SPAZAM???

Jarcujak

Početnik
Poruka
13
Gde i kako se najbolje obavestiti o spazmu (mislim na web) i lecenje. Doktor mog detete mi je nakon povrsnog pregleda od 2 minuta (zbog velike guzve i pred kraj radnog vremena) rekao da mi dete ima spazam.Normalno nije imao vremena za nas. O spazmu znam kao i svaki gradjanin , povrsno.Dok ne stignu ostale analize molim Vas uputite me, ili ako imate neko iskustvo o tome odgovorite, jer sigurno i drugima Vase iskustvo moze pomoci. Hvala
 
predpostavljam da se radi o spazmu na plucima.....moze biti uzrokovan astmom, hronicnim bronhitisom, alergijom itd. Postoji veliki broj odlicnih lekova i terapija. Pojava je veoma rasprostranjena, i ne bi trebalo da imate previse razloga za brigu, sto naravno ne iskljucuje redovne kontrole, i naravno, terapije.
Toliko na osnovu to malo podataka. U svakom slucaju, glavu gore!!!!! Bice sve OK
 
dr:
Spazam cega? Pretpostavljam da mislite na pluca ali spazam moze biti i misica...
http://www.yumama.com/zdravlje/alergije/strana.php?s=alergijska_astma
Sve ovo uzmite s razervom jer ste trazili samo objasnjenje pojma spazam a dali malo informacija vezano za problem kod deteta.
Sustina je , spazam znaci grc , a uzroci mogu biti razliciti.

Da mislim na spazam pluca. Kada se kaze spazam ili astma to po meni podrazumeva gusenje, tesko disanje itd. itd. Moje dete kaslje suvo, ne skripi, ( ja ne cujem) nema slajma, nema temperaturu, preko dana se zakaslje ali nocu (spava u sobi koja se ne greje) to traje malo duze i onda se smiri i lepo spava.Od terapije je dobilo samo spalmotil, reakcije je bila deset puta jace i teze kasljanje i iskasljavanje na silu providne sluzi sa malim mehuricima. Tako da smo prekunili sa terapijama( dok ne stugnu rezultati daljih ispitivanja: bris iz nosa i grla). Sto se preporucene inhalacije tice, smatram da je treba koristiti u tezim slucajevima. Hvala Vam sto ste nasli malo vremena za moj problem. Ako imate vremena molim Vas recite mi koja sve ispitivanja da uradimo da bi moglo sa sigurnoscu da se kaze da moje dete ima spazam pluca ili nema.
 
Jarcujak:
koja sve ispitivanja da uradimo da bi moglo sa sigurnoscu da se kaze da moje dete ima spazam pluca ili nema.

Mislite na bronhospazam ?
Koliko dete ima godina ? ( pitam, jer ako ima manje od 3, dijagnoza se drugacije postavlja )

Dijagnoza astme se postavlja na osnovu: anamneze ( karakteristicne tegobe koje dete ima, kada se one javljaju i sl. ), fizikalnog pregleda ( pregled lekara -> najvaznija auskultacija pluca ), funkcijskog ispitivanja pluca (spirometrijska ispitivanja, bronhodilatacijski test ), ispitivanje kozne osetljivosti na inhalacione alergene, odredjivanje koncentracija IgE u serumu, Rtg pregled, povoljan efekat bronhodilatatora i kortikosteroida, ponekad ( ako je neophodno ) ispitivanje bronhijalne reaktivnosti,..
To su sva moguca ispitivanja ( kojih sam mogla da se setim ).
Sacekajte sve analize i ispitivanja ( ona koja su potrebna ) i zatrazite detaljnije objasnjenje od Vaseg lekara.

Sve najbolje
 
pikax:
Mislite na bronhospazam ?
Koliko dete ima godina ? ( pitam, jer ako ima manje od 3, dijagnoza se drugacije postavlja )

Dijagnoza astme se postavlja na osnovu: anamneze ( karakteristicne tegobe koje dete ima, kada se one javljaju i sl. ), fizikalnog pregleda ( pregled lekara -> najvaznija auskultacija pluca ), funkcijskog ispitivanja pluca (spirometrijska ispitivanja, bronhodilatacijski test ), ispitivanje kozne osetljivosti na inhalacione alergene, odredjivanje koncentracija IgE u serumu, Rtg pregled, povoljan efekat bronhodilatatora i kortikosteroida, ponekad ( ako je neophodno ) ispitivanje bronhijalne reaktivnosti,..
To su sva moguca ispitivanja ( kojih sam mogla da se setim ).
Sacekajte sve analize i ispitivanja ( ona koja su potrebna ) i zatrazite detaljnije objasnjenje od Vaseg lekara.

Sve najbolje

Devojcica, 8 ipo godina, sada kada razmisljam o ranijem periodu, ne mogu tacno da kazem od kada su pocele ovakve tegobe, obicno ne obracam puno paznju, prehladi se primi datu terapiju i sva prodje. Ne mogu da odredim vreme , nekad leti, ili zimi, obicno kad budu prvi mrazevi. Curi nos, crveno grlo, praceno kasljem, kao i ove godine, nikad ama bas nikad do sada nije bilo takvog kaslja da nema vazduha, ili da tesko dise. S duznim postovanjem , ali i da promenim doktora, dijagnoza je vec upisana u karton. Guzve su tako velike kod doktora, da oni imaju vremena svakom detetu da posvete maksimum 5 minuta. Da li treba promeniti Doktora ili nastaviti kod istog iako sam jako nezadovoljna i nemam poverenje u istog.
Hvala na vremenu!
 
Jarcujak:
Devojcica, 8 ipo godina, sada kada razmisljam o ranijem periodu, ne mogu tacno da kazem od kada su pocele ovakve tegobe, obicno ne obracam puno paznju, prehladi se primi datu terapiju i sva prodje. Ne mogu da odredim vreme , nekad leti, ili zimi, obicno kad budu prvi mrazevi. Curi nos, crveno grlo, praceno kasljem, kao i ove godine, nikad ama bas nikad do sada nije bilo takvog kaslja da nema vazduha, ili da tesko dise. S duznim postovanjem , ali i da promenim doktora, dijagnoza je vec upisana u karton. Guzve su tako velike kod doktora, da oni imaju vremena svakom detetu da posvete maksimum 5 minuta. Da li treba promeniti Doktora ili nastaviti kod istog iako sam jako nezadovoljna i nemam poverenje u istog.
Hvala na vremenu!

Znate kako, sigurno nije upisana konacna dijagnoza u karton, vec samo uputna. Nemojte Vi time da se opterecujete. Ipak sacekajte rezultate svih analiza i postupaka i ne brinite -> bice mnogo jasnije o cemu se zapravo radi. Jednostavno, postoje odredjene procedure koje se rade i za koje je potrebno odredjeno vreme da bi se uradile.

Razumem da ste uznemireni, ali u ovom slucaju, neciju strucnost ne bi trebalo da procenjujemo ni ja , a ni Vi .

Na kraju krajeva, ako niste zadovoljni tretmanom koji dobijate -> promenite lekara.

Pozdravljam i Vas i Vasu devojcicu. :)
 

Back
Top