ŽIVOT

Struja na mesu sa potajnom nadom u neku energiju:lol:
Nada sa realnoscu
Kontrast zelja i mogucnosti
Radost i tuga,Moc i nemoc...
U prevodu laprdam :lol:
Zivot je precepcija sveta koju svest stvori za sebe i pokusaj da u tom svetu nadje sebi znacenje i zadovoljstvo...
 
Volter, ne mesaj Sveto Pismo u filozofske rasprave.

Fransoa se izdrkavao,istina,na "Sveto pismo" poput mene,ali ja to nisam uzeo od njega nego od Aristotela koji isto "pismo" nije
imao pred sobom,ali je skontao kako mozak deducira...:mrgreen:
Da je imao pred sobom tu kupusaru-lepo bi se zabavio!:mrgreen::roll:

- - - - - - - - - -

Život je nešto drugo...
Ali,zanimljivo:vernici su osećanjima najbliži dubiozama tog saznanja...
Koja sila pokreće Univerzum-ista i život sporadićno tvori ybmmumalter ako nije...
 
Za tebe, Dragoljube, osnovna smisao i šansa je da se opismeniš.
I naučiš ispravno se služiti interpunkcijom i pravopisom !
Ako taj cilj postigneš nisi protraćio život...
To ti je grofe tek prva faza...
Druga je "Viva Liberta!"
A u ovoj trećoj-kom opanci kom obojci -postmoderna ide vamo- namo da bi atributizirala tek značaje...
Hajde odredi neki životu-života ti grofe...:lol:
 
Бог је Живот. И твој живот је твој бог. Кад живимо живот ,и смо у љубави с Богом, кад га не живимо умиремо.Живот је храна или пиће, и кад пијемо са извора живота ми живимо а кад се удаљимо од њега умиремо. Ко у себи открије извор живота ни луд неће отићи од њега. Ко у себи открије извор живота открио је Бога у себи. Људи мешају живот са судбином па мисле да су догађаји у њиховом животу живот. Али не живот је у доживљају тих догађаја. И смрт је такође у доживљају тих догађаја. А ђоживљај се огледа у нашим осећањима па су нежна осећања радости живот а бурна осећања, било тужна или еуфорична, смрт.
 
Бог је Живот. И твој живот је твој бог. Кад живимо живот ,и смо у љубави с Богом, кад га не живимо умиремо.Живот је храна или пиће, и кад пијемо са извора живота ми живимо а кад се удаљимо од њега умиремо. Ко у себи открије извор живота ни луд неће отићи од њега. Ко у себи открије извор живота открио је Бога у себи. Људи мешају живот са судбином па мисле да су догађаји у њиховом животу живот. Али не живот је у доживљају тих догађаја. И смрт је такође у доживљају тих догађаја. А ђоживљај се огледа у нашим осећањима па су нежна осећања радости живот а бурна осећања, било тужна или еуфорична, смрт.
Ybt grome,ja sam mrutaf čoek od rođenja...:sad2::rotf:
 
To ti je grofe tek prva faza...
Druga je "Viva Liberta!"
A u ovoj trećoj-kom opanci kom obojci -postmoderna ide vamo- namo da bi atributizirala tek značaje...
Hajde odredi neki životu-života ti grofe...:lol:

Pada u oči, Dragoljube, da se naglo popravljaš.
Za svaku pohvalu, Dragoljube...
Ući i noću, tad te niko ne ometa.
A, na zrikavce si navikao, kao ja...
Dok ovo kuckam, sva su vrata otvorena, pravim promaju.
Pun mi više kur,ac klime i nezdrave tehnike...
Cvrčkove slušam, Dragoljube, dok cvrču.
Romantika.
A, ti, odmori malo oči, šmrkni ljutu, pivo ili kajsijevaču,
pa nastavi ...
U nove obrazovne pobede, Dragoljube !
Frljoke, no pasaran...no pasaran, Dragoljube...
 
Ybt grome,ja sam mrutaf čoek od rođenja...:sad2::rotf:

Пијеш ти и са извора живота само не знаш то. Свакако да у твом животу има радости иначе би стварно био мртав. То што ти то ниси препознао као и велика већина што није, није ништа ново. Живот је ту пијемо га, хранимо се њиме, али не препознајемо шта је то . Знам ја да би и желео неки филозофски одговор, Да делује паметно па макар нико из њега не схватио шта је живот. Ово што ја причам је превише једноставно да то може да разуме и прост човек. А ти ниси прост човек, ти си интелектуалац и нећеш да се понижаваш размишљајући о једноставним стварима.;)
 
Пијеш ти и са извора живота само не знаш то. Свакако да у твом животу има радости иначе би стварно био мртав. То што ти то ниси препознао као и велика већина што није, није ништа ново. Живот је ту пијемо га, хранимо се њиме, али не препознајемо шта је то . Знам ја да би и желео неки филозофски одговор, Да делује паметно па макар нико из њега не схватио шта је живот. Ово што ја причам је превише једноставно да то може да разуме и прост човек. А ти ниси прост човек, ти си интелектуалац и нећеш да се понижаваш размишљајући о једноставним стварима.;)
Ne bik odista...:mrgreen:

