Da bi bilo Srba, 45% žena mora da ima troje dece

ScipioAfricanus

Stara legenda
Poruka
91.045
Da bi bilo Srba 45 odsto žena mora da ima troje dece


Beograd -- Ministarka Slavica Đukić Dejanović izjavila da očekuje da za pet godina u Srbiji bude poboljšan natalitet i da za pet godina bude više beba u Srbiji.



Strategija za podsticanje rađanja je na doradi, navela je ona za televziiju N1 i dodala da država mora da bude obazriva i realna kad su u pitanju pronatalitetne mere.

Slavica Đukić Dejanović, ministarka bez portfelja zadužena za demografiju i populacionu politiku, očekuje da za pet godina broj rođenih beba na 1.000 stanovnika bude veći od sadašnjih devet.

Prosečna starost u zemlji je 43 godine, što nas svrstava u stare nacije, rečeno je nakon konstitutivne sednice Saveta za populacionu politiku. Ona je ukazala da samo 40 opština u Srbiji ima pozitivnu migraciju, odnosno u njima neko želi da živi.

Demografske probleme Vlada će pokušati da reši Strategijom za podsticanje rađanja, u kojoj je jedna od najvažnijih stavki usklađivanje rada i roditeljstva.

Đukić Dejanovićeva kaže da je od 2008. godine, kad je doneta Strategija, urađeno malo. Kao potvrdu toga istakla je da se Savet prvi put, od formiranja 2008, sastao juče.

Istakla je da zadatak koji su postavili nije samo posao Vlade, već celog društva, da čitav civilni sektor treba da te ideje širi dalje. "Ozbiljan je problem što nas po prirodnom priraštaju ima 35.000 manje svake godine i 15.000 po osnovu spoljnih migracija", navela je.

Na sednici Saveta smo odlučili da je potrebna revizija Strategije, eksperti treba u roku do 90 dana da dopune i izmene neke delove, rekla je Đukić Dejanovićeva. Ona kaže da je ta strategija bila dobra i da se sada radi samo dopuna. Problem je bila primena.

Govoreći o niskom natalitetu, rekla je da finansije nisu presudne za to što se porodice ne odlučuju za više dece, napominjući da pojedine skandinavske zemlje imaju slične probleme, iako nemaju probleme s novcem.

Đukić Dejanovićeva kaže da su od 2008. godine Vlade "prolazile" i nisu se bavile tim pitanjem, a sada je drugačije, jer kad je utvrđeno da je broj rođenih beba 2016. bio najniži do tada, nakon tog podatka premijer je odlučio da se jedan segment u Vladi bavi tim pitanjem. Kaže da ima političke volje, ali da ona mora da se pretoči u svest običnog čoveka, jer bez toga nema efekata.

Mi u ovom momentu imamo 52 odsto žena sa jednim detetom, a da bi došlo do obnavljanja, potrebno je da 11 odsto žena u reproduktivnom periodu ima jedno dete, 44 odsto dvoje dece, 45 odsto troje.

Ministarka kaže da je istraživanjem koje je urađeno, na 126.000 zaposlenih, utvrđeno da 330 testiranih poslodavaca i preko 5.000 radnika ne koristi zakonske mogućnosti koje imaju jer o njima nisu informisani.

"Na zakonodavnom planu moramo tražiti rešenje za to i tu će ministar finansija i premijerka, koja je predsednica Saveta, biti sigurno korisni za to", navela je Đukić Dejanovićeva.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2017&mm=08&dd=23&nav_category=12&nav_id=1295957


NOT GONNA HAPPEN
 
Да, у земљи где људи не могу да се саставе да преживе са једним дететом и где жена чим затрудни буде отпуштена са посла, или не буде ни примљена ако на разговору за посао одговори да планира да има децу.
Ето све чине да се наталитет повећа :)
Увезли су нам цигане из Западне Европе и мигранте па ће они повећати наталитет.
На крају ће их изгледа цигани и мигранти сменити с власти и поставити своју власт, а од Срба и Србије неће остати ништа.
Полако али сигурно идемо тим путем, јер смо неспособни да се изборимо, засучемо рукаве и направио нешто добро за себе.
 
