Tema za nas koji se sećamo života u SFRJ

Gruban

Buduća legenda
Poruka
40.812
Evo sad su ovi letnji dani pa nostalgija jače udara nostlgija za nikad prežaljenom SFRJ Nije tužno to što mi koji smo dožiivljavali taj život da tako kažem ne doživljavamo više isto jer priroda je jelte neumitna ali šteta za mlade generacije koje nemaju tu sreću da odrastaju u SFRJ i da putuju u Trs vozom,da konzumiraju zisku salamu pa one lepe šećerne table pa ženske
 
И кад кажеш "Тито!" а онај се црњац насмијеши и каже "Оооооо, Тито! Тито! Тито!"

То је била путовница нашему човјеку самоуправноме. Ријеч Тито.

vazda svudje otovrena vrata...a gle sad...bugarski carinik ti glumi autoritet...Avaj!
 
У школи су нас тровали тиме да је наш човјек најбољи, најдушевнији, најпоштенији. ... најбољи радници, научници, наш војник је највећи патријота уз то и најбоље обучен. Као дијете ја сам мислио да имамо нуклеарне подморнице, носаче авијона, атомске бомбе...
Какви Руси, Американци.... :hahaha:

Онда одрастеш и у 1991. се пробудиш! КОЈЕ ИЕБЕНО БУЂЕЊЕ.:lol:

1991... Шта је ово, какви су ово људи! Па ово није било у школским књигама, на телевизији итд.
 
Лепо у СФРЈ је било и то
што смо мислили и маштали о Западу.

Сада, када смо пробали све те "лепоте"
видимо да се радило о шареним лажама.

Слично одрастању деце.

Када су мала - желе да порасту
после схвате да је најлепше било управо то - детињство, ех !
 
Ја сам учио да је наша земља, самоуправна СФРЈ, најбогатија природним богатствима, али да је од свих тих мангана и уранијума, рудних ризница и пространих житница највеће богатство братство и јединство наших народа и народности.

После се показало да им то највеће богатство вреди го курaц, па онда и самоуправни систем, па наша ЈНА, па редом и све остало :(
 
То што смо "маштали о Западу" ти говори да смо били го крац .....
Да је нешто стварно ваљало не би имали потребе маштати о туђим глупостима и стереотипима...

И људи на Западу и данас и онда живе исто ко и ми.. Једно су холивудски филмови.... а друго стварност.

- - - - - - - - - -

Ја сам учио да је наша земља, самоуправна СФРЈ, најбогатија природним богатствима, али да је од свих тих мангана и уранијума, рудних ризница и пространих житница највеће богатство братство и јединство наших народа и народности.

После се показало да им то највеће богатство вреди го курaц, па онда и самоуправни систем, па наша ЈНА, па редом и све остало :(

Сјећам се као дијете бркати официра. Пуни себе, ма људине, господа, ЈУНАЦИ!

1991. није нас имао ко водити.... Озбиљни бркоње сви одоше ђе није опасно...:mrgreen: а ми у крац.
 
У школи су нас тровали тиме да је наш човјек најбољи, најдушевнији, најпоштенији. ... најбољи радници, научници, наш војник је највећи патријота уз то и најбоље обучен. Као дијете ја сам мислио да имамо нуклеарне подморнице, носаче авијона, атомске бомбе...
Какви Руси, Американци.... :hahaha:

Онда одрастеш и у 1991. се пробудиш! КОЈЕ ИЕБЕНО БУЂЕЊЕ.:lol:

1991... Шта је ово, какви су ово људи! Па ово није било у школским књигама, на телевизији итд.

To su zapadnjaci,demokrate,cetnici,ustase,gospoda kako god.
 
Evo sad su ovi letnji dani pa nostalgija jače udara nostlgija za nikad prežaljenom SFRJ Nije tužno to što mi koji smo dožiivljavali taj život da tako kažem ne doživljavamo više isto jer priroda je jelte neumitna ali šteta za mlade generacije koje nemaju tu sreću da odrastaju u SFRJ i da putuju u Trs vozom,da konzumiraju zisku salamu pa one lepe šećerne table pa ženske

E, da... Najzad prava tema. To su bila lepa vremena. Prvo odes sa skolom u opstinsko odmaraliste, pa onda sa ocem nastavis jos koji dan i odes na desetak dana sa njim u odmaraliste njegovog preduzeca, a na kraju sa ocem i majkom u odmaraliste njenog preduzeca. Sve u svemu skrpis mesec i kusur dana na moru, a danas se ide na more po pet dana i onda se kuka narednih pet meseci! Ili odes u Kranjsku goru na zimovanje. Em se odmaras em ponakupujes u pogranicnoj zoni zaliha kafe, deterdzenta i raznih drugih budalastina za narednih godinu dana. A danas nam je Bugarska zamenila Dubrovnik i Trst.
 
Eeee,lepote, o tome ima da se prica i prica.

Има се шта рећи то је истина. А сад што то није баш најугодније за чути, то је друга ствар.

Направили смо ЈУГО, чудо свјетске технологије и научни достигнућа. Мислим да ЈУГО најбоље одсликава наша достигнућа и наше добро.
 
Сјећам се као дијете бркати официра. Пуни себе, ма људине, господа, ЈУНАЦИ!

1991. није нас имао ко водити.... Озбиљни бркоње сви одоше ђе није опасно...:mrgreen: а ми у крац.

Бркати официр ЈНА је еталон југословенске импотенције.
 
Evo sad su ovi letnji dani pa nostalgija jače udara nostlgija za nikad prežaljenom SFRJ Nije tužno to što mi koji smo dožiivljavali taj život da tako kažem ne doživljavamo više isto jer priroda je jelte neumitna ali šteta za mlade generacije koje nemaju tu sreću da odrastaju u SFRJ i da putuju u Trs vozom,da konzumiraju zisku salamu pa one lepe šećerne table pa ženske

:hahaha:
 

Back
Top