JERETICI

Jeres je različitost od...Najčešče od opšte prihvačenog stava.
Recimo:ja sam agnostik i moj stav je jeretićan -različit od svih ostalih učenja religija,ali i od ateizma.
Hrišćanin je jeretik za muslimana,hinduista takođe,a svi skupa su su za ateistu jeretici.;)
O čemu to jasno govori?
Da su naša mišljenja jeretićka?
Od kog mišljenja?
Od jedino ispravnog i istinitog?
Da li će neko to istinito mišljenje dokučiti?
Hoće,ali tek kad ljudi budu policentrično i sveprisutno mislili kao hipotetički Sveti Duh!
I sa sveznanjem uvideti pravu istinu o postojanju.
Jeres?;)

Da vidimo sta dalje sv. Ignjatije Brjancaninov kaze o jeresi (na prvoj strani sam navela njegovu definiciju jeresi):

"Jepec je грех ума.
Суштина тога греха јесте богохуљење.
Како се ради о греху ума, јерес не само што омрачава ум, него и срце заробљава окамењеношћу, убијајући га вечном смрћу.
Кроз овај грех човек се највише уподобљава палим дусима, чији је главни грех противљење Богу и хула на Бога.
Гордост је суштинска одлика палих духова; суштинска одлика јеретика такође јесте гордост, која се најочигледније пројављује кроз презрив однос и осуђивање свију који не припадају одређеној секти, непријатељство и снажну мржњу према њима. Али најзначајније пројављење гордости у јеретика и расколника састоји се у томе што они, одбацивши Богопознање и Богослужење, откривене и саопштене људима од Самога Бога, настоје да их замене самовољним, богохулним и богопротивним богопознањем и богослужењима. Онога ко је побеђен грехом јереси и раскола, ђаво не куша другим страстима и очигледним гресима. И зашто би, уосталом, ђаво кушао и борио се са оним ко је смртним грехом јереси већ убијен вечном смрћу и ко је већ доспео у стање демонско? Баш напротив, ђаво подржава јеретика и расколника у уздржању и другим спољашњим подвизима и облицима добродетељи, да би га на тај начин држао у самозадовољству и заблуди и да би том маском светости којом се покрива јеретик привукао правоверне или макар задобио од њих признање, оправдање и извесно одобравање јереси, сумњу у праву веру и равнодушност према њој."
 
Komšo, ja ne bih tako o bogu. Svaka čast bogu, a samozvanim vernicima i licemerima sve najgore.

To što si izrekao je istinsko licemjerstvo. Ako si istinski izrazio poštovanje i slavu Bogu onda ti nikad ne bi palo na pamet da poželiš nešto loše drugom čovjeku, drugom stvorenju, bez obzira da li je to stvorenje vjernik, vjernik drugačije vjere, ateista, agnostik ili... licemjer.

To je upravo skrnavljenje božanskih principa.
 
To što si izrekao je istinsko licemjerstvo. Ako si istinski izrazio poštovanje i slavu Bogu onda ti nikad ne bi palo na pamet da poželiš nešto loše drugom čovjeku, drugom stvorenju, bez obzira da li je to stvorenje vjernik, vjernik drugačije vjere, ateista, agnostik ili... licemjer.

To je upravo skrnavljenje božanskih principa.

Ja mogu da kažem šta god hoću. Tvoj komentar je trebalo da bude upućen ovom istraživaču ko zna čega. On vadi crno ispod nokata svim ljudima za koje ukapira da nisu hrišćani, a na ovom forumu ih progoni kroz iglene uši. Mene zanima prirodni zakon, a on kaže kako ko prema tebi tako i ti prema njemu. I nema dalje.

Skrnavljenje božjih principa je upravo ono što ti činiš.
 
Ne odvajam ja njega i tebe, kao niti sebe ako činim licemjerstvo... samo kažem ono što se treba reći. Nisam sudija, samo vidim i ukazujem na ponašanje. Poenta toga je da se zamislimo, pogledamo se licem u lice u ogledalu i načinimo korake izvan grešaka koje činimo u našu istinsku božansku prirodu.

- - - - - - - - - -

Otud, ja nemam misli u kojima ti želim išta loše, naprotiv. :)
 
Šta god da mi želiš to je tvoja stvar; mene uopšte ne pogađa. Šta ti imaš da želiš bilo šta nekome koga nikada nisi sreo? Totalno besmisleno. Otud mi nisu jasni ovakvi polupismeni verski provokatori, koji ordiniraju ovde.