1. Porodice sa 3 dece koja jos nisu punoletna ne mogu da opstanu. Pate se. Porodice gledaju kako da pobegnu odavde

2. Radjajte decu zbog sebe a ne Srbije i Srbijanaca

3. Ponestalo topovskog mesa i poreznika

4.Natalitet se ne poboljsava sa platom od 300 evra

5. U Srbiji deca u braku zive sa roditeljima, neretko babama i dedama. Gde bre svi da se smeste?

6. Ministarka ima jedno dete. Ministarka nista nije pomogla svojom destruktivnom politikom i partijskim zaposljavanjem kako bi doprinela natalitetu

7. Ako ste iz NS-a, idite vikendom na zeleznicku, videcete gde vam omladina odlazi....
 
"Finansije nisu presudne" poredi nas sa Skandinavijom jer oni imaju para a nemaju dece? :pop: Uvreda zdravog razuma.

Kod nas ljudi ne smeju da osnivaju porodice jer nemaju ni svoj krov nad glavom ni pristojne plate a kamoli nesto drugo.
Ne omogucavaju nadlezni da to bude normalno.
Sve za bebu je prekupo.Skolovanje papreno,eskurzije isto,sve potrebno za skolu.

1.i poslednje - neka omoguce pristojan zivot ljudima u Srbiji i bice potomstva.Sve ostalo su samo price koje ce biti zaboravljene koliko sutra.
Normalni ljudi ne prave nove socijalne slucajeve.
 
Pošto persona Slavica Đukić Dejanović vodi ovaj program, budite sigurni da će pogoršati postojeće stanje.... a to se vidi i iz teksta koji koji je priložen.

Dakle očekujte nedovoljno novca i programa za konkretne subjekte pomoći, ( oni koji budu imali koristi od navedenih programa biće članovi SNS-a i SPS-a) i naravno gomile novca za raznorazne elaborate i strategije..... i samohvaljenje i samopromocija "uspeha" vlade na ovom polju sa friziranim statistikama na svaka tri meseca ... ili češće?

Ova vlast je primera radi ukinula povraćaj PDV-a za opremu i hranu za bebe, od koga je bar bilo nekog efekta....

Uglavnom za društvo koje hoće da ima budućnost potrebno je da se ljudi koji čine to društvo raduju bebama, a to je bojim se na putu da nestane - svima je sve drugo preče od toga.... Problem je pre svega u našim glavama....
 
Poslednja izmena:
"Finansije nisu presudne" poredi nas sa Skandinavijom jer oni imaju para a nemaju dece? :pop: Uvreda zdravog razuma.

Kod nas ljudi ne smeju da osnivaju porodice jer nemaju ni svoj krov nad glavom ni pristojne plate a kamoli nesto drugo.
Ne omogucavaju nadlezni da to bude normalno.
Sve za bebu je prekupo.Skolovanje papreno,eskurzije isto,sve potrebno za skolu.

1.i poslednje - neka omoguce pristojan zivot ljudima u Srbiji i bice potomstva.Sve ostalo su samo price koje ce biti zaboravljene koliko sutra.
Normalni ljudi ne prave nove socijalne slucajeve.

dobar izgovor zlata vredi :ok:
 
da vidimo kako funkcionise strategija drzave pod vlascu SNS/SPS da se rodi vise beba i da se borimo protiv bele kuge

u praksi

pod vlascu SNS/SPS smanjena pomoc porodiljama za novorodjenu bebu sa 50,000 na 20,000 dinara
papirologija udvostrucena

poslodavci nesmetano otpustaju zene koje imaju uredno trudnicko i porodiljsko bolovanje
drzavu boli kuracc da nagazi takve poslodavce i sprovede zakone i kazni ih drakonski

u teoriji

izadje neko od funkcionera i napise spisak lepih zelja al za 5 godina
pa za 5 godina bice jos 5
zivecemo bolje

