Počinje snimanje filma "Zaspanka za vojnike": Novo tumačenje Velikog rata
Prikazujem rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Počinje snimanje filma "Zaspanka za vojnike": Novo tumačenje Velikog rata

Veoma poznat Sotir zvani djubre (avatar)
    Učlanjen
    17.02.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    184

Post Počinje snimanje filma "Zaspanka za vojnike": Novo tumačenje Velikog rata

http://www.blic.rs/kultura/vesti/pocinje-snimanje-filma-zaspanka-za-vojnike-novo-tumacenje-velikog-rata/j3ejlvq

Uspešni tandem iz serije "Ubice moga oca", reditelj Predrag Antonijević i scenarista Nataša Drakulić, počinje da snima film koji je rađen po motivima “Srpske trilogije“ Stevana Jakovljevića.

Snimanje počinje 1. septembra u okolini Vršca i Bele Crkve i trajaće do kraja novembra. Uloge su poverene Aleksandru Berčeku, Radošu Bajiću, Nenadu Okanoviću, Ljubomiru Bandoviću, Nataši Ninković, Tihomiru Arsiću, kao i velikom broju mladih glumaca koje još nismo imali prilike da gledamo na velikom platnu.

Povodom početka snimanja filma, deo ekipe je bio kod patrijarha srpskog Irineja koji im je dao blagoslov.

Film bi trebalo da pruži novo tumačenje Velikog rata, a dosad u našoj kinematografiji nismo bili u prilici da vidimo mnogo srpskih filmova na tu temu.

- Svega nekoliko filmova na temu Prvog svetskog rata je snimljeno, neki direktno, a neki posredno. Mi smo rešili da pristupimo toj temi bez neke naknadne današnje političke pameti, gde se dovodi u pitanje ceo taj napor i žrtvovanje što je Srbija podnela u Prvom svetskom ratu. Prilazimo tim ljudima onako kako su oni prišli svojoj obavezi da brane otadžbinu i to sa punim pijetetom i emocijama. Biće to teško i nimalo lako jer je pred nama veliki zadatak - priča Predrag Antonijević za “Blic”. Po prvi put reditelj sarađuje sa Radošem Bajićem koji u filmu “Zaspanka za vojnike” tumači oca Stevana Jakovljevića.

- Radoš tumači jednu važnu ulogu u filmu i on na neki način postavlja moralnu vertikalu rata dok bude pratio sina u vojsku. Na naše veliko zadovoljstvo, Radoš se priključio ekipi u svojstvu i glumca, ali i producenta. Vrlo smo impresionirani njegovom nesebičnošću i velika nam je čast i zadovoljstvo da s njim sarađujemo. Radošu se odmah dopao scenario i rekao mi je da na njega mogu da računam. Ne viđa se često na našim terenima takva vrsta nesebičnosti - otkriva reditelj. Trenutno Antonijević snima i drugu sezonu krimi-serije “Ubice moga oca”.

- Nataša i ja stižemo sve. Ona je više na seriji, ja na filmu, ali to su naši zajednički projekti. Praniramo da film “Zaspanka za vojnike“ bude premijerno, uz božiju pomoć, prikazan na proleće - otkriva Antonijević.

Bajićeva serija najuspešnija

- Gledao sam Radoševu seriju “Selo gori, a baba se češlja”. To je jedan milje sa kojim se ja do sada u životu nisam bavio, ali u seriji se vidi ogromna ljubav prema selu, kao i prema tim likovima. Ljudi su to primetili i zato je to najuspešnija serija koja je ikada bila kod nas - mišljenja je Antonijević.

- - - - - - - - - -

http://www.kurir.rs/zabava/pop-kultura/2894323/zaspanka-za-vojnike-blagoslov-patrijarha-za-film-o-velikom-ratu

ZASPANKA ZA VOJNIKE: Blagoslov patrijarha za film o Velikom ratu

Autori hit serije „Ubice mog oca“ snimaju ostvarenje o junacima koji su na Solunskom frontu život dali za slobodu Srbije. Podršku dobili iz vrha Crkve

U Vršcu i Beloj Crkvi od 1. septembra snimaće se film „Zaspanka za vojnike“ po motivima „Srpske trilogije“ Stevana Jakovljevića.