Ne moram da te ikad sretnem u 'svijetu', ali ti ne želim loše bez obzira na to. A o sretanju... mi smo se već sreli, prvog momenta kada smo postali svjesni da postojimo kao neko ko piše ove komentare, naša enrgetska polja su se 'srela'. Na eteričnom nivou ne postoji udaljenost, svi smo u jednom centru. On nas i spaja i razdvaja, po našoj želji. Očito da namjera naše duše nije da se sretnemo u fizičkoj realnosti, i ne treba. Toliko je koliko je, sasvim dovoljno. Na zemlji trenutno postoje milioni, bilioni ljudi za koje nikad ni čuo nisam, a ipak su mi bližnji, sa njima dijelim ovu zemlju. Postoje mnoštvo onih koji su prošli pored mene a da im ni siluete nisam zapazio. A eto, ti i ja se susrećemo, duh sa duhom, sad i ovdje, svakom pomisli na tebe ja sam s tobom, trenutno sam ti najbliži, dok ovo čitaš i fokusiraš se na moje riječi ja sam ti najbliži, bližnjeg od mene nemaš. :)

Nije li to pravo pravcato čudo? :) :) :)

Zato mi je važno da te potsjetim na apsolutne istine i principe kojima možeš vratiti svoju pažnju na put svoje duše a s tim da potsjetim i sebe. Razum nećeš izgubiti, ne brini, ne treba da se braniš. Da li ćeš me čuti... to nije do mene. Dakle, ovdje se radi o principu ogledala... ono što ne voliš kod drugog ni sam ne čini. Ono što te nervira kod drugih ne voliš u sebi.
 
Komšo, ja ne bih tako o bogu. Svaka čast bogu, a samozvanim vernicima i licemerima sve najgore.

Ne bih ja njemu svaku čast...Neke stvari je uredio sačuvaj bože...Kao da se mala deca igrala...Ili je on još bio mali...
Možda mi prebaciš:ko si ti da kritikuješ svemoćnog Boga...
Ne vidim u tom problem,osim sujete svemoćnog bića,koje to i ne može biti ,jer je sujeta reaktivna usled sopstvene nesigurnosti...
Bog,ako ga ima,sasvim sigurno nema ništa protiv objektivne kritike...Čak,svemudrost ga upućuje na uvažavanje...
S druge strane ,ista ga i negira racionaln,tako da može postojati samo u našim iracionalnim mislima.
 
Ja bih. Veliko je stvarstvo u pitanju. Nešto što je nespoznatljivo. Za mene bog nije "on", jer nije muškarac. Ako misliš na "zlog Demijurga", stvoritelja ovakvog zlog sveta, ima smisla, no i dalje nadbiće ostaje nespoznatljivo...

Bog je nespoznatljiv, tačno, ali se Bog može znati.
Bog se može znati samo kad si Bog.
Kad si to Bog?
Bog si kad su ti i volja i pažnja usmjerene na sebe-apsolut, postojanje.
Tada nema posrednika u spoznajama (nema Uma), nema saznanja (jer nisi odvojen od da bio se spojio sa da bi došao do znanja) . Saznanje je čin spajanja sa znanjem koje do tad nisi imao, koje ti do tad nije pripadalo i koje ne stičeš već preuzimaš. Saznanje je intuicija. Duh se povezuje sa drugim duhom i tako intuitivno saznaje sadržaj duha s kojim se spaja. Saznanje je direktan spoj dva duha pri čemu se znanje iz jednog preuzima kao cjelina drugim. Dio cjelovitog znanja koje je postojeće u jednom duhu biva klonirano kao zaokružena cjelina a identičan klone te zaokružene cjeline se predaje saznajućem duhu. Um se pri tom zaobilazi, nije posrednik razmjene.

Kad su ti volja i pažnja usmjereni u sebe-apsolut, pri tom samo jedan duh tad postoji i sobom potvrđuje tvoje postojanje kao ono-što-jeste. To je Svijest ili 'Sveti duh'.
Tada svjesnost ne postoji, isključena je Sviješću. To je zato što se ne radi o spoju dva duha niti se radi o prenošenju informacija iz jednog u drugi, već o premiještanju centra iz projekcije u bit, u ono-što-jeste.

Ne postoji nikakvo nadbiće. Bog je jedino Biće, drugih bića nema. Sve ostalo su stvorenja koja Bog stvara za sebe i s kojima se Biće tad poistovjećuje ne videći pri tom da značenje bića u tom stvorenju dolazi upravo od njega, od njegovog prisustva. Bez prisustva volje i pažnje tog jedinog Bića u stvorenju nema stvorenja. Bog je kreator svih stvorenja, pa i samog Demiurga. Bog j kreator svih stvorenja ali Bog nije prisutan u stvorenjima. Apsolut jeste. Apsolut je i Bog i stvorenje. Bog je kad su mu i volja i pažnja usmjereni na sebe-apsolut. Tada nema svjesnosti o manifestacijama, o sebi-stvorenjeima. Demiurg tad nije aktivan.