- - - - - - - - - -

Aleksandar Vucic, za bolju buducnost, samo napred u pizdu lepu materinu
 
Славица Ђукић Дејановић је изразито неспособна, а рекао бих и покварена жена.
Ми смо прошле године остварили негативни рекорд по броју живорођене деце. Успели смо да се спустимо испод 65.000 живорођених.
Док она сјаше бићемо испод 30.000.
 
dobar izgovor zlata vredi :ok:

Ma da, kod nas sve neko drugi kriv.. uzmite samo prosečno radno okruženje... ako žena nema decu ili muža natovarićejoji sve moguće obaveze... prvo kolege i šefovi je vide kao dobar "plen" nema nikoga da ih priputa za junačko zdravlje kad preteraju, pa su opušteni, mogu da jee za.vaju do mile volje, udate i sa decom je vide kao nekoga ko bi trebao da ima razumevanja za njihove obaveze, jer, bože ona nema decu, može da čuči po ceo dan na poslu i radi i za njih koje su više vredne jer su žene majke kraljice...
 
Славица Ђукић Дејановић је изразито неспособна, а рекао бих и покварена жена.
Ми смо прошле године остварили негативни рекорд по броју живорођене деце. Успели смо да се спустимо испод 65.000 живорођених.
Док она сјаше бићемо испод 30.000.

sve su to moj do mojega obicne jajare kojima je cilj da se negde ubace da primaju debelu apanazu a ne rade nista

Da vlast zeli ovaj bi se problem lako resio - oporezivanjem nezenja

Svako ko ima preko 30 godina a nema decu, nije udat/ozenjen uzeti mu 30% od plate i uplatiti u fond za obnovu Srbije . A ako je ozenjen i ima decu bilo svoju ili usvojenu dati mu iz fonda 30% preko plate koju prima.

I problem resen

Ko nece da finansira tudju decu finansirace svoju i za to jos biti nagradjen.

Ali jajarama nije to cilj - da rese ovaj problem. Njima nije cilj da rese bilo koji problem koji Srbija ima. Njima je cilj da sede na grbaci naroda , da pljackaju i da se bogate.

Samim tim sto gore - njima je bolje.

- - - - - - - - - -

Onda smo ja i moja bolja polovina uduplali normu....skoro...

imas petoro dece? Svaka cast

Ja za sad troje planiram i ja da te stignem :)

Dogodine ako Bog da cetvrto :)
 
Ta ista Slavica je u proslom mandatu rekla za lekare i sestre - pa neka idu na zapad ako ovde nema radnih mesta (kao da je ova drzava i narod duzan da skoluje sopstvene studente za zapad)?

I nije je sramota da prica o nekom natalitetu sada? Njene reci su za mene i od ranije, a narocito od tada, prazne reci, iza njih ne stoje konkretna dela.
 
sve su to moj do mojega obicne jajare kojima je cilj da se negde ubace da primaju debelu apanazu a ne rade nista

Da vlast zeli ovaj bi se problem lako resio - oporezivanjem nezenja

Svako ko ima preko 30 godina a nema decu, nije udat/ozenjen uzeti mu 30% od plate i uplatiti u fond za obnovu Srbije . A ako je ozenjen i ima decu bilo svoju ili usvojenu dati mu iz fonda 30% preko plate koju prima.

I problem resen

Ko nece da finansira tudju decu finansirace svoju i za to jos biti nagradjen.

Ali jajarama nije to cilj - da rese ovaj problem. Njima nije cilj da rese bilo koji problem koji Srbija ima. Njima je cilj da sede na grbaci naroda , da pljackaju i da se bogate.

Samim tim sto gore - njima je bolje.

