Posao u Rusiji (2)

Zmajcek985

Zainteresovan član
Poruka
215
Postovanje drage kolege,imam jedno pitanje.Poceo sam da radim 16novembra na Irkuck-u dal se zna dal ja sad treba DA primim novembarsku platu I jel se opet ceka 2meseca da radis pa onda primas platu..dugo nisam bio I ako se prima jel ce to mozda biti do Nove godine .....hvala drage kolege I kolegine zene



------------------------

MODERATOR DE_SISTI

Nastavak stare teme "POSAO U RUSIJI"
Link ka staroj temi


https://forum.krstarica.com/showthread.php/275125-Posao-u-Rusiji
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ja sam cuo da su plate sada redovnije i da se cekaju do mesec dana.
Naprimer oktobarska plata je bila krajem novembra ili pocetkom decembra.
A sada ne znam zbog izdavanja Ruske kartice ali se nadam da ce svi dobiti za novembar pre nove godine.
 
"odakle poceti"
Dobre stvari
plata u velestroju montaz, koji je nekada bio velestroj beograd. Sve u svemu, izbegavati velestroj moskvu u sirokom luku. i u jednoj i drugoj organizaciji su rodbinske veze dovele do toga da je nestrucnost sefova glavni problem, ne bitno da li imaju neki zavrseni fakultet ili ne.
Loše stvari
Nemate nikakva prava, velestroj moskva i montaz su podizvodjaci na sabeti i moze svako da se istresa na vama i od tih nadzornih organa iz drugih organizacija. imate opstezitja gde u sobi spava po 12 ljudi i ubace vas u sobu sa rusima ili ih dovedu kad cimeri odu kuci, pa vas sele par puta levo desno po gradilistima. u sobama od 12 ljudi imate 9 ormana i 9 tumbocki, tako da je to sve zauzeto i nemate gde stvari da stavite!!! produzni kablovi zabranjeni. duseci u sobama su takvi da ujutru kad se probudite, kao da je preko vas presao kamaz. jedete na jednom gradilistu, a spavate na trecem itd. propusnice kojekakve pa vam istekne propuska za kuhinju i onda jurite okolo da vam ukljuce. sve je ogradjeno kao u modernom logoru. obezbedjenje je tu samo da vas sankcionise, a za prelazak preko reda u kuhinji od strane rusa i burjata da ne pricam. cekanje vahte po pola sata i vise napolju na hladnoci... desava se da nema vode, u hranu ubacuju sta stignu, kao kad se neko ispeglira i ukus je nedefinisan. velestroj montaz je dobio da ide na tri meseca kuci i naravno, retko kome daju. velestroj moskva ima veoma smesne plate i radnici su dobili pravo da idu kuci na dva meseca, ali sefovi to ne postuju itd. o cimanju u putu necu da govorim mnogo. vel. moskva je haos sto se toga tice. zaglavite po vise dana u moskvi i kad idete kuci, tako da taj odmor od 21 dan cesto bude 17-18 dana. znaci ukradu vam dragoceno vreme. sto se tice karti, velestroj moskva ljudi sami jure potpise i na primer na garadoku ne mozete da udjete, ZABRANJENO VAM JE, a tamo morate odneti papire na potpis i tako par puta nekog cimate za te ofise na garadoku, pa imate jos na dva mesta....
Savet menadžmentu
rodbinska firma. povecati plate velestroj moskvi, a ne trpati u svoje dzepove. poceti da cenite radnika, a ne da ih sikanirate na svakom cosku!
Kolika je Plata u Velesstroj d.o.o.
MolerUkupno 1 plata na ovoj poziciji
7 EUR na sat (prosek)
7 EUR ... 7 EUR

Ја не знам ко си и шта радиш на градилишту.То што си написао није ништа тачно.Ја радим од 2012 год. и све је ОК.Није тачно да су такви шефови.Ако не касниш на прозивку,поштено радиш и ако радиш добро сви те поштују.Ја сам дошао пре 4 дана и идем поново 15 Јануара.Плата је редовна и смештај је задовољавајући.То што тако пишеш,само нерадници пишу.А има таквих доста на градилишту.Немој да шириш лажи о Велесстроју на овом сајту.Само да кажем и ја сам тамо обичан радник.
 
