VESIĆ DEZERTER: Osuđen na dve godine robije!

комшија

Stara legenda
Poruka
90.987
http://www.kurir.rs/vesti/politika/2897959/vesic-dezerter-osudjen-na-dve-godine-robije

1265179_0503zorana-jevtic_ls-s.jpg


GRADSKI MENADŽER BEŽAO KAD JE NAJTEŽE

VESIĆ DEZERTER: Osuđen na dve godine robije!

20.08.2017. 12:33h

Dok su se tokom NATO bombardovanja drugi borili za državu, a neki čak i ginuli, on se skrivao u Crnoj Gori, a u Srbiju se vratio tek kad je opasnost prošla

Goran Vesić, menadžer Beograda i najomraženiji dosovac, osuđen je 1999. na dve godine zatvora zato što se nije odazvao na vojni poziv, otkriva Kurir!

Dok su se drugi tokom NATO bombardovanja borili za državu, a neki čak i ginuli, Vesić se skrivao u Crnoj Gori. U Srbiju se vratio tek kada je opasnost prošla, a zatvorsku kaznu nikad nije odslužio.

Suđenje u odsustvu

O suđenju Goranu Vesiću, koje je održano u njegovom odsustvu, svojevremeno je u svom izveštaju pisao Helsinški odbor za ljudska prava.
- Komanda Vojnog odseka Kraljevo podnela je 17. aprila 1999. postupak protiv Gorana Vesića za krivično delo neodazivanja vojnom pozivu. Poziv nije uredno uručen. Jedini dokaz za gonjenje je kopija poziva i kopija poruke uručioca da je poziv ostavljen ispod vrata. Vojni tužilac podiže optužnicu protiv Vesića, vojni sud određuje pritvor za optuženo lice i donosi rešenje o tome. Sve se ovo dešava u toku trajanja intervencije NATO u Jugoslaviji. Glavni pretres održan je 15. juna 1999. u Užicu pred većem od tri sudije - pisao je Helsinški odbor, a potom konstatovao da je odmah doneta i presuda:

Vesić ni da bekne

- Vojni sud okruga Užice donosi odmah i presudu, kojom se Vesić Goran proglašava krivim zato što kao vojni obveznik bez opravdanog razloga nije u određeno vreme došao u svoju jedinicu, iako mu je bio saopšten ratni raspored i mada je bio pozvan pojedinačnim mobilizacijskim pozivom, čime je izvršio krivično delo iz člana 214, st. 1, u vezi s čl. 223, st. 1 KZ SRJ. Zbog učinjenog dela, sud ga osuđuje na dve godine zatvora, koje bi morao izdržati nakon pravosnažnosti presude. Optuženi je takođe obavezan da plati sudske troškove u vrednosti od 1.000 dinara. Vesić još nije u zatvoru, jer nije „dostupan nadležnom organu“.

Vesić, koji je 1999. bio odbornik DS u Skupštini Beograda, juče nije odgovarao na naša pitanja.

Ekipa Kurira

Ratni veterani
VESIĆ JE LAŽOV I DEZERTER

Mile Milošević, predsednik udruženja Srpski ratni veterani, kaže da je bilo gde u svetu nezamislivo da jedan dezerter, koji nije branio državu kad je trebalo i pritom je i osuđen na dve godine zatvora, dogura do vrha vlasti u istoj državi:
- Pored toga što je dezerter, on je i lažov, jer je pre izbora rekao da se borcima neće smanjiti popust na Infostan i da će se podići spomenik palim borcima sa teritorije Beograda. Međutim, kao gradski menadžer je dozvolio umanjenje popusta na komunalije, a umesto pomenutog spomenika podigao je fontanu.