- - - - - - - - - -

Pada u oči, Dragoljube, da se naglo popravljaš.
Za svaku pohvalu, Dragoljube...
Ući i noću, tad te niko ne ometa.
A, na zrikavce si navikao, kao ja...
Dok ovo kuckam, sva su vrata otvorena, pravim promaju.
Pun mi više kur,ac klime i nezdrave tehnike...
Cvrčkove slušam, Dragoljube, dok cvrču.
Romantika.
A, ti, odmori malo oči, šmrkni ljutu, pivo ili kajsijevaču,
pa nastavi ...
U nove obrazovne pobede, Dragoljube !
Frljoke, no pasaran...no pasaran, Dragoljube...

Isto otkrovenje cvrčaka i eliminited baj aerkondicion dayebeoca....I pivkana Krušovica,jes češkog,ali krštenog od Hajnekena majkeliimspalim...
Andragoški negojašta pod starite denovi...

- - - - - - - - - -

A non pasaran? Ja se predajem odma i na prvi znak neke žemske agresije-sve zemlje i sve ljudstvo sa sve teknikom predajem u njene ruke-
nek se ybe kako zna!:hahaha:
Nego neće-ona se takođe ne brani-naučilo to da kapitulira ybt...Pa se navadilo na kapitulaciju ybt,a meni više nije do pobeda-ybla ih ta Viktorija
u pedu!:sad2:
 
zivot je biologija, sve ostalo je misaona umisljotina.
stala zaba na sred puta i pita se sta je zivot? naidje auto i zgazi je.
to je zivot, ili je bar bio a vise ga nema.
 
Fransoa se izdrkavao,istina,na "Sveto pismo" poput mene,ali ja to nisam uzeo od njega nego od Aristotela koji isto "pismo" nije
imao pred sobom,ali je skontao kako mozak deducira...:mrgreen:
Da je imao pred sobom tu kupusaru-lepo bi se zabavio!:mrgreen::roll:

- - - - - - - - - -

Život je nešto drugo...
Ali,zanimljivo:vernici su osećanjima najbliži dubiozama tog saznanja...
Koja sila pokreće Univerzum-ista i život sporadićno tvori ybmmumalter ako nije...

Najveca mu je glupost sto nije verovao u nadrealno. Osoba bez imaginacije je ostecena roba.
 
Бог је Живот. И твој живот је твој бог. Кад живимо живот ,и смо у љубави с Богом, кад га не живимо умиремо.Живот је храна или пиће, и кад пијемо са извора живота ми живимо а кад се удаљимо од њега умиремо. Ко у себи открије извор живота ни луд неће отићи од њега. Ко у себи открије извор живота открио је Бога у себи. Људи мешају живот са судбином па мисле да су догађаји у њиховом животу живот. Али не живот је у доживљају тих догађаја. И смрт је такође у доживљају тих догађаја. А ђоживљај се огледа у нашим осећањима па су нежна осећања радости живот а бурна осећања, било тужна или еуфорична, смрт.

Većina ljudi miješaju pojam 'Život' sa pojmom 'životno iskustvo'...

A istina je veoma jednostavna: dok se kao 'čovjek' osjećaš živim znak je da Život u tebi doživljava svoje iskustvo, životno. I kao što kažeš i smrt je dio životnog iskustva ali taj dio iskustva nikada nećeš doživjeti na sebi, jer istinski TI (JA) jesi Život. Život i postojanje su jedno. Postojanje je naše istinsko i jedino Biće. Smrt je iluzija i jedino se može doživjeti posmatranjem, svjedočenjem izlaska duše iz tijela nekog drugog. Život uvijek jeste, nema kraja, životna iskustva traju, imaju svoj početak i kraj.
 
Većina ljudi miješaju pojam 'Život' sa pojmom 'životno iskustvo'...

A istina je veoma jednostavna: dok se kao 'čovjek' osjećaš živim znak je da Život u tebi doživljava svoje iskustvo, životno. I kao što kažeš i smrt je dio životnog iskustva ali taj dio iskustva nikada nećeš doživjeti na sebi, jer istinski TI (JA) jesi Život. Život i postojanje su jedno. Postojanje je naše istinsko i jedino Biće. Smrt je iluzija i jedino se može doživjeti posmatranjem, svjedočenjem izlaska duše iz tijela nekog drugog. Život uvijek jeste, nema kraja, životna iskustva traju, imaju svoj početak i kraj.
Pa o tom te pitam-o tom nam pričaj-nemoj ponavljati pitanje...
 
Ja to stalno ponavljam ali tebi nije bilo i još nije jasno... I poslije smrti Život.
Smrt je nevidljiva granica između dva životna iskustva.

Još uvijek imam utisak da ti i dalje zbunjuješ postojanje (Život-apsolut) sa doživljajem postojanja u svom postajućem izrazu/stvorenju: 'čovjeku'.

