Sputnjik" o razlogu povlačenja osoblja srpske ambasade: Makedonija predlagač ULASKA K

Alter_Ego_

Stara legenda
Poruka
76.358
Sputnjik" o razlogu povlačenja osoblja srpske ambasade: Makedonija predlagač ULASKA KOSOVA U UNESKO

Vlada Makedonije pripremila je predlog za podršku učlanjenja Kosova u Unesko i to je jedan od razloga što je Ministarstvo inostranih poslova Srbije povuklo osoblje ambasade iz Skoplja na hitne konsultacije u Beograd, piše "Sputnjik".


Foto: Sobranie.mk / RAS Srbija

Makedonski parlament "Sputnjik" se za ovu vest poziva na dobro obaveštene izvore, a ranije danas makedonska agencija "Makfaks" takođe je prenela da se povljačenje osoblja ambasade Srbije u Skoplju na konsultacinje u Beograd povezuje se sa odnosom Makedonije u vezi prijema Kosova u Unesko.

Makedonska agencija, pozivajući se na neimenovane izvore, navodi da je zvanični Beograd imao informacije da će Makedonija biti predlagač za glasanje za ulazak Kosova u Unesko, odnosno da će to predložiti kao tačku dnevnog reda.

"NE RADI SE O MALOJ STVARI" Brnabić sa Vučićem i Dačićem o povlačenju osoblja ambasade Srbije u Makedoniji
- Razlog za povlačenje zvanično ne saopštavaju ni makedonska, ni srpska strana, ali kao što saznaje "Makfaks", povezuje se s glasanjem za Kosovo u Unesku i pretnjama šefa srpske diplomatije Ivice Dačića da će uzvratiti na eventualnu podršku Makedonije Kosovu, pa i da će preispitati priznavanje ustavnog imena zemlje - navela je ta privatna makedondska agencija.

HITNE KONSULTACIJE Svi zaposleni u ambasadi Srbije u Skoplju povučeni u Beograd
Brnabić: Ne radi se o maloj stvari

Da se ne radi o "maloj stvari" izjavila je danas premijerka Srbije Ana Brnbabić. Ona je na pres konferenciji rekla da je o odluci da bude povučeno osoblje ambasade Srbije u Makedoniji razgovarala sa ministrom spoljnih poslova Ivicom Dačićem i predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem.

- Imala sam jutros sastanak sa Dačićem i konsultacije sa predsednikom Srbije, jer se ne radi o maloj stvari - rekla je Ana Brnabić novinarima u Beogradu, dodajući da se zvaničan stav očekuje oko podneva.

Ministarstvo spoljnih poslova Makedonije još nema zvaničnu informaciju iz Beograda zbog čega je Srbija povukla diplomate i zaposlene iz ambasade u Skoplju.

U tom ministarstvu su jutros rekli državnoj agencijiu MIA da uspostavljaju komunikacije sa srpskim ministarstvom radi utvrdjivanja činjenica za taj postupak.

Očekuje se da srpsko Ministarstvo spoljnih poslova oko podneva da zvanično objašnjenje.

U makedonskom Ministarstvu spoljnih poslova rečeno je da, saglasno relevantnim odredbama Bečke konvencije, odgovarajuće institucije preuzimaju mere zaštite i bezbednosti ambasade Srbije u Skoplju.

Srpska ambasada je obavestila makedonsko Ministarstvo da će osoblje biti povučeno na konsultacije u Beograd, uz molbu da makedonske vlasti pojačaju bezbednost ambasade u Skoplju.
Tweet ...

http://www.blic.rs/vesti/politika/s...-ambasade-makedonija-predlagac-ulaska/6re9nhj


Ууу...а ми мислили ко зна шта је у питању.
 
Све у свему, и даље ништа не знамо а Вучић неће да нам каже.

- - - - - - - - - -

Ne verujem da je to pravi razlog, mislim da je priča o tome da Makedonija planira da predloži lažnu državu "Kosovo" za članstvo u UNESKO običan spin. Nešto je drugo tu upitanju.

Мислиш да је прави разлог ипак то што су руски шпијуни боравили у нашој амбасади и одатле деловали?
 
Ne verujem da je to pravi razlog, mislim da je priča o tome da Makedonija planira da predloži lažnu državu "Kosovo" za članstvo u UNESKO običan spin. Nešto je drugo tu upitanju.

