Doručak

IMG_20171213_105155.jpg


- - - - - - - - - -

homemade pita sa sjeničkim sirom i španatom :ok:
 
I nista to ne ide u hrono:lol:
e?
ša, bre, ne ide.. osim kaymaka? može simbolično leba 1 dnevno.. i to hrono ili nešto nebitno da nije beli.. s tim šo nemam ni ručak, tek večeru, ribu neku verovatno bez leba i salatu.. znači to šo neću da stignem da jedem, a nisam ni gladan, boli me uvo.. sad treba da jedem i kad mi se ne jede..pa ne mogu....
ima kad opalim ručak...al neki dan kad pijem kafu moram da pijem sa nešto mleka..ne svakog dana ..ne pijem kafu svakodnevno..voće ništa, šećer ništa. ne jedem ni votje, ionako mi se ništa ne sviđa ( :
 
Poslednja izmena:
Meni je dorucak uvek u 17h...pa dorucak spojim sa ruckom i vecerom i to je to...
Ali, ako bas govorimo o dorucku, volim przena jaja, slaninu, sunku, sir i majonez!
 
Ja doručkujem dva puta :D Prvi doručak mi je iz blendera (voće i povrće, orašasti plodovi, čia i limunov sok); drugi doručak mi je posle dva sata od prvog - dva, tri parčeta raženog hleba premazana kikiriki puterom ili humusom (zimi sa ajvarom), sa ličkim dimljenim sirom, tofuom ili nekom salatom....
 
Tako je nabolje,cim ustanes najkasnije pola sata dobar obrok,tad covek nije ni gladan pa malo pojede,do 12 drugi put i kasnije kad stignes zavrsis s jelom pre vecere za taj dan
 
Mene je probadao zeludac od sojinih pahuljica, isto premia cini mi se, kad sam probala. Probaj na meru da uzmes. Izmiksaj ovas, raz, heljdu, golicu, suncokret, suvo grozdje itd. Ja i to kuvam u vodi. Mleko i jogurt sa tim ne podnosim. Pospes cimet, djumbir, muskatni orascic. Bas ukusan dorucak.

ovas i raz je ista biljka
 
Ljudi često dovode u pitanje kakav doručak treba da bude.

Neki se zalažu da bude što obilniji, jer je to prvi obrok u danu, sigurno će se potrošiti, a i prošlo je minimum 8 sati od kad smo poslednji put jeli, ako ne i više.

Drugi su opet za varijantu musli, voće, jogurt.

Ja više volim ovu prvu opciju i nekako mi je logičnija, ali obzirom da sam sebi postavila restrikcije da bih skinula 4-5 kila koji mi smetaju, onda sam prešla na musli i voćke... A inače čim otvorim oči, glava mi je u frižideru. Navika. :hahaha:

Šta vi mislite? Šta vi jedete ujutru?

Najcesce nista, doruckujem samo kad moram, a to bude neko testo - pecivo iz pekare, burek i sl. Ujutru posrcem domaci vocni kompot ili cugnem neki sok, ili caj, ili jogurt.
 
ja i zadnje vreme pravim doručak sa ovsenim pahuljicama

ne kupujem gotove smeše nego pravim sam

recimo sa ovsenim pahuljicama, mleko i med, dodam jednu bananu, ili kašiku kakaa, ili mlevenih oraha

ili kiselo mleko i smrzute višnje :D
 

Back
Top