Kurirske sluzbe

georgejune

Srebrna tastatura
Poruka
211.700
Necemo da ih kudimo i hvalimo,nego me zanima princip rada i zarada,oni transportuju pakete nocu ocigledno,posto neke imaju vise neke manje posla,kako im se isplati benzin do zabacenijih krajeva ako samo u vecim gradovima poseduju magacine?znaci tipa mesto 20-30km od magacina tamo i nazad mu treba vise od 300 din na pr koliko kosta transport paketa a nema ih vise u tom mestu,i tako ko zna koliko posiljaka van vecih gradova
 
Necemo da ih kudimo i hvalimo,nego me zanima princip rada i zarada,oni transportuju pakete nocu ocigledno,posto neke imaju vise neke manje posla,kako im se isplati benzin do zabacenijih krajeva ako samo u vecim gradovima poseduju magacine?znaci tipa mesto 20-30km od magacina tamo i nazad mu treba vise od 300 din na pr koliko kosta transport paketa a nema ih vise u tom mestu,i tako ko zna koliko posiljaka van vecih gradova

Idi u persun, taman kad sam videla naslov sam htela pojedinacno da ih kudim.. radila sa njima sve ih znam.

Sto se tice troskova pojma nemam. Ja evo narucila rukavice, stigle mi iz Kine (Sangaj) platila ih 4 e, prevoz nisam platila. Kako li im se isplati :think:
 
nisi platila ti, ali je prevoz prodavac ukalkulisao u prodajnu cenu
tako da si ih platila

funkcionisu tako sto ne prvoze samo jedan paket, nego mnogo veci broj

meni je porucena roba stigla sa malte za firmu
kad su mi poslali opciju kurirskih sluzbi kalkulacija je bila ovakva - ako hocu postom cena za dve velike kutije vrednosti 890e je 70e, ako hocu tnt-em cena je 285e
eto gde im je kalkulacija
 
Nije veci broj nemaju svake isto posla,sta ako sutra otvorim svoju i treba da se borim s konkurencijom,znaci polazimo od nule idemo u minus,aks,bex,dejli,posta,dhl,city ne znam ni ja koje sve imaju,svako ima razlicita iskustva koja sad nisu tema,radi se o selima gde bude po 1 paket i tako gomila koja pravi trosak vremena i benzina,tako moze da naplate i manje od 300 din,ako nema otkupa bice 150, a kilometraza ihahaj,samo napravi razliku u posti kojih ima svuda i neke manje kurirske sluzbe za koju nemam pojma gde se nalaze poput dexpresa
 
pa vidi, ne voze oni iz beograda ako im je tu sabirni magacin do nemenikuca da isporuce samo jedan paket
usput razvoze gomilu paketa, pa u to jedno selo za taj jedan mozda predju 40 - 50km
a to i nije neki gubitak
 
Pa nije jedno selo kapiras,na sve strane ima ko zna koliko sela po nesto,gregurevci,znas gde je to ima da se sipci od s mitrovice,stalno covek salje robu,ako je 500 din otkup onda je mala postarina a mora 2 puta da ide do njega,ako se salje iz sela u selo to je 4 x nedodjija pa do najblizeg im magacina
 
Post Express manje loš, jer su ostali bulja, platiš da ti donesu na noge a oni - dodjite u Poštu, kuriri su u parku, cirkaju pivo...

Druge službe da dudlaju kobasz.

Poskupeli su svi do jaja, neopravdano i nezasluženo.
 
Necemo da ih kudimo i hvalimo,nego me zanima princip rada i zarada,oni transportuju pakete nocu ocigledno,posto neke imaju vise neke manje posla,kako im se isplati benzin do zabacenijih krajeva ako samo u vecim gradovima poseduju magacine?znaci tipa mesto 20-30km od magacina tamo i nazad mu treba vise od 300 din na pr koliko kosta transport paketa a nema ih vise u tom mestu,i tako ko zna koliko posiljaka van vecih gradova
Jednostavno kupiš kombi i staviš ga na raspolaganje GLSu DHLu UPS ili kome već oni ti garantuju da ces imati toliko i toliko.. Težak je to posao tu se mora ustati u 04 00 složiti paketi da što manje gubiš vremena.. Ovde na zapadu izlaze 10-12k mesečno minus troškovi za kombi, gorivo i porezi.. Voze jako puno..
 
Necemo da ih kudimo i hvalimo,nego me zanima princip rada i zarada,oni transportuju pakete nocu ocigledno,posto neke imaju vise neke manje posla,kako im se isplati benzin do zabacenijih krajeva ako samo u vecim gradovima poseduju magacine?znaci tipa mesto 20-30km od magacina tamo i nazad mu treba vise od 300 din na pr koliko kosta transport paketa a nema ih vise u tom mestu,i tako ko zna koliko posiljaka van vecih gradova

U sruju i politiku se ne mešaj-za tvoje dobro.
 

Back
Top