Dah života,šta li je to?

Dragoljub69

Buduća legenda
Poruka
26.825
Ima li religija odgovor na pitanje o mom sopstvenom životu,o mom rođenju-šta je ono?
Šta sam ja i šta je moj život po religiji?
Samo molim da se ne lupetaju nebuloze tipa "krv Isusova " "Reč Božija" i slične proizvoljnosti,nego ako postoji neko dublje ,ali veredostojnije saznanje!:hvala:
 
Ima li religija odgovor na pitanje o mom sopstvenom životu,o mom rođenju-šta je ono?
Šta sam ja i šta je moj život po religiji?
Samo molim da se ne lupetaju nebuloze tipa "krv Isusova " "Reč Božija" i slične proizvoljnosti,nego ako postoji neko dublje ,ali veredostojnije saznanje!:hvala:

To se u ovoj fazi postojanja ne može saznati.
Kaže ti Sveti Petar u momentu dizanja rampe...!
 
Постоје две врсте људи,
Духовни људи: то си синови Божији
телесни људи,: настали од мајмуна или другим речима животиње.
Човек се прво рађа као животиња, стиче знања искуства, васпитање добија од родитеља и друштва и развија се ум који ће моћи да прими Божанско семе и да се од тог семена роди као нешто ново, као син Божији.Животињски ум у нама, ум звери , наш интелект се својски труди да ми никада не откријемо своју праву природу покушавајући свим силама да спречи да се Божанско семе прими у нама. Што је човек интелигентнији то су мање шансе да се у њену прими божанско семе. Простији људи чији ум није у стању да заклони све идеје које долазе од дрвета живота које живи у њима , успевају некако да проникну у суштину и они се рађају као синови Божији. Зато је Христос и рекао да је он дошао да позове просте да наследе царство небеско. Драгољубе твој блистави интелект је оно што неће дозволити да икад духовне ствари видиш на прави начин већ увек кроз тумачење свог интелекта. Ти се нећеш родити као син божији да би разумео све то. Син Божији је ум једног већег, једног Божанског ума. И будући повезан са тим Божанским умом он црпи идеје из тог ума и храни се њима. Те идеје се зову Божанска откровења. Кроз та откровења Мој отац ми је показао све ове ствари које ти не можеш ни да замислиш.
Узалуд се распитујеш кад твој интелект неће хтети да те ствари прихвати.
 
Poslednja izmena:
Nema religija odgovor, jer religija nije od Boga. Biblija ima odgovore.
Čovjek je duša živa. I život je svet jer je čovjek
stvoren na sliku Božiju.
Šta je čovjek. To su se pitali i proroci.

3 Kad pogledam nebesa Tvoja, delo prsta Tvojih, mesec i zvezde, koje si Ti postavio;
4 Šta je čovek, te ga se opominješ, ili sin čovečji, te ga polaziš?
5 Učinio si ga malo manjeg od anđela, slavom i čašću venčao si ga;
6 Postavio si ga gospodarem nad delima ruku svojih, sve si metnuo pod noge njegove.
 
Nema religija odgovor, jer religija nije od Boga. Biblija ima odgovore.
Čovjek je duša živa. I život je svet jer je čovjek
stvoren na sliku Božiju.
Šta je čovjek. To su se pitali i proroci.

3 Kad pogledam nebesa Tvoja, delo prsta Tvojih, mesec i zvezde, koje si Ti postavio;
4 Šta je čovek, te ga se opominješ, ili sin čovečji, te ga polaziš?
5 Učinio si ga malo manjeg od anđela, slavom i čašću venčao si ga;
6 Postavio si ga gospodarem nad delima ruku svojih, sve si metnuo pod noge njegove.

Ne može knjiga crkava u kojima se molite gipsanim lipovima i ikonama koje miris terpentina odaju i čiji službenici imaju veće plate od prosečnih menađera,
da da bolji odgovor od Biologije za V razred u kojoj je čovek opisan s ćelijama kakve imaju sve životinje i to viđeno mikroskopom!
Ne verujete mikroskopu,a verujete gipsanim kipovima i terpentinskim slikama? Od volje vam...Mora da ste veoma bogati kad ste tako ekscentrični!:lol:
 
