Zašto su hrvati toliko isfrustrirani u vezi srba ?

gost 388198

Domaćin
Poruka
3.435
Opet požari u Dalmaciji, stižu vesti sa raznoraznih portala da su glavni krivci za to - Srbi, maltene za sve požare što ih zadesiše do sad

Čitajući komentare sa tih vesti Hr. portala, dolazi se do nekog 'zaključka' da su samo tražili olakšanje, opravdanje za 'oluju', pokolj, progonstvo i njihove 'obljetnice'
koja se svake godine obeležava...uz neke male izmene u organizaciji te veličine događaja

-------------------

npr.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/...pojila-se-u-veliku-vatrenu-frontu/989732.aspx

https://www.vecernji.hr/vijesti/pozar-dalmacija-1189754

http://direktno.hr/direkt/podmetanj...i-ne-mogu-podnijeti-da-je-ovo-hrvatska-95516/

itd...

###########

Elem, da li je moguće da kada pregori i neka sijalica u Hrvatskoj da se za to ne okrive - Srbi !?
 
Opet požari u Dalmaciji, stižu vesti sa raznoraznih portala da su glavni krivci za to - Srbi, maltene za sve požare što ih zadesiše do sad

Čitajući komentare sa tih vesti Hr. portala, dolazi se do nekog 'zaključka' da su samo tražili olakšanje, opravdanje za 'oluju', pokolj, progonstvo i njihove 'obljetnice'
koja se svake godine obeležava...uz neke male izmene u organizaciji te veličine događaja

-------------------

npr.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/...pojila-se-u-veliku-vatrenu-frontu/989732.aspx

https://www.vecernji.hr/vijesti/pozar-dalmacija-1189754

http://direktno.hr/direkt/podmetanj...i-ne-mogu-podnijeti-da-je-ovo-hrvatska-95516/

itd...

###########

Elem, da li je moguće da kada pregori i neka sijalica u Hrvatskoj da se za to ne okrive - Srbi !?


Zato što su Srbi otpadnici.

https://sr.wikisource.org/sr/Пилипенда


[У њеко доба Пилипенда чу иза себе тутањ корака; упореди се и пође с њим Јован Кљако. Бјеше то живолазан старчић, који је прије двадесет и пет година учествовао у шибеничкој буни против владике Краљевића, кад оно хтједе да поунијати православне Далматинце, а сад Кљако, под старост, ипак превјери! Назва бога Пилипенди и додаде:

- А, јадан Пилипенда, смрзну ли се?

- Валај да хоћу да се укочањим овђе, насред пута, не бих зажалио!

- А јадан, а што ти... а што се ти не би уписао?

Пилипенда одврати:

- Валај, нећу, па сад цркао од глади! А нећете дуго ни ви сви, па да вам је цар поклонио цијело Петрово Поље!

Кљаку и друтовима му Пилипенда бјеше живи, оличени пријекор; ипак се насмија и поче извијати:

- Ама, Пилипенда, болан, оразуми се и чуј ме! Не учинисмо ни ми то од бијеса, нити мислимо остати у поганији, него... знаш... докле изимимо, докле опасемо нејач и чељад, па онда ћемо лако!

Пилипенда пљуну.

- Ја не знам хоћете ли лако и како ћете, али знам да вам образ не опра нико, ни довијека, ни докле вам буде трага!

Кљако се намршти, те ће опоро:

- Блејиш, Пилипенда, али ћеш и ти бити унијат прије Ускрса!

Пилипенда стаде и викну:

- Ја се уздам у мога српскога Риста! Ако ће ми помоћи, хвала му, ако неће и онда му хвала, јер ми је све дао, па ми све може и узети, и душу! А ти.../QUOTE]
 
Poslednja izmena:
jedan od komentara 'braće' rvata:

"Očito je da su to sve podmetnuti požari, i nije jasno da policija i min. un. poslova zajedno s Božinovićem ne poduzimaju apsolutno ništa.
Božinović sve prića na osnovu onoga što čuje od stanovnika tih zapaljenih podrućja. "

------

ovaj cro-tupan je zaključio da su svi požari podmetnuti...bistro, nema šta
 
Slična vlast slične metode vladavine .. Nas napadaju siptari (za koji dan počinje) a njih Srbi..

Не лупетај. Шиптари су већ одавно напали и уз помоћ НАТО пакта, то јест уједињеног запад, отели нам озбиљан комад наше земље, а затим уништили 130 манаситара и цркава, протерали 190 хиљада Срба са КиМ. терор албанаца траје од 1945 до 1989 без прекида. То у задњој фази. А пре тога је трајао сво време отомаске окупације наше земље на КиМ. Дакле врло конкретно.
Нема никаве основе да се повлаче никаве паралеле између Срба и хрватани по ком основу. Али баш ни по ком. Наши национализми су потпуно другачији и другачији им је корен. Наше културе су сличне само у оном делу, у ком су хрвати гусарењем покрали нашу, српску културу. Да не причам да су они имали чак три логора за клање српске деце, а да нама чак ни освета никад није пала на па,ет. Наравно да су оптерећни нама, јер је мржња према Србима једино што их стварно држи на окупу. Без непријатеља немају политику. А ми.... ми смо постојали, а сад не постојимо. Нас и онако нема.
 