Pojam Demiurg je dat kreatoru fizičkog svijeta. Fizički svijet nije zao. Stoga nema nikakve zle namjere u umu Demiurga. Zlo, kao i dobro su u našem razumu te ako za Demiurga, smatraš 'zlog kreatora', to samo može biti proizvod tvog nesvjesnog razuma koji za tebe stvara doživljaj realnosti (ne i fizički svijet) a na bazi odstupanja od božanskog ideala. Takav 'Zao Demiurg' je kreirani entitet 'u tvojoj glavi' načinjen od potencijalnih mogućnosti koje nisu u skladu sa idealom koji Bog jeste. Kao takav 'Zao Demiurg' postoji jedino u razumu, u podsvjesnom razumu svake jedinke. 'Zao Demiurg' stoga predstavlja vladara iz sjenke (nesvjesno), koji stvara mogućnosti na račun odvajanja i odstupanja od potencionalnog ideala, od naše božanske prirode. Međutim, Demiurg kao kreator fiičkog svijeta nema veze sa tvojom predstavom 'Zla'. Demiurg-kreator fizičkog svemira je stoga dio nas samih, Boga u ispoljavanju. MI težimo prosvjetljenju nesvjesnog konteksta našeg razuma pri čemu stičemo moć svjesnog izbora a kreator 'zla' u nama s tim gubi moć nad našom realnošću. Zlo postoji samo kao suprotnost dobru. Cilj svakog stvorenja je da prevaziđe polarizaciju i da sve što doživljava doživljava onakvim kakvo jeste; ni dobro ni zlo.
 
Ne postoje jeretici. Ukinuti su negde u XVI a negde u XVII veku, kad je katolička crkva priznala postojanje protestanata. A i bila je politička kategorija, kao "strani plaćenici i domaći izdajnici" kod nas 90-tih. Tema je besmislena.
 
Šta je jeretik?
Jeretik (gr.) je onaj koji odstupa od pravog učenja (naročito verskog), krivoverac, otpadnik.

POSTOJI I UVEK CE POSTOJATI

Ne postoji "pravo učenje", kao što ne postoji i "nepravo učenje". Nema veze šta znači reč sama po sebi, jeretici ne postoje od XVI ili XVII veka. To je pre toga bila politička kategorija, odnosno pokušaj da neko nekoga etiketira.

Čemu galama, odnosno "Caps Lock" slova? Ko se dere? Onaj ko nije u pravu. Ojha. Ende.
 
JSvedoci se drze Biblije ko se ne drzi Bozje reci Biblije je jeretik.

Nije tacno da se drzite Bozije reci, evo ti Dokaz:
U Delima Apostolskim u glavi 8, fizicki ne postoji stih 37,a ti tvrdis da je prevodjen iz originala.
Sada ces videti sta je original:

The Hebraic-Roots Version
Scriptures
Revised Edition
Containing
The Tanak
and
Ketuvim Netzarim
An Original Translation Made Directly from
Ancient Hebrew and Aramaic Sources

37 And Philip said, If you believe with all your heart, you may. And he answered and
said, I believe that Yeshua the Messiah, is the Son of Eloah.

Znaci ovo je originalan tekst prevodjen sa drevnog Jevrejskog jezika uz dodatak Aramejskih isvora i da te podsetim da je Isusov maternji jezik bio Aramejski.

Kao sto se vidi u originalu, postoji stoh 37, gde je Filip priznao da je Isus-Yeshua, sin od Eloaha, Boga Oca.

Kao sto si sama napisala, posto se Bruklin ne drzi originalnog teksta, lako je doci do zakljucka da su jeretici, :)
 
Nije tacno da se drzite Bozije reci, evo ti Dokaz: ...

Nema to veze sa izjavama ko sta ovde ili bilo gde kaze.

Izmedju eventualno postojecih Gospodara i njihovih satelita trenutno ili postoje ili ne postoje ugovori (zaveti),

te dakle ili postoje ili ne postoje zastitnicka dejstva na vojnim i svim drugim poljima!

Nisu "Bogovi" pisci bukvara!
Nego prirodni ili drustveni delatnici sila!
 
Poslednja izmena:

Back
Top