Reditelj Predrag Gaga Antonijević (57) i scenaristkinja Nataša Drakulić (37), čija je serija „Ubice moga oca“ stekla veliku popularnost, žele da ispričaju priču u slavu zaboravljenih heroja Srbije u Velikom ratu.

Ponovo ćemo brisati suze, jer ćemo gledati potresne scene u kojima golobradi vojnici na Solunskom frontu ginu u jurišu na Bugare i tiho pevaju pesmu „Tamo daleko“. U glavnim ulogama gledaćemo Ljubomira Bandovića, Aleksandra Berčeka, Nenada Okanović i Radoša Bajića, kao i neke mlade i neafirmisane glumce. Ekipu s rediteljem na čelu primio je i patrijarh srpski Irinej, koji je blagoslovio filmski projekat, koji će biti sniman skromnim sredstvima.

- Spremni smo da se žrtvujemo da se „Zaspanka za vojnika“ snimi i ostane za večnost. Film je napravljen tako da bude čista emocija o tome šta su ljudi osećali kad su polazili u rat, a ne neka interpretacija velikog sukoba iz današnje pameti. Počinje da se dovodi u pitanje srpsko učešće u tom ratu i važno je da se našim budućim generacijama ostavi iskreno čitanje jednog vremena - rekao je za Kurir Antonijević.

Film je podržao Filmski centar Srbije, a producenti su Maksa Ćatović, Goran Đoković, stric Novaka Đokovića, i novi „Avala film“.

Jednu od uloga u filmu imaće i Vuk Kostić. Glumac već nekoliko godinu igra glavnu ulogu u predstavi „Srpska trilogija“ Narodnog pozorišta, koja je takođe adaptacija romana Stevana Jakovljevića. Igrao je već nekoliko puta vojnike, tako da mu nova uloga neće teško pasti.
    A ja sam mama samo pio, ubila me je tuga nocas, ne pitaj me gde sam bio, tamo gde je isla ona.........

Veoma poznat Mstislav (avatar)
    Učlanjen
    04.08.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    174

Podrazumevano Re: Počinje snimanje filma "Zaspanka za vojnike": Novo tumačenje Velikog rata

Bajic, Okanovic i Arsic, pisi propalo.

Iskusan Perperius (avatar)
    Učlanjen
    01.05.2015.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    1
    Reputaciona moć
    94

Podrazumevano Re: Počinje snimanje filma "Zaspanka za vojnike": Novo tumačenje Velikog rata

Srpski film se vraća istoriji, što je pohvalno.
    Доминантна економска теорија нас учи да оно што је добро за власнике капитала и за њихове профите, увек је добро и за поданике.

Legenda al bundy (avatar)
    Učlanjen
    09.01.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1395

Šta znači zaspanka ? Na kom je to jeziku jbt ?
    The Show Must Go On...

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6196

Okanovic ,ninkovic,koga bre oni zajebavaju,rados bajic xaxax
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Slične teme

1. Odgovora: 24
    Poslednja poruka: 21.03.2013., 09:06
  2. Vip Survivor: Uskoro počinje snimanje pete sezone!
    Autor waterpolista u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 02.07.2012., 22:28
  3. Snimanje Filma :)
    Autor markostar96 u forumu Film i video
    Odgovora: 56
    Poslednja poruka: 28.02.2012., 00:22
  4. Pokretno snimanje filma napraviti kao foto?
    Autor gost 129086 u forumu Fototehnika i aparati
    Odgovora: 2
    Poslednja poruka: 15.01.2012., 20:38
  5. Snimanje filma u NS
    Autor Orvel u forumu Srbija
    Odgovora: 31
    Poslednja poruka: 21.07.2005., 08:51

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku