sa platama pogodjenim u dinarima ovo ne odgovara. Uvoznicima odgovara jak dinar. Srbiji, kao zemlji odgovara stabilnost valute. Jorgovanka je, što se tiče stabilnosti valute, deset puta bolji guvener i od Šoškića, kao i od Jelašića.
 
nije lepo seckati tudje postove

to je odavno izumrlo na krsti kao nekorektno ponasanje, da ne kazem grublje. na sta bi licili kad bi to svi radili??? da je tab prisutan on bi ti objasnio

izvini se i u redu je


Маринац ти опет кме, када нестане аргумената.

Да није сва инспирација отишла :
Flushed Away
 
glupiras se. ne treba ti to

nisi valjda kao ds i cro boranija!?

mada, ocekijem neku lovu sa dve strane, jedna je izvesna, druga je na papiru ok, a videcemo u praksi

Pa o tome ti pričam.

U pravu je predsednik, kad kaže da vas neće shebati ova nazovi opozicija.

Shebabaćete stvar vi, mangupi iz vaših redova...:per:

A meni, guvernerki fala, rata za kredit pala...:heart::heart::heart:
 
djuro peti, po ko zna koji put, ali ovo cu da ti kazem samo jednom, nisam drug clan niti sam glasao za sns, nije trebalo

znam da vam je zgodno da sve to ne razumete etiketirate kao sns, ranije je bilo krivi su komunisti, pa kriv je sloba i mladic, sad ova pesma, da niste u stari vi krivi?

crooked-forest-12.jpg


demokratska forumska suma
 
djuro peti, po ko zna koji put, ali ovo cu da ti kazem samo jednom, nisam drug clan niti sam glasao za sns, nije trebalo

znam da vam je zgodno da sve to ne razumete etiketirate kao sns, ranije je bilo krivi su komunisti, pa kriv je sloba i mladic, sad ova pesma, da niste u stari vi krivi?

Meni su svi krivi, nisi mi ti poseban...:per:

I oni tvoji sns, i oni tvoji ldp.

I ja sam kriv, naravno...:mrgreen:

Čini mi se da si ti onomad iz SKS prešao u SRS, imam taj osećaj...
 
medju nama ali da ne pricas drugima, srs mi je 1990 delovao kao destruktivna stranka u odnosu na vazeci ustav sfrj

sks je danas andersenova bajka, ali lepa. prica se da je bilo ali niko stvarno ne zna sta je bilo i kako

- - - - - - - - - -

voja je stekao moje simpatije 1999 i kasnije u hagu. pa i danas u skupstini, jedan je od malo sposobnih za politiku

kad je trebalo ispao je covek, ma gromada
 
medju nama ali da ne pricas drugima, srs mi je 1990 delovao kao destruktivna stranka u odnosu na vazeci ustav sfrj

sks je danas andersenova bajka, ali lepa. prica se da je bilo ali niko stvarno ne zna sta je bilo i kako

voja je stekao moje simpatije 1999 i kasnije u hagu. pa i danas u skupstini, jedan je od malo sposobnih za politiku

kad je trebalo ispao je covek, ma gromada

Vidiš kako valjano procenjujem, a? :per:
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
medju nama ali da ne pricas drugima, srs mi je 1990 delovao kao destruktivna stranka u odnosu na vazeci ustav sfrj

sks je danas andersenova bajka, ali lepa. prica se da je bilo ali niko stvarno ne zna sta je bilo i kako

- - - - - - - - - -

voja je stekao moje simpatije 1999 i kasnije u hagu. pa i danas u skupstini, jedan je od malo sposobnih za politiku

kad je trebalo ispao je covek, ma gromada



Вјекослав, Кловн; Рват, ти је политички идол.....аиииии
 

Back
Top