Не лупетај. Шиптари су већ одавно напали и уз помоћ НАТО пакта, то јест уједињеног запад, отели нам озбиљан комад наше земље, а затим уништили 130 манаситара и цркава, протерали 190 хиљада Срба са КиМ. терор албанаца траје од 1945 до 1989 без прекида. То у задњој фази. А пре тога је трајао сво време отомаске окупације наше земље на КиМ. Дакле врло конкретно.
Нема никаве основе да се повлаче никаве паралеле између Срба и хрватани по ком основу. Али баш ни по ком. Наши национализми су потпуно другачији и другачији им је корен. Наше културе су сличне само у оном делу, у ком су хрвати гусарењем покрали нашу, српску културу. Да не причам да су они имали чак три логора за клање српске деце, а да нама чак ни освета никад није пала на па,ет. Наравно да су оптерећни нама, јер је мржња према Србима једино што их стварно држи на окупу. Без непријатеља немају политику. А ми.... ми смо постојали, а сад не постојимо. Нас и онако нема.

Ti pričas o 99 ja o 2017..25 ti počinje napad ako nisi upoznat spremi zalihe..To ti je Isto..Ne sposobne vlasti žive na tome
 
Poslednja izmena:
Једини "ЛЕК" за њихов усташоидни мозак је ДА ЗА СВЕ ПОЖАРЕ ОКРИВЕ СРБЕ - како то не капирате....... ма *ебо им пас матер... стварно су ми се више попели на главу..... проклети били ЗА СВА ВРЕМЕНА !!!

п.с. ПИТАЊЕ СВИХ ПИТАЊА ЈЕ ЗАШТО СЕ НАШЕ КРЕТЕНЧИНЕ НА ВЛАСТИ ОВИМ ПОВОДОМ НЕ ОГЛАСЕ.... ово стварно иритира и ужасно нервира све Србе - ма где били.........
 
Poslednja izmena:
Ti pričas o 99 ja o 2017..25 ti počinje napad ako nisi upoznat spremi zalihe..To ti je Isto..Ne sposobne vlasti žive na tome

Опет лупеташ. Ја причам о континуитету и преманентном злочину. И не повлачи никаву паралелу између нас и хрвата. Нити између нас и шиптара.
 
Опет лупеташ. Ја причам о континуитету и преманентном злочину. И не повлачи никаву паралелу између нас и хрвата. Нити између нас и шиптара.

Nema tu paralela izmedju naroda već vlasti koje koristi iste metode da bi držali narod u šahu
/strahu .. To su tako očigledne stvari a vi se lozite na sve ko mladi majmuni..kosovo nije vreme da se o njemu priča da je normalna vlast zamrla bi problem za neka bolja vremena .. Niti će naterati 90% siptar da žive u Srbiji niti Srbija sme bilo šta da uradi sa Nato bazom u sred Kosova.. Prema tome sve što vlast kanalisere prema vašim mozgovima ima neke druge ciljeve...
 
Poslednja izmena:
Nema tu paralela izmedju naroda već vlasti koje koristi iste metode da bi držali narod u šahu
/strahu .. To su tako očigledne stvari a vi se lozite na sve ko mladi majmuni..kosovo nije vreme da se o njemu priča da je normalna vlast zamrla bi problem.. Niti će naterati 90% siptar da žive u Srbiji niti Srbija sme bilo šta da uradi sa Nato bazom u sred Kosova.. Prema tome sve što kanalisere prema vašim mozgovima ima neke nædruge ciljeve..

Јеси ли ти са крушке пао. Мени нико, али нико према мом мозгу не моженишта да каналише. Нама су и хрвати и штипатари непријатељи далеко дуже од свих ових власти. Старији и од хрватске титславије. Дуже су нам непријатељи него што живи било ко од нас. У осталом огромне су разлике између хрватских власти и оних који управљају Србијом. Али баш огромна. Они који владају хрватском су хрвати. Прво хрвати , па све друго. Они који владају Србијом, експлицтно нису Срби. Прво нису Срби, па су све друго. Они тамо имају и своје медије. Ни један медиј у Србији није српски медиј, осим Риболова. Они имају и своју телевизију. Тако се и зове. ХРТ. Ми немамо нашу српску телевизију, па се тако и не зове. Ово овде се не зове СРПСка Радио телевизија, него РТС, Радио Телевизија Србије. Они имају и своју восјку, без обзира каква је. Тако се и зове. Зове се Хрватска Војска. Ми немамо Српску Восјку. Уместо Српске Војске, ми имамо супротно, Војску Србије. И тако даље. Дакле нема повлачњена пралела ни између влсти нити између метода владања.
 
Balkanski političari su populisti i pošto ne mogu ekonomijom da privuku dovoljno glasova moraju izmišljenim krizama, atentatima, podmetnutim požarima i prisluškivanim ambasadama da održe rejting.

Zamisli samo da se u Srbiji zaradjuje 3k evra.. Sta bi se desilo.. Sipci bi na kolenima molili da uđu u Srbiju i mi bi mogli nešto da uradimo po tom pitanju ovako je to obicna predstava za naivne.. ..
 