Људи васпитани на теорији еволуције верују да су они тело и кад упоређују своје тело са телима животиња виде да су од истог материјала саткани. Али човек није тело, већ ум који има моћ да ствара кроз машту, да планира, да доноси одлуке, да даје смисао своме животу. Ми смо умови и ћелије смо једног већег ума, Божанског ума из којег црпимо идеје и открића. Свако може да сматра да је он тело али је тако ограничио себе као ум, поставио је себи, својој мисли границу иза које не може прећи, јер ће се његова мисао врзмати у оквирима материјалног. Бити духован значи да чувек, ум, свесно радио на томе каквог ће духа бити да духови неби владали његовим понашањем.
Многи су умови под опсадом духова беса, гнева, љутње итд. који уништавају њихов живот.Ти јадни умови да они треба да владају царством духова јер су као божанско биће на то позвани. Позвани да наследе царство небеско, царство духова који утиочу на њихово понашање и њихов доживљај света.
Шта да ради јадан човек који верује у еволуцију кад сваког тренутка плане те на жену те на децу и друге људе? да пије бенседине ил да се убије кад не зна да влада својим мислима и осећањима.
 
Ne može knjiga crkava u kojima se molite gipsanim lipovima i ikonama koje miris terpentina odaju i čiji službenici imaju veće plate od prosečnih menađera,
da da bolji odgovor od Biologije za V razred u kojoj je čovek opisan s ćelijama kakve imaju sve životinje i to viđeno mikroskopom!
Ne verujete mikroskopu,a verujete gipsanim kipovima i terpentinskim slikama? Od volje vam...Mora da ste veoma bogati kad ste tako ekscentrični!:lol:

Ja se ne molim kipovima i nikad nikad ne bi kročio u crkve religija. Idolizatori su to. Biblija naime nema veze sa njima. Oni se pozivaju na nju, ali odrekli su se sile Božije.

A dah života bi trebalo da bude elektricitet + OS :)
 
Ima li religija odgovor na pitanje o mom sopstvenom životu,o mom rođenju-šta je ono?
Šta sam ja i šta je moj život po religiji?
Samo molim da se ne lupetaju nebuloze tipa "krv Isusova " "Reč Božija" i slične proizvoljnosti,nego ako postoji neko dublje ,ali veredostojnije saznanje!:hvala:

Samo Bozja rec govori o dahu zivota.

“I Jehova Bog je stvorio čoveka iz praha zemaljskog i u nosnice mu udahnuo dah života i čovek je postao živa duša” (1. Mojsijeva 2:7, NS).

dah = Bozji duh - zivotna sila od Boga

Bog svojim duhom podrzava zivot svih zivih stvorenja.

“DUH”

Sta Biblija kaze o duhu…
. Neki ljudi misle da je ”duh“ samo druga rec za ”dušu“. Medjutim, to nije tacno. Biblija jasno pokazuje da ”duh“ i ”duša“ nisu isto. Po cemu se oni medjusobno razlikuju?

Biblijski pisci koristili su hebrejsku rec ruah ili grcku rec pneúma kad su pisali o ”duhu“. Sama Biblija otkriva znacenje tih reci.
Na primer, u Psalmu 104:29 piše: ’Uzmeš li, Jehova, duh [ruah] njihov, umiru i u prah se svoj vracaju.‘
A u Jakovu 2:26 stoji da je ”telo bez duha [pneúma] mrtvo“.

Dakle, u ovim recima ”duh“ oznacava ono što telu daje život. Telo bez duha je mrtvo.

Stoga u Bibliji rec ruah nije prevedena samo s ”duh“ nego i s ”dah“, odnosno životna sila

. Na primer, u vezi s potopom Nojevih dana Bog je rekao: ’Ja cu pustiti vode potopa na zemlju da unište svako stvorenje pod nebom u kojem je dah [ruah] života‘ (1. Mojsijeva 6:17; vidi i 1. Mojsijevu 7:15, 22). Prema tome, ”duh“ se odnosi na životni dah, nevidljivu silu, koja sva živa bica održava na životu.

Znaci DUH ( kao iI dah ) je zivotna snaga.

....................................

O DUSHI

Biblija ovako kaze… :
Postanje ili 1. Mojsijeva 2:7 Jehova Bog, stvori coveka od praha zemaljskoga i udahnu mu u nos dah zivota;

i covek posta dusa ziva . "

Znaci pise da je covek POSTAO DUSA…. A ne da ima dusu kao neki zasebni deo … kao sto neki veruju…

CEO COVEK je DUSA ….