Ivan Ninić
MOGAO VOLU REP DA IŠČUPA

Ivan Ninić iz Centra za vladavinu prava kaže da se javnost i danas seća da je Vesić te 1999. bio u punoj snazi i da je „mogao volu rep da iščupa“:
- Naročito je skandal da je baš u to vreme bio odbornik u Skupštini grada Beograda. To znači da dok Beograđani čame u skloništu, njihov odbornik planduje u Crnoj Gori. Normalno bi bilo očekivati da brani svoj grad i da bude na raspolaganju sugrađanima i komšijama.





~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Зашто се Председник Републике Александар Вучић који је својeремено био највећи ратни хушкач у СРС после Шешеља, ДАНАС ОКРУЖУЈЕ ДЕЗЕРТЕРИМА - ВУЛИНОМ, ВЕСИЋЕМ И ОСТАЛИМА?
Да ли је то НАРЕДБА АМЕРИЧКЕ АМБАСАДЕ?
ИЛИ НЕМА БОЉИХ ПРЕВАРАНАТА ОД ДЕЗЕРТЕРА?
 
Poslednja izmena:
Очигледно да је овај увек имао нешто да понуди сваком новом "послодавцу"
чим је из сваког круга људи,са сваког посла излазио "чистих руку".

Сетимо се само како је упропастио КК Црвена Звезда

Онај ко данас барата информацијама, тај успешно плива
 
Znam Alter, ali je bio DS-ovac u svoje vreme.
I nije jedini koji je srozao DS.
Preletacevic. Ljiga i smrad.
Kad su ''udarni'' ovakvi, kakva li je onda boranija koja je ostala opozicija...

Како сам већ рекао на једној другој теми, МНОГИ су прошли кроз Дeмократску странку за њених 28 (словима: двадесетосам) година постојања, не рачунајући онај период између два светска рата.
Па су тако у ДС-у били и анти-комунисти Коштуница, Коста Чавошки, Борисав Пекић, Десимир Тошић, Марко Јанковић, па све тако до левичара Борка Стефановића, значи веома шаролика екипа!
А Весић, као и Кнежевић, јесу они "жути" који су били из ДС-а одстрањени (Кнежевић чак и процесуиран у време Тадића као градоначелник Зрењанина, па их је Вучић обојицу "рехабилитовао" - и ДС за то не може бити крива баш никако).
 
Poslednja izmena:
Како сам већ рекао на једној другој теми, МНОГИ су прошли кроз Дeмократску странку за њених 28 (словима: двадесетосам) година постојања, не рачунајући онај период између два светска рата.
Па су тако у ДС-у били и анти-комунисти Коштуница, Коста Чавошки, Борисав Пекић, Десимир Тошић, Марко Јанковић, па све тако до левичара Борка Стефановића, значи веома шаролика екипа!
А Весић, као и Кнежевић, јесу они "жути" који су били из ДС-а одстрањени (Кнежевић чак и процесуиран у време Тадића као градоначелник Зрењанина, па их је Вучић обојицу "рехабилитовао" - и ДС за то не може бити крива баш никако).

Ne mislim da je DS kriv.
Nego se kroz njega provuklo, kako ti kazes, previse olosa, za sve ove decenije.
A DS je dugo bio sinonim za opoziciju ovakvoj (i slicnoj) bagri koja sada vlada.
Sposobniji su se presaltovali, ono sto je ostalo je nesposobno, a ne ideoloski istrajno.
Zato je danasnja opozicija jad i cemer.
 
Ne mislim da je DS kriv.
Nego se kroz njega provuklo, kako ti kazes, previse olosa, za sve ove decenije.
A DS je dugo bio sinonim za opoziciju ovakvoj (i slicnoj) bagri koja sada vlada.
Sposobniji su se presaltovali, ono sto je ostalo je nesposobno, a ne ideoloski istrajno.
Zato je danasnja opozicija jad i cemer.
Не слажем се; напротив, мислим да је опозиција никада није била боља управо јер је олош отишао код Вучића.
Међутим, медији су далеко више затворени за опозицију него икада раније.
 
