Niko te ne može zeznuti kao...

GiovannaD

Primećen član
Poruka
940
...kao vlastita porodica. Ljudi moji, počev od moje najuže, o široj da ne pričam, ima toliko slučajeva gde su me zeznuli ovako ili onako. Imam utisak da se većina porodica danas udaljila i da su odnosi bili mnogo prisniji pre. Kakva je situacija kod vas? Ja sa pola familije ne razgovaram, a pokušavala sam X puta da uspostavim odnose, al ne može kad to hoće samo jedna strana.

Npr, moja ujna ceo život ima fazon da priča kako treba da se družimo, kako smo njene ćerke i ja sestre, kako je greota. Mi ih zvali kod nas, a oni nas nikad. Svaki put je "da dođemo mi kod vas". I stalno folirancije tog tipa. A moja majka pozove svog brata, sa istom nadom da obnovi odnose, on joj ne prepoznaje glas, a u 20tim se družili non stop, imali isto društvo, išli na letovanja isl.
 
Ne govorim samo o druženju, nego i o bliskosti, bivanju tu jednih za druge. Mislim, i druženja je, čini mi se, bilo pre više, makar među mlađima. Ja, evo već godinama govorim bratu koji svako malo dolazi da se zeza u Beograd da mi se javi da se vidimo i ni jednom se ne javi, nego kao, što ja ne dođem kod njega.
 
Imam utisak da se većina porodica danas udaljila i da su odnosi bili mnogo prisniji pre. Kakva je situacija kod vas? Ja sa pola familije ne razgovaram, a pokušavala sam X puta da uspostavim odnose, al ne može kad to hoće samo jedna strana.

Situacija sto se tice udaljenosti je ista. Imam 2 tetke u Inostranstvo, samo se cujem sa jednom i njenim cerkama, sa ovom drugom se i ne cujem niti sa njenom porodicom. A imam i familiju na 20 km od mene, nit ko dolazi kod mene niti se javlja, niti ja idem niti se javljam.

Npr, moja ujna ceo život ima fazon da priča kako treba da se družimo, kako smo njene ćerke i ja sestre, kako je greota.

I meni to pricaju stalno, dok nisam prso jedan dan i reko, necu da se javljam iz principa, kad se meni ne javlja niko necu ni ja i boli me uvo. :)

A ti sto njoj nisi rekla, da to kaze svojim cerkama? Nego svi oni teraju drugog da nacini prvi korak, lakse je da se ponizavaju tudja deca i ova moja familija je takva.



Mi ih zvali kod nas, a oni nas nikad. Svaki put je "da dođemo mi kod vas". I stalno folirancije tog tipa. A moja majka pozove svog brata, sa istom nadom da obnovi odnose, on joj ne prepoznaje glas, a u 20tim se družili non stop, imali isto društvo, išli na letovanja isl.

Nemoj vise ni da ih zovete. Katastrofa je danasnje vreme, jesi u pravu da nije vise to kao pre.

Iskreno da ti kazem, i nemam neku zelju da budem mnogo blizak sa njima, s obzirom da su takvi kakvi su, nek gleda svako svoj zivot i kraj price.
 
Poslednja izmena:
Situacija sto se tice udaljenosti je ista. Imam 2 tetke u Inostranstvo, samo se cujem sa jednom i njenim cerkama, sa ovom drugom se i ne cujem niti sa njenom porodicom. A imam i familiju na 20 km od mene, nit ko dolazi kod mene niti se javlja, niti ja idem niti se javljam.



I meni to pricaju stalno, dok nisam prso jedan dan i reko, necu da se javljam iz principa, kad se meni ne javlja niko necu ni ja i boli me uvo. :)

A ti sto njoj nisi rekla, da to kaze svojim cerkama? Nego svi oni teraju drugog da nacini prvi korak, lakse je da se ponizavaju tudja deca i ova moja familija je takva.




Nemoj vise ni da ih zovete. Katastrofa je danasnje vreme, jesi u pravu da nije vise to kao pre.

Iskreno da ti kazem, i nemam neku zelju da budem mnogo blizak sa njima, s obzirom da su takvi kakvi su, nek gleda svako svoj zivot i kraj price.

