NA PROZORIMA "LUJ VITON", NA SLAVLJIMA HILJADE LJUDI Ko je Žika Bomba, čovek koji se

Alter_Ego_

Stara legenda
Poruka
76.352
NA PROZORIMA "LUJ VITON", NA SLAVLJIMA HILJADE LJUDI Ko je Žika Bomba, čovek koji se druži sa Acom Lukasom, Cecom i austrijskim MINISTRIMA

Živojin Trifunović, zvani Žika Bomba, nedavno je svojoj ćerki Sari, u rodnoj Žagubici, priredio proslavu punoletstva za koju je potrošio 100.000 evra. Pevali su im Đani, Topalko, Sanja Maletić, Jasmin Muharemović, Darko Filipović… i o tom slavlju se pričao širom naše zemlje i dijaspore.


Foto: Privatna arhiva

Vučić i Kurc poziraju sa Bombom Ali, ko je Žika Bomba?

On je čovek koji u Austriji ima tri firme u kojima zapošljava 350 radnika. Čovek koji je druži sa Acom Lukasom i Cecom Ražnatović, ali se slika i sa srpskim premijerom Aleksandrom Vučićem i Sebastijanom Kurcom, ministrom inostranih poslova Austrije, kao i sa drugim brojnim političarima i zvezdama estrade.

- Zašto Bomba? Pa, taj nadimak mi je ostao od oca, koji se, kao klinac, igrao sa decom na Mlavi Nemaca i partizana. Ćale je u jednoj žalosnoj vrbi, na obali reke, našao bombe, koje su poticale iz Drugog svetskog rata. Uzeo je jednu i bacio je ka drugoj deci. Srećom, nije pukla, ali je počela da se dimi. I, tati je ostao nadimak Bomba. E, sada kada sam ja bio klinac, pitaju me po Žagubici čiji sam. Ja im kažem Miletov. "Kog Mileta", pitaju me. Onog što je pronašao bombe, odgovorim. "A, ti si, znači "Žika Bomba". I, tako, ostade mi taj nadimak – smeje se Živojin.


Foto: RAS Srbija

Rođendan ćerke Žike Bombe Žika je rođen 1969. godine u Petrovcu na Mlavi, a otac ga je 1973. odveo u Beč. U prestonici Austrije je išao u vrtić i školovao se. Prvi posao koji je radio bio je kelnerski. A, onda je rešio da se oproba u građevini. Uspeo je.

Iako nerado priča o parama, omaklo mu se da je bilo slučajeva i da, van sezone, zaradi više od 150 hiljada evra mesečno.

- Otkud ja u građevini – nastavlja Bomba. – Pa, slučajno. Nisam mogao da budem konobar, jer sam, kako se ispostavilo, alergičan na brašno. A, voleo sam one velike dizalice i betonjerke. Čuo sam starije kako kažu – ‘’stavi jednom ruku u beton ili malter, ceo život ostaješ u tom poslu’’. I, tako ja počnem da radim na građevini.


Foto: Privatna arhiva
Kreativan, Bomba je brzo video da u tom poslu ima para. Pomislio je - ‘’Ako mogu drugi da imaju svoje firme, mogu i ja’’.

- Danas upravljam sa tri firme - jedna se bavi niskogradnjom, druga visokogradnjom, a treća adaptacijom. Gradio sam bolnice, rušio i renovirao zgrade, učestvovao sam u renoviranju hotela Saher, što je stvar prestiža, kao i u renoviranju hotela Amabasdor u pešačkoj zoni u Beču – nabraja Žika.

Prvu firmu Žika je otvorio 1997. četri godine nakon što se venčao sa Hatkom, rodom iz Bosne, sa kojom ima ćerke Martinu i Saru i sina Adama.

- Odem sa ženom ja u Žagubicu, a ona mi kaže – ‘’Žiko, ovde je divno, da napravimo mi kuću za nas ovde". I, tako, sazidasmo kuću od 1.100 kvadrata. Ima naš dom sedam spavaćih soba, osam kupatila, devet toaleta, četiri dnevna boravka…

Žika nije štedeo. Na prozorima zavese ‘’Luj Viton’’, čuveni proizvođač tašni, koje koštaju i po nekoliko stotina hiljada evra. Na podu parket identičan onom koji je postavljen u dvoru Marije terezije u Šenbronu.