Ne mislim da je DS kriv.
Nego se kroz njega provuklo, kako ti kazes, previse olosa, za sve ove decenije.
A DS je dugo bio sinonim za opoziciju ovakvoj (i slicnoj) bagri koja sada vlada.
Sposobniji su se presaltovali, ono sto je ostalo je nesposobno, a ne ideoloski istrajno.
Zato je danasnja opozicija jad i cemer.

нема опозиције Маро. опозиција подразумева опонирања. нема опонирања - нема ни опозиције..
 
Не слажем се; напротив, мислим да је опозиција никада није била боља управо јер је олош отишао код Вучића.
Међутим, медији су далеко више затворени за опозицију него икада раније.

Ok, postujem.
Ja opet mislim da cela politicka 'elita' nije bila nikad gora.
Nema vise jasnih granica, svak sa svakim moze, ako ne moze onda je to iz sujete a ne politickog neslaganja.
I u vlasti i opoziciji sve golja i sitan olos, neobrazovano, nekulturno, degutantno gramzivo...

Slazem se da su mediji pod kontrolom, ali opozicija ne bi znala sta ce i da nije tako.
Pa nama je jedan Beli sinonim otpora, figura kojoj se dive i tapsu, boljeg pokazatelja nema.

Sto se tice Vesica, znam slucajno neke podatke o njemu koje nemaju veze sa politikom. Tvrdim da je tesko naci veceg smrada od coveka.
 
Tako je, to sam cini mi se i sama napisala.
Ne zalim sto je vlast ovako losa, vec sto nema izgleda da je neko bolji smeni.

опонирати значи супротставити се другачијим идејама и предлозима, другачијим визијом политичке будућности. ако позиција и опозиција имају идентичне ставове у погледу основних питања, онда ту нема опозиције. онда то није политички плурализам.
 
Како сам већ рекао на једној другој теми, МНОГИ су прошли кроз Дeмократску странку за њених 28 (словима: двадесетосам) година постојања, не рачунајући онај период између два светска рата.
Па су тако у ДС-у били и анти-комунисти Коштуница, Коста Чавошки, Борисав Пекић, Десимир Тошић, Марко Јанковић, па све тако до левичара Борка Стефановића, значи веома шаролика екипа!
А Весић, као и Кнежевић, јесу они "жути" који су били из ДС-а одстрањени (Кнежевић чак и процесуиран у време Тадића као градоначелник Зрењанина, па их је Вучић обојицу "рехабилитовао" - и ДС за то не може бити крива баш никако).

Било би поштено ДА ЗАТРАЖИШ ДА ТИ ЗАКАТАНЧЕ ТЕМУ, јер :


Ево како је Весић одговорио Родићу
Novosti online | 20. август 2017.

Менаџер Града Београда Горан Весић демантује писање Курира: Има ли краја Родићевим лажима? Никад нисам осуђен за било које дело, па ни за „неодазивање на војни позив”


Градски менаџер српске престонице Горан Весић реаговао је на текст који је објављен у дневном листу Курир. Ево шта је тим поводом Весић одговорио челнику тог листа Александру Родићу:

- Поводом текста који је објавио Курир а чије је суштина ”да сам због неодазивања на војни позив 1999. године осуђен на две године затвора” желим јасно да истакнем да никада у животу нисам правноснажно осуђен за био које дело.
Фарса којом се бави Александар Родић, који себи даје за право да свима дели патриотске лекције, подсећа на исту фарсу из 1999. године када се Мира Марковић, после агресије НАТО, обрачунавала политичким неистомишљеницима међу којима сам био и ја.


За разлику од Родићa, ја сам као патриота и син официра ЈНА, читав војни рок одслужио 1988/89 и то у Сомбору, Загребу и Земуну и на то сам поносан. Родић је побегао из Србије 1995. године да не би служио војску а потом је лагао да је служио војску у САД!? За разлику од Родића који је седео у САД током агресије НАТО нисам се крио и 21. априла 1999. сам као одборник био на ратној седници Скупштине града Београда. Тек крајем маја после озбиљних упозорења да нисам безбедан заједно са Зораном Ђинђићем провео сам неко време у Црној Гори. Тада су се тако прогањали политички противници и нисмо имали тај луксуз да као Родић данас седимо у удобној фотељи и нападамо све од председника државе до министара измишљајући и лажући. За разлику од породице Родић, нисам после тог рата уживао заштиту па сам био прогоњен као и други Милошевићеви противници.


