Немачка ће присиљавати компаније да жене поставе на високе положаје

Poruka
3.039
Немачка министарка за социјална питања из Социјалдемократске странке Катарина Барли запретила је немачким компанијама да ако сами "добровољно" не поставе више жена у управне одборе, онда ће следеће године бити уведене квоте којима ће компаније из приватног сектора морати да се повинују. http://www.danas.rs/dijalog/kolumni...nije+moraju+da+postave+žene+u+upravne+odbore+

Од 2007. у Немачкој је пракса да се приликом запошљавања у државним службама и универзитетима ако за исто место аплицирају мушкарац и жена истих квалификација предност даје жени, а иста пракса се примењује када су у питању особе са инвалидитетом и оне без њега.



Желим само да честитам Немачкој на најновијем испаду дебилизма.
И желим унапред да честитам будућој Бољшевичо-исламској републици Дојчландкистан на њеном настанку
 
Jel se još smeju pobosni kad žena vozi autobus? :rotf:
Ili kasniš ali ako žena vozi trajvan ipak ne ulaziš? :dash:

Žena - to je rupa na dve noge, bez mozga i lako je prevariš zemo moj prekodrinski :super:

- - - - - - - - - -

a uostalom si jači pa si zato IZNAD jeeeeeeee

- - - - - - - - - -

Medžutim ako zanemarinmo bosansko-crogorske vilozofije o polovima, ipak ima jedan manji problem.

žena je u suštini posvećena svom porodu tako da može biti korisna jedino ako ga nema
u suprotnom - koncentracija oko poslovnih manipulacija može biti ugrožena ako je olupirana nekim porodičnim problemom
znači ženama zabraniti porodjaj dok je u firmi
to već postoji, znači ne lupam ja ništa samo češće karikiram

sledeći momenat je PMS a predstoji nezgodan medjukompanijski dogovor gde se mora biti skoncentrisan
"Izvinte, odlažemo sastanak u vezu na saradnju - dobila sam"
 
Poslednja izmena:
A da malo i nakitimo...

Pominje se NJEMAČKA, bosancima merilo

E vidite iako su i NJEMAČKA i Francuska u EU, ipak drugačije tretiraju svoje žene
Dok je u Frncuskoj nepojmljivo da žena ne uzme trudničko ili bolovanje zbog deteta to u je u NJEMAČKOJ drugačije regulisano
Mi naravno uzimamo od svaog samo ono što nam odgovara u cilju poboljšanja manipulativne tehnike da nekog zajebemo

Tako imamo win-win situaciju da bi
ŽENE VOLELE DA BUDU U UPRAVNOM ODBORU KAO U NAPRENDOM SVETU ALI NE I U VOJSCI KOJU TAJ NAPREDNI SVET IMA

Kad takva žena vaspita sina za rezultat dobijemo ove debile oko nas

ŽIVEO 8. MART!

- - - - - - - - - -

Не знам у Босни био никад нисам а у Београду нисам досад видео жену да вози нешто од возила градског превоза.

Onda nisi dugo u Beogradu :lol:
Lepše u Beogradu neg uBosni, ne bi tamo?
Ne bi ni ovi iz Sirije :lol:
 
Немачка министарка за социјална питања из Социјалдемократске странке Катарина Барли запретила је немачким компанијама да ако сами "добровољно" не поставе више жена у управне одборе, онда ће следеће године бити уведене квоте којима ће компаније из приватног сектора морати да се повинују. http://www.danas.rs/dijalog/kolumni...nije+moraju+da+postave+žene+u+upravne+odbore+

Од 2007. у Немачкој је пракса да се приликом запошљавања у државним службама и универзитетима ако за исто место аплицирају мушкарац и жена истих квалификација предност даје жени, а иста пракса се примењује када су у питању особе са инвалидитетом и оне без њега.



Желим само да честитам Немачкој на најновијем испаду дебилизма.
И желим унапред да честитам будућој Бољшевичо-исламској републици Дојчландкистан на њеном настанку

A zasto ne bi drzavna sluzba zaposlila zenu koja ima iste kvalifikacije kao i muskarac?
Deutsche Bank ili BMW nema tu obavezu tako da je tvoj uvodni post totolno bzvze.
U Nemackoj je zena ministar vojske ( kao i u Francuskoj), a obe su punokrvne i jako neprijatne politicarke, mrsave, male, ne lice na srpske
ministre odbrane koji su eto muskarci, od skole dva razreda i veliki odmor, al su eto muskarci.
Nego ako je jedan programer recimo jako izgledan muskarac, a drugi takodje genijalan u invalidskim kolicima ti bi zaposlio koga?
Uostalom za osobe sa invaliditetom isti zakoni vladaju u celoj civilizaciji. Cak i u Srbiji.
 