A DUH je zivotna snaga …

Tako da bi se moglo reci da je COVEK = DUSA + DUH
 
Poslednja izmena:
U tom klipu na 0:15 kazes za sebe da si mason i iluminat, a ovde pises da nisi mason vec samo clan ezoternog reda koji se klanja donesenom kamenu iz Egipta. Jesi mason ili nisi /.,,M=-0987666545.-,'+09887777

Masoni putem svog simbolizma poducavaju da je Zemlja ravna. Iz toga proizilazi da ti je misljenje u sukobu sa njihovim.

Ne, tuko, separatisti, prevaranti i šarlatani kažu da sam mason i iluminat, a ne ja. I pozivaju na moj linč zbog toga što su izmislili da sam mason i iluminat. Kanal nije moj, već jednog mog prijatelja iz Banja Luke. Jesam član jednog ezoterijskog (a ne ezoternog) Reda, koji se ne klanja ničemu. Nema nikakvog "kamena" iz Egipta. Ravnozemljaš ispranog mozga pomešao je knjigu "Thothove table" sa nekakvvim kamenom. Jadnik. Šta ti imaš sa svim ovim? Jesi li ti neki inkvizitor XXI veka? Ako ti smetam pozovi me da to razrešimo izvan foruma. Šta te briga šta sam i kakav sam, nisam te zvao da živiš sa mnom.

Zabole me prkno za masone i za to šta oni podučavaju. Ali budući da nisu tuke, sigurno ne mogu podučavati bilo koga da je bilo koje nebesko telo u svemiru u obliku ploče. Nigde u svemiru ne postoji nijedno nebesko telo u obliku loče. Upropastila te sekta za 0 dinara. Idi i najedi se GMO kobasica od soje. Ko zna koliko mesa ima u njima. :bljak:

- - - - - - - - - -

Ovi likovi su tvoj nivo...


Prvo izmišljaju laži za nekoga, a onda se bore protiv njih. I pozivaju na njihov linč. Barem imaju jajca da se obrate pod svojim pravim identitetom. Ne kriju se iza nicka na forumu. Ceo forum ti se smeje i ruga što si umislio da je Zemlja ravna ploča i što ti je to jedina zanimacija u životu. U moje ime nećeš lagati da si se sa nebom sastavio. A nisi. Za to što si lagao u moje ime... Samo polako...
 
Poslednja izmena:
Ne kontam koja je poenta to da me inferiorni ravnozemljaš progoni po celom forumu i piše mi tirade i kilometarske postove, obračunavajući se sa mnom na ličnoj osnovi (ja bih mu to radio izvan foruma, da sam na njegovom mestu, ali hvala bogu nisam na njegovom mestu, ali ja nisam kukavica kao on) kad ujutro dođe moderacija i sve to mu pobriše? Zašto se uzalud trudi za 0 dinara? I šta time postiže? I šta to što je ljubomoran na mene i gori i puca od ljubomore ima sa ovom ili bilo kojom drugom temom? I zašto mu ja toliko smetam? I dokle će sve to činiti? Dokle ga ne budem našao i naučio ga da ne može tako da se ponaša... očigledno... Lik je toliko pukao zvečka da je izmislio da sam homoseksualac zato što sam se snimao sa ženom i snimak stavio na YouTube. :dash: To nema u najgoroj ludnici na svetu. Eto sa kim imamo posla.
 
Poslednja izmena:
U stvari, nova taktika za nerviranje ravnozemljaša koji mi se obraćaju na ličnoj osnovi, pokušavaju da me progone po forumu i glume moj rep, biće da se predstavljam kao bilo šta. Biću i hindus, i budista, i hrišćanin, i musliman, i demokrata, i anarhista, i mason, i iluminat, ma sve živo... samo nikada neću biti ravnozemljaš... neka puknu od muke... :cepanje: Može mi se tako. :super: Ojha. :ok: Ende.
 
Poslednja izmena:
Napisao si da su sva bica jednaka sto nije tacno jer covek je na jednom stepeniku evolucije iznad zivotinja, ovi na stepeniku iznad od biljaka. Covek je petoelementarno bice, zivotinje su cetvoroelementarne.

- - - - - - - - - -

Video klip Dalibora iz Banja Luke ima kakve veze sa naslovom teme?
 
Napisao si da su sva bica jednaka sto nije tacno jer covek je na jednom stepeniku evolucije iznad zivotinja, ovi na stepeniku iznad od biljaka. Covek je petoelementarno bice, zivotinje su cetvoroelementarne.

- - - - - - - - - -

Video klip Dalibora iz Banja Luke ima kakve veze sa naslovom teme?

