Debitna kartica za 16 godina?

Hvala buraz realno mnogo mi znaci sto me nisi sprdao kao drugi ako nisam lepo formirao recenicu...

Meni ova ponuda (link sto si dao) deluje OK, ne vidim neke skrivene fore, mada, treba pogledati pazljivo ugovor kada odes da potpises.
Imas i Intesa Internet karticu, isto tipa "prepaid" (uplatis sredstva na nju, sa tim sredstvima kupujes na net-u, i ne mozes ici u minus).

Ono sto je bitno da znas, jeste da postoje debitne i kreditne kartice.
Debitna je, na primer, Maestro, a kreditne su MasterCard i VISA. E, sad, nemoj da te to "kreditna" prevari, pa da pomislis da je to vezano za neki kredit, neke kamate, i neke druge zayebancije.
Kreditna kartica znaci da onaj kome placas uslugu kreditnom karticom, moze (uz tvoj pristanak) da te zaduzi, tj. da sredstva sa tvoje kartice deponuje na njegov racun (recimo, kada iznajmljujes kola, rent-a-car agencije te zaduze za neku cifru, iako ti neces prakticno ni videti da ti je novac skinut sa racuna - ali nikada ne moze niko da te zaduzi vise nego sto imas kesh-a).

Ono sto ti ja savetujem, jeste, da uvek uzimas prepaid kreditne kartice za placanje na net-u, sa kojima ne moze u minus, i da na njima nikad ne drzis puno para. Ja, recimo, nikada nemam vise od 200 evra, i ako mi se neko docepa kartice, moze da me pokrade za to sto imam na njoj, ne moze u minus, ne moze da me zaduzi.
 

Back
Top