Ma nismo im rekli direktno, da ne stvaraom svađu, ali jesmo bili u jednom diplomatskom fazonu: "Ako nece breg Muhamedu, onda neka dodje Muhamed bregu.", pa 'ajde da nam savest bude čista da smo pokušali. Međutim jok, nikakvo interesovanje sa druge strane. Sad skoro, vezano baš za tog ujku i ujnu, ćerka im se udavala. Ja mislim da bih ja tu curu prepoznala na svadbi samo prema tome što nosi venčanicu, jer je nisam videla od tipa svoje 7me godine. I ganjala nas ujna da nam da pozivnicu i pritom: nije htela da šalje poštom, nije htela da moja majka dođe kod nje, nego da ona dođe i to je sve nametala kad njoj odgovara. Na kraju, na jedno nedeljno jutro, nama zazvone vrata dok smo još u pidžamama i sa jutranjim kafama na pola bili, eto ujne sa pozivnicom. Pozvali smo je da uđe, nije htela, jer je ujka čeka u kolima. Ujak je došao do kuće svoje sestre koju nije 10 godina video (a pritom nismo u konfliktu) i nije mogao doći do vrata, niti se popeti. Pritom je on brat mojoj ćerki, valjda je logičnije da on da pozivnicu, a ne snaja. Malo je reći da smo bili iznenađeni. xD

Oh, imam i ja nekog strica i sestre u Kanadi. Samo sam strica jednom videla, pre 100 godina. xD
 
Sad skoro, vezano baš za tog ujku i ujnu, ćerka im se udavala. Ja mislim da bih ja tu curu prepoznala na svadbi samo prema tome što nosi venčanicu, jer je nisam videla od tipa svoje 7me godine.

Za to su krivi roditelji od te cure, jer joj sigurno i nisu govorili da ima familiju a ona ne moze da se obrati nekome za koga i ne zna.


Pozvali smo je da uđe, nije htela, jer je ujka čeka u kolima. Ujak je došao do kuće svoje sestre koju nije 10 godina video (a pritom nismo u konfliktu) i nije mogao doći do vrata, niti se popeti.

Ne znam ovo kako da nazovem niti tog bezdusnog coveka, generalno ne razumem takve ljude, tuga.

PS: Ja ne bih iz principa isao na svadbu.
 
Za to su krivi roditelji od te cure, jer joj sigurno i nisu govorili da ima familiju a ona ne moze da se obrati nekome za koga i ne zna.




Ne znam ovo kako da nazovem niti tog bezdusnog coveka, generalno ne razumem takve ljude, tuga.

PS: Ja ne bih iz principa isao na svadbu.

HAhahahaha, pa nismo ni išli. XD Ma zna moja sestra za mene, kao i njena starija sestra. Al' kažem ti, uvek je to fora viđanja "mi kod vas".

Sve ovo me natera da se zapitam jednog dana koga i zašto bih zvala na svoju svadbu. Ne bih zvala 90% svoje familije, a ako bih, to bi bilo (što moji roditelji smatraju da je ispravno) pozivanje radi reda i "da se ne kaže da sam tikva bez korena". XD Sve više sam za koncept najuže familije plus ručak plus žurka samo sa prijatelje. Ne vidim što bih gostila i folirala neku finoću sa ljudima koji nit znače meni nit ja njima, sem do one mere malograđanske "šta će reći narod": U je, zabole me za narod baš... xD Kaže meni otac "kako da ne zovem ovog ili onog", a mene iskreno zabole šta bi mislili. Stalo mi k'o do lanjskog snega. Al' onda opet argument "šta će narod reći", plus argument "ne udajes se samo ti, nego i tvoji roditelji vencavaju ćerku, a njegovi žene sina".

Mislim se, šta familiju, pa i vas (uslovno rečeno) zabole redom, ja stupam u brak, a ne vi, to je moj dan, ne vaš. XD Valjda ja imam prava da taj momenat podelim sa kim hoću. XD
 
Sve ovo me natera da se zapitam jednog dana koga i zašto bih zvala na svoju svadbu. Ne bih zvala 90% svoje familije, a ako bih, to bi bilo (što moji roditelji smatraju da je ispravno) pozivanje radi reda i "da se ne kaže da sam tikva bez korena". XD Sve više sam za koncept najuže familije plus ručak plus žurka samo sa prijatelje. Ne vidim što bih gostila i folirala neku finoću sa ljudima koji nit znače meni nit ja njima, sem do one mere malograđanske "šta će reći narod": U je, zabole me za narod baš... xD Kaže meni otac "kako da ne zovem ovog ili onog", a mene iskreno zabole šta bi mislili. Stalo mi k'o do lanjskog snega. Al' onda opet argument "šta će narod reći", plus argument "ne udajes se samo ti, nego i tvoji roditelji vencavaju ćerku, a njegovi žene sina".