Šta te briga šta sam napisao? Ubuduće šta god budem pisao, nakon što mi s eobratiš na ličnoj osnovi, biće napisano iz inata tebi. Čista kontra. Baš da vidim šta ćeš preduzeti po tom pitanju. Da vidimo ko će se više nervirati. Pući ćeš od ljubomore. Nazivaš homoseksualcima ljude koji se snimaju sa ženama zato što se snimaju sa ženama. :dash: Teška prsotina.

Kog Dalibora iz Banja Luke? Nikad čuo. Sekta ravna Zemlja razbila ti je mozak. Kakve veze tvoje lično obraćanje meni ima sa bilo kojom temom? Čikam te da mi se obratiš izvan foruma.
 
Šta te briga šta sam napisao? Ubuduće šta god budem pisao, nakon što mi s eobratiš na ličnoj osnovi, biće napisano iz inata tebi.

Kog Dalibora iz Banja Luke? Nikad čuo. Sekta ravna Zemlja razbila ti je mozak. Kakve veze tvoje lično obraćanje meni ima sa bilo kojom temom? Čikam te da mi se obratiš izvan foruma.

Briga me jer ne pises na svom blogu vec na javnom servisu na kojem i ja ucestvujem. Kada mi god nesto nije jasno pitam, kada nesto znam a vidim da drugi pisu drugacije reagujem, narocito kada pisu neistinu. Prestani lagati da si vegan, mason i da je covek jednak zivotinji. Kada prestanes pisati neistine necu ni reagovati.

I pokusaj da se ponasas kao odrasla individua. Zrele osoba prihvate kritiku drugih, ti umesto toga hoces da se nalazis sa korisnicima van foruma. A nemas ni dvadeset kila sa krevetom.
 
Briga me jer ne pises na svom blogu vec na javnom servisu na kojem i ja ucestvujem. Kada mi god nesto nije jasno pitam, kada nesto znam a vidim da drugi pisu drugacije reagujem, narocito kada pisu neistinu. Prestani lagati da si vegan, mason i da je covek jednak zivotinji. Kada prestanes pisati neistine necu ni reagovati.

I pokusaj da se ponasas kao odrasla individua. Zrele osoba prihvate kritiku drugih, ti umesto toga hoces da se nalazis sa korisnicima van foruma. A nemas ni dvadeset kila sa krevetom.

Nisi ti ovlašten da uvodiš red na ovom sajtu i lupetaj negde na drugom mestu ,a ne na mojoj temi-ovde postoje moderatori i ako ne pišeš o temi ima da tražim da ti se svaki post briše!
Inače tema zahteva nefanatične,filozofsko-teološke odgovore ,a ne praznoverne i nepotkrepljene činjenicama ili materijalnim dokazima!
 
Briga me jer ne pises na svom blogu vec na javnom servisu na kojem i ja ucestvujem. Kada mi god nesto nije jasno pitam, kada nesto znam a vidim da drugi pisu drugacije reagujem, narocito kada pisu neistinu. Prestani lagati da si vegan, mason i da je covek jednak zivotinji. Kada prestanes pisati neistine necu ni reagovati.

I pokusaj da se ponasas kao odrasla individua. Zrele osoba prihvate kritiku drugih, ti umesto toga hoces da se nalazis sa korisnicima van foruma. A nemas ni dvadeset kila sa krevetom.

Tvoja briga? Ravnozemljaš. :rida: Ali "ravnozemljaš" :cepanje: Ja sam i hinduista, i budista, i hrišćanin, i musliman, i mason, i iluminat, i demokrata, i anarhista, ma sve, samo neću da budem ravnozemljaš. Baš me briga kako ćeš i šta ćeš reagovati. Izađi iz svog sela. Kupi pasoš od kravlje kože, jer pasoš od lana ne postoji nigde na svetu. I prestani da lažeš da si vegan, jer jedeš GMO kobasice od soje, koje su pune ko zna čijeg mesa. :bljak:

