Ratna Fantastika na Blakanu i u svetu.

Military Fiction - na srpskom ratna fantastika. NaFa - skraćeno od Naučna Fantastika (nisam ja stvorio tu skraćenicu, javlja se na nekoliko sajtova pa otud preuzeh izraz). Pitanje i dalje stoji: Je l piše neko o fikcionim ratištima, sukobima, vojnom životu i nedaćama kod nas (kad kažem nas, mislim na Balkan)? Kakvo je stanje Military Fiction u svetu? To vas pitam.
 
I dalje mogu da Ti kazem isto sto i prvi put -za Military ili Ratnu fantastiku NIKAD nisam cuo...takodje ni za tu skracenicu za SF tj.nucnu fantastiku...Mislim cemu izmisljati nove zanrove...?postoji cyber punk, naucna fantastika, epska fantastika ali RATNA fantastika..izvini ali ja za to nisam cuo...a nisam bas neupucen..I ajde objasni mi KAKO to da Google NISTA ne izbacuje na upit RATNA FANTASTIKA!??!SVe vodi na NAUCNU fantastiku...
 
Mislim cemu izmisljati nove zanrove...?

Nikad čuo za "Večiti Rat", "Večiti Mir", "Svemirski Vojnici", "Borbena Krstarica Galaktika", "Zvezdana Kapija"? Sve je to podžanr naučne fantastike koji se naziva "military SF", "militantna fantastika", a kod nas se opisuje kao "ratna fantastika". Ja sam se malo više zainteresovao, jer me interesovalo sve o tome, ali nisam na sceni pa sam hteo da obratim ljudima koji eto, nadam se više znaju. 0K, je ako ne možeš da mi pomogneš. Kontam, tebe interesuju drugačije stvari i žanrovi, a ovaj vidim, nepoznat ti je. Ja samo pitam.

Uzgred, "svemirska opera" je podžanr (opet, kako se kod nas prevodi) ratne fantastike, u koju se kategoriše "Ratovi Zvezda" i slična ostvarenja. Imaš i igrice kao što su "Halo", "unreal Tournament", "Quake" itd., i sve su one taj neki podžanr militantne fantastike, ratne fantastike, zovi ga kako hoćeš.
 
Mislim cemu izmisljati nove zanrove...?

Nikad čuo za "Večiti Rat", "Večiti Mir", "Svemirski Vojnici", "Borbena Krstarica Galaktika", "Zvezdana Kapija"? Sve je to podžanr naučne fantastike koji se naziva "military SF", "militantna fantastika", a kod nas se opisuje kao "ratna fantastika". Ja sam se malo više zainteresovao, jer me interesovalo sve o tome, ali nisam na sceni pa sam hteo da obratim ljudima koji eto, nadam se više znaju. 0K, je ako ne možeš da mi pomogneš. Kontam, tebe interesuju drugačije stvari i žanrovi, a ovaj vidim, nepoznat ti je. Ja samo pitam.

Uzgred, "svemirska opera" je podžanr (opet, kako se kod nas prevodi) ratne fantastike, u koju se kategoriše "Ratovi Zvezda" i slična ostvarenja. Imaš i igrice kao što su "Halo", "unreal Tournament", "Quake" itd., i sve su one taj neki podžanr militantne fantastike, ratne fantastike, zovi ga kako hoćeš.

Da li se Ti salis?Lepo pise tamo NAUCNA fantastika....Eventualno se u nekom podkontekstu pominje VOJNA ali ratna NE , kako si je Ti krstio!Cuj da li sam cuo za Galaktiku haha....Battlestar Galactica je jos iz 1978 serija ovo sad iy 2003ce je samo remek..opet u pitanju je naucna fantastika...Samo ne kontam CEMU insistiranje na tom nekom novom terminu! KAd, lepo Ti kazem Google ga ne prepoznaje..Evo napravi test-ukucaj RATNA FANTASTIKA u Google i javi mi rezultat,...ja prob'o i pogodi sta?NISTA!A da jos nesto izvini-Svemirska opera je SLENG pobogu, metafora, nije bukvalan naziv...:worth::rtfm:
 
Poslednja izmena:
ratna fantastika
procitao sam dosta od sf , fan sam sf pa svega ostalog
izgleda da sam zaostao prvi put cujem za tu odrednicu
malo mi je glupo separatisati se od glavnog toka
al ako to tebi pricinjava neko zadovoljstvo udri po tome

- - - - - - - - - -

bas me zanima kako bi nazali dina serijal sobzirom a posebno na ksnije delove od njegovog sina
umna fantastika
umno fizicka fantastika s obzirom da su karte u serijalu bacene na razvoj uma a posle da ne smaram dalje
rcz serijal umno robotsko pedagoska fantastika s obzirom da roboti + matematicari diktitraju razvoj coveka
ima jos toga
 

Back
Top