Ја не знам ко си и шта радиш на градилишту.То што си написао није ништа тачно.Ја радим од 2012 год. и све је ОК.Није тачно да су такви шефови.Ако не касниш на прозивку,поштено радиш и ако радиш добро сви те поштују.Ја сам дошао пре 4 дана и идем поново 15 Јануара.Плата је редовна и смештај је задовољавајући.То што тако пишеш,само нерадници пишу.А има таквих доста на градилишту.Немој да шириш лажи о Велесстроју на овом сајту.Само да кажем и ја сам тамо обичан радник.

Јел теби све ок што се краде много, првенствено мислим на алат?
 
Ја не знам ко си и шта радиш на градилишту.То што си написао није ништа тачно.Ја радим од 2012 год. и све је ОК.Није тачно да су такви шефови.Ако не касниш на прозивку,поштено радиш и ако радиш добро сви те поштују.Ја сам дошао пре 4 дана и идем поново 15 Јануара.Плата је редовна и смештај је задовољавајући.То што тако пишеш,само нерадници пишу.А има таквих доста на градилишту.Немој да шириш лажи о Велесстроју на овом сајту.Само да кажем и ја сам тамо обичан радник.

ОПЕ ЈА. О Био сам тамо . Радијо тамо . Видео . Подсетник за почетак . Изгореше радници ВЕЛЕСТРОЈА СУРЧИНСКИ ПУТ 1 или се та фирма зваше на тој адреси другојачије . А шта би у ТЈУМЕНУ са миграцијоном службом . Шефе пази нећеш имати над ким да шефујеш .
 
Ја не знам ко си и шта радиш на градилишту.То што си написао није ништа тачно.Ја радим од 2012 год. и све је ОК.Није тачно да су такви шефови.Ако не касниш на прозивку,поштено радиш и ако радиш добро сви те поштују.Ја сам дошао пре 4 дана и идем поново 15 Јануара.Плата је редовна и смештај је задовољавајући.То што тако пишеш,само нерадници пишу.А има таквих доста на градилишту.Немој да шириш лажи о Велесстроју на овом сајту.Само да кажем и ја сам тамо обичан радник.


Istina je negde izmedju ...tj ima istine u delu price sa vahtama ,jer jednostavno likovi koji to organizuju su totalne neznalice.Takodje ,smestaj ,uslovi zivota na Romasci su ,blagoreceno losi ,ako je vise od 4 osobe u sobi ,dok kada je 4-ca to je podnosljivo .Zna cesto da nema tople vode ,cak i voda zna da nestane kada se radnici vracaju sa posla 19:30-20:00.

Hrana ,hrana na Romasci i novoj maloj menzici kod stare "stajanke" ,je nikakva ,losa i kolicinski i sto se tice ukusa.

Sto se tice 'Etapa' i garadoka ,tu je sasvim druga prica .Iako na etapu ima (uglavnom)12 ljudi u sobi,to se i ne primeti ,ogromne su sobe ,cisto je ,ima tople vode (skoro pa uvek ) . Hrana na Etapu i 'Balonu" je Fenomenalna i jedno 100X bolja i sve je zastupljeno (supa,glavno jelo i meso ,sok ili kafa ,kolac ili torta pa cak i sladoled,voce ) i sve to je ukusno... problem predstavlja cekanje u redu .

Garadok je negde izmedju .

Sto se "posla" tice ,sve zavisi sta ko radi ,ali u principu ,koliko ja znam ,sve je OK . Posebno kada je temperatura otisla u minus ,ne radi se intezitetom kao pre(jbg ja sam bukvalno najebavao na poslu ,ali sa sefovima i STL nikada nismo imali problema ) .Naravno da uvek ima budala i losih ljudi (ima ih na Sabetti ,da ih ne imenujem :) )

Plate su relativno redovne ,placane krece od nekog 22-23 za prethodni mesec ,ali moze i zna da se razvuce i na sledeci mesec ,do 3-4.

Jos jednom,najveci problem predstavlja klima i nedostatak interneta(ja sam na odmoru i rekose mi da sada 3G normalno radi ,sta ja ne verujem) ,dok mobtel normalno radi .


