Winamp

LastGentleman

Primećen član
Poruka
905
Pozdrav, koje je ovo nova fora za winamp-om?
Znam da je se kompanija zatvorila ili prodala program i da je projekat napusten ili sta vec ali poslednja verzija je po meni odlicna i dobro sluzi mi evo vec par godina. Bas sam se bio dopisivao sa nekim likovima na javnom chatu (stranom) i cujem raznorazne fore o tome kako ga sada samo najveci IT hipsteri koriste, itd. Ja razmislim malo "Pa kakva je sad ovo glupost" Program je odlican, koristi malo memorije, zvuk je kvalitetan, ima prepuno skinova, lak za koriscenje. Zasto bi morali da napustimo nesto pouzdano zamo jel su neke budale tako odlucile. Ne kontam ovaj svet. Usput sta vi mislite o tome?
 
zamisli?
toliko mator program a vi ga sad otkrili?
jeeee

najbolja mi verzija 2.8, (windows 98) toliko laka a stabilna i pokriva samo audio formate
smaraju me verzije koje su uvele puštanje video formata mada kao ide spot...

takodje postoji Linux verzija pa sa sve original skin-om

- - - - - - - - - -

uz kombinaciju aktivnih ekvilajzera u Winampu i sa pametnijim zvučnim karticama čiji proizvodjači dozvoljavaju dodatne zvučne profile
može se napraviti takav audio doživljaj da je to fantazija - Realtek kontrolni panel čak dozvoljava karaoke fazon
 
bolja je muzika sa vinampa nego sa jutjuba

- - - - - - - - - -

i dosta je "lagan" u smislu da ne opterećuje kompjuter dok drndam internet

nema šanse da instaliram i jedan Winamp od preko 2Mb
verzija 2.8 standard (nikako full) radi posao, samo isključiš proveru novih verzija i eventualno povećaš font na 12 u opcijama

ruski AIMP nažalost ne podržava sve audio formate što mi je čudno
 
V. 5.56 Radi savršeno. Ima sve što mu treba, ništa prenaglašeno, malo je sad i stvar navike al... Ne treba mi šareniji, maštovitiji animirani pljer za decu. Jedino što smara je video plejer u pokušaju...
 
Projekat je napušten od strane originalnih kreatora. Koliko mi je poznato neka druga grupa ljudi ga je preuzela. Ponovo ga koristim jer je AIMP prestao da radi kako treba.
 
Meni AIMP i dalje radi savršeno... ne znam odakle ta priča da je prestao da radi kako treba... od samog početka ima kvalitetniju reprodukciju zvuka od bilo koje verzije Winamp-a.
 
Pozdrav, koje je ovo nova fora za winamp-om?
Znam da je se kompanija zatvorila ili prodala program i da je projekat napusten ili sta vec ali poslednja verzija je po meni odlicna i dobro sluzi mi evo vec par godina. Bas sam se bio dopisivao sa nekim likovima na javnom chatu (stranom) i cujem raznorazne fore o tome kako ga sada samo najveci IT hipsteri koriste, itd. Ja razmislim malo "Pa kakva je sad ovo glupost" Program je odlican, koristi malo memorije, zvuk je kvalitetan, ima prepuno skinova, lak za koriscenje. Zasto bi morali da napustimo nesto pouzdano zamo jel su neke budale tako odlucile. Ne kontam ovaj svet. Usput sta vi mislite o tome?

Vidi, winamp je drveni sto, i to od orahovine. Danas postoje stakleni stolovi, postoje plasticni, od iverice, nekog drugog drveta, itd, itd....kakav ces da koristis, to je stvar licnog ukusa. Jako retko ko se bavi pravljenjem stola od orahovine, iako su vecni, jer jednostavno, ne isplati im se.

Sa softverom je prica identicna kao i sa svakim drugim proizvodom. To sto je nesto staro, napusteno, proizvodjac ga vise ne pravi, ne znaci da nekome ne treba i da nece naci svoj put do nekih korisnika, a kod softvera je to jos lakse, jer proizvodnja softverske kopije ne kosta nista :)
 
skinaraJPG.JPG
 
AIMP je zakon! Milion puta bolji od Winampa.

zamalo da predjem na njega al se krlja sa nekim formatima tj ne pušta ih

jbg sve su to licence pa se zato autor teme čudi a AIMP ne radi kao WINAMP...
trebaju napismene dozvole za svaki format, iza nekih standarda stoji američka filmska industrija i tako dalje i tako bliže

bar mi Linuxovci trpimo taj propiertaires ili kako se već piše... pa na mišiće...
 
Ја незналица само ВЛЦ плејер и Реал Плејер јер на њему може да се фајл сецка, "тримује", а не спадам у савршене слухисте којима треба апсолутно чист звук.
Још памтим неке плоче са студенстких журки, које крцкају и шушкају, што им даје неку патину.
*
Taj AIMP има на Филе хипо
а има на неком aimp.ru
одакле да га скинем?
 
Poslednja izmena:
Aко је то ова верзија, ја и не нађох много опција. Мада ми је важна ова за убрзање. Згодно рецимо када слушаш лекције неког страног језика..

AIMP pl.jpg
 

Prilozi

  • AIMP.jpg
    AIMP.jpg
    52,4 KB · Pregleda: 3
Poslednja izmena:
Zna li neko neki dobar muzicki plejer sa "lyrics" pluginom i tempo/pitch control?

AIMP može da uspori/ubrza pesmu, a za lyrics ima plugin, a imaš i posebne programe koji se startuju sa plejerima i prikazuju stihove.

Taj AIMP има на Филе хипо
а има на неком aimp.ru
одакле да га скинем?
aimp.ru je matični sajt, jer je AIMP ruski program (sajt postoji i na engleskom), možeš da nađeš gomilu skinova i plugina.
 
Poslednja izmena:
Народе, ја ли овај AIMP само за аудио?
Покушао сам неки видеоклип и чује се само звук.
Уз то, тај глупи плејер је покупио насумице један ЈПЕГ фото из фолдера који су били на десктопу,
и тај фото држи као неки таг, своју иконицу, не могу да га склоним... Могу само да га премештам по прозорчету плејера, сада се засидрио код менија, горе лево...
 
Народе, ја ли овај AIMP само за аудио?
Покушао сам неки видеоклип и чује се само звук.
Уз то, тај глупи плејер је покупио насумице један ЈПЕГ фото из фолдера који су били на десктопу,
и тај фото држи као неки таг, своју иконицу, не могу да га склоним... Могу само да га премештам по прозорчету плејера, сада се засидрио код менија, горе лево...

Колико се сећам AIMP је увек био аудио плејер а не видео плејер и свој посао је радио одлично и практично је прва препорука...


Сад долазимо до питања: Царе како си то инсталиро програм на свој рачунар а да ниси ни прочитао чему служи?
 
Народе, ја ли овај AIMP само за аудио?
Покушао сам неки видеоклип и чује се само звук.
Уз то, тај глупи плејер је покупио насумице један ЈПЕГ фото из фолдера који су били на десктопу,
и тај фото држи као неки таг, своју иконицу, не могу да га склоним... Могу само да га премештам по прозорчету плејера, сада се засидрио код менија, горе лево...

Ako pesma nema sliku albuma u tagu, prikazuje sliku koja se nalazi u istom folderu gde i pesma.

aimp info.png
 

Back
Top