Očajni Nišlija poručuje: Dug za struju ubio mi oca, a mene će dotući kamate!

acabg

Elita
Poruka
20.624
Očajni Nišlija poručuje: Dug za struju ubio mi oca, a mene će dotući kamate!

Protest penzionera Vukašina Đorđevića koji ne uspeva da izmiri račune za električnu energiju. Razmišljao da se i on otruje, ali ne želi da ćerkama ostavi neizmirene obaveze prema EPS

Za tri meseca dug sa 1,1 narastao na 2,3 miliona

NIŠLIJA Vukašin Đorđević (63), mašinovođa u penziji, već sedam godina sa svojom porodicom živi bez struje, jer je nasledio neizmirene račune pokojnog oca, koji je zbog tih dugova sebi oduzeo život. Očajan i bez nade da će ikada uspeti da se dogovori sa Elektrodistribucijom oko izmirenja dugova koji premašuju njegove mogućnosti, ovaj nesrećni penzioner izašao je na Trg kralja Milana i apeluje na vlasti da mu nekako pomognu. Spreman je, kaže, da plati račune za struju, ali ne i kamate za koje tvrdi da su abnormalno visoke.


Kako objašnjava Vukašin, visoke račune za struju napravili su stanari njegovog pokojnog oca, jer ih nisu izmirivali na vreme. Kamata je rasla, a njegov otac Radivoje nije imao novca da je plati, zbog čega se, kako tvrdi Đorđević, i otrovao. Dovoljno novca nije imao ni Vukašin, koji je zbog Behterove bolesti 2002. otišao u invalidsku penziju.
Računi rastu, ali, kako veli Đorđević, godinama već ne stižu na njegovu adresu u Pribojsku 56. Kada je u Elektrodistribuciji u Nišu pitao o čemu se radi, rekli su mu da ne znaju, i da oni račune redovno šalju na tu adresu. Pita se zašto još 2010. nisu tužili njegovog oca, kada su došli da seku struju, već su čekali da kamata premaši dva miliona dinara.
- U martu je dug za struju, koja mi je odavno isključena, bio milion i sto hiljada dinara, a za tri meseca EPS je udvostručio taj iznos i duži me za 2.300.000, plus za troškove tužbe dodatnih 300.000 dinara - kaže Đorđević. - Od EPS tražim da mi skine tu kamatu. Ako sam struju potrošio, platiću dug, a ovako nenormalne kamate ne. U avgustu 2010. su rekli da je prevelika potrošnja i isekli su nam struju sa uličnog stuba i iz kuće uzeli trofazno brojilo, navodno da ga poprave. Do dana današnjeg nisu ga vratili. Onda je EPS postavio na banderi svoje brojilo i naplaćuje mi taksu na brojilo, a ja isključen sa stuba i nemam struju?
Đorđević kaže da će svakoga dana stajati na Trgu kralja Milana u Nišu i mirno protestovati, dok se ne nađe neko rešenje za njihov problem od koga je, kako tvrdi, čak i njegova supruga završila u Specijalnoj bolnici za psihijatrijske bolesti "Goranja Toponica".
- Stajaću svakog dana od 10 ujutro, pa dokle god mogu da izdržim. Mogu da mi pošalju izvršitelje da mi oduzmu kuću. Razmišljao sam da se i sam otrujem, kao moj otac, ali ne želim ovaj dug da prenesem svojim ćerkama - kroz suze priča Đorđević i ističe da mu je dug za struju ubio oca, a da bi njega mogle da dotuku kamate.
Đorđevićima je struja isključena pre sedam godina,foto N.Fifić

13%20struj%20fific.jpg

GREJU VODU U BURETU
POKUŠAO je Đorđević da se obrati i gradskim ocima, ali kaže da od njih nikakav odgovor nije dobio. Dok se rešenje ne nađe, sa svojom porodicom će, kaže, živeti kao u 19. veku, bez struje i osnovnih sredstava za život, zagrevajući vodu za kupanje u buretu, uz stalni pritisak kako da izmiri dug.
KAMATA

