Snima se: „Pet“, nova RTS-ova kriminalistička serija

Poruka
21.521
http://www.rts.rs/page/magazine/sr/...-pet-nova-rts-ova-kriminalisticka-serija.html

U Beogradu se snima nova kriminalistička serija „Pet“, u produkciji RTS-a, „Intermedija netvorka“ i izvršnoj produkciji „Vižn tima“. Priču o pet žena u tumačenju naših glumačkih zvezda, režira Balša Đogo.

Posle dugogodišnjih primedbi da u domaćem filmskom i televizijskom etru nema dovoljno glavnih ženskih uloga, stiže priča o njih pet - Nini, Tili, Aleks, Kaći i Sonji. Radnja serije nastale po scenariju Strahinje Radetića i Balše Đoga zapravo je njihova životna priča.

Jelena Đokić, Hristina Popović, Marija Karan, Gala Videnović i Milena Radulović ispričaće nam uzbudljivu i emotivnu priču o Beogradu danas iz jednog posebnog dorćolskog ugla.

„Mislim da živimo u specifičnom dobu i da je veoma bitno da dođemo do svoga izražaja i na neki način pratimo trend da je televizija nešto što je danas veoma uzbudljivo, da se piše dosta kvalitetno“, kaže glumica Marija Karan.

Snimanje serije Pet o nerazdvojnim drugaricama iz detinjstva koje se posle dve decenije ponovo okupljaju u Beogradu, najviše uzbuđenja donelo je Gali Videnović, koja je posle duge pauze ponovo stala pred kamere.

„Katarina je prošla kroz težak period u životu. Ona je u srednjim tridesetim godinama, pravdoljubiva“, otkriva Gala i dodaje da inspiraciju za ovaj lik crpi iz ličnog iskustva.

Svaki grad ima svoje heroje, a ovaj kriminalističkih triler heroine. U dorćolskom ženskom kvintetu su i mlade glumačke snage.

„Sonja je najmlađa od svih pet junakinja. Ona je jedna mlada žena koja je u suštini pozitivna i nasmejana, a preživela je i preživljava teške situacije“, priča Milena Radulović.

„Tu ima i muškaraca nekih prilično otkačenih likova koji umeju da budu džentlmeni, nezavisno od toga koliko imaju godina“, istakao je reditelj i koscenarista Balša Đogo.

Muški svet u kome se junakinje serije Pet bore za svoje mesto, dočaraće Svetozar Cvetković, Nebojša Dugalić, Vlasta Velisavljević, Nebojša Glogovac, Viktor Savić i drugi.
 
%D0%9B%D0%B8%D1%81%D0%B8%D1%86%D0%B5_%28%D0%A2%D0%92_%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%98%D0%B0%29.jpg


+ 1...:mrgreen:
 

Na ovo sam upravo pomislio, ne daj Boze da bude nesto poput ovoga. Gorcin Stojanovic, univerzalini intelektualac, rezirao je seriju u kojoj ne postoji zaplet. Bukvalno nikakav zaplet. osim sto je brendirana kao srpska verzija Seks i grada. Tako, bolje da Stojanovic nastavi da pise debilne kolumne o politici i fudbalu, jer tu mnogo manju stetu pravi svojim glupostima, nego da snima ovakvo smece.
 
"Radnja serije nastale po scenariju Strahinje Radetića i Balše Đoga zapravo je njihova životna priča."

Pa zar njih dvojica nisu muškarci? Mislim, kako je to njihova životna priča kad se radi o pet drugarica? Ne kapiram.
Btw. Koliko dugo će Gala imati 35 godina? Jbt. ja imam deceniju više, a ona je starija od mene.

Pa uzeli holivudski recept - da matori glumci glume mladje. Kad vidi covek neki holivudski film, pomislio bi da kod njih tinejdzeri od 16 godina izgledaju kao nasi momci od 25-30
 
Radio Televizija Srbije bi trebalo da razmotri moj scenarijo (ako može fijat može i scenarijo)


Moj scenrijo je u skladu sa specifičnim vremenom u kom živimo

Bavi se apstraktnom državom koja se vrti sa planetom po kosmosu

U toj državi iz scenarija priča kreće kako njihova nacionalna teve kuća radnicima daje bedu za platu
a fuksama neverovatne iljade i iljade a to mogu da rade jer pored onih para iz budžeta pljačkaju preo računa za struju i preko računa za kablovsku

u sledećoj epizodi, evo pogledajte scenarijo, priča se o svim negativnostima državnih fakulteta gde mnogi provedu život utvrdjujući kako ta misterija fukcioniše dok eto tamo neki ubrzani kursisti od megatrendova nauče jedino da žive u imaginrnom svetu uglavnom dok su im roditelji živi odnosno dok imaju šta da prodaju od imovine. Priča ima za cilj da pokaže da samo uspešni kursisti ne moraju da prodaju svoje da bi imali već mogu i državmo. To je kao što znamo zabranjeno u svim zemljama sem u toj apstraktnoj iz serije.

Treća epizoda se bavi jedinačnim slučajevima onih žena kojima i taj kurs bio problem ali su
zahvaljujući svojoj hormonalnoj potrebi i intelektualnoj spoznaji kako šta fukcioniše
iskoristile taj intelekt da uz pomoć hormona ojade državnu kasu. U epizodi će kao što će se videti
jedna rešiti i nevinosti i kolega i muža ali završava u vili sa parama gde dolaze strane diplomate
da olabavi dizne sa računa jer pare nisu trebale tamo da završe

Kao što to obično biva u moderim serijama, posle par udarnih epizoda, potrošačko društvo se dere i tako nekim dosadnim
pa u četvrtoj epizodi policija štiti privatnike i tuče gladne gradjane dok se neki bave i gej lobiranjem a većina šefova diluje

Scenarijo je 99% gotovo a RTS bi mogo da porazmisli jer ova moja serija donosi PORUKU MLADIMA kako se sve može kroz život
Ne ulazimo dal valja nego dal se isplati, a ja mislim da se isplati, još ako si rodjen za sve ovo - apstraktna država je ko stvorena
Jedino što mnogo liči na Srbiju
 
Pa uzeli holivudski recept - da matori glumci glume mladje. Kad vidi covek neki holivudski film, pomislio bi da kod njih tinejdzeri od 16 godina izgledaju kao nasi momci od 25-30

Mda, ali to je tako staromodan recept. Da ne kažem da je skroz pogrešan - ovo najavljuju kao "žensku seriju" dakle oni bi i da se šlihtaju ženama, ali podilaze muškarcima (idibegaj da neka žena ima 48 godina, a izigrava ribu). Pritom Gala ima toliko godina koliko ima, i izgleda kako izgleda (dobro!) tako da ne vidim u čemu je problem...
Naravno, ja ništa ne znam o seriji, nadam se da grešim... Ali slošilo mi se kad sam pročitala taj podatak...

Pa ja gledam seriju - krimić - koji je napravila Džejn Kempion (Top of the Lake) gde sve vrvi od sredovečnih žena (koje žive u kontejnerima :lol: ), a lik koji je u fazonu "Unfuckable!" služi za sprdnju... Mislim, da ne nabrajam dalje, takvi su trendovi u modernom svetu :cool:


+ I ja sam pomislila na Lisice : ) Pa ne može da bude gore od toga, svakako. Nije moguće.
 
Poslednja izmena:

Back
Top