PMF Novi Sad

1. Da li se uci iz leterature na engleskom jeziku, posto vidim na sajt da je za vecinu predmeta navedena takva literatura?
2. Kako se snalaze studenti, koji su predhodno zavrsili srednje tehnicke skole? Bio sam jedan od dosta dobrih ucenika, ali mislim da sam dosta propustio sto se tice matematike, iako sam imao 5 sve cetri godine, jer je kriterijum bio veoma nizak.
3. Koliko se prosecno vremena odvaja na ucenje?
4. Kakvi su profesori i atmosvera na predavanjima?
5. Cuo sam da pola studenata ne zavrsi prvu godinu, da li je bas toliko tesko ili ?
 
Prica ti je ista za bilo koji ozbiljan fakultet (a PMF NS jeste ozbiljan faks):

1. Uci se iz cega god stignes. To su ti studije, ne srednja skola, ocekuje se od tebe da se snalazis odlicno sa literaturom i na srpskom i na engleskom, kao i da sam umes da dodjes do literature. Uostalom, engleski je prvi preduslov za IT.
2. Ako osecas da si slabiji iz matematike, znaci samo da ces morati vise vremena da ulozis u ucenje u prvoj godini, nista strasno. Ali bitno je da priznas da si slabiji, i da se ozbiljno posvetis da nadoknadis propusteno. Ne bi bilo lose da mesec dana pre faksa (toliko ti je taman ostalo) uzmes casove i pripremis se.
3. Kao i na svakom faksu, zavisi od tebe licno. U proseku 3-4 sata dnevno (ali svaki dan, dakle to da ti bude prosek na dnevnom nivou), je dovoljno za neki prosek oko osmice. Za proseke preko 9, potrebno je mnogo vise.
4. Pola kolega iz bivse firme iz NS-a je zavrsilo PMF, i kazu da je atmosfera cool, kao i na vecini IT fakulteta/smerova. I svi do jednog kazu da, ako bi ponovo upisivali, da bi upisali isto. Mislim da ti je to dobar znak da si na pravom mestu ;)
5. Tacno, i vise od pola ih ne zavrsi. Zato sto tacku 3 (koliko je vremena potrebno na ucenje) ne ispostuju.

Jbg, tezak je to faks, i zahteva posvecenost. Ali cim si ti upao, upisao, znaci i da mozes. Znaci da si vec izabran.
Sve je do tebe. Ne treba imati IQ 170 da se zavrsi faks, bilo koji faks. Sve je do rada i dobre organizacije. I volje! Motivisi sebe, i ne odustaj.

Radi, uci, u pocetku se malo odrekni izlazaka dok ne uspostavis neki tempo, a onda (vrlo brzo, veruj mi), ces uci u ritam i stizaces sve: i faks, i zenske, i provod s drustvom......

Dakle samo napred. Ceka te tezak rad, ali i lep ;)
 
Poslednja izmena:

Back
Top