Neću da pokušam ništa što odgovara tebi, iz inata, baš da vidim šta ćeš preduzeti po tom pitanju. Zrele osobe ne viđaju dva Sunca na Internetu i veruju u to, ne tvrde da je Zemlja ravna ploča zato što je to izmislila sekta, i ne prave budale od sebe. Imam oko 70 kila bez kreveta. I mogu da te polomim kao čačkalicu. Na kraju će se to i dogoditi. Fakat. Imaš tvora Safeta za kućnog ljubimca, kome kupuješ meso u mesari. :bljak: Izmišljaš zaljude koji se snimaju sa ženama da su homoseksualci, zato što su se snimali sa ženama. :dash: Ti si bolestan i bolesno ljubomoran. To što ti radiš nema ni u najgoroj ludnici. Dobićeš ti svoje. I jaću reagovati na tvoje nebuloze, da vidimo ko će koga. Ojha. Imaš 120 kila sa baštenskom stolicom. GMO sojonjo. :bljak:

- - - - - - - - - -

Nisi ti ovlašten da uvodiš red na ovom sajtu i lupetaj negde na drugom mestu ,a ne na mojoj temi-ovde postoje moderatori i ako ne pišeš o temi ima da tražim da ti se svaki post briše!
Inače tema zahteva nefanatične,filozofsko-teološke odgovore ,a ne praznoverne i nepotkrepljene činjenicama ili materijalnim dokazima!

Nije ovlašten ni za šta. Retard umislio da je Zemlja ravna ploča i da ima dva Sunca. :cepanje: Drugo Sunce video na YouTube. :hahaha: Izmišlja da su ljudi koji se snimaju sa ženama homoseksualci, zato što su se snimali sa ženama. :dash: To nema ni u najgoroj ludnici. Moderacija mu lepo rekla da to što ima lično protiv mene razreši izvan foruma, a ne da ovde izigrava glupog avgusta. Ali glupi Avgust želi publiku. Da mu se svi rugaju zbog toga što širi neznanje (tvrdi da je Zemlja ravna ploča. :bljak: Dno je dna. :thumbdown:
 
U stvari (a ne “ustvari”, kako pišu nepismeni “ravnozemljaši”), ja sam najprvi i najglavniji mason i iluminat Srbije (ali “najprvi” i “najglavniji”, valjam se od smeha) i na zadatku sam rušenja ravnozemljaške sekte. :hahaha: Ja sam zapravo portparol masona i iluminata. Sve što ide u javnost iz ovih redova ide preko mene. Još samo da obučem masonsku suknjicu i ćelavi ravnozemljaši će da puknu od muke. A kad vide snimak sa mojom ženom izmisliće da sam homoseksualac, zato što sam se snimao sa ženom. :cepanje: Pa to da je neko homoseksualac i da se, kako oni nepismeno vele “pe.derski smeška”, zato što se snimao s aženom, nema ni u najgoroj ludnici na svetu. :rida: Dno su dna. :thumbdown: Izgoreće od ljubomore u svom selu iz koga nikada nisu izašli, jer neće da vade pasoš, zahtevaju od države pasoš koji bi imao korice od lana, žderu kobasice od GMO soje pune ko zna čijeg mesa i lažu sami sebe da su vegani, imaju 30 godina a još uvek su junferi, koža im je bela kao sir, jer nikada nisu na Suncu, spavaju po danu a orgijaju po noći (sad će da se probude i da izmišljaju gomilu laži, dok ja idem da gledam u Sunce), a na temenu glave skoro da uopšte i nemaju kosu. :sad2: Pući će od ljubomore...

- - - - - - - - - -

Ovako se razbijaju argumentima sektaši, koji tvrde da je Zemlja ravna ploča, da postoje dva Sunca (koja mogu da vide samo na YouTube) i da postopje ljudi koji nikada ništa ne jedu...

https://forum.krstarica.com/showthread.php/784067-Bretarijanci?p=34100214&viewfull=1#post34100214

:super:

A koji je njihov argument? Ovaj: "bretarijanci postoje". :cepanje: Podseća me na ove argumente: "nisi u pravu uopšte" ili "nije tako". :cepanje: Mnogo jaki argumenti. :cepanje:

Koji show program. Vidite kako su nas obučili masoni da mi kao glavni masoni i iluminati razbijamo ravnozemljaše i ostale ovce koje veruju u sve što vide na Internetu...
 
e taj duh je uronjen u prirodno bice i sa njim je povezan..sama po sebi ova veza je tajna bozijeg stvaranja u kojem je utisnut lik boziji..kapis dragoljube..:D

- - - - - - - - - -

inace arijana sto lupeta da je to zivotna sila uopste nije u pravu..agent oo7 je u pitanju a ne zivotna sila..zivotnu silu dobijaju svi svi..
 