Ukratko o stanju na Sabetti
 
"odakle poceti"
Dobre stvari
plata u velestroju montaz, koji je nekada bio velestroj beograd. Sve u svemu, izbegavati velestroj moskvu u sirokom luku. i u jednoj i drugoj organizaciji su rodbinske veze dovele do toga da je nestrucnost sefova glavni problem, ne bitno da li imaju neki zavrseni fakultet ili ne.
Loše stvari
Nemate nikakva prava, velestroj moskva i montaz su podizvodjaci na sabeti i moze svako da se istresa na vama i od tih nadzornih organa iz drugih organizacija. imate opstezitja gde u sobi spava po 12 ljudi i ubace vas u sobu sa rusima ili ih dovedu kad cimeri odu kuci, pa vas sele par puta levo desno po gradilistima. u sobama od 12 ljudi imate 9 ormana i 9 tumbocki, tako da je to sve zauzeto i nemate gde stvari da stavite!!! produzni kablovi zabranjeni. duseci u sobama su takvi da ujutru kad se probudite, kao da je preko vas presao kamaz. jedete na jednom gradilistu, a spavate na trecem itd. propusnice kojekakve pa vam istekne propuska za kuhinju i onda jurite okolo da vam ukljuce. sve je ogradjeno kao u modernom logoru. obezbedjenje je tu samo da vas sankcionise, a za prelazak preko reda u kuhinji od strane rusa i burjata da ne pricam. cekanje vahte po pola sata i vise napolju na hladnoci... desava se da nema vode, u hranu ubacuju sta stignu, kao kad se neko ispeglira i ukus je nedefinisan. velestroj montaz je dobio da ide na tri meseca kuci i naravno, retko kome daju. velestroj moskva ima veoma smesne plate i radnici su dobili pravo da idu kuci na dva meseca, ali sefovi to ne postuju itd. o cimanju u putu necu da govorim mnogo. vel. moskva je haos sto se toga tice. zaglavite po vise dana u moskvi i kad idete kuci, tako da taj odmor od 21 dan cesto bude 17-18 dana. znaci ukradu vam dragoceno vreme. sto se tice karti, velestroj moskva ljudi sami jure potpise i na primer na garadoku ne mozete da udjete, ZABRANJENO VAM JE, a tamo morate odneti papire na potpis i tako par puta nekog cimate za te ofise na garadoku, pa imate jos na dva mesta....
Savet menadžmentu
rodbinska firma. povecati plate velestroj moskvi, a ne trpati u svoje dzepove. poceti da cenite radnika, a ne da ih sikanirate na svakom cosku!
Kolika je Plata u Velesstroj d.o.o.
MolerUkupno 1 plata na ovoj poziciji
7 EUR na sat (prosek)
7 EUR ... 7 EUR

zaboravio da odgovorim u prethodnom postu ,da razjasnim jos neke nedoumice iz tvog posta ...

Velestroj nije podizvodjac vec glavni izvodjac radova a podizvodjaci su druge kompanije (npr Snema,envem ,koksmontaz itd ) .Sto se tice "nadzornih organa" to su finansijeri projekta i da ,kontrolisu non stop radnike na gradilistu i radove ,ali ako postujes pravila ,tj ne pusis van 'kurilki' ,nosis propisanu zastitnu opremu (slem,naocare,pojas itd ) nikada neces imati problema , i naprotiv za svo ovo vreme se niko nije istresao na mene i radnike koji rade samnom ,naprotiv.

Da dodam,da nije STL-ovaca ,bilo bi mnogo vise nesrecnih slucajeva.

Ulaza na Garadok jeste zabranjen ,jer je Francuska firma Vinci kupila taj "poselok" i na Garadok mogu samo da udju oni koji tamo spavaju ,a tamo se ne skupljaju nikakvi potpisi za odlazak kuci ,vec na samom "zavodu" i TSF . Da i meni je to skupljanje potpisa totalni debilizam i nepotrebno mrcvarenje (osim naravno od magacionera )

Radnici Vele.Moskva idu posle 2 meseca kuci na 21 dan ,dok iz 'Montaza" vecina ide posle 3-4 meseca ,ali tu je doslo do promena ,vecina radnika (osim "po metalu" ) idu kuci posle 3 meseca.

Obicni kablovi koji ne mogu da se "iskjlucuju" :) jesu zabranjeni ,kao i ona obicna kuvala ,ali ako znas kako da ih prosvercujes i krijes ...

Ovo oko rodbinskih veza i nestrucnosti sefova ,radnika itd se u potpunosti slazem.


Ako ima neko pitanje ,dok ne odem u "moderan radni logor" ,stojim na raspolaganju :)
 
Ima mts signal,saljem mu poruke,a mislis da zameni za rusku karticu?