- Kvadrat tog parketa, koji se pravi od tri vrste drveta, košta 180 evra – ističe Bomba. – Imamo i granit iz Indije, u kupatilima sanitariju ‘’Viler i Boh’’, što ti je, ako poredimo sa automobilima, ‘’majbah’’ među sanitarijama. Imamo i lustere od ‘’Svarovski’’ kristala. Sve u svemu, nisam štedeo. U kući je sve ‘’cream della cream’’. Ne bi se toga postideli ni najekskluzivniji hoteli.

Žika kaže da bi ta kuća, da je recimo na Dedinju, vredela nekoliko miliona evra. Ovako…

- Ja sam kuću zidao za sebe i svoju porodicu i zato nisam štedeo. Nije na prodaju. Ovde ću, kada odem u penziju, da provodim proleće i leto – siguran je Bomba.

600 LJUDI, POZNATI PEVAČI I TORTA OD 2 METRA Ovako NAJPOZNATIJI SRBIN u Austriji slavi ćerkin 18. rođendan
Na rođendan mu došlo 18.000 ljudi

U Srbiji je Bomba privukao medijsku pažnju kada je u Žagubici proslavio svoj rođendan pred – 18 hiljada ljudi!

- Eto, to mi je bio ćef – otresito će Žika.

– Doveo sam u Žagubicu Acu Lukasa i Anu Kokić, a program je vodio Milan Kalinić. Specijalni gost mi je bio Srđan Đoković, otac Novaka Đokovića, najboljeg svetskog tenisera. Potrošio sam nešto više od 100.000 evra na tu feštu, ali je 18.000 mojih sugrađana bilo srećno…

http://www.blic.rs/vesti/srbija/na-...-ljudi-ko-je-zika-bomba-covek-koji-se/wb71kty

'алал ти Жико Бонбо. Имаш скупе плочице и друшиш се саустријског министра кyрца!
 
Какав сељак, брате мили...

Ок, имаш паре, трошиш на оно што волиш, али немој да ми набрајаш плочице, завесе и остале глупости, само да би истакао колико то кошта.

Гранит из Индије Сваровски кристал...

Још најбоље да је рекао да има и пољски вц.

А вероватно и има негде иза куће, ипак је то ствар навике из детињства.
 
O Boze.:fdlan:

Zbog ovoga me sramota sto sam Srbin.:lol:

Vidi, mene nikako nije sramota zbog ovog coveka koji je svoje zaradio tako sto je bio umesahn i uspesan i to ne u Srbiji i za to
mu skidam kapu. Zasto bih se ja osecala neki blam, stid kako i gde on trosi svoje pare, od mene ih uzeo nije. Njegove pare, njgov zivot,
njegova radost i veselje.
Meni je zanimljivo kako se Srblje grozi ovog primitivnog coveka koji kao trosi pare bzveze, ali to isto se Srblje klanja do zemljice
crne lopinama, mafijasima, ubicama koji su mnogo primitivniji od ovog coveka, a koji su carevi i carice po Srbiji ima tome i 30 godina.

Plafoni bracnog para Karic

Bogoljub Karić, biznismen ovdašnji - tek posle priče koja sledi postao je ministar u vladi Srbije - odlučio je sredinom prošle godine da oslika 75 kvadratnih metara plafona u jednoj prostoriji svoje kuće na Dedinju, na Bulevaru mira. U tom cilju stupio je u kontakt sa Vojislavom Todorić, diplomiranim konzervatorom-restauratorom iz Beograda. Na licu mesta, početkom jula prošle godine, dogovoreno je da Vojislava Todorić napravi idejno rešenje za oslikavanje tri (od ukupno sedam) plafonske kasete pa, ako se vlasniku dopadne, da potpiše ugovor o poslu.

TEME I REŠENJA: Želja naručioca je bila da se na plafonu prikažu zidanje Pećke patrijaršije, seoba Srba sa Kosova i nešto na temu muzika u Srbiji. Preostala četiri polja trebalo je da zauzmu slike na temu porodica, nauka, zanatstvo i stočarstvo u Srbiji, i anđeli.

