Zasto bi normalna i "koja nije zaostala" djevojaka BAS I TREBALO (i bi) da slusa Oce

iskren k'o predsmrtnik

Početnik
Banovan
Poruka
12
i da slusa predavanja iz manastirskih ili religioznih radija, koja drze monasi, dakle oni koji su se odrekli zena, seksa, svacega...

PA EVO ZASTO:
Zato sto je sve o cemu ti ljudi pricaju (oni pametni od njih, a takvih je vecina, na YouTube) ustvari to kako treba pravilno zivjeti (A ONI SU SE POVUKLI IZ SVIJETA) dok si u svijetu, i kako bi oni zivjeli da su medju nama... dakle, ima i o seksu, i o svemu, i nijedna tema ozbiljna nije zapostavljena o bilo kom aspektu zivota, a neozbiljne jesu. A u onoj emisliji na pink, "KLASICNA ZENA" "PRAKTICNA ZENA" "PAROVI" i to - tu je sve bitno zanemareno. Sve bitno i savremeno i civilizovano...
BOLJE CE TE MONAH NAUCITI KAKO DA STIKLE CRVENE UKLOPIS SA KOJOM MAICOM, NEGO "PRAKTICNA ZENA" PA I NEGO VECINA MODERNIH DJEVOJAKA BOLJE ON TO ZNA. JER TAMO KAD ODES U "PUSTINJU" TEBI JE LAKSE ZA SVJETSKE STVARI DA ZNAS KAKO SE RADE...
Recimo, tu je nauce zasto je to potrebno da pored momaka koji neznaju filozofiju, od nepoznatih, i onih za koje, iako nepoznati, nesto je cula da "znaju", treba prije da izabere - ako bira samo po tome sto su nepoznati i sto zna da jedni znaju a drugi ne - da izadje sa filozofom. Objasne sta je filozofija. Onda recimo objasne to da je seks nesto krativno, sto ima smisao, a ne nesto sto se nikad i ne moze ustanovit zasto se radi, besmisleno, ili zivotinjsko...i da ako smisao ne shvati onda je sama kriva....i tjera je tako, ako je pametna je za njeno dobro tjera i "shiba" da ona proucava, uzme i na papir stavi teze, o seksu...Bravo za oce. Atanasije, Arsenije itd., imaju bas umna predavanja, a o svim modernim temama, odnosno temama Za Sva Vremena, a pogotovo ovo, recimo o tome sta je isihazam, sta je nervoza i kakve veze ima sa dobrotom/lososcu, itd., da li piti ljekove psiholoske/psihijatrijske i kad, sta je mozak, itd., sto vecina ljudi ne zna o tome, ko je Kant, ko Hajdeger i ko sv Serafim i kako nam oni mogu pomoci u vezi pomodnih tj savremvremenih a ne pomodnih stvari (o Frojdu Arsenije lupa gluposti) i kakve veze imaju medjuljudski odnosi sa Dobrim i Zlim - a sto je bitno ako ne to. E sad, ateista sam i ja, u boga kreatora ne vjerujem, niti u Djavola, ali to me ne smeta da nesto naucim, cujem za nesto novo korisno...bas novo, sto ne bi znao iz "novina" i iz "Savremenih televizija" i parova i gluposti koje moja majka gleda samo da ne bi citala knjige i slusala to.
 
Poslednja izmena:
10_1000x0.jpg
 

Back
Top