Nisi ti ovlašten da uvodiš red na ovom sajtu i lupetaj negde na drugom mestu ,a ne na mojoj temi-ovde postoje moderatori i ako ne pišeš o temi ima da tražim da ti se svaki post briše!
Inače tema zahteva nefanatične,filozofsko-teološke odgovore ,a ne praznoverne i nepotkrepljene činjenicama ili materijalnim dokazima!

Prijavi, i drugar ti prsticima dira trouglove.

Uh sto volim ove devojcice sto prete, zovu tate i mame :heart:


@ tema i odgovor na tvoje pitanje: "Šta sam ja i šta je moj život po religiji?"


- pitanje ukazuje da nisi upoznat sa religijama, narocito ne sa svojom koju nosis poreklom (jevrejsko) jer da si upucen u osnove znao bi sta pise u Tori i Starom zavetu, u kojima pise izmedju ostalog da treba da odseces sebi deo penisa da te se bog ne bi odrekao.

Kako ne znas sta trazi bog i sta je tvoj zivot po religiji sto u sebe ukljucuje i sta treba raditi sa svojim zivotom, tj. kako ga ziveti, onda je jasno da si se odrekao i svoje religije i korena, da ne postujes boziju rec jr ne zivis po zapovestima.

Rezime, duze vreme pokusavas da ostavis utisak sarmantnog a pametnog momka. Elem, da si iole pametan i dusevan ne bi hvatao ribu na udicu vec bi postovao svako ispoljenje zivota. Da postujes druge zivotne forme mozda bi ti se i dale informacije o tvojoj dusevnoj formi i svrsi zivota.
 
Samo Bozja rec govori o dahu zivota.

“I Jehova Bog je stvorio čoveka iz praha zemaljskog i u nosnice mu udahnuo dah života i čovek je postao živa duša” (1. Mojsijeva 2:7, NS).

dah = Bozji duh - zivotna sila od Boga

Bog svojim duhom podrzava zivot svih zivih stvorenja.

“DUH”

Sta Biblija kaze o duhu…
. Neki ljudi misle da je ”duh“ samo druga rec za ”dušu“. Medjutim, to nije tacno. Biblija jasno pokazuje da ”duh“ i ”duša“ nisu isto. Po cemu se oni medjusobno razlikuju?

Biblijski pisci koristili su hebrejsku rec ruah ili grcku rec pneúma kad su pisali o ”duhu“. Sama Biblija otkriva znacenje tih reci.
Na primer, u Psalmu 104:29 piše: ’Uzmeš li, Jehova, duh [ruah] njihov, umiru i u prah se svoj vracaju.‘
A u Jakovu 2:26 stoji da je ”telo bez duha [pneúma] mrtvo“.

Dakle, u ovim recima ”duh“ oznacava ono što telu daje život. Telo bez duha je mrtvo.

Stoga u Bibliji rec ruah nije prevedena samo s ”duh“ nego i s ”dah“, odnosno životna sila

. Na primer, u vezi s potopom Nojevih dana Bog je rekao: ’Ja cu pustiti vode potopa na zemlju da unište svako stvorenje pod nebom u kojem je dah [ruah] života‘ (1. Mojsijeva 6:17; vidi i 1. Mojsijevu 7:15, 22). Prema tome, ”duh“ se odnosi na životni dah, nevidljivu silu, koja sva živa bica održava na životu.

Znaci DUH ( kao iI dah ) je zivotna snaga.

....................................

O DUSHI

Biblija ovako kaze… :
Postanje ili 1. Mojsijeva 2:7 Jehova Bog, stvori coveka od praha zemaljskoga i udahnu mu u nos dah zivota;

i covek posta dusa ziva . "

Znaci pise da je covek POSTAO DUSA…. A ne da ima dusu kao neki zasebni deo … kao sto neki veruju…

CEO COVEK je DUSA ….

A DUH je zivotna snaga …

Tako da bi se moglo reci da je COVEK = DUSA + DUH
Овде треба направити разлику између телесног човека и човека као духовног бића.
Дух је животна сила за тело а душа је извор живота за човека на духовном плану, Јер сва лепа осећања попут радости љубави самопоуздања, су производ душе, јер душа производи осећања, дух после од тог производа душе прави хемију која чини да ми та осећања и телесно доживимо. Када неко изгуби душу то значи да се у његовој души производе углавном лоша осећања попут беса, гнева, љутње итд. Зато није добро чинити зло јер оно што човек од своје слободне воље ради ће утицати на његову душу која ће полако тонути у зло и том човеку даривати само лоша осећања.
 

Back
Top