"Uradila sam idejno rešenje", kaže Vojislava Todorić, "ali mi je g. Dimitrijević rekao da napravim novo jer, rekao je: ´Ovo se njima baš ne sviđa´. Uradila sam drugo idejno rešenje, koje im se takođe nije svidelo. Treće idejno rešenje postavljeno je na plafon, i zajednički smo zaključili da to što je g. Bogoljub Karić zahtevao od mene jednostavno ne može da stoji na plafonu. Hoće figure koje lebde u vazduhu, a ono što je g. Karić iz knjige meni pokazao da obradim - jednostavno nije izgledalo lepo na plafonu. E, onda sam uradila četvrto idejno rešenje, pri čemu sam konsultovala g. Bogoljuba Karića: složili smo se da je to to, uz njegovu primedbu da to što radim ne bude kopija, nego da bude u duhu Mikelanđela i onako kako ja vidim, ali i njima da se svidi. Rekli su: ´U redu, Vojislava, sedi i radi´."

Među zahtevima je bio i onaj da slike budu trajne i da se mogu prati, što znači da na plafonu nije moglo biti bojom nepokrivenih površina. Predlog da se radi tehnikom al fresco - nanošenjem boje na svež malter - otpao je zbog plafona od gipsanih ploča koje ne mogu da prihvate malter. Al secco je prihvaćen, "ali da bude lepo".

...

PERIPETIJE: "Gospođa Milanka i gospodin Bogoljub Karić su posle prvog dogovora došli dva puta da vide šta radim i to im se svidelo." Osim što je gospođa Karić pitala zašto Patrijaršija nema tri kupole i, uprkos objašnjenju da je to zbog perspektive, insistirala da se sve tri vide.


 
Класичан гологузан који се обогатио. Гладан свега и свачега, баца новац као да је тоалет папир.

Ствари постају препознатљиве и лако проваљиве, зар не ?!

А шта мислиш како ти
и такви као ти ( значи и ја )
њему делујемо
( ако икада има времена и интересовања да погледа неки форум ) ?
 
Ismejavamo coveka koji nesto slavi, ali samo zato sto ne slavi u Hajatu ( kao recimo Lepa Brene ili udova Raznjatovic) nego slavi u svom selu i to je sada
neki razlog da nas bude sramota sto smo Srbi. A covek je vredan, ima njuh kako da zaradi pare, nista mu s neba ne pada, ali njegova cerka nije nekakava Anastazija
i ne slika se gola po novinama i zato je sada taj covek za preziranje, a mozda i nema sina mamlaza koji studira po Bosni, a o kome ta srpska stampa drvi tri puta dnevno
jer su za Srbiju to osobe vredne divljenja a ne nekalvi seljaci koji vredno rade, zaradjuju pa slave sta i kako zele da slave, ali nikome nisu maznjavali ni pare niti
su se bavili mafijasenjem.
 
Ја га исмевам због набрајања шта све има и колико то кошта.

Истицање тога колико је пара потрошено на нешто је чиста сељанија.

Не улазим у то како је паре зарадио и коју музику слуша.
 
Ја га исмевам због набрајања шта све има и колико то кошта.

Истицање тога колико је пара потрошено на нешто је чиста сељанија.

Не улазим у то како је паре зарадио и коју музику слуша.
Meni je nesto drugo u ovoj celoj prici zasmetalo. Da Blic ovo nije napisao ne bismo ni znali kako i gde i zasto ovaj
covek trosi svoje pare. Ali ( kako sam vec navela) ljudi diskutuju o sinovima i cerima nekakvih srpskih majki, ko koga voli,
ko se s kim yebe i kako i to je za srpsku publiku nekako ok, ali ovaj covek je sramota za srBstvo?
Meni je licno drago kada vidim da je bas ovakav covek uspeo sa svojih deset prsta i dve ruke da zaradi neke pare po belom svetu,
a kako ce da ih trosi pa to je njegova stvar. Zasto bi mene bio blam kako i na sta on trosi svoje pare?
 
Не разумемо се, али нема ни везе.

