Prevarili ste partnera? Uradićete to ponovo, evo i zašto

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Tim američkih uticajnih seksologa i psihologa došao je do interesantnog zaključka nakon istraživanja u vezi sa odnosom partnera u vezi i potencijalnom prevarom.

Ovi stručnjaci otkrili su da će ljudi koji su u prošlosti makar jednom prevarili svog partnera to u budućnosti učiniti najverovatnije još jednom, a možda i puno puta.

S druge strane, oni koji su uvek bili verni, više od 20 godina, teško će se ikada odlučiti na prevaru ma kakav da imaju odnos sa partnerom.

Zašto ovi psiholozi tvrde da oni koji su jednom prevarili MORAJU to da urade makar još jednom?

“Mozak onih koji varaju postaje vremenom otporan na negativne emocije poput laganja. Onaj koji vara oseća grižu savesti prvi put, ali ako to uradi još nekoliko puta, neće je više imati i biće skoro pa opušten po tom pitanju”, objavljeno je na sajtu Sex and Psychology.

Što je mozak manje osetljiv na grižu savesti i laganje, to će ono ići lakše.

Ono što je takođe interesantno je da preljubnici jako često i sami optužuju verne partnere za prevaru, iako nemaju nikakav dokaz za to.

https://www.krstarica.com/zivot/lju...m_medium=text_link&utm_campaign=banner_header
 
Msm to sve zavisi..Prvo prevara partnera ne moze da se uzme bas u obzir za svako doba jer nije isto za tinejdzere i one oko tog doba i kada covek udje u ozbilnjije godine,isto nekom je i prevara kad osoba s kojom je u povrsnoj vezi tj samo zbog seksa navata nekog dr...
Znaci kad izuzmemo te situacije ostanu nam ozbiljnije veze...
Tu treba da izuzmemo situacije varanja kad su ljudi pred krajem veze spremni na raskid..I jos neke sit al ajd..
E onda kad pricamo o ozbiljnim vezama koje vec duze traju e tu postoji razlika imate i ljudi koji ce jednom da prevare i nikad vise a imate i one koji masovno kresu sa strane...
Jedino sto smatram glupim je da recimo osoba koja je prevarila praistorijskog partnera(a nema nameru novog da prevari) kaze sta je ucinila..
Jer ako priznate da ste prevarili nekog u ozbiljnoj vezi,to moze da izazove sumnju partnera da cete isto ponoviti...Tako da osim ako neko ne insistira ne treba vaditi te kosture iz ormara..
U sv slucaju po meni dal ce neko opet da prevari zavisi od mnogo vise cinilaca,kao i kako ce drugi da reaguju na to,nekome js prevara nepostovanje tudjih emocija i prekid vere,a nekome je to samo seks...
 
Hajde da se vise ne lazemo.Da li uopste postoji muskarac,koji je ozenjen,a koji,ako mu se ukaze prilika,nece pohebati,neku drugu zensku.Ukoliko takav mukarac zaista
postoji,onda sa njim,nesto debelo nije u redu.To je povodom toga.A sada,nesto o toj otuznoj reci,prevara.kakva je to "prevara",ako radi seksualnog osvezenja,muskarac,posle
desetak godina jednolicnog seksa,ne zeli da umoci,u tudju amforu.Pa i muskarci,i aako su ozenjeni,valjda imaju dusu.Uzasno me nerviraju,ti sterilni muskarci,koji kazu:
Ja sam prvi put osetio zenu,kada sam se ozenio,i meni druga,nije potrebna.Pa taj se u stvari,uskopio,samo on to nije primetio.Pre svega,dokazano je medicinski,da muskarci
postaju zdravo potentni,samo,ako povremeno,promene zenu za cist seks.To bi trebalo lekari,da objasne strucno zenama.Ako zelite da vam muz,uvek bude u formi za seks,
pustite ga,da "naostri" svoju "alatku",kod neke druge zene.Mnogi brakovi,na taj nacin,bili bi sacuvani.
 
Tim američkih uticajnih seksologa i psihologa došao je do interesantnog zaključka nakon istraživanja u vezi sa odnosom partnera u vezi i potencijalnom prevarom.

Ovi stručnjaci otkrili su da će ljudi koji su u prošlosti makar jednom prevarili svog partnera to u budućnosti učiniti najverovatnije još jednom, a možda i puno puta.

S druge strane, oni koji su uvek bili verni, više od 20 godina, teško će se ikada odlučiti na prevaru ma kakav da imaju odnos sa partnerom.

Zašto ovi psiholozi tvrde da oni koji su jednom prevarili MORAJU to da urade makar još jednom?

“Mozak onih koji varaju postaje vremenom otporan na negativne emocije poput laganja. Onaj koji vara oseća grižu savesti prvi put, ali ako to uradi još nekoliko puta, neće je više imati i biće skoro pa opušten po tom pitanju”, objavljeno je na sajtu Sex and Psychology.

Što je mozak manje osetljiv na grižu savesti i laganje, to će ono ići lakše.

Ono što je takođe interesantno je da preljubnici jako često i sami optužuju verne partnere za prevaru, iako nemaju nikakav dokaz za to.

https://www.krstarica.com/zivot/lju...m_medium=text_link&utm_campaign=banner_header

nisam čito al znam da to tako funkcioniše i bez američkih psihologa

- - - - - - - - - -

tj. seksologa
 

Back
Top