Јеси ли ти са крушке пао. Мени нико, али нико према мом мозгу не моженишта да каналише. Нама су и хрвати и штипатари непријатељи далеко дуже од свих ових власти. Старији и од хрватске титславије. Дуже су нам непријатељи него што живи било ко од нас. У осталом огромне су разлике између хрватских власти и оних који управљају Србијом. Али баш огромна. Они који владају хрватском су хрвати. Прво хрвати , па све друго. Они који владају Србијом, експлицтно нису Срби. Прво нису Срби, па су све друго. Они тамо имају и своје медије. Ни један медиј у Србији није српски медиј, осим Риболова. Они имају и своју телевизију. Тако се и зове. ХРТ. Ми немамо нашу српску телевизију, па се тако и не зове. Ово овде се не зове СРПСка Радио телевизија, него РТС, Радио Телевизија Србије. Они имају и своју восјку, без обзира каква је. Тако се и зове. Зове се Хрватска Војска. Ми немамо Српску Восјку. Уместо Српске Војске, ми имамо супротно, Војску Србије. И тако даље. Дакле нема повлачњена пралела ни између влсти нити између метода владања.

Vučić=Dodik=Kolinda=Bakir=Haradinaj=Gruevski= Erdogan

Ekonomski rezultati minimalni, populizam i izmišljanja maksimalni.

Svako se obraća svojim krezavcima dok oni najpametniji im odlaze i to nije njihovo glasačko telo.
 
Poslednja izmena:
Јеси ли ти са крушке пао. Мени нико, али нико према мом мозгу не моженишта да каналише. Нама су и хрвати и штипатари непријатељи далеко дуже од свих ових власти. Старији и од хрватске титславије. Дуже су нам непријатељи него што живи било ко од нас. У осталом огромне су разлике између хрватских власти и оних који управљају Србијом. Али баш огромна. Они који владају хрватском су хрвати. Прво хрвати , па све друго. Они који владају Србијом, експлицтно нису Срби. Прво нису Срби, па су све друго. Они тамо имају и своје медије. Ни један медиј у Србији није српски медиј, осим Риболова. Они имају и своју телевизију. Тако се и зове. ХРТ. Ми немамо нашу српску телевизију, па се тако и не зове. Ово овде се не зове СРПСка Радио телевизија, него РТС, Радио Телевизија Србије. Они имају и своју восјку, без обзира каква је. Тако се и зове. Зове се Хрватска Војска. Ми немамо Српску Восјку. Уместо Српске Војске, ми имамо супротно, Војску Србије. И тако даље. Дакле нема повлачњена пралела ни између влсти нити између метода владања.

Ti vidim učestvujes u svakodnevnim predstavama ove vlasti.. Sta je to nego sakrivanje iza paravana i odvalcenje pažnje od pravih problema .. To radi Hrvatska vlast svom narodu isto to radi i naša vlast..
 
Opet požari u Dalmaciji, stižu vesti sa raznoraznih portala da su glavni krivci za to - Srbi, maltene za sve požare što ih zadesiše do sad

Čitajući komentare sa tih vesti Hr. portala, dolazi se do nekog 'zaključka' da su samo tražili olakšanje, opravdanje za 'oluju', pokolj, progonstvo i njihove 'obljetnice'
koja se svake godine obeležava...uz neke male izmene u organizaciji te veličine događaja

-------------------

npr.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/...pojila-se-u-veliku-vatrenu-frontu/989732.aspx

https://www.vecernji.hr/vijesti/pozar-dalmacija-1189754

http://direktno.hr/direkt/podmetanj...i-ne-mogu-podnijeti-da-je-ovo-hrvatska-95516/

itd...

###########

Elem, da li je moguće da kada pregori i neka sijalica u Hrvatskoj da se za to ne okrive - Srbi !?

Кад се одрекнеш корена, тако креће патологија, почнеш да мрзиш те којих си се одрекао, и имаш потребу да их уништиш као сведоке твога одрицања, или конвертитства. То видимо на примеру свих бивших Срба. Зато је Хрвату ближи Мађар, или Шваба, или Ердоган, од Србина, Бањолучанина, или неког другог Босанца или Херцеговца, од кога су углавном потекли. Док је редовним Србима све равно до Брегане...
 
Зато што је већина њих српског порекла, јер су издали веру предака, и постали католици, па ту сад има два разлога. Један је да је издаја вере најтежи морални преступ, а други да сад морају да се докажу новом друштву.
На крају се све сведе на то, на религијску мржњу.
 
U 21 veku je skroz nebitno ko je katolik a ko pravoslavac na Balkanu, niko ni ne ide u crkvu i živi hrišćanski kao u srednjem veku.

Čak i ovi balkanski muslimani su skloni razvratu, alkoholu i ostalim stvarima koji su haram.

Zajedničko im je to što su im političari koje biraju jako slični i što vole ljude koji lupaju šakom o sto iako nemaju ni vojsku ni ljudstvo ni ekonomiju baš nista.
 

Back
Top