Otkricu vam jednu tajnu

Milan od Gruze

Buduća legenda
Poruka
46.320
neka ovo bude tema u kojoj cemo otkrivati tajne .

Evo jedne;



Mnogi od nas su vise puta u zivotu dozivljavali razna mesta ili situacije kao da su ranije vec u njima bili; A nisu;
Otkud taj osecaj?

On se javlja kao posledica slicnosti mesta u kome se nalazimo sa onim na kome smo vec bili, te nam se otuda cini da smo tu vec bili.

Jeste li vi otkrili neku tajnu?
 
neka ovo bude tema u kojoj cemo otkrivati tajne .

Evo jedne;



Mnogi od nas su vise puta u zivotu dozivljavali razna mesta ili situacije kao da su ranije vec u njima bili; A nisu;
Otkud taj osecaj?

On se javlja kao posledica slicnosti mesta u kome se nalazimo sa onim na kome smo vec bili, te nam se otuda cini da smo tu vec bili.

Jeste li vi otkrili neku tajnu?

To je veoma cudno.....

I neobjasnjivo.

Evo moje istinite price:

Kao gimnazijalac zadnje godine smo isli u obilazak manastira u Makedoniji i Srbiji...

U jednom manasturu, zaboravio sam kom, ali znam da smo morali ostaviti autobus i ici jedno vreme uzbrdo, odjednom sam sv e video kao poznato oko sebe iako tamo nikada ni blizu nisam bio...

Kada smo usli u crkvu, sam sam se najezio: rekao sam jednoj devojci oko koje sam se motao i koja je bila pored mene: "Vidis li onaj oltar? U oltaru, sa leve strane ima jedan kameni sto....Na stolu stoji pehar, a sa desne strane je svecnjak za pet sveca..."

Devojka se smejala i pitala: "Da ti to nisi sanjao Blajbi"

"Ne, nisam sanjao ali znam da je tako..." odgovorio sam..

"Ma ne zezaj me, idemo da vidimo" rece ona...

Posto nikoda od monarha nije bilo, zavirno ona iza oltara i trze se kao oparena: "Ti si ovde vec bio ranije" rece mi ljutito...."Sve je kako si opisao"

Ne, nikada nisam bio rekoh joj ja...

I zaista nikada ranije nisam bio, ali znao sam SVE kako je tamo...

K A K O ????

I danas se pitam...
 
To je veoma cudno.....

I neobjasnjivo.

Evo moje istinite price:

Kao gimnazijalac zadnje godine smo isli u obilazak manastira u Makedoniji i Srbiji...

U jednom manasturu, zaboravio sam kom, ali znam da smo morali ostaviti autobus i ici jedno vreme uzbrdo, odjednom sam sv e video kao poznato oko sebe iako tamo nikada ni blizu nisam bio...

Kada smo usli u crkvu, sam sam se najezio: rekao sam jednoj devojci oko koje sam se motao i koja je bila pored mene: "Vidis li onaj oltar? U oltaru, sa leve strane ima jedan kameni sto....Na stolu stoji pehar, a sa desne strane je svecnjak za pet sveca..."

Devojka se smejala i pitala: "Da ti to nisi sanjao Blajbi"

"Ne, nisam sanjao ali znam da je tako..." odgovorio sam..

"Ma ne zezaj me, idemo da vidimo" rece ona...

Posto nikoda od monarha nije bilo, zavirno ona iza oltara i trze se kao oparena: "Ti si ovde vec bio ranije" rece mi ljutito...."Sve je kako si opisao"

Ne, nikada nisam bio rekoh joj ja...

I zaista nikada ranije nisam bio, ali znao sam SVE kako je tamo...

K A K O ????

I danas se pitam...

A kad je to bilo? 1932? Koliko ja znam pijoniri u titinoj jugi nisu isli u obilaske manastira.
 
neka ovo bude tema u kojoj cemo otkrivati tajne .

Evo jedne;



Mnogi od nas su vise puta u zivotu dozivljavali razna mesta ili situacije kao da su ranije vec u njima bili; A nisu;
Otkud taj osecaj?

On se javlja kao posledica slicnosti mesta u kome se nalazimo sa onim na kome smo vec bili, te nam se otuda cini da smo tu vec bili.

Jeste li vi otkrili neku tajnu?

Није бре Миланчо.

То се ти напијеш к'о дупе па луташ пустим улицама града, ал' пошто си под гасом, не сећаш се где си све скитао, па кад следећи пут пролазиш ту, онда се сећаш као кроз маглу да си можда био ту.
 

Back
Top