Bas tako! Sto bi ti bilo bitno misljenje nekog ko se ne seti da pita sta radis i kako si? Hah, gluposti, ne slusaj roditelje, nego radi onako kako ti mislis. Jer ce doci do toga da kazes sebi "Eh, nisam trebala da slusam nikoga"



Mislim se, šta familiju, pa i vas (uslovno rečeno) zabole redom, ja stupam u brak, a ne vi, to je moj dan, ne vaš. XD Valjda ja imam prava da taj momenat podelim sa kim hoću. XD

I to je tacno. Bre to su seljacka posla, zaostala razmisljanja, ljudi koji se bave tudjom politikom i ne znaju da gledaju svoja posla.

Sta mene briga sad kako ce neko da napravi svadbu, kakva ce da mu bude, gde ce da pravi i koga ce da zove, mng me nesto zabole, ko pravi svadbu taj nek razmislja, moje je da dodjem i ispostujem ga ako je zasluzio.
 
Bas tako! Sto bi ti bilo bitno misljenje nekog ko se ne seti da pita sta radis i kako si? Hah, gluposti, ne slusaj roditelje, nego radi onako kako ti mislis. Jer ce doci do toga da kazes sebi "Eh, nisam trebala da slusam nikoga"





I to je tacno. Bre to su seljacka posla, zaostala razmisljanja, ljudi koji se bave tudjom politikom i ne znaju da gledaju svoja posla.

Sta mene briga sad kako ce neko da napravi svadbu, kakva ce da mu bude, gde ce da pravi i koga ce da zove, mng me nesto zabole, ko pravi svadbu taj nek razmislja, moje je da dodjem i ispostujem ga ako je zasluzio.

Juče se majka naljutila na mene jer sam joj rekla, kao komentar na njeno kukanje kako joj stan izgleda: "Znaš, ja neću biti kao ti. Jesam ti slična, ali neću biti kao ti. Ti si sve slušala babu, po svaku cenu, samo jer ti je majka, a ja tebe, pa se ti ljuti do sutra - neću. Ti sad imaš i hipertenziju, i problema sa štitnom, i stan ti je sređen kako je baba htela... Ne kažem da majke nisu u 90% slučajeva u pravu, ali nisu uvek." Roditelji ne shvataju da se i njima može i sme reći NE, posebno kad si odrastao, završio škole, radiš isl. xD
 
Ja sam u neiskrenom zategnutom odnosu sa celom familijom. Sve mi to teze pada nego bilo koja vrsta zivotne prepreke. Medjusobno se drze kao naizgled slozna i porodica u ljubavi, a kad se zagrebe ili poremeti necija svakodnevnica odmah dolazi do dzapanja.
 
Bez fakulteta ne smes reci NE :-P :hahaha:

Ovo je isto pretuzno. Moji me se stide zbog toga sto ne radim "posao u struci" tj. kancelarijski, intelektualni posao da bi moglo da se u drustvu prica o meni kao uspesnoj i ambicioznoj devojci. Konstantno se takmice sa rodbinom i srozavaju me vrednosno u odnosu na njih. Za njih su diploma i posao parametri uspeha i jedina prizma kroz koju posmatraju druge.
 
...kao vlastita porodica. Ljudi moji, počev od moje najuže, o široj da ne pričam, ima toliko slučajeva gde su me zeznuli ovako ili onako. Imam utisak da se većina porodica danas udaljila i da su odnosi bili mnogo prisniji pre. Kakva je situacija kod vas? Ja sa pola familije ne razgovaram, a pokušavala sam X puta da uspostavim odnose, al ne može kad to hoće samo jedna strana.

Npr, moja ujna ceo život ima fazon da priča kako treba da se družimo, kako smo njene ćerke i ja sestre, kako je greota. Mi ih zvali kod nas, a oni nas nikad. Svaki put je "da dođemo mi kod vas". I stalno folirancije tog tipa. A moja majka pozove svog brata, sa istom nadom da obnovi odnose, on joj ne prepoznaje glas, a u 20tim se družili non stop, imali isto društvo, išli na letovanja isl.

:aha2:
 
Ovo je isto pretuzno. Moji me se stide zbog toga sto ne radim "posao u struci" tj. kancelarijski, intelektualni posao da bi moglo da se u drustvu prica o meni kao uspesnoj i ambicioznoj devojci. Konstantno se takmice sa rodbinom i srozavaju me vrednosno u odnosu na njih. Za njih su diploma i posao parametri uspeha i jedina prizma kroz koju posmatraju druge.

To su gluposti. Svaka budala može da završi fakultet, bitno je šta radiš posle. Ne kažem da faks nije dobar i koristan, naravno da ejste, kao i sve akd učiš u životu, ali nije ti presudan. Znam brdo ljudi koji nisu završili fakultete i žive lepo živote.
 

Back
Top