Posao u Rusiji (2)

Trustnoone, hvala na odgovoru. :)

Ma nista,to ti je onako uopsteno...Sad imas mesta gde se mnogo ljudi zali na sve,od svakakvih gluposti do ozbiljnih stvari,ali se uglavnom resavaju neke takve sitnice.
Opet, po mom iskustvu se najvise zale ljudi koji najmanje rade,i koji su oterani zbog nediscipline ili nerada.Vidis i sam ovde na temi,uglavnom su isti ljudi,tj stalni radnici...Da je toliko lose ne bi se vracali ponovo da rade.
Ja licno znam ljude koji rade i po 7-8 godina u firmi,neki i vise.
Ako si zanatlija iz ovih profila koji se traze,odes do firme,porazgovaras sa njima,ostavis CV i polako,ako ostavis normalan utisak moze da se zalomi i da ne cekas dugo.
U svakom slucaju bolje da probas,pa ces videti da li je to za tebe ili nije.
 
Alkohol je strogo zabranjen,koga ulove kaznjava se momentalnim otkazom,ili ko ima srece 30-50% od plate.
У моје време ниси ни могао купити алкохол кад је град на 50-100.. км даље... Градилиште у шуми опасано бодљикавом жицом.. Алкохола је било оно што се понело из Србије првог дана... наредних неколико месеци пост. :lol:
 
Vidis i sam ovde na temi,uglavnom su isti ljudi,tj stalni radnici...Da je toliko lose ne bi se vracali ponovo da rade.
Ja licno znam ljude koji rade i po 7-8 godina u firmi,neki i vise..
Раде људи кад су очајни.. јер се може више зарадити него у Србији. Да су им отворена врата ЕУ нико у Русију не би ишао.. Оно што бих заиста похвалио Русију јесу услови.. Имаш 3 оброка а некад и 4, контејнери топли, топла вода... путовање авионом чак и некад бизнис класом.. и број сати... ја сам тукао често и преко 350 х месечно... па кад се помножи са 4,5 еврића није лоше... плус некад оних 20% али то су нам давали на нпс 2 а не на другим градилиштима иако су хладнија типа нпс 11 нису... Желим срећу свима који раде у Русији.. и велики поздрав.
 
Раде људи кад су очајни.. јер се може више зарадити него у Србији. Да су им отворена врата ЕУ нико у Русију не би ишао.. Оно што бих заиста похвалио Русију јесу услови.. Имаш 3 оброка а некад и 4, контејнери топли, топла вода... путовање авионом чак и некад бизнис класом.. и број сати... ја сам тукао често и преко 350 х месечно... па кад се помножи са 4,5 еврића није лоше... плус некад оних 20% али то су нам давали на нпс 2 а не на другим градилиштима иако су хладнија типа нпс 11 нису... Желим срећу свима који раде у Русији.. и велики поздрав.

Svaka ti je na mestu...I ja da imam sansu da odem u EU ne bi me Rusija videla vise osim kao turistu,Soci ili Bajkal.
Sto se tice zarade,nije da je malo vise nego u Srbiji,ti koliko god kuci da imas,dok platis stan,hranu,dazbine...Znas vec i sam.Ovde imas sve,i cela plata je na tebi da li ces da potrosis ili ustekas...
 
Pozdrav svima! Voleo bih da se informišem u vezi rada u Rusiji pa molim Vas da mi pomognete! Čuo sam za Velesstroj, nisam radio u Rusiji ali mi je želja da odem da radim! Po pitanju oblasti posla, ju Srbiji profesionalno radim parket, pa me interesuje da li postoji potreba za parketarima u Rusiji, ukoliko da, ako neko može da mi kaže kakvi su uslovi. S druge strane poznajem i molerske i keramičke radove što nije moj posao već sam radio s drugim majstorima! Vredan sam, odgovoran i želim da radim ali ne znam kakvo se iskustvo traži! A moje drugo pitanje je da li Velesstroj šalje ljude na rad u Samaru?! Hvala unapred na ogovoru! Nikola
 
Ima šanse da se ode u EU, naravno ne u zemlje koje su "popularne". Da krenemo od Češke i Slovačke-pa preko Malte.
На Малти су сатнице као у Русији а она је ЕУ, у тој причи су и те државе што си споменуо... Популарне су друга прича. Пратим доста огласа ЕУРЕС портала.. нудили су ми плату много мању него што сам у Русији зарађивао... наравно ту је цака јер сам у Русии радио месечно имао велики фонд сати. Преко дана тесар и бетонирац а ноћу опасавао бодљикаву жицу око градилишта... и свега је било. Осети се да у Србии постоји велики недостатак радника у грађевинској струци. Никад више огласа у потражњи од обичних радника до мајстора..
 
У Србији су плате мале, ево рецимо ја у најбољем месецу зарадим око 550 евра (2,5 евра бруто/х)... моја храна и хтз опрема... Добио сам пасош ЕУ тако да још мало.... паљба.. данке дојчланд..
 
Svaka ti je na mestu...I ja da imam sansu da odem u EU ne bi me Rusija videla vise osim kao turistu,Soci ili Bajkal.
Sto se tice zarade,nije da je malo vise nego u Srbiji,ti koliko god kuci da imas,dok platis stan,hranu,dazbine...Znas vec i sam.Ovde imas sve,i cela plata je na tebi da li ces da potrosis ili ustekas...
Pozdrav, da li mozes da mi das neki kontakt tel agencije u Beogradu? Na sajtu Velestroja svi neaktivni.
 

Back
Top