И ја исто мислим - јер да је у питању УНЕСКО - то би одмах и урадили и објавили..... нешто ту смрдуцка........
 
И ја исто мислим - јер да је у питању УНЕСКО - то би одмах и урадили и објавили..... нешто ту смрдуцка........

Уфаћени на делу са спуштеним гаћама, па морају да праве скандал, ал' да се не зна о чему се ради.
 
Све у свему, и даље ништа не знамо а Вучић неће да нам каже.

- - - - - - - - - -



Мислиш да је прави разлог ипак то што су руски шпијуни боравили у нашој амбасади и одатле деловали?

Pogledaj kroz prozor, vatrogasci te prate.
 
Уфаћени на делу са спуштеним гаћама, па морају да праве скандал, ал' да се не зна о чему се ради.
Ma mora de je bila neka teska frka, a sada Vucic kaze:


Predsednik Srbije Aleksandar Vučić naveo je da su diplomate povuče zbog dobijenih dokaza o "veoma ofanzivnom delovanju protiv organa i institucija Srbije".


Deluju protiv srpskih "organa":zcepanje:
 
Председник UNESCO-а је Бугаркиња,Ирина Бокова.

bice da je ovo kljucna informacija....nego, dokle god diletant Vucic bude podrzavao i cutao o avetinjskim rezimima, CRNOGORSKOM, MAKEDONSKOM I SIPTARSKOM, DOTLE CEMO BITI PLJUVANI, PONIZAVANI I OBESPRAVLJENI....ali bice da je to zato sto je on - PAMETAN....
 
Прави разлог је подела Македоније.
Прво је изјавио Самсоненко који је власник Вардара а је део руске службе да напушта Вардар што у суштини значи да Русија напушта Македонију.недељу дана касније и Србија напушта Македонију.
Ваша власт има информације о последној фази распада Македоније и цртања граница под патронатом Америке у које нема нигде Србије.
Дакле дели се део Македоније који је Србија добила у балканским ратовима.
Руси и Срби су мислили да код нас Македонаца има материјала да сачувамо државу,али изгледа да од тога нема ништа,па Руси и Срби само одговарају на реалност која је сада и која се псрема.
Ово пишем највише због Македонаца да можда и схвате у каквом смо стању у овом тренутку.
Ми смо готови ,напуштају нас и нама два једина пријатеља Србија и Русија.
Ако не предузмемо нешто најхитније и бар покушамо да вратимо своју државу готово је.
 
Прави разлог је подела Македоније.
Прво је изјавио Самсоненко који је власник Вардара а је део руске службе да напушта Вардар што у суштини значи да Русија напушта Македонију.недељу дана касније и Србија напушта Македонију.
Ваша власт има информације о последној фази распада Македоније и цртања граница под патронатом Америке у које нема нигде Србије.
Дакле дели се део Македоније који је Србија добила у балканским ратовима.
Руси и Срби су мислили да код нас Македонаца има материјала да сачувамо државу,али изгледа да од тога нема ништа,па Руси и Срби само одговарају на реалност која је сада и која се псрема.
Ово пишем највише због Македонаца да можда и схвате у каквом смо стању у овом тренутку.
Ми смо готови ,напуштају нас и нама два једина пријатеља Србија и Русија.
Ако не предузмемо нешто најхитније и бар покушамо да вратимо своју државу готово је.



Ma zajebi stvar. Ko s đavolom tikve sad šiptari mu se o glavu razbijaju.
 
Прави разлог је подела Македоније.
Прво је изјавио Самсоненко који је власник Вардара а је део руске службе да напушта Вардар што у суштини значи да Русија напушта Македонију.недељу дана касније и Србија напушта Македонију.
Ваша власт има информације о последној фази распада Македоније и цртања граница под патронатом Америке у које нема нигде Србије.
Дакле дели се део Македоније који је Србија добила у балканским ратовима.
Руси и Срби су мислили да код нас Македонаца има материјала да сачувамо државу,али изгледа да од тога нема ништа,па Руси и Срби само одговарају на реалност која је сада и која се псрема.
Ово пишем највише због Македонаца да можда и схвате у каквом смо стању у овом тренутку.
Ми смо готови ,напуштају нас и нама два једина пријатеља Србија и Русија.
Ако не предузмемо нешто најхитније и бар покушамо да вратимо своју државу готово је.

Не брини се,ваш најбољи пријатељ Бугарска увек ће бити уз вас.
 

Back
Top