U ELEKTRODISTRIBUCIJI u Nišu kažu da kamata ne može toliko da naraste za tako kratko vreme, te da će proveriti o čemu se radi.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...za-struju-ubio-mi-oca-a-mene-ce-dotuci-kamate

Напредно нема шта
 
Veoma napredno, da
Videla sam danas tog coveka koji stoji u epicentru niša sa transparentom u rukama
Takodje sam videla i sugradjane koji prolaze pored njega bez osvrtanja i interesovanja
On stoji kao na mrtvoj strazi ocajan i sam dok se zivot oko njega odvija nesmetano deca trckaju ljudi iz mc donaldsa iznose sladolede i sejkove parovi se sastaju tik ispred njega i sve u svemu on i njegov problem postoje samo u njegovom mracnom stanu i njegovom jos mracnijem zivotu
Zalosno do suza


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sistem za ROBOVE glasi>
penziju ne možeš da naslediš ali dugove da

koliko se sećam ni KRALJO nema struja
А ЗАБРАЂЕНИ ЧЕТНИЦИ НЕ ВАДЕ ПАРЕ ДА ПОМОГНУ СВОМ МОНАРХУ
Kralj ne treba da plaća struju .
Država treba da plaća njemu struju

- - - - - - - - - -

Ovaj milijunaš je bome mlogo dugo trošio kad mu se nakupilo tolko.

- - - - - - - - - -

Poručujem mu da proda stan i plati dugove.
 
Čoveka -krpelja je proizvelo ovakvo idiotsko društvo-država! Država ima da brine o njima!
Kako to da SPC ne plaća račune za struju,a kralj treba da plati?
Od jednih vlast ima korist,a od drugih nema?
Nadobudni Vučić se izderao na princa i porodicu zbog neplaćanja struje,a sad vidim i da su im ukinuli trošenje struje!
Tursko ,šićarđijsko divljanje?
Mislim da možemo i moramo bolje!
 
Ono što se potroši mora da se plati. To bi tebalo da važi za sve Od Kralja pa do nas ostalih. Kako bi bilo da niko od nas ne plaća struju, nego da stojimo na trgu i čekamo da nam oproste dugove.

A ako se 10 puta uveca cena, onda ni sijalicu ne smes da upalis da ne bi "potrosio". Pa od cega onda da se grejes, cemu sluzi struja, drvo, ogrev?

Zaista sjajna logika, za koju sam da se razumemo, prva, ali sa ovolikim podizanjem cena struje a odrzavanjem primanja na istom ili nizem nivou, vrsi se latentna i neustavna pljacka privatne imovine i sto se mene tice, i to je ujedno i odgovor na temu i ne samo za struju, ovo je jedno bezakonje tj. "losezakonje" da nikad nije bilo vece, posto kamate daleko nadilaze osnovni dug da ne postoji ni promil nade da ce se on ikad vratiti, a kamoli sto se i cene van razuma podizu.

- - - - - - - - - -

Sere- dugovanja od preminulog se ne prenose na potomke. ako jeu pitanju struja ili tako nesto. sere ko foka.

Neko kaze da se prenose, neko ne...a realnost je da tako makar zaplasuju ljude i to i drzavni organi i banke dok se ne snadju i ne utvrde istinu.

Tek sad su poceli da pricaju malo drugacije, poneki, kad se zapretilo sudom u Strazburu od mnogih jer im je doslo do guse.

Sve oni u EPS ne sto ne znaju i iscudjavaju odakle tolike kamate se umesto da vec jednom znaju sta rade s ljudima!
 
Poslednja izmena:
Necu da ulazim u to u koliko pogresno nasadjenom sistemu zivimo to i vrapci znaju
Mene samo iznenadjuje cinjenica da su taj dug od milion dinara napravili neki podstanari sto znaci da vlasnik stana nije mario za kontrolu troskova onih koje je pustio u svoj posed
Kamata od dva miliona je sistemaki bezobrazluk


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Back
Top