Život je kao prostor u kući i izvan kuće.
Razum čovjeka je prostorija (ono što je omeđeno zidovima) u kući čovječanstva.
Intelekt je svjetlo. Njegova svjetlost obasjava sve što je u sobi. Prošetajmo kroz kuću čovječanstva intelekt će nam obasjati i sadržaje drugih prostorija. I to će postati dio naše Svjesnosti.
Svjesnost je trenutni odraz stanja, odraz rasporeda svega što je postojeće u toj sobi, u razumu, u jednom trenu.
Ono što nije u sobi, nije obasjano intelektom, nevidljivo mu je, te ga čovjek vođen intelektom a bez pristupa višim sferama Svjesnosti ili pak Svijesti smatra transcendentnim, nesaznajnim.
Sam prostor je Um (univerzuma). On u sebi sadrži sve, i zidove svih razuma kao i ono što je njima omeđeno.
Razum čovjeka je soba u kući čovječanstva, galaksija je soba u galaktičkoj kući, i galaksija ima svoj razum... svaki razum ima svoj odraz u Svjesnosti. Svaka Svjesnost ima svoj nivo, a kruna Svjesnosti jeste Svjesnost univerzalnog Uma. To još uvijek nije Svijest. Zašto? Zato što je univerzum u konstantnoj promjeni stoga je Svjesnost odraz trenutnog stanja univerzuma.

...

Život se proteže kroz sve te sfere, podjednako.
Život je apsolut.
Bog je apsolut koji zna da to jeste, šta je to što on jeste i kako jeste.
Život se ne mijenja.
Bog se ne mijenja.
Ono što se mijenja jesu životna iskustva.


Znanje o Sebi-apsolutu se jedino može doseći u Sebi-Bogu.
Da bi to saznao potrebno je otvoriti svoj razum, srušiti sve zidove kojima se u njemu ograđuješ, i izaći
iz prostornosti uma.

No i sam izlazak u čistu prostornost uma bi ti bio koristan jer bi shvatio da je Život kao i prostor... JEDAN za sve, da ti gradiš zidove u kojima se osjećaš odvojenim od ostatka univerzuma.
Čemu bi to koristilo?
Počeo bi da vidiš Sebe (Život) u svemu.
To je početak saosjećajnosti.
Iz toga bi slijedilo shvatanje da je borba uistinu neprihvatanje sebe u drugima... borba bi bila apsurd... itd.
 
Život mi kao dugački mural lepo oslikan...Mnogo truda ,boje,piva,vina i ostalog,a i seksa oko njega i na kraju sve to ok i lepo i valja,ali ne moš ga prodati-ne moš ga odneti...:sad2:
 
Život mi kao dugački mural lepo oslikan...Mnogo truda ,boje,piva,vina i ostalog,a i seksa oko njega i na kraju sve to ok i lepo i valja,ali ne moš ga prodati-ne moš ga odneti...:sad2:

Nije ti to Život... to o čemu govoriš je samo jedno životno iskustvo projektovano kroz kontinium poznatih ti slika.
Život nastavlja da bude Život... i kad se dođe do kraja tog tako dugačkog i lepo oslikanog murala.
Život slika nove murale. Ti ćeš u njima opet biti TI, ISTI TI, tako nepogrešivo sam sebi znan. Doduše, mural će biti drugačiji, kad ne bio bio ne bi valjalo.
 
Sad ti, ribaru, milo. Žednog te prevede preko reke!

Ti duvaj,nemaš blage...Doću jednom na Kališ da vas sve otresem simultano...:mrgreen:
Glaj sa ovo...

- - - - - - - - - -

Nije ti to Život... to o čemu govoriš je samo jedno životno iskustvo projektovano kroz kontinium poznatih ti slika.
Život nastavlja da bude Život... i kad se dođe do kraja tog tako dugačkog i lepo oslikanog murala.
Život slika nove murale. Ti ćeš u njima opet biti TI, ISTI TI, tako nepogrešivo sam sebi znan. Doduše, mural će biti drugačiji, kad ne bio bio ne bi valjalo.

Lupetaš s tim tvojim koje je jok...
Život ti je kao i sve što nastaje i postaje i trne istog trena neki suludi hologram u nečijem suludom mozgu...
Mi smo ti san nekog alaurabalaura ybemligaštaje...
Ali stoposto od nulaposto pa i više...da se zapiše!:manikir:
 
Za mene je to zadatak koji mora da ispuni svako ko je rodjen...
E sada posto je sve na ovom svetu slozeno,veoma komplikovano i povezno,postavlja se pitanje koji je moj zadatak u ovom zivotu...
Posto sigurno niko nije na ovaj svet poslat da besciljno luta ceo svoj vek...
Ako idemo dalje,da li ce svako ko ispuni svoj zadatak u ovom zivotu biti ponovo vracen u ovaj svet na zemlji ili ce dostici neke vise svetove...
Naravno dusa je vecna a telo je samo materijalna stvar,kao stare stvari koje odbacujemo kada se pocepaju..
 

Back
Top