- - - - - - - - - -



imas petoro dece? Svaka cast

Ja za sad troje planiram i ja da te stignem :)

Dogodine ako Bog da cetvrto :)
To kako ti razsmisljas i mislis nece doprineti natalitetu. Ne mozes da kaznis coveka zato sto nema ili da nagradjujes nekoga zato sto ima decu.
Svakako da deci treba omoguciti neki iole pristojan i normalan zivot i svakako da bi roditelji te dece trebalo barem poreski da budu
priviliegovani ( znaci da placaju mnogo manji ili nikakav porez drzavi) Pa tako je svuda u normalnim zemljama, a i decji je dodatak prilicno visok
( oko 200 evra po detetu, citam da je u Poljskoj i 400 evra, ali to vec nije normalno) i svakako da ljudi koji nemaju decu moraju da budu spremni
da indirektno i oni finansiraju tudju decu .
 
Sta ce Srbiji deca kad EU nema alternativu. To je isto kao sto svake godine upisuju visak medicinskih studenata u skole koje nece moci da zaposle pa ih skoluju dzaba za EU drzave.
Gradjani Srbije stalno biraju najgore iz svojih redova da im vode drzavu, a rezultati se vide.

p.s. Sto se tice polozaja zena, tome svakodnevno svedoci crna hronika. U Srbiji je zena u malo boljem polozaju nego na bliskom istoku ili u africi.
 
sve su to moj do mojega obicne jajare kojima je cilj da se negde ubace da primaju debelu apanazu a ne rade nista

Da vlast zeli ovaj bi se problem lako resio - oporezivanjem nezenja

Svako ko ima preko 30 godina a nema decu, nije udat/ozenjen uzeti mu 30% od plate i uplatiti u fond za obnovu Srbije . A ako je ozenjen i ima decu bilo svoju ili usvojenu dati mu iz fonda 30% preko plate koju prima.

I problem resen


Ko nece da finansira tudju decu finansirace svoju i za to jos biti nagradjen.

Ali jajarama nije to cilj - da rese ovaj problem.
Njima nije cilj da rese bilo koji problem koji Srbija ima. Njima je cilj da sede na grbaci naroda , da pljackaju i da se bogate.

Samim tim sto gore - njima je bolje.

- - - - - - - - - -



imas petoro dece? Svaka cast

Ja za sad troje planiram i ja da te stignem :)

Dogodine ako Bog da cetvrto :)

Tihi stvarno lupas. S kojim mi se pravom ti mesas u intimni zivot i odluke nekoga? Ako neko hoce da bude nezenja, ima da bude, ako hioce da bude neudata, ima da bude, a sve moze da se resi preusmeravanjem postojeceg poreza u decji dodatak, a ne direktnim oporezivanjem neozenjenih i neudatih. S kojim pravom gusis ljudske slobode koje te nimalo ne ugrozavaju niti te se ticu? Jel' zivis u Iranu ili gde? Pa cak i tamo ne verujem da je tako. Ti ga pretera, sramota sta sebi dozvoljavas.

A tebi nek' je sa srecom tvoj izbor i u to se niko ne mesa, naprotiv, svako dobro ti zeli.

- - - - - - - - - -

"Finansije nisu presudne" poredi nas sa Skandinavijom jer oni imaju para a nemaju dece? :pop: Uvreda zdravog razuma.

Kod nas ljudi ne smeju da osnivaju porodice jer nemaju ni svoj krov nad glavom ni pristojne plate a kamoli nesto drugo.
Ne omogucavaju nadlezni da to bude normalno.
Sve za bebu je prekupo.Skolovanje papreno,eskurzije isto,sve potrebno za skolu.

1.i poslednje - neka omoguce pristojan zivot ljudima u Srbiji i bice potomstva.Sve ostalo su samo price koje ce biti zaboravljene koliko sutra
.
Normalni ljudi ne prave nove socijalne slucajeve.

Tacno tako, izmedju ostalog...
 
Када би се објавило, тј. признало, да Миленијалци неће имати пензије и бесплатну здравствену заштиту у старости, скочио би наталитет.

Вама остављам да прокужите зашто.

Радујем се раду ваших синапси.

Ако је то могуће.
 

Back
Top