Onda nisi dugo u Beogradu :lol:
Lepše u Beogradu neg uBosni, ne bi tamo?
Ne bi ni ovi iz Sirije :lol:

Од свог рођења као и отац ми, као и мајка његова (деда и прадеда из источне Србије) и отац њен и деда њен и прадеда бабин. Дотле за 100% знам а са Босном колико сам упознат до 5/6 колена у назад немам ништа, север Косова, Рашка и мало зачињено са Васојевићима пре више од 100 година да али преко Дрине ништа.
 
A zasto ne bi drzavna sluzba zaposlila zenu koja ima iste kvalifikacije kao i muskarac?
Deutsche Bank ili BMW nema tu obavezu tako da je tvoj uvodni post totolno bzvze.


Не кажем да не треба да је запосле али давати предност једној групи људи је дискриминација.
Како је безвезе кад немачка министарка отворено каже да ако сами то не ураде увешће им квоте?


U Nemackoj je zena ministar vojske ( kao i u Francuskoj), a obe su punokrvne i jako neprijatne politicarke, mrsave, male, ne lice na srpske
ministre odbrane koji su eto muskarci, od skole dva razreda i veliki odmor, al su eto muskarci.

Њима свака част а то да су наши министри дебили је опште познато. Поента овога је дебилизам који је преовладао где власт у маси држава ради под претпоставком да су људи који управљају тим великим компанијама дебили који би запосли неког дебила насупрот паметне жене само јер им се не свиђа што она међу ногама нема висуљак. Тим људима је само до пара а уз такмичење са другим компанијама таква пракса би их коштала много пара.

Nego ako je jedan programer recimo jako izgledan muskarac, a drugi takodje genijalan u invalidskim kolicima ti bi zaposlio koga?
Uostalom za osobe sa invaliditetom isti zakoni vladaju u celoj civilizaciji. Cak i u Srbiji.

Оног ко је бољи програмер а ако су истих квалификација због саме природе посла би узео тог у колицима. Ту само седиш на шта је навикао неко у колицима плус због истих му је вероватно друштвени живот мањи па би био посвећенији послу, мада ако би морао да плаћам разне медицинске трошкове онда би морао да се прерачунам, слично као и са женама и трудничким и породиљским.
Нас су сматрали јер се социјална политика водила преко јавних предузећа за време Југе (и данас се делом води) а они одоше и корак даље. Само дају компанијама више разлога да спакују кофере и оду на исток јер људи генерално не воле да их зајебаваш.
 
Не знам у Босни био никад нисам а у Београду нисам досад видео жену да вози нешто од возила градског превоза.

Ne znam da li u Beogradu neka žena vozi autobus . Ako ne vozi onda ne znam u čemu je štos . Moja prijateljica je konkurisala za vozača autobusa i
odbili su je . Inače je instruktor B i C kategorije i radi kao instruktor vožnje u Batajnici a vozi bolje od 95% muškaraca .
U drugim gradovima nije neuobičajeno da žene voze autobus ili tramvaj . Pre 40 godina su u Kraljevu dve žene radile dao vozači autobusa .
U Osijeku je nekoliko žena vozilo tramvaj . Moja suseljanka je zaradila penziju kao vozač traktora i tako ...
 
Ne znam da li u Beogradu neka žena vozi autobus . Ako ne vozi onda ne znam u čemu je štos . Moja prijateljica je konkurisala za vozača autobusa i
odbili su je . Inače je instruktor B i C kategorije i radi kao instruktor vožnje u Batajnici a vozi bolje od 95% muškaraca .
U drugim gradovima nije neuobičajeno da žene voze autobus ili tramvaj . Pre 40 godina su u Kraljevu dve žene radile dao vozači autobusa .
U Osijeku je nekoliko žena vozilo tramvaj . Moja suseljanka je zaradila penziju kao vozač traktora i tako ...
Ja sam u Beogradu vidjala zene koje voze i autobuse, tramvaje i taksije. li sad, zena vozac nije isto sto i zena ministar vojske ili zena koja direktorise
Folksvagenom ( mada je u tu prica prica prilicno slozena), u Evropi danas je to hvala Bogu zapravo tema koja nikoga vise i ne zanima.
Ovo za drzavnu administraciju i birokratiju funkcionise i u Srbiji isto, a bez nekakvih zakona.
Meni nije jasan motiv Gusara koji otvara ovakve besmislene teme.
 