Naravno,ako ima signal Srpski MTS,ovde za 300 rubalja moze da ima bezlimitni internet skoro...
Samo neka se raspita tu koji najbolje lovi.Meni licno je MEGAFON paket u kojem za 550 rubalja (oko 900din) imam 16 gb mesecno,ni jednom nisam potrosio limit do sada.
Sto si ga pustila da ide sam kad ne ume da se snadje)))).
 
Ја не знам ко си и шта радиш на градилишту.То што си написао није ништа тачно.Ја радим од 2012 год. и све је ОК.Није тачно да су такви шефови.Ако не касниш на прозивку,поштено радиш и ако радиш добро сви те поштују.Ја сам дошао пре 4 дана и идем поново 15 Јануара.Плата је редовна и смештај је задовољавајући.То што тако пишеш,само нерадници пишу.А има таквих доста на градилишту.Немој да шириш лажи о Велесстроју на овом сајту.Само да кажем и ја сам тамо обичан радник.

Delimicno tacno..Smestaj varira od gradilista do gradilista,ima i solidnih,ima i onakvih kakve su opisali (ali jako malo i sporadicno,obicno je takav privremeni smestaj dok se gradi stalno opstezitije).Hrana ume da bude od odlicne (retko) do otpada (opet,sami smo krivi sto smo izbirljivi).Plate to stoji,meni su kad sam napustao VB isplatili i jedan dan koji sam imao u mesecu...
NEradnika ima svuda,ali ima i rodjackih i prijateljskih protekcija (ali isto tako je i u Srbiji,na to smo navikli).Ko je disciplinovan na poslu,iako nista ne zna,nece biti maltretiran i sikaniran,(opet kazem zavisi od mesta,sefa,coveka...).U zadnje vreme je sve vise sefova koji su skolovani i strucni,ranije je bilo ubi Boze.
Ja kako sam video,najvise se bune ljudi koji ili ne znaju posao za koji su dosli,ili oni koji nece da se potrude,misle da cinjenica da su dosli ovde znaci da im svi skidaju kapu u prolazu.
Srecno,i guraj dalje)))
Јел теби све ок што се краде много, првенствено мислим на алат?
A u Srbiji se ne krade alat?
Cuvaj svoj alat...
Ja licno sam nosio svoj alat od kuce,zato sto takvog nema da se dobije na gradilistu,i nista mi nisu ukrali...
To je gradiliste,pogotovo ako ima dosta ljudi ili ako je blizu naseljenog mesta...

ОПЕ ЈА. О Био сам тамо . Радијо тамо . Видео . Подсетник за почетак . Изгореше радници ВЕЛЕСТРОЈА СУРЧИНСКИ ПУТ 1 или се та фирма зваше на тој адреси другојачије . А шта би у ТЈУМЕНУ са миграцијоном службом . Шефе пази нећеш имати над ким да шефујеш .

RadiJo si...Lepo sto si radiJo.
Na zalost,desilo se to sto se desilo na Jamalu...Poginuli su sjajni ljudi,to je cinjenica,ali tu nema mnogo krivice velesstroja,desilo se to najvise ljudskom greskom,kako sam shvatio.I opet kazem,mozes li ti od nekoliko hiljada ljudi da prosejes da nema ni jedne budale?
U Lucanima pogibose koliko ljudi kad je eksplodirala fabrika?Zalosna je cinjenica kad neko izgubi nokat ovde,a ne zivot.
A sta je to bilo u Tjumenu sa Migracionom?Pokupili ljude,sedeli nekoliko sati i pustili ih.
U tom delu Rusije migraciona ide UVEK sa specijalcima (ОМОН u Rusiji,kod nas Zandarmerija),i dobio je podsetnik samo onaj ko je bezao ili ko se trsio da je najpametniji...
Probaj ti u Srbiji da pobegnes kad te zaustavi pripadnik Zandarmerije,voleo bih to da vidim....
Sve u svemu,ako ti imas negativna iskustva,to je licno tvoje.Ali neke stvari treba realno gledati...Tu si namlatio i o Veles-Moskva,i o Veles-Montaz (bivsi Beograd) toliko da je vecini ovde jasno kako si radiJo dok si bio ovde...
 