На овој теми пишемо о њему, кад тема буду деца и певаљке, коментарисаћемо њих.

Ако окрпим њега, не значи да мислим да су оне цвеће. Напротив.
 
Ја га исмевам због набрајања шта све има и колико то кошта.

Истицање тога колико је пара потрошено на нешто је чиста сељанија.

Не улазим у то како је паре зарадио и коју музику слуша.

Upravo to. Iz toga koga je angazovao i kakvu je festu napravio, vidi se koliko para ima, cemu jos taksativno nabrajanje koliko sta kosta? Ok, njegove pare, sam ih je zaradio na ovaj ili onaj nacin, neka ih baci u wc solju i pusti vodu. Ali neka ne smara koliko sta kosta.

S tim sto ovaj fenomen nije prisutan samo kod dobrostojecih srba, umemo mi da uzmemo najobicniju posudu i da jezmo da smo je platili toliko i toliko i to bas tamo. Bilo u novinama, skoro, jel te...
 
Suma sumarum - sam si zaradio,nisi sa druge strane zakona,ulazes u ono sto zelis u svom selu - ljudi te razapinju.
Zivis u gradu,isto radis sto i ovaj lik sa sela -ti si "javna licnost,to je "jako bitno" -ajde da o tebi i tvojima davimo Srbiju svakog dana.Nema veze sto ne sme da se pise kako dodje do para,sto su novine pune naslova kako to i sta.
Prvo je "seljana" a drugo "in dozivljaj u gradu" jer je "selo aut" a grad "in"."Nema veze" kako je osoba iz grada dosla do para.
 
Upravo to. Iz toga koga je angazovao i kakvu je festu napravio, vidi se koliko para ima, cemu jos taksativno nabrajanje koliko sta kosta? Ok, njegove pare, sam ih je zaradio na ovaj ili onaj nacin, neka ih baci u wc solju i pusti vodu. Ali neka ne smara koliko sta kosta.

S tim sto ovaj fenomen nije prisutan samo kod dobrostojecih srba, umemo mi da uzmemo najobicniju posudu i da jezmo da smo je platili toliko i toliko i to bas tamo. Bilo u novinama, skoro, jel te...

На жалост, тренд је све присутнији и код деце, а за то можемо да захвалимо недотупавим родитељима.

Ово је купљено тамо и тамо, коштало је тамо и тамо.

Срећа да још увек скидају етикете са ценом, ускоро ће и то носити као доказ.

- - - - - - - - - -

Suma sumarum - sam si zaradio,nisi sa druge strane zakona,ulazes u ono sto zelis u svom selu - ljudi te razapinju.
Zivis u gradu,isto radis sto i ovaj lik sa sela -ti si "javna licnost,to je "jako bitno" -ajde da o tebi i tvojima davimo Srbiju svakog dana.Nema veze sto ne sme da se pise kako dodje do para,sto su novine pune naslova kako to i sta.
Prvo je "seljana" a drugo "in dozivljaj u gradu" jer je "selo aut" a grad "in"."Nema veze" kako je osoba iz grada dosla do para.

Ма, сељана је и једно и друго кад се сам хвалиш шта колико кошта.

Може да има милијарде, остаје примитивац.
 
Suma sumarum - sam si zaradio,nisi sa druge strane zakona,ulazes u ono sto zelis u svom selu - ljudi te razapinju.
Zivis u gradu,isto radis sto i ovaj lik sa sela -ti si "javna licnost,to je "jako bitno" -ajde da o tebi i tvojima davimo Srbiju svakog dana.Nema veze sto ne sme da se pise kako dodje do para,sto su novine pune naslova kako to i sta.
Prvo je "seljana" a drugo "in dozivljaj u gradu" jer je "selo aut" a grad "in"."Nema veze" kako je osoba iz grada dosla do para.


У длаку исто мислим и о овом лику и о сличнима у граду.

- - - - - - - - - -

Ствари постају препознатљиве и лако проваљиве, зар не ?!

А шта мислиш како ти
и такви као ти ( значи и ја )
њему делујемо
( ако икада има времена и интересовања да погледа неки форум ) ?


Вероватно мисли да смо неспособни да зарадимо. Мада, не мисли он ништа.
 