Текст у Родићевом Куриру подсетио ме је на најгоре политичке интриге које су се у лето 1999. године дешавале са политичким неистомишљеницима. Ђинђићу су такође измисли после рата лажни војни позив на који се наводно није одазвао. Да будем јасан, никада нисам починио ниједно кривично дело па самим тим нисам ни правноснажно осуђен што је је лако провериво јер о томе постоје званичне државне евиденције.

С обзиром да је Србија правна држава ја ћу поднети тужбу за клевету против Александра Родића због лажи које су објавиле његове новине. Па ће лепо суд да утврди да ли сам ја икада био правноснажно осуђен или је Родић патолошки лажов. За разлику од Родића који ради за Хрватску ја немам две земље и веома ми је стало да се утврди истина. Новац који будем добио када суд буде утврдио да Родић лаже уплатићу у хуманитарне сврхе. Да једном буде неке користи од Родића и Курира.

На крају Родић може да лаже и измишља колико год жели све док има пара да плаћа казне. Само нека плати порез који дугује држави и врати кредит Развојној банци Војводине јер је те паре отео свим грађанима Србије - закључује Весић у свом реаговању.



 
опонирати значи супротставити се другачијим идејама и предлозима, другачијим визијом политичке будућности. ако позиција и опозиција имају идентичне ставове у погледу основних питања, онда ту нема опозиције. онда то није политички плурализам.

naravno da nije

vode istu politiku: SISANJE MMF PARA PREKO RAZNORAZNIH PROJEKATA KADA SI NA VLASTI

vode istu politiku: NIKO NIKOGA NE HAPSI

vode istu politiku: U ZAMENU ZA MMF PARE DAVAĆE TERITORIJU I RESURSE

vode istu politiku: NE PITAJU SE NIŠTA SEM DAL SU URADILI DOMAĆI IZ BRISELA

a narod?
u KPJ po posao... pardon SNS...

- - - - - - - - - -

Goran Vesić - "Robija" :hahaha:

PIĆKIĆICA NAŠMINKANA

- - - - - - - - - -

- Поводом текста који је објавио Курир а чије је суштина ”да сам због неодазивања на војни позив 1999. године осуђен на две године затвора” желим јасно да истакнем да никада у животу нисам правноснажно осуђен за био које дело.

Lepa igra reči - NJU EJDŽ fazon :super:

NESAM OSUDJIVAN AL JESAM BEŽO :lol:

nesu osudjeni ni neki što su gazili ljude kolima koja su inače kupili "posle onoga kad su se snašli" pa valja razviti brzinu....
 
naravno da nije

vode istu politiku: SISANJE MMF PARA PREKO RAZNORAZNIH PROJEKATA KADA SI NA VLASTI

vode istu politiku: NIKO NIKOGA NE HAPSI

vode istu politiku: U ZAMENU ZA MMF PARE DAVAĆE TERITORIJU I RESURSE

vode istu politiku: NE PITAJU SE NIŠTA SEM DAL SU URADILI DOMAĆI IZ BRISELA

a narod?
u KPJ po posao... pardon SNS...

- - - - - - - - - -



PIĆKIĆICA NAŠMINKANA

- - - - - - - - - -



Lepa igra reči - NJU EJDŽ fazon :super:

NESAM OSUDJIVAN AL JESAM BEŽO :lol:

nesu osudjeni ni neki što su gazili ljude kolima koja su inače kupili "posle onoga kad su se snašli" pa valja razviti brzinu....

:hej::hej:
 

Back
Top