Здраво јарани ! Волим ја жене , али да се разумемо плата ће бити ако си је зарадијо . Радијо сам на Пур пе 2010 . И свега сам се нагледао . А овде покушавам да проверим информације . Колико разумем радио си у велестрој београд trustnoone ? Каква је то прича о сбер банци , интези зар не могу где хоћу ? И ко слави срећан божић !
 
Poslednja izmena:
Delimicno tacno..Smestaj varira od gradilista do gradilista,ima i solidnih,ima i onakvih kakve su opisali (ali jako malo i sporadicno,obicno je takav privremeni smestaj dok se gradi stalno opstezitije).Hrana ume da bude od odlicne (retko) do otpada (opet,sami smo krivi sto smo izbirljivi).Plate to stoji,meni su kad sam napustao VB isplatili i jedan dan koji sam imao u mesecu...
NEradnika ima svuda,ali ima i rodjackih i prijateljskih protekcija (ali isto tako je i u Srbiji,na to smo navikli).Ko je disciplinovan na poslu,iako nista ne zna,nece biti maltretiran i sikaniran,(opet kazem zavisi od mesta,sefa,coveka...).U zadnje vreme je sve vise sefova koji su skolovani i strucni,ranije je bilo ubi Boze.
Ja kako sam video,najvise se bune ljudi koji ili ne znaju posao za koji su dosli,ili oni koji nece da se potrude,misle da cinjenica da su dosli ovde znaci da im svi skidaju kapu u prolazu.
Srecno,i guraj dalje)))

A u Srbiji se ne krade alat?
Cuvaj svoj alat...
Ja licno sam nosio svoj alat od kuce,zato sto takvog nema da se dobije na gradilistu,i nista mi nisu ukrali...
To je gradiliste,pogotovo ako ima dosta ljudi ili ako je blizu naseljenog mesta...



RadiJo si...Lepo sto si radiJo.
Na zalost,desilo se to sto se desilo na Jamalu...Poginuli su sjajni ljudi,to je cinjenica,ali tu nema mnogo krivice velesstroja,desilo se to najvise ljudskom greskom,kako sam shvatio.I opet kazem,mozes li ti od nekoliko hiljada ljudi da prosejes da nema ni jedne budale?
U Lucanima pogibose koliko ljudi kad je eksplodirala fabrika?Zalosna je cinjenica kad neko izgubi nokat ovde,a ne zivot.
A sta je to bilo u Tjumenu sa Migracionom?Pokupili ljude,sedeli nekoliko sati i pustili ih.
U tom delu Rusije migraciona ide UVEK sa specijalcima (ОМОН u Rusiji,kod nas Zandarmerija),i dobio je podsetnik samo onaj ko je bezao ili ko se trsio da je najpametniji...
Probaj ti u Srbiji da pobegnes kad te zaustavi pripadnik Zandarmerije,voleo bih to da vidim....
Sve u svemu,ako ti imas negativna iskustva,to je licno tvoje.Ali neke stvari treba realno gledati...Tu si namlatio i o Veles-Moskva,i o Veles-Montaz (bivsi Beograd) toliko da je vecini ovde jasno kako si radiJo dok si bio ovde...

Sve sto si napisao tacno je.Samo je neradnicima lose i nije im dobro.Uvjek se za nesto bune i govore da je los Velesstroj,a svaki put idu.U Srbiji bolji posao neces naci za te pare.
 
Bila plata juce na Sber banci.

Srecan Bozic ljudi moji KO slavi.Bila je plata na sber,a rekose do kraja nedelje I polovinu decembra ce DA puste dal je cuo jos neko to?

Svake godine ista prica da ce i decembarska biti al nebude obracun za decembar je 25og i i ostatk decembra se tek dobije u februaru uz januarsku tih pet dana decembra

Hvala Sandra puno,mada su ovde kolege ubedjene DA ce biti ..neznam jel posle godine bila ili nije

Sandra jel bila novembarska plata

Људи јесте ли ви зарадили те паре . Чему толика брига о плати . Није ваљда да хоће ВЕЛЕСТРОЈ да не исплати плату радницима . Односно да је сведе на јогурт и кифлу .
 
Poslednja izmena:
Може ли неко у најкраћим могућим цртама да напише места где се ради и на ком се пројекту ради?
Нпр.
1. Сабетта - изградња тог и тог
2. неко друго место - то и то

Претпостављам да је већ написано на претходним страницама, али немам времена да тражим.
 

Back
Top