На жалост, тренд је све присутнији и код деце, а за то можемо да захвалимо недотупавим родитељима.

Ово је купљено тамо и тамо, коштало је тамо и тамо.

Срећа да још увек скидају етикете са ценом, ускоро ће и то носити као доказ.

- - - - - - - - - -



Ма, сељана је и једно и друго кад се сам хвалиш шта колико кошта.

Може да има милијарде, остаје примитивац.

To se zove kapitalizam u koji su ljudi gurnuti direktno iz komunizma.
U kapitalizmu se sve procenjuje na osnovu para i toga sta kupujes.Ljudi te mrze ako imas bolje jer nemaju oni.Tako se pravi razdor medju ljudima.
Pocelo je od "poznatih licnosti" u svetu,doslo do svih "poznatih licnosti" preslo na ljude koji nisu poznati javnosti.

Najveci svetski kapitalisti se nigde ne isticu,ona najbohatoja porodica na svetu koja nije javna - nema ih.Ali su zato ljudi obicni gurnuti u to ko sta ima plus zavist,ljubomoru i ostalo sto ide a pravi razdor medju svima.
 
Od slavlja ovog našeg đilkoša mnogo bi bilo zanimljivije da su napisali koliko je naših bauštelaca radilo na crno kod njega (tri mesca turizma na gradjevini za stan, hranu i 30% austrijske satnice)

Ja cu te prosvetlim. Nema vise rada na crno na gradjevinama. Samo na belo pa koj voli nek izvoli.
Taj je covek za mene uspeshan bizMismen , a kako svoje pare trose to se mene nikako ni tice.

- - - - - - - - - -

To se zove kapitalizam u koji su ljudi gurnuti direktno iz komunizma.
U kapitalizmu se sve procenjuje na osnovu para i toga sta kupujes.Ljudi te mrze ako imas bolje jer nemaju oni.Tako se pravi razdor medju ljudima.
Pocelo je od "poznatih licnosti" u svetu,doslo do svih "poznatih licnosti" preslo na ljude koji nisu poznati javnosti.

Najveci svetski kapitalisti se nigde ne isticu,ona najbohatoja porodica na svetu koja nije javna - nema ih.Ali su zato ljudi obicni gurnuti u to ko sta ima plus zavist,ljubomoru i ostalo sto ide a pravi razdor medju svima.

Tako je Zauz, ja u svom komsiluku ( nemackom) imam primert. Zive tu vecinski vlasnici BMW-a ( usput su i valsnici Varta baterije i jos kojecega) ali oni kao da ne
postoje, ziv covek ne zna ni kako izgledaju niti ikada daju neke intervjue. Ali sad ovog jadnicka porediti sa Bil Gejtsom ili tom cuvenom porodicom Quandt( BMW)
malo je jel bzvze. Napominjem da mi je zanimljivo divljenje deca(ma) lepe Brene i Udove Raznjatovic,, tu se svi slazu da su oni svi divni ljudi i uspesni, a ovaj
je kao glup slepac jer je dao stotku za nekakvo veselje.

- - - - - - - - - -

Sta je to seljana? Citam ovde da je neko seljan , da je ensto seljana, ja to sada ovde prvi put vidim.
To je neki nov srpski jezik?
 
Ja cu te prosvetlim. Nema vise rada na crno na gradjevinama. Samo na belo pa koj voli nek izvoli.
Taj je covek za mene uspeshan bizMismen , a kako svoje pare trose to se mene nikako ni tice.

- - - - - - - - - -



Tako je Zauz, ja u svom komsiluku ( nemackom) imam primert. Zive tu vecinski vlasnici BMW-a ( usput su i valsnici Varta baterije i jos kojecega) ali oni kao da ne
postoje, ziv covek ne zna ni kako izgledaju niti ikada daju neke intervjue. Ali sad ovog jadnicka porediti sa Bil Gejtsom ili tom cuvenom porodicom Quandt( BMW)
malo je jel bzvze. Napominjem da mi je zanimljivo divljenje deca(ma) lepe Brene i Udove Raznjatovic,, tu se svi slazu da su oni svi divni ljudi i uspesni, a ovaj
je kao glup slepac jer je dao stotku za nekakvo veselje.

