staljin vs hitler danas ?

kada bi se ta dvojica sukobila danas , sa danasnjom tehnologijom tko bi po vama odnio pobjedu ? njemacka organiziranost ili ruska spremnost da ne stedi svoje vojnike ?

a kad je to hitler stedeo nemce? izginuli kao komarci tokom oprasivanja.

s obzirom na cia propagandu, necemo nikad znati istinu koliko je ljudi ubijeno,
ali svakako treba reci da totalitarizam postoji i danas u evropi i americi (masovno spijuniranje, gvantanamo, 5 tajnih zatvora u americi za politicke zatvorenike, militarizacija policije, itd).
takodje treba podsetiti da su ameri samo embargom ubili 750 000 dece u iraku dok je sadam bio na vlasti, belgijanci su ubili 10 miliona ljudi u Kongu, a gde je cela Afrika.
dakle, o kolonijalnim zlocinima ne znamo nista, sve se krije.

inace, verujem da bi staljin pobedio hitlera, i ranije i danas, rusija je jaca od nemacke.
 
Rezultat bi bio isti, besomučno žrtvovanje Nemaca i Rusa, dok se u Londonu naslađuju.

Управо тако, и во е поента. Из целог тог сукоба, англосаксонци, а пре свега Америка, су највише добили, а Руси и Немци највише изгубили. Немци одмах након рата, а Руси мало касније. Али јбг, и једни и други су хтели да стварају своје империје, Стаљин комунистичку, а Хитлер ,,аријевску". Хитлер је био опседнут животним простором, сматрао је да сваки народ и раса морају да отимају животни простор и тако је до сукоба дошло. Питање је да ли се тај сукоб могао избећи, ја мислим да није.
 
Nemci su najbolji vojnici i tu nema spora, to je zato što su poslušni

И дисциплиновани, и педантни. Немци су, иначе, народ коме не одговара демократија. Ево, у демократији данас они изумиру а Немачка постаје исламска република. Немцима одговара диктатура, један режим какав је нацистички. Можда ово што сам сада рекао није политички коректно, али национал-социјализам је неодвојиви део немачког идентитета, можда једина идеологија која је успела да изврши потпуну хомогенизацију и уједињење немачке нације. За време тог периода историје (од 33-ће до 41-ве), Немци су доживели велики процват, уметнички, индустријски, технолошки, итд. Били су велика сила која је покорила скоро целу Европу, а да су победили Русе, можда би покорили и велики део света.

Наравно, ја овим не хвалим нацизам (далеко било), нацизам је велико зло и веома опасна и деструктивна идеологија, само напомињм оно што су историјске чињенице. Наравно, због суманутих идеја, Немци су на крају и пропали. Тако је, на крају, пролазила свака империја у историји.
 

Back
Top