Ne znam da li u Beogradu neka žena vozi autobus . Ako ne vozi onda ne znam u čemu je štos . Moja prijateljica je konkurisala za vozača autobusa i
odbili su je . Inače je instruktor B i C kategorije i radi kao instruktor vožnje u Batajnici a vozi bolje od 95% muškaraca .
U drugim gradovima nije neuobičajeno da žene voze autobus ili tramvaj . Pre 40 godina su u Kraljevu dve žene radile dao vozači autobusa .
U Osijeku je nekoliko žena vozilo tramvaj . Moja suseljanka je zaradila penziju kao vozač traktora i tako ...

Ја лично нисам претерано добар возач па ако би мене запослили а њу одбили били би стварно глупи поготово што имам само Б категорију.
Шалу на страну то што су је одбили може да буде политичке природе. Отац од мог друга ради у ГСП и тамо имају буљук синдиката, били недавно хтели да штрајкују због Малог и један синдикат то подржи 13 за кеш стане уз власт. На поврх тога СНС сада вероватно хоће да тамо ухлеби своје чланове (ако је конкурисалала задњих година).
 
Ja sam u Beogradu vidjala zene koje voze i autobuse, tramvaje i taksije. li sad, zena vozac nije isto sto i zena ministar vojske ili zena koja direktorise
Folksvagenom ( mada je u tu prica prica prilicno slozena), u Evropi danas je to hvala Bogu zapravo tema koja nikoga vise i ne zanima.
Ovo za drzavnu administraciju i birokratiju funkcionise i u Srbiji isto, a bez nekakvih zakona.
Meni nije jasan motiv Gusara koji otvara ovakve besmislene teme.



Мотив је да сам ја против ЕУ а ово је кретенизам. Самим тим што земља ЕУ извршава овај кретенизам умањује мистичну слику која се ствара о ЕУ како је она за једнакост и слободно тржиште, а у стварности постаје бољшевичка над држава.
 
a stručnost ?
to se ne gleda ?
bitno samo da je na funkciji žena kako bi se sujeta feministkinja zalečila i nekakve kvote nametnute od strane izopačenih likova ispunile ?

šta je sledeće ? lgbt ? kako se ni ta grupacija ne bi osećala ugroženom i diskvalifikovanom ? mada ako pogledaš procenat pedera među rukovodećom klasom oni su svoj cilj zapravo postigli :mrgreen:


naopako
 
Poslednja izmena:
Мотив је да сам ја против ЕУ а ово је кретенизам. Самим тим што земља ЕУ извршава овај кретенизам умањује мистичну слику која се ствара о ЕУ како је она за једнакост и слободно тржиште, а у стварности постаје бољшевичка над држава.

Волео бих да је то истина
 
Мотив је да сам ја против ЕУ а ово је кретенизам. Самим тим што земља ЕУ извршава овај кретенизам умањује мистичну слику која се ствара о ЕУ како је она за једнакост и слободно тржиште, а у стварности постаје бољшевичка над држава.
Pa bre ko te tera da zivis Eu, evo ti je Herceg-Bosna pa tamo pravi zakone, predloge, ustave,l mlati zene, radi sta i kako ti je volja, ali se ne petljaj u sisteme i zivote
drugih ljudi jer se ni oni ne petljaju u tvoj ( zivot).
 
Не знам у Босни био никад нисам а у Београду нисам досад видео жену да вози нешто од возила градског превоза.

Ima tramvaja,dokje vozač autobusa težak posao i za muškarce.;Možda bi Jorgovanka Tabaković mogla da vozi autobus.Kažem možda,ništa n tvrdim.
 
A, hoce li im i plate biti iste?
Ovdje se nedavno zalile da primaju i do dvadesetak procenata manju platu za isti posao!
Ili to, mozda, u upravnim i slicnim odborima i visokim funkcijama i nije tako?

U upravnim odborima i na menadžerskim funkcijama nije sigurno...

A ni na ostalim mestima, barem ne u Srbiji.
 
Pa bre ko te tera da zivis Eu, evo ti je Herceg-Bosna pa tamo pravi zakone, predloge, ustave,l mlati zene, radi sta i kako ti je volja, ali se ne petljaj u sisteme i zivote
drugih ljudi jer se ni oni ne petljaju u tvoj ( zivot).

Прво не разумем одакле твоја опседнутост млаћењем и Херцеговином и Босном. Ако су нека лична искуства или трауме то нема везе самном.

Као друго не би се петљао у њихов систем да се они не петљају у наш. Пошто смо ми кандидат за чланство у дотичној лудари сваку дебилску идеју која њима падне не памет ће бити нешто што ћемо и ми морати да радимо, било то увођење ретардираних квота по верској, етничкој, расној полној... линији; или позивање милиона потенцијал Муџахедина да дођу уз обећање да ће добити паре.
 

Back
Top