- - - - - - - - - -

Sta je to seljana? Citam ovde da je neko seljan , da je ensto seljana, ja to sada ovde prvi put vidim.
To je neki nov srpski jezik?

Najlepše hvala na prosvetljenju, ali malo je čudno da gospodin olako razbacuje teško stečeni novac, obično to rade ljudi koji su isti zaradili olako na nečijem teškom radu.

Čudi me kako se to baja obogatio baš na baušteli, gde najviše rade Balkanci, gde je imao izvor jeftine radne snage, pa prijavi 5 na belo, a 3 mu rade na crno, jer je on mnogo dobar čovek i "želi svakome da pomogne", kako se ne obogati na proizvodnji, na nekoj ideji.

Čovek samo što ne nosi transparent iznat glave- ja sam muljator i mnogo sam pametan - neka gasterbajterska verzija Bogoljuba K.
 
Pa njemu je upala sIkira u med, inace ne postoji rad na crno na gradislistima, barem vec zadnjih desetak godina ne postoji. Ko se u to upusti taj je nayebao kao zut mravi,
a ovaj se covek nije upustao u te price. On je polupismena budala, ali sta nas briga kako pametni, lepi ili glupi trose svoje pare?
To bi bila poenta mog psianja i javljanja na ovu temu.
On je nepismen i glup, a neki pametni i sposobni tipa Milanke i Bogoljuba, Lepe Brene i Udove Raznjatovic bas su slatki i obrazovani,
a svi imaju u glavi neke reljefe po plafonima i Luj Viton tashne ili Rolex satove,. Gde je tu razlika izmedju ovih sa Dedinja i ovog koji trosi 100000
na gluposti
 
Pa njemu je upala sIkira u med, inace ne postoji rad na crno na gradislistima, barem vec zadnjih desetak godina ne postoji. Ko se u to upusti taj je nayebao kao zut mravi,
a ovaj se covek nije upustao u te price. On je polupismena budala, ali sta nas briga kako pametni, lepi ili glupi trose svoje pare?
To bi bila poenta mog psianja i javljanja na ovu temu.
On je nepismen i glup, a neki pametni i sposobni tipa Milanke i Bogoljuba, Lepe Brene i Udove Raznjatovic bas su slatki i obrazovani,
a svi imaju u glavi neke reljefe po plafonima i Luj Viton tashne ili Rolex satove,. Gde je tu razlika izmedju ovih sa Dedinja i ovog koji trosi 100000
na gluposti

Нема разлике.

Јер сви воле да причају о парама.

Мада нигде нисам видела да је неко таксативно све наводио као овај.
 
Pa njemu je upala sIkira u med, inace ne postoji rade a crno na gradislistima, barem vec zadnjih desetak godina ne postoji. Ko se u to upusti taj je nayebao kao zut mravi,
a ovaj se covek nije upistao u te price. On je polupismena budala, ali sta nas briga kako pametni, lepi ili glupi trose svoje pare?
To bi bila poenta mog psianja i javljanja na ovu temu.
On je nepismen i glup, a neki pametni i sposovni tipa Milanke i Bogoljuba, Lepe Brene i Udove Raznjatovic bas su slatki i obrazovani,
a svi imaju u glavi neke reljefe po plafonima i luj Viton tashne ili Rolex satove,. Gde je tu razlika izmedju ovih sa Dedinja i ovog koji trosi 100000
na gluposti?

Ma mene uopšte ne zanima kako on i na šta troši novac, i apsolutno nema nikakve razilke izmedju njega i pobrojanih kreaturu, fascinantno mi je samo to kako mi, bilo gde da odemo kandidujemo i pomognemo nekoj budali da se uzdigne.
99.99% sam sigurna da je veći deo svog bogatsva stekao na iskorištavanje zemljaka i prodavanju im šuplje priče, i u celoj toj štoriji nije kriv ni on, ni država u kojoj je stekao novac već gomila balkanskih goveda koji su gutali njegove fore, misleći da im on "čini ogromnu uslugu" a zapravo su oni njemu učinili da može da se bahati od njihovog rada.
 

Back
Top