Centar za afirmaciju i razvoj! Oprez!!!
Prikazujem rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Centar za afirmaciju i razvoj! Oprez!!!

Obećava
    Učlanjen
    30.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Podrazumevano Centar za afirmaciju i razvoj! Oprez!!!

Kako sam trazio posao preko neta, naletim na neki centar za afirmaciju i razvoj u daljem tekstu (CZAIR) gde je obavljen oglas kako traze po 6 medicinskih radnika iz opsteg, pedijatrijskog, fizioterapeutskog i farmaceutskog smera za posao u Nemackoj. Rekoh da se prijavim, pa sta bude. Ubrzo su mi zakazali intervju preko skype i sve je bilo super do momenta do kada mi gospodjica nije rekla kako treba da uplatim kotizaciju od 100 eurica i kako cu posle toga postati clan njihovog programa. Dalje mi je receno da ce oni kada polozim B2 Nemacki zakazati intervju sa poslodavcem ( to mogu i sam samo da usavrsim nemacki ), dalje tu je neki program u Bremenu gde oni samo posreduju i organizuju smestaj za one koji zele da nauce Nemacki, a da oni posreduju i preko neke agencije sa kojom saradjuju u Banja Luci, ali mi nisu rekli ime te agencije, kojoj toboz prosledjuju kandidate koji ce kasnije imati intervju sa poslodavcem

I da skratim pricu, ona je htela da mi posalje uplatnicu sa iznosom kotizacije od 100 eurica, medjutim odmah sam joj rekao ko iz topa da ja to necu da uplatim, ali da moze da mi posalje kako bih video o cemu se radi, i da rekla mi je ako me ne zaposle da ce da mi vrate novac, na sta sam ja pitao da li saljete i neku klauzulu ugovora o posredovanju kao garant da ce mi novac biti vracen, gospodjica mi je samo kratko rekla kako oni ne salju ugovore vec samo garantuju, ja kada sam pitao je l to garantujete ovako usmeno, pna kaze pa da znate nismo imali do sada taj slucaj da vratimo nekome novac mislim se u sebi naravno samo dok ga se dokopate, ali moj necete.

Kada sam joj rekao da necu da uplatim novac i kako kao centar, naravno vesto da bi izbegli zakon, uzimaju novac koji NE SMEJU ni u kom slucaju da vam traze, a kamoli uzmu, jer agencije ( ako uopste postoje ) placaju njima za uslugu posredovanja, ovo sam vrlo nacitoj gospodjici objasnio gde se ona pomalo zbunjeno obratila i rekla mi kako oni tako rade i ne zna kakvih sam iskustava ja imao sa drugim agencijama

Da zakljucim svaka agencija koja se bavi zaposljavanjem u inostranstvu ne sme da vam trazi novac po zakonu o agencijama vec novac za svakog zaposlenog dobija od poslodavca iz inostranstva i to nisu male pare, tako da NE NASEDAJTE. Toliko.
    Salsero

Elita hypnotoad (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    421

Podrazumevano Re: Centar za afirmaciju i razvoj! Oprez!!!

Momenat kada ti oni traze pare da bi te zaposlili, znas da je prevara...
    Inace nemci (a i drugi zapadnjaci) vape za medicinskim radnicima. Mozes se i sam zaposliti tamo.

Buduća legenda Rasejani Prorok (avatar)
    Učlanjen
    14.04.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    49
    Reputaciona moć
    659

Znaš kako...

ima jedna mantra koja se stalno ponavlja: Muslimani kad se namnože na nekoj lokaciji počnu da prave probleme

medjutim, ima još jedna koja se prećutkuje: SELJANA OD ZATUCANO KAD SE NAMNOŽI PO BEOGRADU...

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio hypnotoad Pogledaj poruku
    Inace nemci (a i drugi zapadnjaci) vape za medicinskim radnicima. Mozes se i sam zaposliti tamo.
    Eno Nacionalna Služba za Zapošljavanje, sve zakonski, sve besplatno... samo mi smešno kad napišu SR NEMAČKA
    I ♥ Ceca

Obećava
    Učlanjen
    30.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Citat Original postavio hypnotoad Pogledaj poruku
    http://www.nsz.gov.rs/live/nudite-po...za_rad_.cid170

Mislim da je sada jasnije, a i na sajtu NSZ pise ovako:

Nacionalna služba za zapošljavanje i privatne agencije za posredovanje u zapošljavanju po zakonu nezaposlenim licima ne naplacuju svoje usluge.
    Salsero

Obećava
    Učlanjen
    30.05.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    34

Nakon proslodnevnog intervjua nakon sto sam odbio da platim kotizaciju u iznosu od 100 eurica dobio sam i odgovor koji sledi:

Poštovani,

Nakon analize Vašeg CV-a i utisaka sa intervjua, žao nam je što moramo da Vas obavijestimo da niste izabrani za učesnika programa zapošljavanja medicinskih radnika u Njemačkoj.

Želimo Vam puno sreće u budućnosti.

Srdačan pozdrav,

Kakvi idioti....
    Salsero

Nov član
    Učlanjen
    07.05.2018.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Hvala što ste podelili ovo sa nama!

Ja sam takodje želela da prenesem svoje utiske. Želim da napomenem da nikako ne treba verovati agencijama koje "kriju" nazive svojih partnera, u smislu da vi nemate uvid u to ko stoji iza njih samih niti sa kim oni posluju u ovom programu. I od mene se prvobitno zahtevalo da uplatim 200 evra pre nego što me upute na dalje korake. Takođe, Agencija, koju dotična osoba koja me je intervjuisala predstavlja, nigde nije registrovana. Ne možete videti njihov PIB, matični broj a ni tekući. Sve ovo izazvalo je veliku sumnju te nisam odlučila da se dalje upuštam u bilo kakvu saradnju sa njima.

Budite jako oprezni, ispitajte sve do sitnih detalja. Ukoliko vam se nešto čini sumnjivim, to je znak da treba da odustanete od bilo kakve dalje "saradnje".
    Ukoliko imate nekih pitanja, stojim na raspolaganju!

Slične teme

1. Urgentni centar
    Autor VictorySun u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 106
    Poslednja poruka: 17.09.2010., 15:29
  2. KST Centar za Afirmaciju Filmske Umetnosti
    Autor kst_kultura u forumu Film i video
    Odgovora: 0
    Poslednja poruka: 07.04.2009., 21:18
  3. MC Ja sam centar sv(ij)eta
    Autor Gost118 u forumu Arhiva
    Odgovora: 18
    Poslednja poruka: 18.12.2003., 13:16
  4. Potreban Centar za odlazak u Nemacku!!!!!
    Autor Dalibor u forumu Košarka
    Poslednja poruka: 17.07.2003., 23:17
  5. Održivi i odgovorni razvoj turizma
    Autor turista u forumu Putovanja
    Poslednja poruka: 24.05.2003., 17:02

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku